Poniedziałek, 15 lipca 2019 r.

Nowy wymiar współpracy Wisły Kraków SA ze Stowarzyszeniem Socios Wisła Kraków

Wisła Kraków i Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zawarły umowę w sprawie strategicznej współpracy. W nowym sezonie na froncie koszulek pierwszej drużyny Białej Gwiazdy oraz w materiałach marketingowych widnieć będzie logo Stowarzyszenia. Sfinalizowanie umowy jest potwierdzeniem ścisłej współpracy klubu i Socios na wielu płaszczyznach.

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków liczy już ponad 1700 członków regularnie opłacających składki członkowskie. W swojej krótkiej historii jego członkowie już kilkukrotnie wspierali Wisłę Kraków finansowo, stając się jednym z najważniejszych sponsorów naszego Klubu. Robili to organizując zbiórki, jak w przypadku akcji Kibice Piłkarzom i #50kforWK, czy przeznaczając składki członkowskie. W ostatnich tygodniach Socios zdecydowało - w dwóch głosowaniach - że w najbliższym sezonie przekażą Wiśle Kraków 1,3 miliona złotych w ramach darowizn. Znaczna część tej kwoty zostanie przeznaczona na rozwój Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków oraz drużyn juniorskich.

- Socios jako organizacja i ruch społeczny jest przykładem tego, jak w krótkim czasie można biegunowo zmienić stosunki Klub-Kibice, idąc w kierunku modelu zachodnioeuropejskiego. W przytoczonym modelu podobnie działające stowarzyszenia potrafią liczyć setki tysięcy członków rozsianych po całym świecie. Wisła Kraków wypracowała w ostatnich miesiącach długofalową strategię odbudowy Klubu, której jednym z elementów jest współpraca z Socios, którego głównym założeniem jest kilkukrotny wzrost liczby członków stowarzyszenia - zaczął Piotr Obidziński, pełniący obowiązki prezesa.

- Jestem naprawdę dumny, że wraz z grupą ponad 1700 osób tworzących Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zostaliśmy jednym z kluczowych partnerów naszego Klubu. To niewątpliwie wydarzenie bez precedensu w polskiej piłce. Jedynym z głównych celów stowarzyszenia była pomoc Wiśle w przetrwaniu trudnych chwil. Po dziewięciu miesiącach funkcjonowania możemy powiedzieć, że przekazaliśmy Klubowi już kilkaset tysięcy złotych, a w najbliższym sezonie, decyzją członków Socios, przekażemy ponad milion - mówił Piotr Leśkiewicz, prezes Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~UcheJ11
Wisła - Socios
Wszyscy do Socios! ;)

104            -9
~~~wiślak90b r
Super
Piłkarze,trenerzy i działacze się zmieniają ale kibice zawsze zostają z swoim ukochanym klubem... Pozostajemy i trwamy przy klubie więc powinniśmy my się na wielu płaszczyznach angażować w rozwoju naszego klubu bo klub to my kibice

75            -5
~~~tsss
Oglądnijcie sobie powtórkę z konferencji
i porównajcie nowego prezesa Socios z byłym wiceprezesem Wisły Dukatem. Wstyd że taki typ był w naszych władzach. A nowym władzom Socios życzę powodzenia i mam nadzieję że razem stworzymy coś niespotykanego w tej części europy. A co do logo na koszulce to opadła mi kopara. Myślałem że bedziemy na rękawie albo spodenkach a wrzucili nas na przód. Nieźle. :-)

52            -4
~~~fan1978
.....logo!
..... właśnie takie kolorowe logo powinno być na koszulkach! Złoto - niebiesko - czerwone z białą gwiazdą!

29            -6
~~~Darek211
Socios
Jeśli ktoś miał jakieś zarzuty i obawy co do tej organizacji, to chyba najwyższy czas żeby przestał je mieć. Zapraszam wszystkich kibiców do dołączenia do Socios.

58            -4
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Mnie tylko jedna rzecz nie pasuje w Socios a mianowicie pakowanie kasy w akademie.Na ilu wychowankach Wisła zarobiła?

15            -71
~~~Autosan
Logo
Temat może błahy, ale logo Socios i ta czcionka według mnie wygląda fatalnie.

8            -29
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
proszę podac nazwiska a pózniej minusowac.

3            -42
Dawidek1989
Wisła Socios
Brawo Wy:):)

22            -4
~~~tw Bolek
Awe Wisła
Proszę podać gdzie jest napisane że jeśli teraz się na tym nie zarabia to wyklucza to zarobki w przyszłości.

19            -6
~~~z podgórza
Do AveWisła
Przeczytaj parę razy co napisałeś i się jeszcze raz zastanów, a nie wiem czy to nie jest wymóg licencyjny że każdy klub musi posiadać drużyny juniorów i akademię ale nie jestem pewny.

20            -2