Niedziela, 1 września 2019 r.

350 meczów Rafała Boguskiego dla Wisły Kraków!

Spotkanie z Zagłębiem Lubin było kolejnym jubileuszowym występem Rafała Boguskiego w wiślackich barwach. Nasz pomocnik zagrał w tym meczu po raz 350. w koszulce z "Białą Gwiazdą"! Zrobił to zresztą z "przytupem", bo zaliczył kapitalną asystę przy czwartej bramce dla Wisły Kraków.

Oto aktualny dorobek Rafała Boguskiego w Wiśle:
mecze: bramki:

Ekstraklasa: 304 55
Puchar Polski: 28 5
Puchar Ligi: 6 1
Kwalifikacje Ligi Mistrzów: 4 0
Kwalifikacje Ligi Europy: 4 2
Liga Europy: 2 0
Puchar UEFA: 2 0

Razem dla "Białej Gwiazdy": 350 63


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

wyar
Bogus King !
Sto lat i tysiac meczow Rafal ! Hejterami sie nie przejmuj,i tak wciaz duzo dajesz druzynie !

99            -10
~~~Krzysiek8 6
Boguś świetnie poukładał grę w środku pola na Zagłębiu
Może i Vukan ciągnie ofensywę ale spokój został wprowadzony pi wejściu Rafała. Co nie zmienia faktu ze on powinien pojawiać się na boisku w takim właśnie cel, uspokoić gre i po to zeby młodzi nabierali pewności siebie i pobierali naukę. Szacunek Rafał, czuje ze może być z Ciebie świetny szkoleniowiec młodzieży w Wiśle

77            -7
~~~stevie
Brawo Rafał
Można go lubić lub nie ale 350 meczy robi wrażenie!!!!

73            -7
Kosmaty
Proszę redakcję by w takich podsumowaniach
dodawała także liczbę asyst. To bardzo ważna statystyka, a potrafi do tego całkowicie odmienić perspektywę. W wypadku Boguskiego do 55 bramek ligowych (co daje bezpośredni udział w 1 bramce/5,5 spotkania) należy dorzucić jeszcze 39 asyst (co by w sumie dawało bezpośredni udział w 94 ligowych bramkach Wisły, czyli w 1 golu na 3,2 spotkania... to prawie dwukrotnie częściej). To zmienia perspektywę o tyle, że nagle okazuje się przyzwoity średni wynik. Na każdy sezon gry (304 mecze to 9 sezonów, wiem że to gigantyczne uproszczenie i tylko matematyka, ale chodzi właśnie o wyciągnięcie tej średniej), Boguski dorzucał dwucyfrowy wynik w punktacji kanadyjskiej. To godny wynik na warunki ekstraklasy. Brawo Boguś. Choć osobiście proszę o więcej regularności w zdobyczach bramkowych i więcej dynamiki do przodu gdy jesteś ustawiony na skrzydle. Do gry przy ustawieniu w środku pola (jak np. wczoraj) nie mam zastrzeżeń.

56            -8
GrzegorzS
Po Brożku i Paxiao
Rafał to obecnie trzeci w naszej lidze strzelec. Ale bramki bramkami, wczoraj Boguski wszedło uspokoiłgrę w środku pola, zaliczył asystę zneutralizował Starzyńskiego. Silva mógł wyjśc do przodu. Zresztą w bramce Brożka to nie tylko asysta, ale i odbór piłki. Bez Rafała Wisła by tego meczu nie wygrała.

34            -11
wilkrobert13 2
No-look pass Rafała zamiótł...
moje wyobrażenia o jego technice pod mój prywatny dywan wstydu!!!Mówię o tym głośno jednak bo wiele razy go broniłem na forum chociaz czasami bardziej lub mniej dawałem swój upust niezadowolenia z jego postawy na boisku.Za to zagranie jednak zostanie przeze mnie zapamietany jako Pan Piłkarz jak i za inne z jego zawodniczej kariery.Dziękuję.

40            -10
Polak mały
Gdyby strzelili 3 gola... Atulacje
Asysta 4 bramki to było coś!

6            -18
SMOK
@wyar
Hejterzy na pewno mu nie pomagają choć zawsze na boisku robi swoje. A czy robi to dobrze czy źle to ilość rozegranych meczów jest odpowiedzią. Wszyscy trenerzy zawsze na niego stawiali bo widzieli więcej niż jego krytykanci.

29            -6
Jazz
.
Gratulacje. Sam go czasem krytykowałem, bo Rafał miał okres, że grał słabo. Po powrocie po ciężkiej kontuzji dużo czasu zajęło mu osiągnięcie dobrej formy. Było to z jednej strony zrozumiałe, z drugiej strony było to też frustrujące, że tak długo to trwało. W końcu forma wróciła, a to jak gra w 3-4 ostatnich latach pozwala tylko przypuszczać, że gdyby nie tamta kontuzja, która zabrała mu najlepsze lata kariery, to Rafał miałby znacznie większe osiągnięcia. Inny czynnik, który wpływał na to, że wiele osób krytykowało go, to fakt, że był wystawiany często na prawym skrzydle, a on nie jest takim typowym skrzydłowym. Grywał bliżej środka, ściągał bocznych obrońców, dzięki czemu Jovic czy Burliga mogli pokazać swoje ofensywne możliwości. Szacunek mu się należy.

25            -4