Poniedziałek, 2 września 2019 r.

Ranking frekwencji. Wisła z piątym wynikiem w lidze

Spotkanie z Zagłębiem Lubin jest już za nami i przyznacie sami, że dostarczyło nam ono mnóstwo emocji. I choć wejściówki na ten mecz nabyło 17 457 osób, to oglądało go "na żywo" 14 616 widzów... Wisła Kraków podaje bez skrupułów te dwie wartości i właśnie we frekwencyjnym rankingu - spadamy z trzeciego, na piąte miejsce w Ekstraklasie.

Od początku sezonu wyższymi frekwencjami od Wisły pochwalić mogły się Lech Poznań oraz Górnik Zabrze. Ostatnie wyniki sportowe Śląska Wrocław - mocno poprawiły oglądalność meczów zespołu z Dolnego Śląska i po prawie 25-tysięcznej widowni potyczki wrocławian z Pogonią Szczecin - Śląsk poszczycić może się aktualnie drugim wynikiem w lidze. Wisłę wyprzedziła także Legia, bo choć ostatnio na jej meczach zasiada około 13-tysięczna widownia, to oficjalnie do Ekstraklasy SA klub ten podaje "frekwencję sprzedażową" na poziomie 16 tysięcy "widzów". Jako, że w naszym rankingu opieramy się na "oficjalnych danych Ekstraklasy", więc w przeciwieństwie do stołecznego klubu nie będziemy naginać faktów. Zresztą to nie jedyny problem Legii z "liczeniem", by wspomnieć to - jak w Warszawie liczą swoje "tytuły".

Nie zmienia to jednak faktu, że sezon wciąż trwa, a że przed nami już za niespełna miesiąc mecz derbowy, więc mocno liczymy na to, że po nim nasz frekwencyjny wynik mocno się poprawi, a każdy z nas postara się o jego jak najlepsze utrzymanie w przyszłości!

Oto frekwencyjny ranking po 7. kolejkach sezonu ligowego 2019/2020 (oparty na oficjalnych danych prezentowanych przez Ekstraklasę SA):

meczów łączna widownia średnia widownia
1. Lech Poznań 3 74 691 24 897
2. Śląsk Wrocław 3 54 464 18 155
3. Górnik Zabrze 3 53 608 17 869
4. Legia Warszawa 4 61 391 15 348
5. WISŁA KRAKÓW 4 61 281 15 320
6. Lechia Gdańsk 3 40 309 13 436
7. Jagiellonia Białystok 3 35 490 11 830
8. Arka Gdynia 4 33 865 8 466
9. Cracovia 3 23 082 7 694
10. Korona Kielce 3 22 972 7 657
11. Wisła Płock 3 16 846 5 615
12. ŁKS Łódź 4 21 538 5 385
13. Zagłębie Lubin 4 17 608 4 402
14. Piast Gliwice 4 17 571 4 393
15. Pogoń Szczecin 3 11 738 3 913
16. Raków Częstochowa 4 14 157 3 539


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

~~~Wwwwww
Wstyd
...

29            -21
~~~Bzyk
Frekwencja
Z pewnością wynik poprawi się po derbach więc... 🙂

35            -5
~~~Elo
Elo
Dziwne macie te dane, Legia powinna być za nami

23            -30
~~~GiGi
do "Elo"
nie czytasz chłopie co jest napisane !, "... Wisłę wyprzedziła także Legia, bo choć ostatnio na jej meczach zasiada około 13-tysięczna widownia, to oficjalnie do Ekstraklasy SA klub ten podaje "frekwencję sprzedażową" na poziomie 16 tysięcy "widzów". Jako, że w naszym rankingu opieramy się na "oficjalnych danych Ekstraklasy", więc w przeciwieństwie do stołecznego klubu nie będziemy naginać faktów. Zresztą to nie jedyny problem Legii z "liczeniem", by wspomnieć to - jak w Warszawie liczą swoje "tytuły"." teraz już wiesz skąd te dziwne dane ?

74            -9
~~~daf
Rola "kibiców sukcesu"
Chyba na przykładzie Śląska Wrocław najlepiej widać, jaki wpływ na frekwencję mają wyniki drużyny. Jak wyniki będą trochę gorsze, opadnie euforia i frekwencja wróci w rejony 10K...

53            -7
~~~€
Legła jak Legła
Jak Wisła podała ilość sprzedanych wejściówek, to Jadczak na Twitterze trąbił o tym na cały świat. No ale jak legła podaje ilość sprzedanych wejściówek, to Szymon nie widzi problemu.

81            -7
Kosiarz
@~~~GiGi
tam to nawet kartki po swojemu liczą hahaha hahaha hahaha ...

55            -5
~~~the real thomas
JJJBG!!
Spójrzcie na to z innej strony... Gramy o nic od dłuższego czasu, a i tak na stadion przychodzi po kilkanaście tysięcy na mecz! Gdybyśmy grali o najwyższe cele to śmiem twierdzić, że na stadion przychodziłoby ok. dwadzieścia pare tysięcy spokojnie. Także nie panikujcie i cieszcie się z tego co jest bo ewidentnie mamy do czynienia z modą na Wisłę mimo jej dużego kryzysu.

82            -6
~~~Bartolini 86
Akcje
Wie ktoś może do kiedy dokumenty odnośnie akcji zostaną doręczone do właściciela ??

13            -10
~~~kris7
Taki ranking to ekstraklasa może sobie....
Jeśli ekstraklasa podaje frekwencję, to musi ona być liczona wg tego samego kryterium czyli albo liczba sprzedanych biletów albo obecnych kibiców na stadionie. Nie można w ten sposób tworzyć rankingu, gdyż są one nieprawdziwe. Wygląda to tak jakby porównać cenę jakiegoś towaru w różnych sklepach i podawać cenę brutto i netto w jednej tabelce. Przecież jest to bez sensu !

58            -4
~~~Ruhi
Derby
Będzie Cracovia na derbach czy mają zakaz zastanawiam się ile miejsc będzie do sprzedaży ?

20            -8
~~~goal
Komu robimy na złość? Tylko sobie.
Wszyscy podają liczbę korzystniejszą dla siebie, tylko my podajemy tę dla nas niekorzystną i jeszcze się tym szczycimy. To tak, jakbyśmy w każdym meczu strzelali sobie samobója i mówili, że i tak wygramy. Gdzie jest marketing? Pozostał w kontenerach przed stadionem. Czasy Sarapaty niestety wcale nie minęły.

15            -65
Krzyś
Frekwencja
Na legialive podają prawdziwą frekwencję, na meczu z Rakowem 12500

38            -6
~~~tabaluga
ta frekwencja to porażka
każdy klub liczy jak chce, albo wszyscy podają liczbę wejść albo sprzedane wejściówki. To tak jakby ścigało się do mety dwóch kolarzy, wjeżdżają równo na metę ale ten po lewej wygrywa bo jemu liczymy przednie koło a drugiemu tylne... Taka prawda, że według tego rankingu powinniśmy mieć +1500/2000 do średniej widowni i plasować się zaraz za Górnikiem. I tak jestem zdziwiony, że frekwencja na stadionach wygląda bardzo obiecująco, dawno nie było tylu chętnych na mecze ESY. Chyba i tak najwięcej stracił Piast po tym jak wejściówki u nich podrożały trzykrotnie.

31            -4
Wilek
Do Bartolini86
Moje akcje dotarły w zeszłym tygodniu. Szkoda że trochę pomięte (zwykła koperta), ale jak się ładnie oprawi to będzie git :-) . Czekajcie cierpliwie na swoje.

24            -5
~~~Kamilo_94
Derby
cracovia w marcu dostala zakaz na dwa wyjazdy zorganizowanej grupy na Wisłę. Tak wiec bedziemy miec możliwość dopingowania naszych w 33k głów.

40            -5
kibic z daleka
Ch.. z rakningami...
...Wisełko, jesteśmy z Wami! Ch.. z rankingami! Wisełko, jesteśmy z Wami!

29            -4
GrzegorzS
Porównywanie czegoś na co wpływ maja zróznicowane
warunki i zawodniczenie w tym nie prowadzi do żadnych konkretnych wniosków. Bo tu nie ma równości. Jak porównac frekwencję Wisły i Poległych. Wisła swoje mecze zagrała w Poniedziałek, Piątek plus dwa w Sobotę w porach nie zawsze szczęśliwych dla widza lub w trakcje długich wekendów wakacyjnych. Legia gra w dniach i porachg najwygodniejszych dla wykręcania rakningu. Jak więc to porównaż. Jedynym miarodajnym porównywalnym punktem jest ranking sprzedanych karnetów, bo on pkazuje stałą bazę kibicowskiej frekwencji. Jak bowiem porównać frekwencję ze Ślaskiem z ostatnich meczy, gdy równoległe w Krakowie odbywa się pod stadionem wielka impreza mediala a my gramy z dołującym Zagłebiem Lubin, gdy Śląsk w sumie gra mecz na szczycie, a we Wrocławiu brak równoległe trwającej imprezy odciągającej potencjalnego widza. Moim zdaniem nie da się tego porównać w biegu sezonu. I nie ma sensu robienie takich porównań. Należy się skupić na propagowaniu bycia w czasie meczu na stadionie. Klub powinien teraz skupic się teraz np. w promowaniu sprzedaży karnetów wśród studentów i w perspektywie ich powrotu do Krakowa oraz promowaniu bycia na meczach wśród szkolnej młodzieży. To na ten moment pwowinny być dwie akcje marketingowe przyciągające widza na mecz, własnie skierowane do uczniów i studentów. Mam też nadzieję, ze sprzedając bilety na derby zaproponują akcję wiązana z dystrybucja biletów na kolejny mecz domowy. Derby to bedzie mecz premium może więc zaproponowac kupującym opcje zniżki na kolejny mecz lub nawet odrazu wykupienie biletu na drugi mecz po zniżce.

14            -19
~~~FanKosza
Ranking rankingiem
ale plotki głoszą ze nam koszykówkę męska prezes zamyka! Czy redakcja może to sprawdzić??

13            -9
~~~Jarek
Zza bramki
Czas na pakiety Sąsiadka+ Piast 50 zeta na C+ 85zl na E, 20 września sprzedanych 33 345 bankowo

18            -8
~~~lolo
Jarek: NA DERBY idziemy...
po kolejnego rekorda i 3 punkty :rotfl:

17            -3
~~~Jarek
Zza bramki
Najpierw wygrajmy trzy mecze wyjazdowe to zostaniemy po derbach samodzielnym liderem, ja chciałbym komplet na meczu z Mistrzem Polski

21            -6
~~~Dawid
Bilety na derby
Witam wie ktoś od kiedy w sprzedaży?

15            -10
~~~Stah
Drogi Dawidzie
Gdybyś był na meczu w sobotę to byś wiedział, że bilety na derby od jutra!

18            -7
~~~D
Śląsk wygrywa
i nagle ma tyle kibiców na trybunach....

16            -3
SMOK
A po co wy się tak podniecacie wszyscy?
Nieważne jak kto liczy i jak podaje wyniki. Ja uważam, jak na milionowe miasto i klub, który potrzebuje dużej ilości kibuców na meczach jak powietrza to bardzo odstajemy od normy, która powinna wynosić minimum 20 000 na każdym meczu. Nie liczmy tylko na derby czy derby polski bo to, jakby myśleć o innych, kto powinien przyjść. Moje zdanie? Nie myślmy o innych, meldujmy się sami osobiście na każdym widowisku na R22. A widowiska będą coraz lepsze, zobaczycie.

15            -3
SMOK
@~~~Dawid
No widzisz........ kopiłbyś karnet to byś się nie martwił i taniej byś wszedł.

14            -6
SMOK
@~~~Jarek
Z Piastem z Gliwic?

11            -4
~~~Dawid
Stah i smok
Karnet mam na cały sezon więc się nie denerwuj. Ma meczu byłem ale widocznie nie zauważyłem A bilet kupić chce znajomemu co będzie pierwszy raz na meczu,pozdrawiam.

8            -8
stary wiślak
Jest określone,jakie dane ma klub podawać?
Wiadomo,że liczba sprzedanych wejściówek jest zawsze wyższa od realnej ilości widzów na stadionie,ale jeśli nie określono precyzyjnie jakich danych się oczekuje,to wychodzą takie rozbieżności.Ekstraklasa SA podaje wyniki,na podstawie danych,jakie otrzymuje od klubów,a jeśli nie sprecyzowano, czy to mają być dane sprzedażowe,czy te z "kołowrotka",t o wychodzą rozbieżności.

13            -9
~~~ElopeQ
@SMOK
a kto jest mistrzem polski ?!

10            -7
~~~fk
frekwencja Śląska
jeżeli bilet na mecz z Pogonią na odpowiednik naszego E23 kosztuje 30 zł (na Wiśle 60 zł ) to widać skąd ta frekwencja.... Generalnie jest nieźle, ale powinno być lepiej....

13            -7
~~~BeloHrvat skiABG22
Wroclaw efemeryda
Gdyby przegrali tak jak Wisla ze 3 mecze to frekwa wroci im do normy czyli 8-10k. DO normy niebawem wroci takze Lech.

15            -5
SMOK
@~~~ElopeQ
O kurcze, nie wiem. Jakoś mi umknęło.

4            -11
~~~Elo
@~~~GiGi
Słuchaj wszedłem w ten artykuł gdy była podana sucha tabelka tekst został dodany później nie jestem ślepy. Więc nie madruj

7            -6