Niedziela, 1 września 2019 r.

Rafał Janicki: - Fajnie byłoby, gdybyśmy złapali serię

- Dziwny to był mecz, bo te 20-25 minut do bramki to była pełna kontrola. Prowadziliśmy 2-0 i zamiast grać spokojnie, to po tym pierwszym straconym golu wkradła się nerwowość, tracimy też bramkę ze stałego fragmentu gry i mecz zaczyna się od nowa, ale na drugą połowę wyszliśmy dobrze i myślę, że mieliśmy to pod kontrolą - mówił po zwycięskim spotkaniu z Zagłębiem Lubin, obrońca krakowskiej Wisły, Rafał Janicki.

- Może przy 2-0 było za dużo rozluźnienia, bądź nonszalancji w naszych szeregach. Głupia bramka na 2-1, później wszyscy byli nerwowi i nie chcieliśmy grać w piłkę. Też nasz błąd przy stałym fragmencie, ale na szczęście w drugiej połowie zagraliśmy mądrze i nie było już tylu błędów, które napędzałyby Zagłębie - uważa Janicki.

- Wiedzieliśmy przed meczem, że Zagłębie jest groźne przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. Trener nas na to uczulał, niestety nie obroniliśmy się przed tym. Wiedzieliśmy też, że przyjadą trochę cofnięci i będą liczyć na te stałe fragmenty i niestety przy jednym zaspaliśmy - dodał obrońca.

- W drugiej połowie podejmowaliśmy mniej ryzyka, nie rozgrywaliśmy też tylko od tyłu i staraliśmy się przenieść ciężar gry na połowę Zagłębia i to było widoczne, ale fajnie byłoby, gdybyśmy złapali serię i nie wygrywali tylko u siebie - zakończył wiślak.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

kibic 357
Obrona
Cały zespół zrobił progres w grze ofensywnej , strzelamy sporo bramek , lecz pomimo zmiany w defensywie ciągle wiele i to głupich tracimy. Wszyscy podkreślają również , że wyprowadzanie piłki przez obrońców kuleje i stwarza zagrożenie dla naszej bramki. Właściwie trudno obwiniać kogoś konkretnego za ten stan rzeczy- trzeba doskonalić ten system a on jest jego ważnym ogniwem.

20            -2
Kosiarz
obrona
W obronie i wyprowadzaniu piłki gramy jakby Wisła nazywała się Mikołaje Kraków...

17            -3
~~~FanWisły
...
Mam nadzieję, że w klubie w końcu pomyślą, że porządna obrona to klucz do zwycięstw bo póki co poziom naszej obrony jest żenujący od dwóch sezonów.

2            -2