Czwartek, 12 września 2019 r.

Wnioski o tymczasowe aresztowanie w sprawie dotyczącej Wisły Kraków

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zakończyły się czynności procesowe z udziałem osób podejrzanych, które zostały zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Wisła Kraków S.A. i wyrządzenia tym szkody majątkowej w mieniu spółki.

Wszystkie osoby podejrzane, po doprowadzeniu ich przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Krakowie do siedziby Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw związanych z wyrządzeniem spółce Wisła Kraków S.A. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w związku z zawieraniem niekorzystnych dla spółki umów, w tym doprowadzenia do przyznania członkom Zarządu spółki Wisła Kraków S.A. radykalnie zawyżonych wynagrodzeń. Troje z podejrzanych usłyszało nadto zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw, troje z podejrzanych złożyło w sprawie wyjaśnienia.

Po dokonaniu analizy zgromadzonego w śledztwie materiału dowodowego wobec podejrzanych: Marzeny S.-C., Anny M.Z. oraz Roberta S., prokurator skierował do Sądu Rejonowego Poznań Stare - Miasto w Poznaniu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wobec podejrzanego Tadeusza C. zastosowane zostały środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem podejrzanemu paszportu.

Podejrzanym, za zarzucone im przestępstwa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Źródło: Prokuratura Krajowa


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


60    Komentarze:

andeb
Prokuratura działa i super, ale
To prawniczka. Kasta nie da jej zrobić krzywdy. Więc pomimo, że każdy z nas chciałby ją ujrzeć za kratami, to uwierzę dopiero po wyroku i apelacjach. A jeśli w październiku wróci stara władza, to możemy zapomnieć..

77            -156
Maxi
andeb
Jeśli wygra PiS udupią ją na lata jeśli wygrają ci nieudacznicy co to nie znają nawet 6 punktów swojego programu jak Schettino to nie posiedzi nic i tyle w temacie szkoda że Polska nie głosuje jak moje kochane Podkarpacie u mnie obciachem jest przyznawać się że głosuje się na PO czy jak to dziwactwo się teraz nazywa a PIS wygrywa u nas zawsze z 80 procentowym poparciem .

186            -261
~~~Seth
@Maxi
Tak kiepsko z poparciem że nawet tutaj musicie agitować? Eh wyluzujcie trochę....

181            -108
~~~Autosan
Maxi
Wstyd ze tacy ludzie jak ty sa kibicami Wisly. Skutki polityki popisu odczujesz za 10 lat.

156            -160
~~~Michał Wisełka
@Maxi
Hanbisz imię kibiców Wisły. To za PISu Ci złodzieje nas okradli, od 2016. Myślisz że to przypadek. Zobacz na grupie Kasta jakich PIS zwyrodnialcow w Togach stworzył. Mam nadzieję że opozycja wygra, i wtedy jest szansa że Sarapata pójdzie siedzieć. Jak nie to po wyborach szybko ja PISowcy wypuszcza. A Ty się Podkarpaciem nie chwal. Tam jest największy odsetek wg GUSu ludzi z podstawowym wykrztalceniem, i analfabetow, więc co się dziwić że głosują na PIS

192            -186
Maxi
~~~Autosan
Nie wstydzę się swoich poglądów każdy kibic ma też swoje sympatie polityczne taka prawda. I nie obrażaj mnie człowieku nie potrafiący się nawet zalogować . Wstyd bo co bo głosuję na PiS aha jakbym głosował na Lewicę to był bym dla ciebie cacy kibic, idź lewaku na demonstracje LGBT i już nie politykuje a moja wcześniejsza wypowiedź była odpowiedzią andeb i tyle w temacie

152            -151
~~~jazz
@~~~MichałWisełka
odezwał się Pan imć Michał z "wykRZtałceniem" bez wątpienia wyższym (a może "wyrzszym"?) :lol: kompletnie nie hańbiący kibiców Wisełki!

95            -51
kongo
coś czuje
ze Tadeusz Cz. na wolnosci "nagle" zemrze

16            -24
~~~Piejący Kogut lat 80
@~~~MichałWisełka
"wykrztałceniem". No tego to nawet najlepsza autokorekta nie zrobiła. Lepsze podstawowe wykształcenie niż twoje 4 klasy.

70            -17
Kosiarz
@~~~MichałWisełka
nie kpij z czyjegoś wykształcenia pisząc wykRZtałceniem :rotfl:

66            -11
~~~Reg
@~~~MichałWisełka
Zaglosuj sobie jeszcze na Majchrowskiego... on jest z tej kasty twojej ;) A ludzie z podkarpackiego to poprostu normalni, godni, życzliwi i goscinni. Njamniejszy odsetek patologii nożownictwa i przeróżnych dewiantów. Twoja krakoska zasciankowość tylko pokazuje jaki jesteś ograniczony ;)

97            -43
~~~AlanWiseł ka
A co z największym pesudokibicozlodziejem
Damianem D ?

54            -2
~~~morgan R22
hahaha...
Przestańcie się kłócić politycznie i agitować,jest większy problem mianowicie,,jak ta pani wejdzie na górne kojo w celi?,,:lol: :lol: :lol:

83            -6
~~~Kristof/
Rok Marzenki
Ślub na Zanzibarze-rocznica ślubu w celi widzeń!!!ha ha ha wreszcie sprawiedliwosc ją dopadła@

83            -3
Smuga
Wypad z polityką !!
andeb i Maxi - aż mnie coś skręca że takie ameby intelektualne jak Wy są kibicami Wisły. Kibice naszego klubu zawsze cechowali się zdrowym rozsądkiem i inteligencją, więc tym bardziej nie piszcie takich głupot i nie zaniżajcie poziomu dyskusji.

84            -35
~~~abcdefgh
Jeszce tego brakowalo
Żeby kibice Wisełki którzy pokazali wiosną że są jednością i potrafią wiele zrobić aby ratować swoją miłość jaką jest Wisła Kraków, teraz zaczęli się kłócić na temat bagna jakim jest polityka. Dajcie spokój, sympatię polityczne są indywidualna sprawą każdego człowieka żyjącego w demokracji, tak jak wiara czy poglądy ogolnospoleczne. Nie warto dla tego się wyzywać, bo przecież wszyscy jesteśmy kibicami Wisły. Luz Panowie, luz.

90            -3
~~~Pp78
@andeb
Stare już nie wróci nigdy!!! Teraz czas na WIELKICH KIBICÓW WISŁY KRAKÓW !!! Nasza kolej iść na wojnę z majcherem i pokazać mu gdzie tak naprawdę go powarzamy!!! WISŁA NIGDY NIE ZGINIE!!! Jest już prawie 30000 biletów sprzedanych!!! Majcher jest sam! Czas ukrócić jego rządy! Czas najwyższy powiedzieć mu dość i tym wszystkim radnym!!! Jazda ,jazda, z nimi!!!

63            -4
Burczga28
Jak to niektórzy piszą
Nie wydaje mi się żeby ta sprawa była tak łatwo zamieciona pod dywan. Za dużo szumu przy tym jest i było dlatego myślę że im się do dupy odbiorą. I pytanie kogo jeszcze zatrzymają bo to raczej nie jest koniec tej sprawy.

40            -1
~~~Kibol z Reymonta
Maxi
Ty gościu to chyba jesteś psychiczny i masz jakiegoś zayoba na punkcie polityki.Pewnie nad łozkiem masz powieszony portret Kaczyńskiego. .Tacy jak ty powinni być banowani bo to serwis sportowy poświecony Wiśle Krakow a nie agitacji partyjnej jaką tutaj uprawiasz.

91            -79
~~~Janko Buszewski
MichałWisełka
Powiem Ci,ze jakos mniej sie wstydze za gościa który ma swoje poglądy polityczne i mówi o nich, niz za Ciebie,który to innych wyzywa od analfabetów sam robiąc błędy w pisowni niczym czwartoklasista.Maxi moze troche grubo pojechał politycznie,bo nie kazdy musi zgadzac sie z Jego wizją Polski,ale Ty ze swoim "wykrztałceniem" osmieszyłes sie nie mniej niz GrzegorzS ze swoim "tepem".No chyba że Grzes zblatuje Cię ze swoim kolegą językoznawcą a ten stwierdzi że forma "krztałt" jest dopuszczalna a nawet poprawna:lol: Poza tym Michał,obrażanie kogos od analfabetów i naigrywanie się z wykształecenia zwyczajnie kulturalnemu człowiekowi nie przystoi.

66            -10
~~~Right
Michał Wisełka
Nie jestem z Podkarpacia ale wiem bo tam często jeżdżę że są tam wspaniali mili gościnni i pomocni ludzie więc ich nie obrazaj proszę. Nie kategoryzuj, niemniej jednak ludzie bez papieru są często mądrzejsi od tych z...a co do polityki między Pisem a PO jest jedną roznica że jedno coś robią i dają a drudzy nic nie robią ściemniające i nie dają i jeszcze nienawidzą i mają kompleks tych drugich. Nie bądź taki liberalny bo kiedyś dojdzie do tego że będziesz zamiast w czerwonej koszulce z białą gwiazdą chodził albo z czerwoną gwiazdą albo w koszulce w pasy tęczy a tego chyba nikt z nas nie chce...i nawet Ty Panie inżynierze. :)

62            -39
~~~Robson1
Areszt
Więzienia nikomu się nie życzy, ale za okradanie swojaków i Wisły Ch im w D.

61            -2
~~~Wilga
Jeszcze nie wiadomo
jakie ostatecznie będą następstwa oddania władzy w klubie bandytom i dilerom.

25            -3
~~~tabaluga
ehhh
Prawda jest taka, że to za tego złego Tuska zaczął się robić porządek na stadionach. Powstały karty kibica imienne, nikt bez zdjęcia na Stadion nie wszedł. Nie było rac, nie było kiboli a na mecze przychodziło po 6-7 tys ludzi bo kibole tak chcieli i ludzie tylko najezdzali na tamtą władzę. A ja na mecze wtedy chodziłem, obok mnie siedziały dzieciaki, stadion był ostrzeliwany racami bo kibole nie mogi wejść. Ale teraz płaca minimalna idzie w górę, kilo ziemniaków po 3 złote ale jest lepiej. Pierwsze zarządzenie Pisu to brak kart kibica, zwykłe bilety i znów zaczął robić się bajzel. A teraz próbują ręce obmyc bo ich zamykają. Wygrają wybory i wszystkich ich puszczą.

35            -36
Maxi
Cd...
..o polityce wypowiadam się tu raz na parę lat i to prawda to portal sportowy i powinno jej tu praktycznie nie być ale odpisałem tylko koledze co myślę a myślę tak jak on i tyle a co niektórzy mnie tu zaraz mnie obrażają chcą banować itd po co to plucie na mnie ulży wam to obrażajcie dalej . Wypowiadam czasem tutaj opinie nie popularne ale przynajmniej nie jestem chorągiewką i nie sugeruję się ile plusów dostanę . To koniec mojego odnoszenia się w jakikolwiek sposób do polityki tutaj na tym portalu skoro niektórych tak to boli . A co do tego pana obrażającego mieszkańców Podkarpacia to chociaż mam wykształcenie średnie to przynajmniej umiem napisać słowo wykształcenie w przeciwieństwie do pana.

33            -18
~~~Adi59
@Maxi
Polityka mnie nie interesuje to dziedzina dla drani, albo naiwnych,a dobry polityk to martwy polityk, tu jest forum kibiców Wisły a nie komunikator dla agitatorów.

39            -12
Cichyk85
Więcej !!!
A gdzie reszta wniosków o areszt tymczasowy? To jest mam nadzieję początek bo trzeba to wyczyścić do końca !!! I nie róbmy z tego forum panelu politycznego bo podziałów to Nam nie trzeba !!! Tylko jedność bez względu na poglądy :-)

23            -3
~~~Barbar
Marzenka to głupia dzida
Wiadomo było, że tak to się skończy. Myślała, że się dorobi na Wiśle? No chyba, że nie miała wyjścia i miała jakieś wcześniejsze zobowiązania wobec "miśków" :-(

23            -2
darwos
Ale wy jesteście
Oszołomy, na uj wstawiać tu politykę....bo prawda jest jedna , i ci dzisiejsi PiS i tamci PO to jeden wielki uj. Ludzie bez wizji ROZWOJU kraju,a ROZWÓJ następuje tylko wtedy kiedy ludziom zabiera się mało (ZUS,Pit,Cit), sądy ,urzędnicy działają dla dobra portfela OBYWATELA!! Ani za PiSu ani za PO nie miało to miejsca i mieć raczej nie będzie! A co do sarapaty ,chyba ciężko będzie ją udupic,pamiętajcie to są ZARZUTY, trzeba mieć twarde DOWODY.

27            -19
~~~morgan R22
nowe news-y
Okazuje się ze marzenkę s. nie pogrążył misiek a damianek .d -jej przydupas,który poszedł na współpracę i już został przewieziony do prokuratury w Poznaniu.Ten chłoptaś tez dostał zarzuty takie same jak ma marzenka s. Swoja drogą ten koleś to ma przej...ne-zarzut handlu narkotykami na duża skalę,przynalężność do grupy przestęprzej,defrałdację(czytaj kradzież) 7,850 ml zł..ku..a on z kryminału nie wyjdzie,a pamiętać trzeba że to jest leszcz i jest tam pierwszy raz uuuuuu.....współczucia nie ma za to co zrobił,to samo z utytą babą-na długie lata do pierdla.

35            -3
stary wiślak
Nawet tu wlazła polityka? Po ch...?
Partia rządząca,albo opozycja o niczym innym nie myśli,tylko o jakiejś tam sprawie przekrętów,byłego zarządu Wisły????? Wyluzujcie ,"politycy" z bożej łaski i polityczni kibole. Są portale społecznościowe i tam się popisujcie w kibolowaniu swym politycznym ulubieńcom i zostawcie w spokoju kibicowską stronę Wisły, Polityka leje się strumieniami we wszystkich mediach i jeszcze wam mało?

56            -11
~~~Dudu Biton
Do morgan22
Następny "wykrztałcony". Defrałdacja, hahaha

13            -6
~~~Vistula
Michał Wisełka
Już chyba bardziej nie mogłeś się skompromitować. Jedno ci się udało: pokazałeś kto jeszcze głosuje na tych tęczowych pajaców z PO - same wykRZtałciuchy :lol: :lol: :lol:

32            -44
~~~Right
Dukacik i
Dukacik sypie słyszeliście poszedł z psami na układ i sypie na innych w tym obciąża Marzenie jej tak kończą frajerzy a mogłeś byc normalny nie kozaczyć a teraz sprzedajesz kolegow

14            -22
~~~Mm80
Ch.. I.. W d...
Niech się teraz sprzedają jak się wchodzi w takie układy to się z tym liczy i nie należy sypać sposób na życie. Mam ich gdzieś mam nadzieję że skonfiskuja ich majątki wsadza na 10 lat. Swoją drogą najlepsza wiadomość że 2 tygodnie przed derbami pękło 30 k ja kupiłem 5 😊 lecimy do fulla 😊

12            -1
~~~Robson1
Pytanie
No to może by tak to 100 lat na derbach zaśpiewać?

12            -3
~~~Pp78
@~~~AlanWisełka
Damian D. Właśnie poszedł na współpracę i się pruje na sarapate!😁 Przewieźli go do Poznania!

15            -1
~~~BeloHrvat skiABG22
A ja czekam na dekomunizacje KRAKOWA
...i odpowiednie zajecie sie dokonaniami Pana J.Majchrowskiego, oddanego czlonka KC PZPR w latach 1965–1981. 16 lat wiernie wyniszczal niezalezna mysl, wolnosc i Polakow razem z rownie oddanymi kolegami z partii. Ze zawsze mial sentyment do osiagniec tego systemu represji i antyczlowieczenstwa, wstapil nastepnie do kontynuatorki tradycji KC PZPR oraz SDRP czyli SLD. Chcialbym zeby sie zaczelo o tym mowic zdecydowanie glosniej, a nie tylko napomykalo sie, ze wywodzil sie rzekomo z SLD. Nie jest to bowiem prawda.

35            -19
Reksiu
Władze Klubu
A może by tak władze klubu zaprosiły na derby pana prezydenta, chętnie mu przekażemy co myślimy o jego polityce wobec klubu.

14            -1
~~~morgan R22
do Dudu...
Defrałdacja przez Ł czy Defraudacja przez U..kogo to ch..j obchodzi ? tu nie dyktando tylko portal Wisły dla jej kibiców gdzie mozna wyrażać swoje poglady,no ale jeśli jaśnie pana Dudu Bitona mój bład tak strasznie uraził (aby o tym pisac) to sorry ! nie za mój bład ,tylko za tego Tłuka. p.s.zawsze miałem w szkole pałę z ortografii,teraz to i tak jest dobrze w porównaniu z kiedyś,pozdrawiam.;-)

8            -10
~~~tw Bolek
Skończcie pierniczyc.
MAXI I inni .Niemoty nie wrócą, może za jakiś czas jak skończą swą dziwną retorykę więc bez obaw. Po co zaczynacie takie dyskusje tutaj .Przez takie coś zabierają głos barany opowiadające coś o 10 latach itd. Już zapomnieli że wszystko miało paść w tej kadencji? Tak wieszczyli janusze ekonomii a teraz nagle 10 lat? 😆😆😆😆😆

9            -16
~~~tw Bolek
Co do szkodników Wisły
To nie zapominajcie że decyduje 3 władza. Niby bezstronna niezależna itd.Jedyna nadzieja że to leszcze nie grube ryby i może dla ściemy ich właśnie wsądzą.Kto wie.

8            -4
~~~jp53
Sąd
Nie przychylił się do wniosku prokuratury i wszyscy opuszczą areszt za poręczeniem majątkowym.,,Niezależny``sąd znowu dał popis .

19            -6
~~~inek
Dobrze
Jak na razie prokuratura jest skuteczna. Nie jest problemem zamknąc złodziei gdy nie ma dowodów. Ale jak złamali ich soliradnośc, to znaczy czy te dowady już mają. Zobaczymy co będzie dalej.

9            -2
~~~Ekonom
Tak jak pisałem wcześniej
Wszyscy wyszli za poręczeniem majątkowym.A za parę miesięcy wyroki w zawieszeniu.W tym kraju nigdy nic sie nie zmieni

22            -2
~~~Right
Masakra
Marzena S., była prezes Wisły Kraków, nie trafi do aresztu - poinformowała telewizja "TVN 24". Sąd nie orzekł wobec niej aresztu, a na wolność może wyjść po wpłaceniu 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. I co dalej dużo osób sądzi że Polskich sądów nie trzeba zmieniać tak jak to chce zrobić PiS ja pierdziele co to za prawo to co ja będę kogoś okradał i potem wpłacę kaucję i nie pójdę siedzieć to jest to prawo czy nie ?

22            -24
~~~Stevie
Jak tam maxi
Posiedziała i to prawie 10 godzin, ulżyło ci...

8            -10
~~~Hurrem pasza
Stare sie trzyma (jeszcze).
Maxi (ukryty), masz rację. Gruba nie pójdzie siedziec ani teraz ani później. Tak jak ostatnio juz kilku tzw. celebrytow. Zero zdziwien ! Kolejny argument ZA usunieciem komunistycznych zlogow z wymiaru sprawiedliwosci.

20            -19
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Polski już nie ma. Każdy złodziej,malwersant wychodzi wolno. Babcia za kradziez margaryny idzie siedzieć ! Kraj III świata. Marzenka śmieje się nam w twarz ! Miliony zniknęły a za 100 tyś wychodzi...dno

20            -11
darwos
@Right
Telewizja i rzekoma reforma sądów dla ludzi odebrała Ci trzeźwe myślenie. Tak, póki Marzanna nie będzie skazana prawomocnym wyrokiem to nie powinna przebywać w areszcie. Cóż takiego zrobiła? Zabiła kogoś? Zagraża komuś? A jeśli okaże się że brak wystarczających dowodów na to aby ją skazać na karę pozbawienia wolności a siedziałaby w areszcie? Co wtedy? Czy zeznania szui typu Misiek będą wystarczającym dowodem? Czy są jakieś kwity? Niech w pierdlu siedzą skazani!! Powiem Ci tyle, poczytaj np o sprawie dyrektora powiatowego zarządu dróg z nowego targu , r.waniczka, gość rzekomo brał łapówki, tymczasowo aresztowano go na 8 mcy- 8 mcy- chłop gnił w więzieniu a oni nie mieli dowód na skazanie go, szukali dopiero. Więc akurat w tym przypadku sąd postąpił moim zdaniem właściwie a reforma sądów to mityczna baja, tutaj jeśli już to trzeba zmian w podejściu państwa do obywateli- obywatel nie jest winny i państwo powinno pomagać udowodnić jego niewinność.

22            -14
~~~Kibic z Polski
Suplement
Kraj totalnego bezprawia ! Sędziowie kasta sami się wybierają od 30 lat..Stworzyli z Polski bananowa republike .Stworzyli grupę nadzwyczajnych ludzi poza prawem. Dziś sędziowie napluli kibicom Wisły Kraków w twarz!

15            -11
andeb
Kruk krukowi
Zminusowaliście mnie wczoraj i co, nawet doba nie minęła. A tu tylko chodziło o areszt a gdzie dopiero wyrok + apelacje. Powtarzam-ucieszę się dopiero jak ją zobaczymy za kratami, PO APELACJACH. Zbyt wiele działo się niesprawiedliwości przez ostatnie 70 lat. A dokładniej - bezprawia w tzw."majestacie prawa". I akurat z bieżącą polityką to ma niewiele wspólnego.

14            -3
seattle
KONSTYTUCJA!!!!!!!!
Jak widać postkomunistyczne (poniekąd) niezależne sądy mają się dobrze.Milionowe malwersacje nadal niezagrożone,więc niech inni idą ich śladem.Zrozumcie ze celem działań "sarapaty" była upadłość klubu by zatrzeć możliwie jak najwięcej śladów przestępstwa.To ona była prezesem i ona sygnowała swoim podpisem wszystkie decyzje.

16            -8
~~~m
!
cały ten wniosek o areszt to lipa, po 9 miesiącach od odsunięcia jej z zarządu nagle przypomnieli sobie o sprawie, robią zatrzymania i wnioski o areszt - ciekawe jak wytłumaczą w sądzie ryzyko matactwa (ciekawe co miałaby zrobić teraz czego nie zrobiła przez ostatnie 9 miesięcy...) - odpowiedź prosta: nie wytłumaczą i aresztu nie będzie, więc wyjdzie prokurator i powie że zły sąd puszcza przestępców; banda partaczy i nieudaczników; z dystansu widać ze jest winna przynajmniej działania na szkodę spółki, pewnie będzie skazana ale wniosek o areszt w tym przypadku to jest lipa

10            -1
~~~Kibol z Reymonta
@darwos
W zasadzie kolego masz rację,z tym tylko ,że Sarapata ma zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.Misiek i Dukat siedzą miedzy innymi za taki sam zarzut i w ich przypadku nie było mowy o żadnej kaucji.Sarapata wychodzi jak gdyby nigdy nic za smieszne 100tys. zł.Gdzie tu konsekwencja?

12            -5
GrzegorzS
Ciekawe było by zdanie tutejszych
sankilotów na temat niezawisłości sądów, gdyb tak sami popadli w prokuratorski zarzut. Nie życzę nikomu i cieszcie się, że jest jeszcze coś nad prokuratorem, który musi się np. wykazać. Bo mamy okres gdy im bardziej medialna sprawa to oni się nagle zaczęli wykazywac. Pierwszym zaś ostrzeżeniem, że Sąd podejmie takie decyzje powinno byc to, że Czerwińskiego wypuszczono po przesłuchaniu za kaucją. To z czym mamy do czynienia to nie czyjaś zemsta na kimś za coś, tylko ma byc udowodnienie zatrzymanym ewentualne popełnionych przestępst natury gospodarczej. To bedzie rozprawa na podstawie dowodów w papierach, nie zaś opowieści skruszonych Miśków lub Dukatów. Patrzac na stawiane zarzuty prokratorskie to będzie się on musiał sporo nagimnastykować w czasie rozpraw. Bo to co jest mówione to musi mieć potwierdzenie w dokumentach a nie domysłach czy zeznaniach. Oczywiście całkowicie inną sprawą będzie odbiór społeczny. Wy już wiecie, że oni okradli a Jadczak to wie wiecej nawet na co wydali. Jak przeczytałem to jego dzieło to odnosze wrażenie , że ogarnia nawet kto był "pierwszy jajko czy kura." Każdy wprawniejszy obserwator tego co dzieje się działo przy R22 jest w stanie wykazać nieścisłości, przeinaczenia, pomijane fakty. Ale spokojnie jak Sąd Panią Czekaj skarze to będzie udowodnione przestępstwo, ale do tego jeszcze daleka droga, która musi przeprowadzić prokurator. Namawiam też (czego nie powinienem robić bo dlaczego nabijac kasę Jadczakowi, ale ...) przeczytajcie sobie jego dzieło. Całkiem niezły triller, wszystko objaśnione (autor niczym Wołoszański wie w danym momencie o czym myślał każdy z uczestników spotkania), główny bohater nie je (choć pije) nie śpie i nie sr....a, ale żyje i bije. Śmierć sieje na lewo i prawo. "Jak byśmy takich parę Rudych 102 mieli to byśmy se sami te wojnę wygrali" Kurcze a Krakow to takie nasze Polskie połączenie Chicago, Bagdadu i ojca chrzesnego. Może zekranizują. Kurcze, ale De Niro za stary na Miśka i to może byc problem.

9            -20
MISIEK_BIS
Polityka
Trzymajmy się proszę, z dala od polityki na tym forum. Z pewnością kibicami Wisły są zwolennicy wszelkich opcji. I należy to doceniać. Natomiast wchodzenie w dyskurs polityczny, przy sprawie klasycznego przestępstwa gospodarczego, które co prawda boli, bo na Naszym Kolbie i pod hasłami miłości do Wisły zrobione nie przystoi braciom po szalu. To prosta droga do podzielenia kibiców Wisły. Jestem za Wisłą. Reszta jest nie ważne. JJJBG.

21            -2
darwos
@kibolzreymonta
Słowo klucz - zarzut. Dowody? - zeznania Miska i Dukata? Zarzut na podstawie zeznań? Ok ,niech będzie zarzut ,jednak więzienie za zarzuty to przegięcie. Zorganizowana grupa przestępczą jest liczona bodajże już przy współpracy 3 osób. Środki wypłacane firmom zewnętrznym,firmom znajomych? A co, nie wolno tak robić? A co w tym złego? Oczywiście jeśli usługi nie zostały wykonane , zostały tylko opłacone to jest to zarzut obciążający Marzenie. Jednak , z tego co piszą na internecie babka brała kasę za szukanie sponsora dla klubu będąc pielęgniarką? Co nie wolno jej? Dlaczego ? Dlatego że jest pielęgniarką? To co w takim układzie UFAbbednarza robiła i za co brała hajs? Czy on też powinien iść siedzieć? Sorry, taki jest klimat, często płaci się za teoretyczne działania a nie za efekty. Skąd wiesz co Misiek sypnął? Może właśnie on dał dowody na Dukata? Może jakaś korespondencja,maile, kwity,nagrania? Może właśnie dlatego Damianek musi siedzieć? Prawdy i tak nie wiemy,jednak dla mnie oczywistym jest fakt, stawiam Ci zarzuty ,mam jakieś dowody, jeśli nie są wystarczające to nie przymykam w areszcie. Ponadto co do tarapaty, wszyscy wiemy że coś było nie tak , klub był źle zarządzany, kobieta doprowadziła do upadku spółki i gdyby nie pomocna dłoń dzisiejszych właścicieli byłby totalny dramat. Ale idąc tym tropem, z tego co gdzieś wyczytałem (nie wiem czy to prawda) , to Pan Wisłocki był w zarządzie stowarzyszenia/firmy która posiadała 100 akcji Wisły S.A. W takim układzie , czy Marzena falszowa zeznania itd czy gość też w tym uczestniczył ? Może dla niego również zarzuty ? Hmm?

4            -20
~~~morgan R22
głos rozsądku
Sędzia doszła do wniosku,ze koszty utrzymania będa za duże, stad taka decyzja..:lol: :lol: :lol:

6            -2
~~~kristof..
Najlepsze
Ze te sto tys poreczenia zapłaciła z pieniędzy które ukradła z z Wisły...

15            -2