Poniedziałek, 9 września 2019 r.

Carlitos piłkarzem Al-Wahda FC. Zarobi na tym też Wisła!

Były zawodnik Wisły Kraków, Carlos Daniel López Huesca, przeszedł na zasadzie transferu z Legii Warszawa do Al-Wahda FC, czyli trzeciego zespołu poprzedniego sezonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. I wiadomość ta tylko teoretycznie nie jest związana z "Białą Gwiazdą", ale w praktyce ma ona dla sytuacji Wisły Kraków bardzo duże znacznie. Po odjęciu kwoty, za którą Hiszpan trafił przed ponad rokiem z Wisły do Legii, trzydziestoprocentowy zysk z przenosin napastnika na Półwysep Arabski - znaleźć powinien się na koncie naszego klubu!

Nieoficjalnie Carlitos odchodzi z Legii za około 3 miliony euro - i jeśli jest to faktyczna kwota, to Wisła otrzymać powinna 765 tysięcy euro.

Przypomnijmy, że Carlos López trafił do Wisły Kraków latem 2017 roku z rezerwowego zespołu Villarreal CF. Łącznie w koszulce z "Białą Gwiazdą" zagrał w 36 meczach, w których zdobył 24 bramki, zostając w sezonie 2017/2018 królem strzelców Ekstraklasy. Przed rokiem - na zasadzie transferu - przeszedł z Wisły za 450 tysięcy euro do Legii Warszawa, a dziś został zawodnikiem klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Kibice Wisły, mając niewątpliwie do tego zawodnika żal za styl, w jakim rozstawał się z Krakowem, na pewno zapamiętają Hiszpana z wielu nieszablonowych akcji, zakończonych efektownymi bramkami - by wspomnieć choćby te z pamiętnych Derbów, które w sierpniu 2017 roku, po jego dwóch trafieniach, wygraliśmy 2-1.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


31    Komentarze:

~~~Radekrrrr r
carlitos
I pies mu mor de lizał. Dobrze że wpłynie nam kasa za niego, ale nie chce już wiecej o nim slyszeć

116            -9
~~~widok
widok
Wisla powinna mieć 3 banki.

70            -4
kogut1988
Super!
Jeśli prawdą jest to co piszą w gazetach to Arabowie zapłacą za niego odległej 3000000 € jeśli odejmiemy do tego kwotę 450 000 euro to zostaje 2550000 € a 30% od tej kwoty to 750000 € czyli jakieś 3200000 zł i tyle za niego dostaniemy:-) ;-)

47            -11
Burczga28
...
Dawać siano a kolega niech się bawi u arabów :rotfl: :rotfl:

72            -4
Stint
Dziewczyny
z dubaju źle kończą... ten też ale teraz dla nas jest mechanizmem do wyciągnięcia paru milionów

40            -2
woytek1974
Istotne pytanie
Pieniądze dostaniemy bezpośrednio od Arabów czy za pośrednictwem Legii?

33            -9
Maxi
Ponoć mamy zarobić na tym 750 tys euro
Czyli ok 3 milionów zł przydadzą się . Tylko jak to będzie rozliczane ?? bo jeśli ma to nam zapłacić legia to może być problem Jadze nie mogą zapłacić za Novikovasa 300 tys euro chociaż termin już dawno minął chcą to im rozkładać na raty itp . oby z nami się tak w kotka i myszkę nie bawili

37            -4
ja-n
jezeli teraz jest wart 3 mon euro ...
... to rok temu był wart min 5 mln. A szara szmata sprzedała go za 0,45 mln

84            -7
~~~Stah
Niespodzianka
A może to forma przeprosin z Jego strony? I zaprosił Nas Wiślakow na ucztę gdzie upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu: dla nas kaska a 7egła osłabiona

15            -37
sk04
Padł ofiarą swoich ambicji
W szemranych, pozakulisowych, pozostawiający duży niesmak i zapach okolicznościach odchodził z Naszego Klubu w przekonaniu, że zdobędzie mistrzostwo Polski oraz wypłynie na szerokie europejskie boiska :lol: Tymczasem nie osiągnął żadnego z zakładanych celów. Mało tego. Pod koniec swojej bytności w stolicy został odsunięty od składu :lol: Myślę, że sam ze swoim menago doprowadzili do tak absurdalnej sytuacji. Jego transfer traktuję jak ucieczkę. Co gorsza nie znajduję w sobie ani krzty zrozumienia dla niego. Ta informacja dotycząca jego transferu jest ważna tylko i wyłącznie z jednego powodu, że dostaniemy za niego pieniądze. Oby jak najszybciej i bez dzielenia na transze :-)

60            -4
~~~ts_maxiek
Kaska
Nie bójcie się, co jak co, ale kasę Wisła będzie umiała wyegzekwować. O to bym się nie martwił.

30            -3
Kosmaty
@kogut1988
MAła poprawka: 30% od 2,55 mln euro to nie 0,75 mln euro, a 0,765 mln. Niby niewielka różnica, ale te 15 tysięcy euro, co w przeliczeniu po kursie jaki przyjąłeś (4,26zł/1euro) daje kolejne 64 tyś złotych, czyli miesięczna pensja kilku piłkarzy razem wziętych. Na tt Koźmiński napisał, że dotarł do zapisów umowy między Wisłą i Legią, które stwierdzają, że Wisła ma dostać pieniądze max 30 dni od momentu, w którym dostanie je Legia (jeśli płatność będzie w ratach, to 30% od każdej raty w tym terminie). Niestety twierdzi on też, że 3 mln są przesadzone i ostateczna kwota zamknie się na poziomie ~2 mln euro (nieco powyżej, ale to wciąż około miliona złotych mniej dla Wisły). Ciekawe jest natomiast przedstawienie Carlitosa w jego nowym klubie. W klipie jego klub pokazuje jego zagrania w Polsce... WSZYSTKIE w koszulce Wisły, ANI JEDNEGO w koszulce Legii. To ciekawe, skoro w końcu kupili go z Legii, nie z Wisły. Taki miły akcent, prztyczek w nos Legii.

47            -6
Gothic
Zawodnicy
A ja mam pytanie do redakcji czy w najbliższym czasie można liczyć na powrót wiadomości o występach byłych zawodników Wisły w innych klubach. Zawsze miło było poczytać jak potoczyły się losy innych piłkarzy. Pozdrawiam

37            -6
Maxi
ja-n
Co do byłej pani prezes i byłego już zarządu to dobrze że zapisali ten procent odstępnego i że teraz dopiero ten transfer nastąpił . Bo co z tego jak by go sprzedali nawet za 5 milionów euro jak by ta kasa się rozpłynęła nie byli dobrymi gospodarzami naszego klubu w przeciwieństwie do obecnie zarządzających

46            -5
osjan
Stół
Legła dała 450 euro na stole, ciekawe ile dała pod stołem...;-)

27            -6
kongo
Do maxi
Nie broń ich drugie tyle pod stołem przytulili bandziory.

25            -6
~~~BeloHrvat skiABG22
Cwelitos
Dobry deal. Kasa za nic. Wielki "Sportowiec" konczy na smietniku.

15            -11
Mario
Dobry piłkarz, ale za bardzo gwiazdorzył
Dobrze, kasa nam wpadnie. Chciałbym się dołączyć do prośby kolegi w sprawie byłych naszych piłkarzy.

18            -5
TTT
To było do przewidzenia
Wszyscy Ci co grają w chu... z naszą Wisełką kończą tak samo. Patrz Cieniak , Miałczyński , Emilia.

34            -1
Maxi
kongo
A kogo ja niby bronię co ? bo chyba nie byłej prezes i byłego zarządu !!była to najgorsza prezes i najgorszy zarząd w historii klubu. Oczywiście że Carlitos powinien wtedy zostać sprzedany za 3- 5 milionów euro tylko te pieniądze by się rozpłynęły za tamtych czasów i dzisiaj nic byśmy nie mieli z tego transferu a szczęście w nieszczęściu jakim był poprzedni zarząd zapisali 30 procent dla naszego klubu od kolejnego transferu i obecnie wpadnie do kasy te ok 3 miliony zł z którymi obecny zarząd będzie wiedział co zrobić .

22            -4
Kosiarz
nadzór finansowy 7
więc chyba nie bardzo mogą sobie pozwolić na przeciąganie terminów wypłacenia kasy Wiśle... mam nadzieję. W sumie chyba lepeij się stało, że taki ten transfer był bo jakby odszedł gdzieś poza Polskę za obojętnie jaką kasę to pewnie zaraz byłyby spłacone "zobowiązania rodzinne" a Wisła miałaby z tego niewiele lub nic... (druga opcja to odejście "z winy klubu") teraz przynajmniej te pieniądze zostaną spożytkowane z korzyścią dla klubu.

19            -3
~~~Ruhi
@ja-n
Oficjalnie za 0,45mln a oprócz tego pewnie że 3 reklamówki

10            -3
GrzegorzS
Wiary w nadzorze finansowym wobec Legii
to bym nie pokładał, ale z tego co piszą Wisła w terminie 30 od przelewu na konto Legii musi dostac 30% całości lub 30 % kolejnych rat, inaczej będą liczone odsetki określone w umowie. Cała sprawa kończy się dla nas korzystnie. Suma sumarum półtora roku temu Lopez odrzucił ofertę z Chorawacji opiewająca na 3 miliony, bo pokochał (moim zdaniem zawarł pod stołem umowe z Legią) poległych. Chciał zagrac w pucharach dzięki swej niwej miłości nie zagrał. Wisła dostała za niego te 450 tysięcy euro traz dostanie jak wieści głoszą 30% sumy transferowej minus te 450 tysięcy. Półtora roku temu brak tej kasy dla Carlitosa i zachowanie Miasta wobec Wisły wywróciło stolik, zburzyło około klubowy układ. Doszło w efekcie do całej serii zdarzeń, które stworzyły nowa sytuację w klubie i wokól niego. Teraz jest nowy układ ewidentnie zdrowszy ekonomiczne, sa sukcesy wydaje się, że powoli kończy się okres załamania rozwoju Wisły zwiazany z wyjściem z niej Cupiałowej Telefoniki. Teraz te pieniądze nie utona w gulaszu problemów a powinny byc mocnym zastrzykiem trwającego remontu. Suma sumarum wyjdziemy z tego obronna ręką. Zaś co do Lopeza w wielkim klubie jakim jest Wisła, gdzie go kochano szanowano i patrzono jak w obraz już był i to u nas osiągnął szczyt swojej kariery. Potem zakosztował warsiawskiej "gościnności", teraz będzie zarabiał na emeryturę. Mógł w Krakowie zostać kimś wielkim i ważnym. Został kimś na miarę jednosezonowej sensacji. Był wynajęty grajek pograł błysną odszedł za 10 lat nikt o nim niue będzie pamienał jak choćby o Marselo. Cleberze, Cantoro.

18            -12
~~~Mariuchen te
Super
Prawie zwróci się nam to co zabierze z praw TV w październiku Majchrowski i jego banda.

20            -2
~~~Januszzwa sem
Wpływ pieniędzy za Carlitosa...
... dopóki nie będzie na koncie Klubu, to nie ma co na nią liczyć. Natomiast taki wpływ powinien w części iść na spłatę zobowiązań, a w części zabezpieczyć funkcjonowanie klubu, żeby znowu nie było sytuacji jak ze stycznia, że zaczynamy się zastanawiać, czy dogramy sezon, bo płynności zaczyna brakować. P.S.1 - Derby z kompletem się zapowiadają, Panowie Bracia ! P.S.2 - Derby bez Kuby się zapowiadają, Panowie Bracia !

17            -4
Kosiarz
@GrzegorzS
co do gulaszu to na ostro go przyprawił "rodzinną przyprawą" zarząd który wychwalałeś i broniłeś go zaciekle... Co do Marcelo to akurat trafiłeś jak kulą w płot, bo on akurat żyje problemami Wisły (m.in. udział w meczu gwiazd, zapisanie do Socios, deklaracja końca kariery w Wiśle (choć to akurat nie musi się spełnić), wyrażał wielokrotnie wsparcie dla Wisły). Reasumując Marcelo to nie jednosezonowa gwiazdka o której nikt nie będzie pamiętał, bo to po prostu WIŚLAK jest i basta!

25            -5
~~~Jaaacek
@ja-n
nawet dobrze się stało, że wcześniejszy "zarząd" (lepsze byłoby NIERZĄD) wziął tylko 450k, przynajmniej mamy teraz z Carlitosa 750k, a tak byłyby tylko... ości...

12            -4
~~~Name
Dostaniemy 500 A nie 750.
Bo poszedł oficjalnie za 2 mln.

14            -1
~~~M-ceee
Lepszy rydz niż nic
Widać rozczarowanie wśród niektórych , nie ma się co dziwić nagle dostaniemy milion złotych mniej i zamiast 3 przeleją nam 2 mln zł ( 465 tyś euro) mimo wszystko trzeba się cieszyć bo gdyby grajek legi nie odszedł nigdzie nie było by NIC ! . Dziś mamy mądrze zarządających klubem ludzmi i będą napewno wiedzieć co z tymi 2 milionami zrobić

6            -2
edgar
fragment smętnej pieśni o romansie carlitosa z po7egłą:
Z autobusem Arabów zdradziła go....:lol:

5            -2
~~~M-ceee
Imaz
Wie ktoś może czy za Imaza mamy ewentualnie jakiś % gdyby sprzedała go Jagielonia

6            -3