Poniedziałek, 2 września 2019 r.

Paweł Brożek najlepszym wiślakiem w meczu z Zagłębiem

Przeżywający swoją "drugą młodość" Paweł Brożek został wybrany przez Was najlepszym piłkarzem "Białej Gwiazdy", w spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin. Strzelec dwóch bramek w tej potyczce otrzymał średnią notę równą aż 8.68 punktów - i warto nadmienić, że dla "Brozia" mecz z lubinianami był trzecim z rzędu ze zdobytą choć jedną bramką. A że w dwóch z nich zaliczył dublet, więc ma już w bieżącym sezonie strzelonych pięć goli! Do tego część z nich to "maestria futbolu"!

W ostatnich latach Wisłę niemal co rundę opuszczali kolejni ważni dla drużyny napastnicy, by wymienić choćby Carlitosa, Zdenka Ondráška, Jesúsa Imaza, czy latem bieżącego roku Marko Kolara. W większym, bądź mniejszym zakresie - wspomniani obcokrajowcy stanowili w kolejnych sezonach i rundach o ofensywnej sile "Białej Gwiazdy".

Okazuje się jednak, że dobrze przygotowany fizycznie Brożek - jest w stanie nawiązać do osiągnięć strzeleckich w/w zawodników i 36-letni dziś snajper wciąż potrafi błyszczeć w Ekstraklasie. No i to w najlepsze - ku uciesze fanów Wisły - robi!

Oby więc tak dalej, ale też po meczu z Zagłębiem na Wasze wyróżnienie zasłużył nie tylko Brożek, bo bardzo wysokie noty otrzymali także Kamil Wojtkowski oraz Michał Mak, którzy mocno "walczyli" w głosowaniu o zajęcie miejsca tuż za "Broziem". I obydwaj dostali mocne "siódemki".

Kolejnych czterech zawodników zarobiło u Was "szóstki", a - co zrozumiałe - jedyna ocena poniżej wyjściowej "piątki", to ta dla Jeana Carlosa Silvy. Sytuacja, po której lubinianie zdobyli bramkę na 2-1 na długo zostanie w pamięci Brazylijczyka i można tylko dodać, że dla wszystkich "na szczęście" - miała ona ostatecznie niewielkie znaczenie, bo punkty zostały w Krakowie... A i 23-latek miał okazje poważniej "dotknąć" Ekstraklasy, której wciąż się w końcu uczy, zresztą nie mamy złudzeń - jeszcze z tej nauki wyciągnie dla siebie i Wisły spore korzyści.

Oto komplet wyników:

Paweł Brożek 8.68
Kamil Wojtkowski 7.65
Michał Mak 7.63
Jakub Błaszczykowski 6.65
Rafał Boguski 6.59
Michał Buchalik 6.14
Vukan Savićević 6.04
Maciej Sadlok 5.86
Lukas Klemenz 5.63
David Niepsuj 5.32
Rafał Janicki 5.08
Jean Carlos da Silva Rocha 4.34

Pozostałe oceny:
Gra Wisły w ofensywie 7.45
Atmosfera na trybunach 7.04
Praca trenera Macieja Stolarczyka 6.97
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 6.79
Gra zespołu: Zagłębie Lubin 4.86
Praca sędziego - Daniel Stefański 4.54
Gra Wisły w defensywie 4.46

Chuca i Przemysław Zdybowicz - grali zbyt krótko i nie byli oceniani w tym spotkaniu.

W głosowaniu wzięło udział 2 618 osób.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

Torus
Sędzia
Wytłumaczcie mi dlaczego sędziowie ZAWSZE mają tak niskie oceny?Co Stefański zrobił źle że ktoś daje mu ocenę poniżej wyjściowej 5?

39            -39
~~~bombardie r_k
@ Torus
Sędzia sfałszował wynik zaliczając bramkę dla Zagłębia, choć strzelający tego gola oparł się w wyskoku rękami na plecach Savicewicia. Ktoś już kiedyś wspomniał o podobnym przypadku Wasyla; ja sam ostatnio odświeżyłem sobie powtórkę poprzedniego meczu z Zagłębiem w Krakowie, w którym Wasyl we własnym polu karnym w ten sposób oparł się na przeciwniku, co sędzia wycenił na karnego przeciw Wisełce. Podwójne standardy w sędziowaniu - to główny zarzut przeciw sędziemu z Bydgoszczy (czyli z Warszawy).

52            -10
Gizmo
Gra obronna
Skoro gra obronna została oceniona tak nisko (słusznie z resztą), skoro najsłabiej ocenieni gracze to obrońcy, to ja się pytam: po co nam potrzebny jest Wasyl? Nikt mi nie wmówi, że jest słabszy od grających obrońców lub że nie ma siły aby grać, bo kontuzjowany przecież nie jest. Może trener Stolarczyk, którego cenię i szanuję uchyliłby rąbka tajemnicy i zdradził dlaczego Wasyla nie wpuszcza na boisko?

11            -10