Sobota, 20 lipca 2019 r.

Paweł Brożek: - Nasze atuty zostały wytrącone

- Przegrywamy na inaugurację pierwszy raz od 22 lat, niestety ostatnio przez parę lat bijemy te niechlubne rekordy. Oczywiście szkoda tego spotkania. Jeszcze potrzeba czasu żebyśmy się dostosowali do nowego systemu. Nie wygląda to bowiem tak, jak wyglądało to przy 4-4-2. Ten proces przystrajania się do nowego stylu gry musi potrwać - mówił po porażce ze Śląskiem Wrocław napastnik "Białej Gwiazdy", Paweł Brożek.

- Przy 4-4-2 wiedzieliśmy kto za co odpowiada, było nas więcej w polu karnym. W tym systemie za mało jest nas w polu karnym, za mało z nas włącza się do akcji ofensywnych i stąd też stworzyliśmy sobie, jak na Wisłę, za mało sytuacji - uważa wiślak.

- Jest to system ofensywny, ale jeżeli gramy u siebie, to nie możemy się tak cofać. Jesteśmy bez ataku na przeciwnika, który może swobodnie rozgrywać piłkę. My musieliśmy za nią biegać, a nie w nią grać - dodał.

- Nasze atuty zostały wytrącone. Po 15 minutach, gdzie zostaliśmy stłamszeni, udawało nam się utrzymywać się przy piłce. Z tego wynikły dwie sytuacje, które mieliśmy w pierwszej połowie. Tak jak już wcześniej powiedziałem - było jednak tego za mało - zakończył Brożek.


 AG, KK

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

~~~Jarek
Podsumowanie
Przynajmniej nie nadziewamy się na kontry, lepsze skrzydła, do grania Maka , lepsze strzały z 20 metra Boguskiego , Silvy i Denisa , nasza druga linia bez trzech filarów , nie muszę dodawać ,że to najlepsi gracze

18            -8
~~~Jerzy KRK
Paweł
Lepiej powiedz ile oddałeś strzałów na bramkę.

19            -21
~~~morgan R22
ustawienie....
Panie trenerze Stolarczyk,co chce pan udowodnić,ze pana porzednicy byli nieudolnymi trenerami Wdowczyk i Carillo ?! Tez chcieli grać trzema obrońcami i co z tego wyszło(przypomnę trener Wdowczyk sezon 2015/16 czerwona latarnia po 9 kolejkach , i tylko strzał tz.farfocel-rykoszet Małeckiego w czasie doliczonym z Piastem dał nam pierwsza wygraną,po krórej zreszta wrócił Wdowczyk do ustawienia 4-4-2.Carillo to samo ,oczy krwawiły jak sie patrzyło na grę Wisły. Nasi zawodnicy nie umią grać trójką obrońców,tego trzeba piłkatrzy uczyc i szkolic juz od juniorów a nie na koniec kariery ,sam Brożek w wywiadzie p/w jasno daje do zrozumienia ,że nie umia grać w tym systemie zreszta kazdy to widzi (sparingi i wczorajszy mecz) chce pan panie Stolarczy uczyć takiej gry swoich piłkarzy w meczach mistrzowskich ?! no to obudzi sie pan po kilku juz kolejkach.Wiem straciliśmy najlepszego strzelca-to tzreba szukać nowego,traciliśmy dużo bramek-to trzeba kłaść nacisk na poprawe gry w obronie a nie zmieniać i uczyć tych srednio -jakościowo grajków nowego systemu gry.Tak to moze robic trener w Ajaksie gdzie juniorzy umia juz grac w kilku systemach a nie ,,przesadzać stare dzrzewa u nas Wiśle,, Naogladał sie pan panie Stolarczyk za dużo LM,zejdz pan na ziemie i ogladnij pan lepiej poczynania (brak) naszych kopaczy w e.do L.M. Ja jako współwłasciciel Wisły Kraków i fanatyczny kibic od 1976 roku wzywam pana ,,trenerze wróc do tego co było w zeszłym sezonie,a bedzie dobrze,,) Bo ponoc twoja dewiza na gre w piłke nozna brzmi ,,Strzelić wiecej bramek od przeciwnika,,

31            -12
~~~Stefan
ad Morgan
morgan R22 a gdzie ty widzisz 3 obrońców? To jest 4-3-3. System ten stosował Carillo. To prawda, ale nie 3 obrońców. Wczoraj brakło przede wszystkim spokojnego rozegrania od tyłu. Mnie osobiście denerwowały podania Klemenza - Buchalika. Lukas fajnie gra w obronie - jest silny, potrafi ofiarnie interweniować i jest w tym skuteczny, ale słabo rozgrywa. Niestety.

23            -2
~~~morgan R22
stefan
oki,jeszcze jestem w stanie emocjonalnym od wczoraj,to zaszła pomyłka. Nie zmienia to faktu ze only 4-4-2 dla Wisły to system stworzony i jego trzeba szlifować a nie szukac kwadratowych jaj,

23            -5
~~~M23WK99
Broziu
Paweł pokazał, że tylko jeśli zdrowie mu pozwoli to wciąż może dać sporo drużynie. Wygrywał praktycznie każdy pojedynek główkowy, utrzymywał się przy piłce, nie miał praktycznie żadnych strat. Niestety pozostali koledzy z drużyny nie stworzyli Brożkowi żadnych sytuacji do strzelenia Bramki.Pomimo fajnych akcji Maka na skrzydle to jednak brakowało tego najważniejszego ostatniego podania. Prawa flanka to szkoda gadać, Drzazga nie wrzucił żadnej piłki , to samo Niepsuj. Napastnik żyje z podań kolegów a te w tym meczu były wyjątkowo niedokładne. Gwarantuję, że z Kubą na boisku Vukanem i Bashą będzie jeszcze ogromny pożytek z Pawła

24            -11
~~~z podgórza
Obrona
Moim zdaniem grająca na wiosnę w paru meczach para stoperów Klemenz-Hojo była pewniejsza mimo że też nie ustrzegła się błędów niż wczorajsza Klemenz-Janicki.

15            -2