Poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r.

Marcin Brosz: - Każda porażka boli, a takie tym bardziej

- Na pewno takie porażki bolą. Zdajecie sobie państwo z tego sprawę, że jeszcze myślami jesteśmy przy ostatnich sytuacjach. One też dużo uczą i musimy z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość. Tutaj już punktów nie wrócimy i ważne jest, aby się uczyć, a najlepiej w takich momentach, kiedy nawet teraz jesteśmy myślami nie tylko przy ostatniej sytuacji, ale i ją poprzedzających - mówił po porażce z Wisłą w Krakowie, trener zespołu Górnika Zabrze, Marcin Brosz.

- To co będę akcentował, to jest skuteczność. Musimy to zdecydowanie poprawić, jeśli chcemy punktować. Jeśli ma się sytuacje, nawet nie te stuprocentowe, ale gdy dojeżdżamy do tej newralgicznej strefy, to musimy to szkolić. Musimy zachowywać zimną krew, żeby ostatnie podanie dogrywać dokładnie i żeby finalizować akcje, bo później są konsekwencje takie, jak widzimy. Zawsze gra do przodu powoduje, że znajdą się luki w grze obronnej i dziś to jakby zespół z Krakowa zaakcentował i dlatego punkty zostają w Krakowie - dodał Brosz.

- To nie jest miejsce teraz, żeby analizować. Przegraliśmy jako zespół, boli nas to wszystkich, ale nauczką jest dla nas to, żeby to zabezpieczyć na przyszłość. Tak aby takie sytuacje nie miały więcej miejsca. Każda porażka boli, a takie tym bardziej - przyznał opiekun zespołu z Zabrza.

- Był taki moment że zespół z Krakowa miał sytuacje, ale też prawda jest taka, że szkolimy tych chłopaków. W środkowej formacji mamy dwóch zawodników, którzy odeszli i to jest normalna konsekwencja, że przyszła grupa i potrzebujemy czasu, żeby stworzyć taki zespół, jaki mamy w innych formacjach. Cały zespół pracuje, żeby pomagać w środku pola, ale nie jest to łatwe. Jestem jednak przekonany, że z czasem Ci chłopcy zdecydowanie się rozwiną i również środek pola to będzie nasza mocna strona - zakończył Brosz.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?