Środa, 2 października 2019 r.

Paweł Brożek piłkarzem września

Podobnie jak w sierpniu, także i we wrześniu najlepszym piłkarzem Wisły Kraków w Waszych pomeczowych głosowaniach - był Paweł Brożek. Tym razem nie otrzymał on wprawdzie aż tak wysokiej średniej, jak przed miesiącem, ale wyniki osiągane przez "Białą Gwiazdę" we wrześniu nie miały absolutnie potencjału do dobrych ocen końcowych. Brożkowi do zwycięstwa wystarczyła średnia 5.35 punktów i wyprzedził on Michała Maka oraz Michała Buchalika, którzy kończą miesiąc z ocenami - 5.19.

Wymieniona we wstępie trójka zawodników to jedyni wiślacy, którzy we wrześniu otrzymywali średnie powyżej wyjściowej - w naszym głosowaniu - oceny 5.0.

We wrześniu zespół "Białej Gwiazdy" rozegrał łącznie cztery mecze, ale jeden z nich - w Pucharze Polski z Błękitnymi Stargard - nie był transmitowany. A że rozegrany na wyjeździe obserwowała tylko nieliczna grupa fanów naszego zespołu, więc nie przeprowadzaliśmy po nim głosowania. Oznacza to, że spotkań, które braliśmy pod uwagę były we wrześniu trzy. Dlatego też aby zostać sklasyfikowanym - należało otrzymać ocenę minimum dwukrotnie. Łącznie takich zawodników było dwunastu.

Niestety poza trójką piłkarzy z "piątką" - tylko kolejnych czterech wiślaków otrzymało średnie zaczynające się od "czwórki", z kolei aż trzech naszych zawodników, a dokładniej Vukan Savićević, Chuca oraz Krzysztof Drzazga - otrzymało średnie, które są poniżej "trójki".

Oto komplet wrześniowych wyników:

IMIĘ I NAZWISKO ŚREDNIA MECZÓW Korona Wisła P. Cracovia
23. Paweł Brożek 5.35 3 5.84 6.04 4.18
7. Michał Mak 5.19 3 5.28 4.92 5.37
22. Michał Buchalik 5.19 3 6.03 4.29 5.24
26. Kamil Wojtkowski 4.74 3 5.18 4.29 4.75
4. Maciej Sadlok 4.27 3 5.71 3.77 3.34
10. Vullnet Basha 4.12 3 4.76 3.96 3.63
5. Lukas Klemenz 4.07 3 4.90 3.68 3.64
2. Rafał Janicki 3.36 3 3.38 3.07 3.62
27. Marcin Wasilewski 3.07 2 2.70 3.43
28. Vukan Savićević 2.99 3 4.52 2.44 2.00
18. Víctor Moya Martínez 2.80 3 3.63 2.31 2.47
11. Krzysztof Drzazga 2.18 2 2.29 2.07

Zawodnicy niesklasyfikowani: David Niepsuj (3.78 w meczu z Koroną), Marcin Grabowski (3.00 w meczu z Wisłą Płock), Rafał Boguski (2.98 w meczu z Koroną), Jean Carlos da Silva Rocha (2.42 w meczu z Wisłą Płock).

W poprzednich miesiącach sezonu 2019/2020 wygrywali:

lipiec - Vullnet Basha (6.19);
sierpień - Paweł Brożek (6.95).


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

woytek1974
Gratulacje
Z ogromną sympatią dla Pawła, i z wielkim szacunkiem dla jego dokonań, dramatem Wisły jest to, że piłkarzem miesiąca zostaje 36-letni zawodnik. To powinien być kubeł zimnej wody dla pozostałych zawodników ofensywnych naszej drużyny.

23            -3
adrianrtf1
z innej beczki
Czy wie ktos dlaczego nie przedłużamy umowy z Buksą? Ostatnio w `Stanie Futbolu` P.Obidziński dwa razy powtórzył, że ma tylko rok umowy. Jednocześnie powiedział, że były za niego ofert za 3-4 mln euro. Alek nie chce przedłużyć czy może negocjują?

9            -3
~~~m,.m
szacun.
Szacunek Paweł. Moim zdaniem trener Stolarczyk, powinien jednak bardziej Cie oszczędzać i ściągać wcześniej, żeby potem nie było kontuzji..

3            -1
GrzegorzS
Jak widać po wynikach i notach
wrześniowa sesja między reprezentacyjna nie wypaliła. Ugraliśmy raptem 1 punkt po remisie w Kielcach. Czy graliśmy az tak źle na tle naszych rywali. Nie, ale popełniliśmy frajerskie błedy w każdym z tych mecze, które kosztowały nas 8 punktów. W każdym z tych meczy błedów można było uniknąc przy zachowaniu koncentracji i myśleniu. Nasi rywale wyszli na mecze zdeterminowani walczący i wszyscy ustawieni defensywnie by nie popełniac błedów z tyłu i liczyć, że to Wisła sama sobie bramki strzeli. . Raprem w tych meczach straciliśmy 4 bramki zdobyliśmy 2 co dało 1 punkt. Tracimy te punkty na własne życzenie. Bo któryś z zawodników źle ustawił się przy wykonywaniu własnego rzutu rożnego pod bramka przeciwnika, bo zawodnik odpuścił Furmana, podał do rywala lub dotknął piłki ręka, gdy rywal był na spalonym. Zadziwia skutecznośc rywali, którzy w 100% wykorzystuja nasze błędy. Wisła zas marnuje na potęge własne ciężko czasem wypracowane sytuacje. Kolejna sprawa przeglądając statystyki meczowe, we wszystkich spotkaniach to rywale dużo więcej biegają za piłka. My nia gramy piłka, my sie przy niej utrzymujemy a oni biegają, podwajają, potrajają. Jaki więc wniosek jesteśmy nieskuteczni i podświadomie lub świadomie chcemy grac tylko na tego jednego Brozka, który ma finalizowac akcje. I co wiecej widać w tej statystyce ocen, że Brożek daje radę, ale zabija nas jednostronnośc grania na niego. Drużyna musi zacząc brac jako całośc odpowiedzialnośc za zdobywanie goli, bo mamy zawodników, którzy to moga robić lecz nie robia wola szukac Pawła. To jedna sprawa druga to po raz pierwszy od dawna do tej statystyki nie załapał się Rafał Boguski i moim zdaniem to odbiło się na grze i wynikach zespołu. Przed nami pierwszy mecz Pażdziernika nastroje wsród kibiców są podłe, wręcz panikarskie jak bysmy mieli już połowe kwietnia lub trzy mecze do końca rozgrywek. Proponowałbym opanowac drżenie łydek przed nami jeszcze do rezegrania 27 kolejek tego sezonu. Można by nawet spokojnie i realnie myśleć o zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Jednak by radykalnie poprawić wyniki trzeba spokojnie poczekać na powrót do zdrowia i formy odpowiadających za grę do przodu Błaszczykowskiego, Brożka, Savicevicia, Boguskiego, spokojnie poczekac na toże w końcu cegiełki do sukcesów zaczną dokładac nowi i młodzi piłkarze. Ale podstawą musi byc wymuszenie na całym zespole pełnej koncentracji koncentracji na grze w trakcie meczu, trzeba minimalizować ryzyko podejmoane przed własną bramka. Trzeba rozłożyć akcenty finalizacji akcji na kilku innych zawodników ofensywnych. Wisłą bobrze broni jako całość potrafi zdominowac każdego rywala do tego trzeba dołozyc skuteczność, w wykorzystywaniu własnych akcji. Nam potrzeba spokoju i konsekwencji w pracy i przede wszystkim zdrowia.

3            -1