Wtorek, 10 września 2019 r.

Była prezes Wisły zatrzymana przez CBŚP!

Na zlecenie poznańskiej prokuratury funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby, w tym byłą prezes Wisły Kraków, Marzenę S.-C. - co związane jest z wyprowadzaniem pieniędzy z naszego klubu!

Poniżej prezentujemy pełny komunikat w tej sprawie Prokuratury Krajowej:

Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przestępstw gospodarczych związanych z wyrządzeniem szkody w mieniu Wisła Kraków S.A. w łącznej kwocie ponad 7 milionów złotych, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania powstania szkody majątkowej w wysokości ponad 2 i pół miliona złotych w związku z zawarciem niekorzystnych umów i realizacje usług na rzecz klubu. Zakres postępowania dotyczy również zaniechania wypłat wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie, co z kolei stało się przyczyną rozwiązania kontraktów ze stratą finansową Klubu Sportowego Wisła Kraków S.A., a także doprowadzenia do przyznania członkom Zarządu Wisła Kraków S.A. znacznie zawyżonych wynagrodzeń, nadto przywłaszczenia kwoty 824.100 zł.

Na polecenie prokuratora, 10 września 2019 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby: Marzenę S.-C. byłą Prezes Zarządu Wisła Kraków S.A., Roberta S. - byłego Wiceprezesa Zarządu Wisła Kraków S.A. i byłego członka Rady Nadzorczej tego klubu, Tadeusza C. - byłego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A., a także Annę M.-Z. - żonę Grzegorza Z. współkierującego grupą kibiców Wisła Kraków S.A. o nazwie sharks.

Po przeprowadzeniu w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych zostanie podjęta decyzja o rodzaju zastosowanych środków zapobiegawczych.

Źródło: RMF24, Prokuratura Krajowa


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


82    Komentarze:

~~~Tommykr88
Nareszcie
Pdw Marzena

169            -4
brzydal
...
A to Ci niespodzianka...

113            -2
Pawelllp
Srapata
Niech zgnije w pierdlu!!

134            -2
Żniwiarz
W końcu!
A chce się rzec: NARESZCIE!!

133            -2
GrzegorzS
No chyba Marzenę
Czekaj?

23            -45
~~~Maru
Maru
Co tak długo to trwało?!

74            -2
~~~Rozpierdu cha2019
i tutaj dziś będzie rekord komentarzy
Hahaha, może jakies info z drugiej ręki.... dukat sypie :D

81            -2
~~~morgan R22
wreszcie...
Jeeeeeeeeeeeeeeest nareszcie ! sa tez plusy tego zatrzymania dla marzeny s.przynajmniej schudnie trochę.

94            -1
~~~Ibrahim ibn Jakub
@GrzegorzS
Zawsze Ci była bliska, więc powinieneś wiedzieć, jak się nazywa. Mam nadzieję, że z Waldim, € oraz jeszcze całkiem sporą grupą osób, które udzielają się na tej stronie, będziecie ją odwiedzać w więzieniu.

61            -13
~~~Kibic
PDW
Marzena? Co? każdy dopisuje co chce... :)

60            -3
~~~Robson1
100 lat
100 lat 100 lat niech siedź siedzi nam

95            -2
~~~the real thomas
JJJBG!!
Czas najwyższy! Mam nadzieję, że odpowie za całe zło, które wyrządziła razem ze swoją bandą troglodytów!

79            -2
ed_rush
ciekawy jestem...
...o jaką chodzi kwotę?!?

40            -2
~~~Egon Olsen
Egon Olsen
Klawo jak cholera! Teraz na wyrok czekaj, Czekaj!!

57            -1
Maxi
Zatrzymanie związane jest z wyprowadzaniem pieniędzy z Wisły
To wiele mówi . Nie znam się na prawie ale mam nadzieję że sąd zasądzi konfiskatę majątku zlicytowanie go a pieniądze z tej że licytacji zostaną oddane Wiśle

81            -3
~~~Kibic
`Robson1
Powiem Ci że to sto lat to dobra opcja do zaśpiewania przez komplet widzów na spotkaniu derbowym...więc Sto lat, sto lat niech siedzą nam ... a kto? Marzena a kto? Paweł a kto? Damian ... a kto z nami nie zaśpiewa to do pierdla z nimi zmierza... :rotfl:

65            -3
~~~Liszaj
Maarzeeenaaa !
Sektor D odpoooowiaaaadaaaaa..... !! Maaaaarzeeeenaaa !! Cooooo ! Peeeeedeeewuuu !!

44            -5
~~~Kibic
Dobre Wieści
Prawie same dobre wieści... Bilety na Derby idą jak ciepłe bułeczki, Carlitos poszedł do Arabów i 750 tyś € trafi do nas, Marzena w areszcie, Tylko ta kontuzja Kuby martwi

83            -2
~~~Yaro
Oto jest dzień...
Oto jest dzień!! Oto jest dzień... Który dał nam Pan hahaha

61            -9
ja-n
należało się jej !
szkoda że nie 2 lata wcześniej

47            -4
~~~cozy
Wreszcie ...
jak można przeczytać na onet.pl aresztowane zostały także trzy inne osoby. Były Prezes Ryszard C. oraz wiceprezes Robert S. .... ciekawie ... coraz ciekawiej ....

46            -2
~~~Kozia Mizia
PDW Marzena
3maj się !

15            -43
~~~ts_maciek
...
W końcu. Zamknąć na 4ry spusty.

35            -2
esaper
cozy@
Mało ciekawie....jeśli to jest TEN Robert S to wiarygodność Zarządu Socios gwałtownie maleje...

19            -58
szczebelek
Łapki w górę za wyrok skazujący ...
Pierwszy ruch wykonany, czekam na drugi gdzie ich majątki zostaną skonfiskowane, zlicytowane, a pieniądze po konsultacjach z obecnymi zarządem trafią na konto wierzycieli Wisły...

48            -4
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Tak musiało się stać. Taka kolej rzeczy! Karma wraca! Nie znam się na więzieniach ale Pani Marzenka będzie tam git czy parówa?

38            -2
ddd
PDW
Sto lat,sto lat,niech gnije,gnije nam! Oby wreszcie ją wsadzili za kratki 🤬🤬 Piękny dzień-kasa za cw*litosa,marzena zatrzymana,Obidziński zagiął Betonowego Jacka i resztę pejsowskiej świty.. :-D

42            -3
~~~marudzący
Zacne grono
Oprócz Marzeny były prezes Tadeusz `zawsze z nami kibicami` Cz., były wiceprezes Robert `gdyby nie ja to jutro Wisły by nie było` Sz. i małżonka Zielaka.

66            -1
~~~ROBOT
do Esaper
chodzi o Szymańskiego z SKWK a nie Sermaka z Socios... ;-)

77            -1
~~~€
Willem de Zwijger
Jeździsz pociągami, to pomożesz nam zorganizować specjala. Pojedziemy wszyscy razem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

19            -5
~~~Leszek
Wreszci!!
Około 10mln zł w sumie.

30            -2
Engrandel
Wesoły nam dzień dziś nastał,
którego z nas każdy żądał.

29            -1
esaper
ROBOT
Fakt - zaćmienie mnie jakieś dopadło :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

22            -2
Kosmaty
Nareszcie.
Miejmy nadzieję, że wszystko zostanie dogłębnie wyjaśnione, winni poniosą karę. Inna sprawa, że te środki przepadły na zawsze, chociaż przy sporej dozie szczęścia być może chociaż małą cząstkę uda się odzyskać (komornik na majątku itd). Szanse niewielkie, ale każdy grosz się liczy ;)

27            -4
~~~ts_maciek
szmarksy
Chciałem tylko przypomnieć, że na ostatnim meczu z Zagłębiem gorze, nad sektorem pojawiła się znowu flaga szmarksów. Zapomnieliście kto doprowadził do tego burdelu? Będziemy to g... dalej tolerować na swoim stadionie?

107            -9
~~~Janko Buszewski
Ciekaw jestem tylko jednego
czy ma to związek z transferem Carlitosa z legii !? Byc moze to bieg okoliczności zbiegający sie z tranferem Hiszpana,ale byc moze.....??Chyba nikt rozsądnie myślacy,nie wierzy ze te 450 tys eurasów to było wszystko?Owszem,do klubu tyle wpłynęło,ale ile przeszło pod stołem?Facet zagrał w legii jeden sezon,nic praktycznie tam nie osiągnął,ostatnio był rezerwowym.Poszedł za 3 mln euro.Czy Wisła nie mogła sprzedac go za chociazby połowę tej sumy?Mówienie ze nie chciał,ze nie było innej opcji,ze chciał do Wawki etc ma tyle wspolnego co opowiesci z mchu i paproci.Jakos Vukovic do spóły z Szopenem i resztą był w stanie "wytransferowac" tego pana tam gdzie chieli i osiagnąć kwotę jakiej pragnęli.A przeciez Warszawa to miasto o jakim marzył od dziecka a Legia to klub ,którego plakaty wieszał nad łóżkiem odkąd zaczął mówić i myśleć :lol: .Moim zdaniem stracilismy na tym transeferze przynajmniej pięciokrotnie.Tymczasem,psy szczekają ,karawana jedzie dalej a Marzena S. C. pierdzi w puszce.Teraz tylko mocne dowody,solidnie zbudowany akt oskarzenia i zasłużona kara.Tyle,choć tyle mozemy miec z tego wszystkiego !

34            -8
~~~analnyksi aze
Sratatata
PDW Marzenka!!

19            -7
~~~Fafik
Kupcy
Wiadomo może coś więcej o Vanna Ly i Hartlingu? Ten wątek ucichł a to interesujące sprawa kim oni faktycznie byli, kto za nimi stał itd ...

30            -4
Maxi
Czytam na różnych portalach że chodzi o ogromne kwoty
link » Czy jest szansa że tą kasę odzyskamy niech ktoś znający się na prawie mi powie czy to można odzyskać czy nie z tego co czytam chodzi o ponad 10 milionów zł nie jest to mało nam by to dało drugie życie i oddech jak byśmy tą kasę odzyskali .

26            -3
~~~KRKPL
Super jakby
udało się odzyskać część tej kasy. Musi mieć przecież babsztyl jakiś majątek. Dziś pdw jutro konfiturka więc majątek do "przekazania" na rzecz Wisły może być większy, bo przecież sama nie działała.

30            -2
~~~JimBim
Przyśpiewka na derby
Sarapata ty zmoro !! zgnijesz w pierdlu jak Aldo Moro......!! :rotfl: :rotfl:

17            -41
~~~man
czy Pan Tadeusz C. Przewodniczący Rady Nadzorczej
to przypadkiem nie tak wychwalany Pan Czerwiński ? może to niektórym oczy otworzy ...

67            -2
~~~Zen
Jak to się stało
że ta pani z kolesiami , zarządzała klubem?

30            -3
pumex77
Nie maxi, nie odzyskamy tej kasy
Sarapata jest kuta na cztery nogi. Na pewno ukryła, poprzepisywała majętności, gdzie i jak się dało. Poza tym za swojego pożal się Boże prezesowania, wyprowadzała kasę m.in. na spłatę swoich kredytów, więc nie sądzę żeby zdołali zająć jakiś istotny majątek. A nawet jak zajmą to w pierwszej kolejności pójdzie na zaległości w ZUS, US, itp. Co oczywiście też odciąży Wisłę, ale, nie robiłbym sobie nadziei.Ale wiadomość wspaniała:) Może zaśpiewamy "pozdrowienia do więzienia Marzenko" na derbach:) pzdr all

35            -2
~~~Stachu
Czekałem na to
Jak widzę nie ja jeden. Teraz czekam na prawomocny wyrok

23            -1
pumex77
Grzegorzu, skomentuj coś?
Znowu źli dziennikarze chcą zaszkodzić Wiśle i jej prawdziwym kibicom? Co gorsza teraz do spółki ze złą prokuraturą...

30            -10
Kosiarz
@~~~JimBim
może zanim coś napiszesz to najpierw o tym poczytaj...

21            -5
Kosmaty
@Maxi
Niestety szansa na odzyskanie tych pieniędzy jest niewielka. W zasadzie jedyna możliwość jest, gdyby tą kasę udało się namierzyć i wciąż pozostawała w rękach oskarżonych/skazanych osób. Na to są niewielkie szanse. Część z pewnością "zainwestowali" w rozwój "drugiego biznesu", czyli przeznaczyli na działalność przestępczą (prochy, łapówki itd), część przehulali na wystawnym życiu i wakacjach, część ukryli. W zasadzie jedyną możliwością byłoby po ogłoszeniu wyroku wejście komornika na ich oficjalny majątek, a to w końcu tylko niewielka część z wyprowadzonych pieniędzy/wyrządzonych szkód majątkowych. Zresztą ten z pewnością zdążył się potężnie skurczyć w ciągu ostatniego półrocza, gdy jeszcze mogli swobodnie rozporządzać swoimi majątkami (nieruchomości zostały sprzedane, konta wyczyszczone, a działalności pozamykane). Inna sprawa, gdyby sami oddali te pieniądze w zamian za jakąś ugodę/zmniejszenie wyroku, ale przecież skoro zostali odcięci od źródełka, to skąd mają je wziąć? A nowych nie zarobią, bo nikt ich nie zatrudni.

19            -3
~~~Ekonom
Nie podniecajcie sie tak
znając prokuraturę to wszyscy zaraz wyjdą za kaucją bądź dostaną dozór policyjny a za parę miesięcy wyroki w zawieszeniu bo byli przecież nie karani wcześniej.A już zwłaszcza stary komuch Czerwiński jest zbyt dobrze ustawiony i za bogaty żeby siedzieć

41            -10
~~~Stevie
W końcu!!
Brawo

22            -2
~~~Duch Wisly
Koniec ELDORADO
Zakaz wykonywania zawodu do konca zycia! Nie wiezienie, ale zakaz zlodziejce! Panstwo musi pokazac,ze nie ma miejsca w tym kraju na taka demoralizacje! CHWDS!

28            -2
~~~tsss
HWDM
Cierp złodziejko

22            -5
Maxi
Jak ciężko będzie odzyskać kasę z tego co niektórzy piszą to
...przynajmniej niech posiedzi z 15 latek ( pewnie marzenie ściętej głowy niestety )

20            -3
~~~Jok
Ja pier
tadeusza czerwinskiego tez

21            -2
~~~Pp78
@~~~Robson1 @~~~Kibic
Dobre, dobre na derbach może się przyjąć!🤩🤩🤩

11            -4
~~~Kibol z Reymonta
Dobrze przynajmniej ,że.....
gdy była Prezesem nie złozyła wniosku o ogłoszenie upadłosci Wisły Kraków SA. a mogła (powinna?) to zrobić w swietle prawa bo spółka była w stanie niewypłacalnosci.Gdyby to zrobiła to dzisiaj gralibysmy Derby z Orłem Piaski Wielkie.

14            -15
gamber
Kradziez
Jak można okraść klub który niby się kocha i życie by się za niego oddało? To te rybki to tylko te miłość do klubu udawały? Co za świat Nie ma w nim honoru, wiernosci, lojalności ani uczciwości :(

47            -1
~~~morgan R22
misiek spiewa jak tra-la-la....
macie odpowiedz na wszystko ;dlaczego sarapata pojechała do Gliwic ,negocjowac gre Wisła na stadionie Piasta ? -wiedziała juz wtedy ze jest to ostatni sezon Wisły w EK.dlaczego W.Włodarski z W. Kwietniem nie wzieli klubu z długiem 40 ml. /- dla nich to sa drobne,nie pozwolono im tego zrobic (oczywiście po cichu,bo medialnie cała klika z sarapata była za) po przejeciu przez nich Wisły,wyszły by na światło dzienne te brudy co teraz wychodza,w końcu podstawiono dyniogłowego z bazaru żeby siebie wybielić,klub miał upasc a,długi wraz z nim.Kasa na super życie była,a po czasie wszyscy by zapomnieli ,zajecii powrotem Wisły do E.K juz bez długów....niestety utyta wstretna babo,plan zawiódł,bo znalezli sie ludzie którzy poprowadzili u sterów ARMIĘ BIAŁĘJ GWIADY.nieprzewidziałas siły tej potegi,dla tego gnijcie w pasiakach przez długie lat..-ZDRAJCY !!

68            -8
Mario
Super, nareszcie
Mam nadzieję, że odpowiedzą za to swoim majątkiem.

29            -2
Burczga28
Haha
Mam nadzieję że dupsko zmielą odpowiednio za to co zrobiła bo na powrót kasiory za bardzo nie liczę, ale dobre i to.

18            -1
~~~kristof..
morgan
to co pisze ten gosc to prawda-Wisla miala upasc

20            -5
~~~spod stadionu
Stara szmata
Powtórzę za kimś i wszyscy na derby: Sto lat, sto lat niech siedzi, siedzi nam hahaha

22            -2
~~~OldTS
@GrzegorzS
Te koleś uważaj bo po ciebie też przyjdą, choć dziwię się że jeszcze nadajesz na tej stronie skoro nie jest ci zbyt bliska obecnie. Dla mnie tacy jak ty to zera totalne. Każdy kibic TSW dziś odetchnął z ulgą tylko jeden sprzedawczyk jaja sobie robi.

27            -6
mackub
Pięknie!!
Gruba Marzenka z czarnym paskiem na oczach-czyż to nie piękny obrazek? Jeszcze powinni ją wsadzić w ładny, więzienny drelich, może być w paski... A podobno najlepsze w zabawie jest to, że sypnął ją i koleżków nie kto inny jak...Misiek!! Historia zatoczyła koło, jakoś mi tak przyjemniej będzie usnąć!

35            -1
~~~goal
Zdradziła "Białą Gwiazdę".
113 lat historii, tradycji, dumy i sławy, a ona Ją oszukała, okradła, splamiła i porzuciła.

41            -2
~~~Tylko WISŁA TS !!
Brawo Wisła
Za napis rekinów z małej litery😊 takie rekinki bardziej😉 usunąć że stadionu wszystkie flagi z nimi !! To oni doprowadzili do prawie upadku Naszej Ukochanej Wisełki..

27            -2
~~~R1977
...
Nie sądzę aby zostawiła po sobie coś co Nasz Ukochany Klub mógłby w jakikolwiek sposób odzyskać, spieniężyć itp. (jak byłaby mądra to pozbyła by się wszystkiego - słowo klucz „jak byłaby mądra”) ale dla mnie jak dostanie 10-15-20 lat to już będzie sukcesem, pomimo ze jej odsiadka będzie finansowana z naszej - podatników - kasy - JJJBG

12            -2
stary wiślak
Popatrzmy na to chłodno!
Zatrzymanie,to jeszcze nie aresztowanie,a aresztowanie to nie, zasądzona wyrokiem odsiadka. Na wyrok w tej sprawie,pewnie jeszcze długo poczekamy,a zamiast aresztu jest np. takie rozwiązanie,jak kaucja itd. To grubsza i szeroka sprawa i postępowanie sądowe będzie długie. Mam nadzieję,że zakończone adekwatnym wyrokiem sądu.

22            -4
~~~gb72
A GrzegorzS w grudniu 2018 r. straszył nas takim postem:
`Zarazem proponuję by wszyscy tak tu radośnie żucający oskarżenie i liczący na pobłażliwośc i ochronę anonimowości internetu proponję wam zastanowić się choćby na chwilę nad drobiazgiem, że była Prezes jest prawnikiem ma kancelarię i sporo wolnego czasu i może zacząc bronić swojego imienia. I kilka osób może się zdziwić, że wypisywanie komentów nie popartych dowodami może się dla nich skończyć nie tylko opublikowaniem ich danych, ale wyrokiem z tytułu powództwa cywilnego. Granice przyzwoitości przekroczone zostały tu już wielokrotnie a anonimowość w sieci jest wbrew pozorom dość ograniczona.`

25            -4
~~~morgan R22
hahaha...
misiek już nie musi szukać adwokata,starą sprawdzoną opiekę prawną będzie miał już na codzień przy sobie:lol: :lol: :lol:

16            -1
~~~MoreMoreM ore
Dobre wieści
ale to tylko zatrzymanie, niewiadomo co może być dalej, ale to dobry początek. Warto w tym miejscu sobie przypomnieć jak oszukała wiele ludzi, dostawała nagrody, nazywano ją kobietą sukcesu, wszystkie media ją wychwalały, tu na stronie nie mozna było złego słowa o niej powiedzieć bo odrazu setki minusów. Z prespektywy czasu kto miał racje, Ci którzy jej w ciemno wierzyli, czy znienawidzeni sceptycy? Każdemu powinno dać to do myślenia.

12            -1
~~~TomaszZ
z perspektywy czasu doszło do mnie,
że chyba należą się podziękowania i przeprosiny redaktorowi Jadczakowi.. Sam się przyznaje, że jechałem po nim jak wszyscy ale... z perspektywy to on ujawnił i przede wszystkim nagłośnił na całą Polskę sprawę Wisły... dzięki czemu plan Marzeny S. zeby Wisła upadła po cichu się skomplikował... Oczywiście nazwiska bohaterów ratunkowych są znane, ale zaczęło się od reportażu dzięki czemu było to tak medialne.. Leśnodorski bez mediów też by się tym nie interesował zapewne.

28            -11
~~~Zzz
Dobry moment,
Żeby z meczu derbowego wyprosić niedobitki sharków. Idealizuję, ale bardzo bym chciał sportowego dopingu na najbliższym meczu, bez opraw dla kumatych, rac i przyśpiewek rodem z rynsztoka. Cieszę się z aresztowań, mam nadzieję że długo z paki nie wyjdą.

20            -3
GrzegorzS
Nie zamierzam zmienic tego portalu w miejsce bitwy
o prawdę, tylko prwadę i gów... prawdę oraz zaspakajać potrzeby hajterzenia. Voks populi już poskazywał, temat jest nośny medi ministrowi "0" te niechętne musza go chwalić. Radość wielka świat ogarnęła. Tylko parę drobiazgów się się niezgadza ano Pani Sarapata juz nie jest Pania Sarapatą tylko Panią Czekaj. Jeśli zawiniła jako Sarapata to skazywana będzie i siedzieć będzie jako Czekaj. Ale kto by się tam martwił o takie drobiazgi. Kolejna sprawa oswiadczenie prokuratury: "Zakres postępowania dotyczy również zaniechania wypłat wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie, co z kolei stało się przyczyną rozwiązania kontraktów ze stratą finansową" przecież to bzdura a z czego oni mieli w tym czasie płacic zawodnikom. Przeciez to normaze w tym kraju zawodnikom sie płaci z dużym opuźnieniem w wielu klubach zaniechano nawet nie zamierzam tego tu wymieniac. przecież całą te ligę można przenieśc do zakładów karnych i tam robic posiedzenia Ekstraklasy i to bez wyjątków. Nie chce naprawdę robić wojny bo sam za mało wiem i nie mam wgladu do materiałów prokuratora, ale on musi cos w Sądzie udowodnić zobaczymy czy udowodni. Ale S.A. to nie spólka skarbu państwa więc nie musi brac najniższej oferty z rynku może się kierowac własnymi pomysłami co to znaczy więc w świetle prawa w spółce akcyjnej prywatnej: "w związku z zawarciem niekorzystnych umów i realizacje usług na rzecz klubu." Sprawa 824 tysiecy jeśli jest to prawda i prokurator ma dowody, ze nielegalnie wyprowadzili taka kase to będa siedziec i to jest zarzut poważny, ale musi byc udowodniony. To się wszystko co tu napisane musi obronic w Sądzie jak sie obroni to będa winni. Ja tam daleki jestem w świecie, gdy najwyższy szef tego kraju naraża obcokrajowca na to, że mu nie zapłaci kasy za wykonanie prac w temacie słynnych wież w Warszawie. Wypisz wymaluj podobnie to brzmi, ale.... To ze macie anse że rządacie spełnienia waszych marzeń by kogos udupic i się na nim zemścić jeszcze nie znaczy, że macie powszechna rację. Spokojnie poczekam sobie na wyroki wysokośc wymiaru kary. Narazie to mi pachnie po prostu tematem wszystkie ręce na pokład bo w Sprawiedliwości jest problem. Dziś gości zamkli poczekamy co Sąd powie. Natomiast ściganie przedsiebiorcy prywatnego za to, że podjął takie czy inne decyzje i naraził to mi pachnie komuną. Co państwu do suwerennych nawet żłych decyzji biznesowych w S.A. Żeb były złe to wiadomo, bo spółka była doprowadzona do stanu bankructwa, ale paragraf .... Możecie sobie bezmyślnie minusować. Miłego dnia.

5            -54
~~~Darek
TomaszZ
To sobie dziękuj tej ku.. Szymonowi J. On na każdym kroku obraża mnie, moją żonę i moje dzieci, Ciebie dzbanie też wrzucił do jednego wora z bandytami, ale jak chcesz to mu dziękuj.

7            -27
stary wiślak
Grzegorzu S! Jakie ściganie prywatnego przedsiębiorcy?
Pani Sarapata-Czekaj nie była właścicielką Wisły i to nie był jej prywatny interes! Była tylko prezesem spółki,w której nie miała udziałów finansowych. Jaki qrwa prywatny przedsiębiorca jest ścigany? Wskaż go z imienia i nazwiska?Nie jest ścigana głównie,za złe zarządzanie i narażenie na straty spółki,ale za przestępcze pewnie rzeczy z tym związane. Grzegorzu,opamietaj się.

23            -4
~~~za
Wisła
Właśnie zatrzymano panią S i trzech innych zasłużonych wiślaków, którzy zdefraudowali pieniądze. Dobrych kilka milionów. I wszystko to dzięki nie mniej zasłużonemu dla Wisły "działaczowi" o pseudonimie "Misiek", który zaczął współpracować z organami.

15            -1
GrzegorzS
S.A. to forma działalności prywatnej spółki
która ma Zarząd i Radę nadzorczą i teraz ściaga się przedstawicieli władz takiej własnie spółki, którzy podejmowali dobre i złe decyzje ale jako Spółka przywatna. Co więcej Pani Czekaj wówczas była tez Prezesem TS czyli właściciela S.A. Zreszta nie będe o tym dyskutował od tego jest prokurator. Ja ppo prostu pisze o tym, że nagle rozbi sie gorąco wokół stadionu, Wisły temat jes nośny więc bedzie wykorzystywany politycznie. Jadczak juz ozył i teraz pisze, że kasa z Wisły płacono za narkotyki. Spirala zaczyna się nakręcac każdy znowu będzie coś tam ugrywał przy okazji. Pojawia się [...] Wantuch, który zaczyna robić koło pióra bezmyślnie swojemu szefowi Majchrowskiemu nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Znowu się koło Wisły dzieje. Ot takie przypadkowe ciagi zdarzeń wybory idą. Rok do tyłu były samorządowe teraz są parlamentarne i kukiełki się ruszają. Z jednej strony szeryfowie sprawiedliwości, z drugiej strony nawiedzony dziennikarz, który ciężko znosi, że sława mu przygasła i znikł z wiodących mediów, z trzeciej strony miejscowi durnie z Rady miasta w sraksowskich kostiumach i nieudaczni miejscy urzędnicy, do tego starzejący się [...] prezydent. Do tego byli członkowie władz Wisły, którzy doprowadzili S.A. do krawędzi upadku. I już wiadomo wokół czego będzie się toczyć kampania wyborcza w Krakowie.

6            -28
~~~Ja
@GrzegorzS
Epitety dotyczące wantucha czy prezydenta pisze się przez cztery gwiazdki

8            -1
~~~morgan R22
hahah...
A ja jeszcze o marzenie s. chyba nie dadza jej celi pojedynczej bo za wieznia kategorii N nie uchodzi,nasuwa sie wiec logiczno-ciekawo-pogladowe pytanie ,,jak ta pani bedzie wchodzić na piętrowe kojo w celi,, bo przecież dolne zajmuja stare garusy :lol: :lol: :lol:

10            -2
~~~screw
@GrzegorzS
Jak już tu kiedyś ktoś napisał Twoja wiedza i mentalność jest na poziomie średniowiecza. Konstrukcja spółek kapitałowych znacząco się różni od osobowych form działalności - te drugie są nierozerwalnie związane z człowiekiem i może on w nich robić co chce, dopóki nie szkodzi innym. Te pierwsze, jakby Ci to wytłumaczyć, są jak dzieci - możesz je wychowywać jak chcesz, ale jak świadomie zaczynasz działać na ich szkodę to popełniasz przestępstwo. Spółka kapitałowa to autonomiczny twór który jest chroniony przez prawo, niezależnie do kogo należy. Nie chcę mi się rozpisywać dlaczego tak jest, ale ma to głębokie uzasadnienie i kropka.

6            0
GrzegorzS
Staram się wobec ludzi nie stosować epitetów
owszem czasem werbalnie polecę w nerwach, ale w formach tekstowych unikam.

2            -4