Poniedziałek, 8 lipca 2019 r.

Marcin Pluta trenerem drużyny U-18

Marcin Pluta będzie w przyszłym sezonie prowadził drużynę CLJ U-18, zastępując Pawła Regulskiego. Szkoleniowiec od trzech lat związany jest Akademią Piłkarską Wisły Kraków, pracując z drużynami w kategorii junior młodszy.

Marcin Pluta urodził się 20 czerwca 1986 roku, jest wychowankiem Hutnika Kraków, ale na piłkarskie wody wypłynął w Garbarni Kraków, której barwy reprezentował w latach 2008-2014.

Wraz z "brązowo-białymi" spędził dwa lata w II lidze, pełniąc również rolę kapitana zespołu. Pluta do Wisły trafił latem 2016 roku, obejmując drużynę U-16.

W kolejnych sezonach prowadził zespół U-17, z którym - w duecie z Adrianem Filipkiem - awansował do Centralnej Ligi Juniorów.

W minionym sezonie "Biała Gwiazda" pod jego wodzą zakończyła zmagania w rundzie jesiennej na pierwszym miejscu, natomiast wiosną - gdy wielu zawodników z rocznika 2002 przeniosło się do zespołu U-18 - zajęła trzecie miejsce.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~jazda
jazda
Trener każdego kraju na zachodzie powie że absolutnie nie wolno pozwolić aby szkoleniowiec szedł ze "swoim" rocznikiem po kolejnych szczeblach U a u nas jak zwykle na opak. Potem wynik taki że młodziki się nie odnajdą u innego trenera i będzie zastój

6            -9
~~~Dupkat
Gdzie jest Marzena?
A ja się pytam gdzie jest P.Sarapata bo w tarapatach że jest to wiem. Czemu zamilkł temat zamieciono go pod stół. Czemu teraz dziennikarze nic nie piszą. Napiszcie ze się ukrywa i że ma nad sobą kuratora sadowego i ze sprawiedliwosc ja dosięgnie o odda wszystkie pieniądze

15            -3