Poniedziałek, 14 października 2019 r.

Wisła pozyska nowego sponsora

W najbliższą środę, punktualnie o godzinie 16:00, Wisła Kraków zaprezentuje nowego sponsora klubu oraz nowy zakres działalności spółki akcyjnej. "Biała Gwiazda" wejść ma bowiem w esport, a nowe źródło finansowania związane będzie właśnie z tą coraz bardziej popularną na świecie sferą. Sponsor wspierać ma jednak nie tylko graczy komputerowych, ale i ekstraklasowych piłkarzy.

O wszystkich szczegółach dowiemy się w środę, choć serwisy branżowe już od kilku dni informują, że pod szyld Wisły trafi jeden z czołowych teamów esportowych, który dotychczas występował pod nazwą "adwokacik".


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~goal
Po owocachi ich poznamy.
Bo jeden "adwokacik", a raczej "radcik prawny" ze swoją niezłomną świtą przekrecił nas niedawno na 40 milionów.

45            -4
~~~Wislanin Ksieznej Wandy
Dodalbym BC
Zostawil Wisle w gorszym stanie niz zastal (tytuly odlozmy na bok, bo tytulami dzis nie wyzyjemy, a juz zebralismy my kibice 6-8 mln zeby ratowac Wisle)

35            -16
Kosmaty
Fajnie, klub się rozwija.
E-sport przyciąga coraz większą uwagę także wśród sponsorów i wciągnięcie "do oferty reklamowej" takiej opcji tylko zwiększa zasięg odbiorców do których może dotrzeć także piłkarska Wisła, o czym doskonale świadczy ta umowa, w której sponsor daje kasę nie tylko na drużynę e-sportu, ale część (nawet jeśli niewielka) skapnie także dla piłkarzy. Tu kropla, tam kropla i zrobi się zauważalna suma. Poza tym to także polepsza wizerunek Wisły S.A jako klubu idącego z duchem czasu i rozwijającego się (nawet jeśli obecnie wciąż w kłopotach). Brawo, bo to pomysł, który obecnie nie daje jeszcze dużych efektów, ale z czasem może przynieść Wiśle spore korzyści.

29            -6
~~~the real thomas
JJJBG
Kto wie? Może ten sponsor będzie chciał w przyszłości pozostać głównym sponsorem klubu piłkarskiego ?

24            -5
~~~Finansist a
Sponsor
Ja obstawiam Murapol, duża spółka która ma za niedługo wejść na Polska giełdę

9            -17
Kosmaty
@~~~the realthomas
Możliwe, choć bardziej liczyłbym na to, że wraz ze spłacaniem zadłużenia większe środki będą dostępne od sponsorów dotychczas niezaangażowanych niż zwiększanie zaangażowania już obecnych w klubie. Gazeta Krakowska podaje, że powyższy sponsor jest na poziomie nawet do 2 milionów złotych. Nie precyzują, czy to kwota za każdy rok współpracy, czy ogólna kwota podpisanej umowy podzielona na kilka lat współpracy... oczywiście spora część z tych pieniędzy idzie na e-sport, ale nie precyzują też co owa "znacząca część" oznacza (być może dowiemy się tego na środowej konferencji, choć wątpię by te informacje zostały podane do publicznej wiadomości). Jednak nawet mimo tego można zakładać, że ta część pieniędzy jaka przypadnie drużynie piłkarskiej wystarczy by trochę ulżyć finansom S.A.

18            -5
~~~Ghgjj
All on games
Jeśli tym sponsorem będzie all in games to nie ma szału na początku. Narazie nowy wydawca na rynku z grami które mało kto kojarzy. Może z czasem

4            -7
VegFer
Istnieje ryzyko
Jako osoba interesująca się esportem (spędziłem 2,5 roku w największych polskich "klubach esportowych") widze pewne zagrożenie. Firma All In Games nie jest związana ze światem esportu i moim zdaniem nie przejawia jakichkolwiek oznak know-how w tej dziedzinie. Co więcej ich działania na rynku gier też nie są najwyższych lotów, a możliwości finansowe wydają mi się wątpliwe. Bardzo się ciesze, że Wisła otwiera się na esport, ale mam nadzieje, że nie okaże się on jej zgubą.

4            -2
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
sponsor to duze słowo

2            -1