Czwartek, 12 września 2019 r.

Komunikat Wisły Kraków SA

W związku z informacjami dotyczącymi planowanych inwestycji na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, które zostały przedstawione podczas obrad Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa w dniu 10 września 2019 roku, Wisła Kraków SA zaprezentowała swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie - w postaci pisma skierowanego do Pana Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a także Rady Miasta oraz Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Oto jego treść:

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

GrzegorzS
Jak widac bez demonstracji pod Urzędem Miasta się nie
obędzie. Te miejskie .... hcą postawić sobie biurowiec z parkingami z boiskiem i trybunami na 33 widzów w środku. Paranoja.

78            -9
~~~tsss
Dzisiaj wieczorem w gabinecie Majchrowskiego
Co tam Grażynko? Jakieś wiadomości jeszcze? -W sumie panie prezydencie to parę listów w tym jeden od Wisły. Ci to zawracają dupę ehhh.Przecież wiadomo, że nigdy nie zejdę na psy hehehe. Czego tam znowu chcą? - W sumie to nic ważnego coś tam się plują, że znowu coś nie tak, że im rzucamy kłody pod nogi i planujemy ruchy które nie pozwolą im rozwinąć skrzydeł. Jakich skrzydeł? Przecież psy nie potrafią latać hehe. Wołaj mi tu Kowala i Wantucha, trzeba im w końcu jasno dać do zrozumienia, że za mojej kadencji to w Krakowie tylko Cracovia nigdy nie zginie. Tyle się człowiek napracował, nawet tego skośnookiego uwierzytelniłem żeby ich dobić a tu dupa. No Grażynko gdzie ten Kowal i Wantuch? -No panie Jacku jak to gdzie? Tam gdzie zawsze - u pana pod biurkiem. Kurtyna;-)

103            -5
~~~Leszek
Komunikat
Pamiętam jak jeszcze projektowano stadion to Cupiał i zarząd nie zabardzo interesował się tym. I Obłutowicz zaprojektował bubel. Niech zarząd pilnuje tej sprawy. Przecierz może kiedyś będziemy operatorem stadionu.

52            -5
Maxi
Dlaczego Miasto Kraków jest tak toporne w ,, pomocy ,, Wiśle
Nie rozumiem tego . Inne miasta w ramach promowania się płacą klubom grube miliony , zwalniają z czynszu za stadion itd a u nas byle tylko Wiśle doje...ać. czy kibice Wisły nie są podatnikami ??? czy są gorsi od tych co chodzą do teatru opery przecież mecz to też forma rozrywki dla mieszkańców Krakowa możliwość fajnie spędzonego czasu . Na teatry , opery itd kasa jest i to bardzo duża dla nas nie ma .

49            -3
GrzegorzS
Drogi Leszku to źle pamiętasz lub masz luki
Obtułowicz zaprojektował stadion dla Wisły na 22 tysiące wliczając w to strefy buforowe 20 widzów. I taki stadion zaczeto budować. Dopiero w trakcie budowy nastąpiły kolejne zmiany projektu, bo Majchrowski wystartował bez poparcia władzy w zawodach o organizacje ME 2012. Zawody Kraków przegrał, ale zmodyfikowany projekt został. Efekt. Mamy formalnie dwa obiekty w jednym. Trybuna G i C to pozostałości pierwotnego projektu trybuna wschodnia i Zachodnia to elementy nowego projektu. Co więcej nigdy dzięki miastu, które zaczęło ciąć projekt nie powstały połączenia między oboma projektami, nie zmieniono układu komunikacyjnego, nie wybudowano infrastruktury wokół stadionu parkingowej i sportowo rekracyjnej nie wykończono fasad obiektu. Efekt nasz stadion jest po prostu niedokończona inwestycją, która nigdy nie dostała szansy by byc ukończona. Teraz Urzędzie domorośli architekci kombinuja co by tu pobudować, by jescze cos przytulić na boku i tym zarzadzac. I zawsze im wychodzi nowy urzad miasta, bo biurokracja musi się rowijać i się zadomowili. Pobudują więc sobie z boku parkingi, które nie będa zarabiac na siebie bo beda drogie a oni swoje pojazdy będa na nich parkowac za friko bo będa mieli wydzielone miejsca dla pracowników. Pobudują ze dwie restauracje by mieli gdzie jeść lancze. Zrobią biurowiec z zapleczem w środku będą trybuny i boisko. Paranoja urzędnicza trwa w najlepsze.

44            -3
~~~KRKPL
W urzędzie mają kompleKSy
My przedstawiamy zmiany jakich oczekujemy, są one znacznie mniej kosztowne dla podatników i bardziej logiczne z punktu widzenia obiektu i okolicy jakim jest stadion, ale to chyba od razu nas skreśla, bo na pewno znajdą się tacy, którzy będą chcieli zrobić więcej za więcej - przerabialiśmy to ze stadionem, 400mln gdzieś wyparowało wiec dlaczego nie miałoby wyparować kilka dodatkowych. Kolejna kwestia to koszt wynajęcia stadionu - to co płacimy teraz to powinna być stawka za w pełni funkcjonalny stadion, z parkingami podziemnymi, biurami na których możemy zarabiać i boiskami dla dzieci. Już widzę jak majhery zacierają ręce, bo nie tylko będzie kaska do zarobienia, ale jeszcze będzie można nam rzucić kłody pod nogi, z uśmiechem na ryjkach zabudują nam stadion parkingami i przywalą czynsz jak za stadion ze złota, a jak nie to w ostateczności "zburzą i postawia bloki". Średniowiecze i komuna, to stan umysłu krakowskiego urzędu i zarządzających konkurencyjnym klubem. Ależ oni wszyscy są słabi, od dawna utrudniają a i tak mamy ich pod butem. Wisła Pany!!!

39            -2
Maxi
Ps....
...i nie piszcie mi zaraz że łożenie przez miasta na kluby to patologia ja uważam to za coś normalnego a nawet wskazanego obowiązkiem miasta , gminy , powiatu jest dawanie pieniędzy na sport on przecież jest dla ludzi !! dla lokalnej społeczności która płaci podatki ....Poszperałem w internecie i znalazłem taki artykuł sprzed dwóch lat z listopada proszę jakie dotacja daje miasto Kraków teatrom Przykładowo - w tym roku czyli chodzi pewnie o 2017 ty w 2019 mogą być podobne albo pewnie większe Teatr Bagatela otrzymał już 6 mln 229 tys. zł, Teatr Ludowy 6 mln 105 tys., Teatr Groteska 6 mln 269 tys., a Łaźnia Nowa 4 mln 82 tys. zł. Dlaczego Wisła nie może dostać dotacji ???

42            -5
~~~Kuba
Wantuch
W jednym sie z tym Panem zgodzam.. ten standion trzeba zburzyc bo bedziemy do niego co roku dokladac. A chyba takie drugie bubla nie ma. Wiec zamaiast dokladac te 70 mln teraz i pewnie kolejne na przestrzeni 10-20 lat to moze od razu zaorac to i zbudowac nowy lady nowoczesny station na lata?!

4            -59
~~~Krakus76
@Maxi
Czemu ? A temu. Dla przykładu. Teatru „Groteska” jest miejską artystyczną instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Miejska. I inne które wymieniłeś również. A Wisła Kraków S.A. w jakim stopniu jest zależna od Gminy Kraków ? W żadnym. Zatem dlaczego mieliby dać coś w formie dotacji ?

16            -26
GrzegorzS
Ale my jako klub nic z miast anie chcem
chcemy realnego rozłożenia zaległości finansowych, które chcemy spłacić, chcemy realnych kosztów wynajmu oiektu za realne pieniądze, chchemmy by ten obiekt spełniał warunki dające miastu i nam zarabiać. Ten stadion trzeba po prostu naprawić otworzyć na Park Jordana zorganizowac ruch wokół niego zrobic infrastrukturę rozrywkowo-sportową rozwiązac sprawę parkingów t tej części Krakowa. Jak ide do kina to płace za bitety i chcę czystego kina z dobrym dojazdem parkingiem a jak trzeba opieki nad dziećmi. To zwykły standard. Płacę za to określone pieniadze. Jak wynajmuję sale na wesele to płace koszty i za to chce usługi. Miast zaś chce nic nie robic i zbierac dużą kasę. To jakas paranoja czy ktoś jak wynajmował salę na wesele to potem rodzina i młodzi lokal sprzatali po imprezie.Lub przygotowywali do niej. Jeśli tak to robili impreze po kosztach i chcieli zaoszczedzić. Miast odwala to co odwala czyli kichę i korzysta z problemów Wisły i teraz cięzko mu sie pogodzic z tym, ze nie będzie można jak to bywało umywac rąk, bo tam sharks i kibole. Gmina ma problem a i klub nie potrafi narzucic własnej narracji.

24            -4
~~~MakGajwer
Wybraliście sobie prezydenta...
... To macie. No offense, ale trzeba być skończonym kretynem żeby tyle lat wybierać skorumpowanego prezydenta z przeszłością w PZPR i postkomunistycznym SLD. Tacy ludzie umieją trzy rzeczy, zwalczać polskość, kraść i kłamać. Pozdro Krakusy

43            -14
hutniczek12
Wiślak..
Który icek chciał ,żeby" POLSKA BYŁA POLSKĄ "?????

8            -5
Kosmaty
To tylko pokazuje co miasto myśli
o Wiśle, swojej najlepszej wizytówce obok Wawelu. Komentarz chyba zbędny, bo w tym jednym dokumencie jest zawarte chyba wszystko (od wykazania wierutnych kłamstw, poprzez niegospodarność i traktowanie obiektu dla własnej wygody w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem i optymalnym wykorzystaniem po całkowite ignorowanie głównego użytkownika i najemcy obiektu (w końcu obiekt powstał jako stadion piłkarski dla Wisły Kraków S.A, a nie jako tańszy biurowiec Urzędu Miasta Krakowa, ani jako parking turystyczny). Jak do tego dodamy jeszcze ostatnie teksty o "propagandzie" to wiemy też jak przez władze miasta traktowani są obywatele Krakowa, którym ci urzędnicy mają służyć.

13            -3
~~~Pp78
Urzędnicy
Coś mi mówi ze radni z majchrowskim na czele bawią się zapałkami na stacji benzynowej!😁

19            -2
Maxi
~~~Krakus76
Czepiasz się tu szczegółów a prawda jest taka że inne miasta łożą na swoje kluby i jest to normalne i tak powinno być u nas . Miasto nie dość że nie daje kasy to niech k...a nie przeszkadza !!!! a nas próbują uwalić na każdym kroku czynsz za stadion gigantyczny dotacji zero my jeszcze nie dość że płacimy ten czynsz to jeszcze od tego płacimy podatek !!!!! nigdzie tak nie ma . Nie jesteśmy bogatym krajem jeszcze i inwestorzy prywatni nie pchają się do polskiej piłki to dlaczego miasto ma nie pomagać Wiśle tego nie rozumiem . Nie wiem jak to nazwać ekonomia społeczna czy jakoś tak chodzi mi o to że żyjesz w Polsce żyjesz w Krakwie ludzie pracujący potrzebują rozrywki płacą podatki i jeśli kasa z tych podatków idzie na teatry , opery itd to równie dobrze mogą iść na Wisłę

15            -5
~~~BeloHrvat skiABG22
DEKOMUNIZACJA KRAKOWA - JUZ!
Ludzie, przed kim my sie tlumaczymy? Przed czlowiekiem, ktory w latach 1965-1981 przynalezal do KC PZPR i 16 lat wyniszczal umysly, wolnosc, Polakow wraz z rownie oddanymi szumowinami? Zacznijmy o tym pisac, mowic, hasztagowac, zeby ten Pan poczul sie odpwiednio podczas swojej ostatniej kadencji. Nie pozwolmy zaklamac historii i zaczarowac rzeczywistosc - mam do czynienia z czlowiekiem intensywnie uczestniczacym w zyciu KC PZPR.

17            -6
~~~BeloHrvat skiABG22
A ja bym pozwolil na wyburzenie stadionu
To bylaby kompomitacja na skale swiatowa. To jakich my mamy radnych w tym miescie to jest perigeum logiki, klasy i jakiegokolwiek poczucia trzezwosci. Na bramkach do UM powinny stac alkomaty, bo coraz czesciej sluchajach tych wypowiedzi, zastanawiam sie czy to jest efekt kilku porannych drinow czy to wychodzi ta majchrowsko-bialoruska mentalnosc. Niestety pokazuje to tez jak bardzo leca sobie w kulki radni i jak gleboko maja na nas wyrabane (do czasu!). To miasto ciagna tylko studiujacy tutaj ludzie i dzieki tym ludziom do tego miasta sciagnal kapital, zarzadzanie miastem, jego koszmarne dlugi - 2.8mld to jest cos co sie bedzie za Krakowem ciagnac kilka dekad, jesli nie do 2200-2300 roku. Konczac tytulowy watek - oczywiscie po wyburzeniu stadionu, gleboki row i miejsca pochowkow dla wszelkiej masci geniuszy : )

11            -3
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
pod magistrat i na taczki tego czosnkowego smierdziela.

18            -2
~~~~chwilowo za granicą
Sranie w Kibiców Banie
Gdyby Wisła spłaciła dług do Miasta... Gdyby płaciła na bieżąco aktualne należności Miastu ... Gdyba Zarząd zamiast znaleźć INWESTORA nie zajmował się "radzeniem" Miastu .... Qr..de(wa) nikogo by nie interesowało życie sportowe silnych a nie koniecznie mądrych. MIĘDZYNARODOWY język biznesu: PŁAĆ ALBO SPIER..LAJ. Jako dłużnik bez zasad ( notorycznie nie płacący - szkoda że nie do końca ze swojej winy) możemy pocałować się w zad.

7            -6
wesoly72
gwiady dla białej gwizdy
27 września jest koncert z okazji rocznicy powstania socios...może warto byłoby zaprosić artystów i obsługę techniczną na derby dwa dni póżniej w ramach podziękowania...taki miły gest...myśle że wielu kibiców wisły przygarnełby by ich pod swój dach na te dwa dni... taki pomysł........takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często...

10            -4
~~~Szogun
Mam nadzieję że
Cała kasa z carlitosa pójdzie na częściowe spłacenie długu wobec miasta a nie na nowego napadziora.

5            -1
~~~Szklany
Tak to tylko tu zostawię
link »

2            -1