Czwartek, 8 sierpnia 2019 r.

Zmiany w sztabie szkoleniowym Wisły

W związku z odejściem ze sztabu szkoleniowego Wisły Kraków trenera Radosława Sobolewskiego doszło w nim do kolejnych zmian. Na stanowisko asystenta pierwszego trenera został mianowany Paweł Sikora, a funkcję analityka objął Dominik Dyduła.

Paweł Sikora dołączył do sztabu szkoleniowego w czerwcu jako trener-analityk, zastępując Mariusza Kondaka. Pierwsze kroki w karierze trenerskiej Sikora stawiał w Klubie Sportowym SL Salos Szczecin, gdzie spędził osiem lat, szkoląc młodych adeptów futbolu. Stamtąd przeniósł się do pierwszoligowej MKS Floty Świnoujście, gdzie pełnił funkcję II trenera, analityka oraz koordynatora grup młodzieżowych. Doświadczenie Sikory obejmuje także trzyletni epizod w zespole Arki Gdynia, podczas którego w sezonie 2013/2014 jako pierwszy trener doprowadził zespół do półfinału Pucharu Polski. Dalsze zawodowe szlify zdobywał w Pogoni Szczecin, gdzie realizował się w roli analityka pierwszego zespołu oraz trenera drugiej drużyny. Ostatni sezon spędził w Siedlcach, prowadząc lokalną II-ligową Pogoń. Paweł Sikora posiada licencję UEFA Pro. W trakcie zdobywania najwyższych uprawnień jest także drugi z asystentów trenera Macieja Stolarczyka - Mariusz Jop.

Nowym członkiem sztabu pierwszej drużyny został Dominik Dyduła, który dotychczas związany był głównie z Akademią Piłkarską Wisła Kraków. Od 2016 roku pełnił funkcję analityka i asystenta trenerów Adriana Filipka oraz Marcina Pluty. Pochodzący spod Krakowa Dyduła jest abolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, a dodatkowo może pochwalić się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zarządzania i Couchingu we Wrocławiu na kierunku analityk piłki nożnej. Nowy członek sztabu pierwszej drużyny ma na swoim koncie ukończony kurs trenerski EUFA C, a obecnie jest w trakcie zdobywania uprawnień na poziomie UEFA B.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

Mak0
Paweł Sikora
Widziałem że pan Paweł był w sztabie Pogoni Szczecin, więc oby to miało wpływ na przebieg sobotniego meczu na korzyść Wisły.

22            -3
GrzegorzS
No to powodzenia.
stawianie na młodych ma sens. Pytanie czy nie przydałby się Stolarczykowi ktoś z cut większym autorytetem a było by paru byłych piłkarzy i jego kolegów z czasów gdy w Wiśle grał.

9            -5