Piątek, 2 sierpnia 2019 r.

Trzy powroty przed meczem z Górnikiem

Jak poinformowano na konferencji prasowej, przed meczem ligowym z Górnikiem Zabrze, do treningów wróciło trzech zawodników, którzy dotychczas byli kontuzjowani.

W zajęciach uczestniczyli bowiem Jakub Błaszczykowski, Vukan Savićević, a także Paweł Brożek.

Niestety nie wiadomo kiedy każdy z w/w będzie na tyle do dyspozycji trenera Macieja Stolarczyka, aby mogli wystąpić w meczu.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Lando
TSW
Świetnie, szczególnie powroty Kuby i Vukana bardzo cieszą... Swoją drogą to teraz będziemy mieli kłopot bogactwa w pomocy... Ale nic, od przybytku głowa nie boli... Tylko Wisła...

69            -7
~~~KrkForeve r
Gdyby tylko w obronie był Marcelo z Cleberem i w ataku Carli
Mamy problemy w defensywie, Lucas to nie jest poziom na Wisłe Kraków. 2 klasowych obrońców i napastnik klasy Carlitosa i walczylibyśmy takim składem o mistrzostwo. Mamy Chuce i Savicevica, Silve oraz Błaszczykowskiego ++++

30            -67
Kosmaty
Apropos tej trójki:
Kuba od 1 minuty nie wystąpi, nawet jeśli wrócił do zajęć z drużyną miał zbyt długą przerwę w treningach, z drugiej strony jest tak doświadczonym piłkarzem, a jednocześnie tak ważnym, że w razie potrzeby jako zmiennika możemy go zobaczyć już w Poniedziałek. Jeśli wszystko będzie szło po naszej myśli, to Kuba nie zagra, bo Stolar będzie chciał wprowadzić go do gry jak należy, jeśli jednak gra nie będzie się nam kleić, a wynik nie będzie korzystny, to Kuba pojawi się na boisku. Nieco inaczej sprawa ma się z Vukanem. On nawet jeśli stracił 2 czy 3 tygodnie treningów z drużyną, to wciąż przepracował niemal cały okres przygotowawczy, jednocześnie w środku pola mamy sporą wyrwę, a i Basha gra na jeszcze wyższym poziomie kiedy obok biega Vukan niż inni piłkarze Wisły. Jeśli w trakcie treningów indywidualnych nadrobił zaległości fizyczne, to może zagrać od początku. I na koniec Brożek... Paweł ehh Paweł i co ja tu mam stwierdzić? W 1 meczu dość słabo to wyglądało, ale alternatywy są jeszcze mniej przekonujące. Chyba że powrót Savicevicia spowoduje przetasowania w ustawieniu poszczególnych piłkarzy i trener na szpicę przesunie Silvę, w końcu miał już z tą pozycją do czynienia i całkiem nieźle sobie tam radził (choćby w kadrze Brazylii u20). Zresztą Stolar widzi, że w 2 pierwszych meczach było w ataku na tyle mało jakości, że albo w końcu odpali któryś z napastników (i tu głównie chodzi o Drzazgę, Bałaniuka i Balickiego. Jak narazie nie dają ku temu przesłanek. Krzysiek miał kilka sytuacji, ale niewiele i marnował je koncertowo, Denis w bezpośredniej okolicy bramki rywala pokazał "niewiele", a Artur przegrywa rywalizację ze wszystkimi innymi napastnikami... ale to dopiero 2 kolejki i pierwsze wnioski mogą być bardzo mylące... ot kwestia przełamania Drzazgi i Bałaniuka, albo otrzymania więcej czasu na boisku dla Balickiego), albo będzie musiał próbować tam mniej oczywistych rozwiązań (jak na przykład Mak lub właśnie Silva).

14            -7