Środa, 16 października 2019 r.

Wisła All in! Games Kraków prezentuje sekcję esportową

Wisła All in! Games Kraków z dumą przedstawia sekcję esportową. Barwy "Białej Gwiazdy" reprezentować będą zawodnicy rywalizujący w Fifę 20, a także zespół Counter-Strike: Global Offensive.

Powołanie do życia sekcji esportowej to kolejny krok włodarzy w kierunku rozwoju Klubu i budowania jego tożsamości w kolejnych, innowacyjnych sektorach. Wejście na nowy rynek pozwoli na pokazanie prawdziwego charakteru Wisły Kraków młodej rzeszy odbiorców. Nowy projekt udowadnia, że esport łączy innowacyjne trendy z ponad 113-letnim doświadczeniem i historią Wisły Kraków.

- Powołanie sekcji esportowej, a także pozyskanie dla niej tytularnego Sponsora, jest naturalnym krokiem rozwojowym Wisły Kraków na drodze do odbudowy Klubu. Myśląc o przyszłości otwieramy się na nowe, perspektywiczne kierunki, poszerzając obszary dotychczasowego działania. Myśląc o teraźniejszości, zyskujemy nowy podmiot finansujący także Klub jako całość. Warto zaznaczyć, że wzrastają również możliwości pozyskania kolejnych Sponsorów oraz zawierania relacji biznesowych w innowacyjnych branżach, które coraz częściej widać w globalnym futbolu. Cieszymy się, że białą gwiazdę na piersi nosić będą młodzi zawodnicy, współtworząc tym samym potęgę Wisły w obu światach: wirtualnym i realnym. Jesteśmy pewni, że współpraca ta przyniesie wszystkim stronom korzyści - powiedział Piotr Obidziński, który w Wiśle Kraków SA pełni obowiązki Prezesa.

Zawodnicy sekcji esportowej występować będą pod nazwą Wisła All in! Games Kraków. Sponsorem tytularnym jest krakowska firma All in! Games, która jest Partnerem biznesowym Klubu.

- Rynek gier rozwija się dynamicznie, a esport jest jego istotnym elementem, dlatego chcemy stać się częścią tego fenomenu - mówi prezes All in! Games, Maciej Łaś. - Turnieje esportowe przyciągają przed ekrany miliony widzów na całym świecie, a polskie drużyny nie raz pokazały co potrafią i trafiały na podium w międzynarodowych potyczkach. Wisła Kraków to klub z tradycjami, wieloletnią historią sukcesów i jednocześnie bardzo rozpoznawalna marka. Wierzymy, że to pomoże nam dotrzeć do wielu nowych odbiorców. Zaangażowanie w esport nie tylko odkryje przed nami nowe możliwości rynku, ale również pozwoli nam na lepszą obsługę gier esportowych, które trafią w przyszłości do naszego portfolio. Zdobędziemy doświadczenie, które z pewnością przyniesie w przyszłości wiele korzyści.

Wisłę All in! Games Kraków reprezentować będą początkowo dwie esportowe dywizje. Jedną z nich jest zespół CS:GO, który jak dotąd występował pod roboczą nazwą "adwokacik". O sile składu stanowi mieszanka doświadczonych zawodników i młodych talentów, która zdążyła już zaistnieć zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie. W ostatnim czasie nasi reprezentanci pojawili się na turnieju V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, gdzie dotarli do ćwierćfinału zmagań. Wkrótce, już w barwach Wisły All in! Games Kraków, drużyna przystąpi do rywalizacji w m.in. ESL Mistrzostwach Polski. Jej debiutem będą natomiast rozgrywki WarmUP organizowane przez Polską Ligę Esportową, które odbędą się 18-20 października podczas Targów Poznań Game Arena.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zasilamy szeregi Wisły All in! Games Kraków i będziemy reprezentować jej barwy podczas zmagań na krajowej i międzynarodowej scenie. Białej Gwieździe kibicowałem już od najmłodszych lat, dlatego występowanie w jej trykocie jest dla mnie spełnieniem marzeń. Razem z moimi kolegami z drużyny zrobimy wszystko, by zaznaczyć obecność naszego Klubu w Europie oraz na świecie - powiedział Grzegorz "SZPERO" Dziamałek, kapitan drużyny CS:GO.

Barwy Wisły All in! Games Kraków reprezentować będą również zawodnicy FIFA 20. Do sekcji należą Bartosz "bejott" Jakubowski oraz Jakub "cyanide" Mikołajewski. Obaj gracze mają ogromne doświadczenie w rywalizacji na krajowym i międzynarodowym podwórku, a w ostatnim sezonie występowali w rozgrywkach Ekstraklasa Games. Zarówno Jakubowski, jak i Mikołajewski, znaleźli się również w Narodowej Drużynie Esportu powołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

- Cieszę się, że Wisła obdarowała mnie zaufaniem i w nadchodzącym sezonie będę mógł występować pod jej banderą. Razem z moim kompanem z dywizji, cyanide’em, dołożymy wszelkich starań, by w nadchodzących wielkimi krokami zmaganiach osiągać najwyższe cele - powiedział Bartosz "bejott" Jakubowski, reprezentant dywizji Fify Wisły All in! Games Kraków.

Skład drużyny CS:GO Wisła All in! Games Kraków wygląda następująco:
- Grzegorz "SZPERO" Dziamałek;
- Kacper "kaper" Słoma;
- Piotr "morelz" Taterka;
- Wiktor "mynio" Kruk;
- Grzegorz "jedqr" Jędras.

Barwy Wisły All in! Games Kraków w Fifie 20 reprezentować będą:
- Bartosz "bejott" Jakubowski;
- Jakub "cyanide" Mikołajewski.

O marce All in! Games:
All in! Games to wydawca gier komputerowych z siedzibą w Krakowie. Firma tworzy i obsługuje wyjątkowe gry na komputery osobiste i konsole, pracując nad polskimi i międzynarodowymi projektami, by oferować graczom nowy poziom rozgrywki. All in! Games jest wydawcą między innymi takich tytułów jak Ghostrunner (One More Level), Tools Up! (The Knights of Unity), czy Paradise Lost (PolyAmorous). All in! Games obecnie prowadzi proces połączeniowy z notowaną na GPW spółką Setanta Finance Group S.A. Po zakończeniu fuzji spółka przyjmie nazwę All in! Games S.A.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~z boku
tania ta loża
bandy i koszulki.... 50k netto miesięcznie. Jeden czynsz za mecz rocznie dla piłkarskiej sekcji. Spodziewałem się więcej, ale może dziękli temu ktoś się jeszcze zainteresuje wsparciem dla Wisły. Szału nie ma ale lepsze to niż nic, tylko słabo to wygląda w innych przyszłych negocjacjach.

27            -6
~~~Jarek
Zza bramki
Teraz jazda po punkty

13            -7
~~~Ruhi
Ciekawy krok
Pewnie za 20 lat będzie podobna oglądalność Wisła-legia w Fifę jak i w piłkę :)

17            -4
Kosmaty
No nie wierzę, na konferencji podali dokładnie kwoty i
wartość podziału umowy... pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Wypada na to, że kwota jest po 600 tysięcy netto rocznie, z czego 120 tysięcy przypadnie piłkarskiej Wiśle. Niby niewiele, jednak ta mała kropla w części finansowej jest krokiem w dobrą stronę, to zawsze impuls, który mogą podchwycić kolejni reklamodawcy.

21            -8
~~~Tswis
Ts
Bardzo dobry pomysł, bo my możemy tylko dobrze grać, ale w Fifę, nie na żywo.

18            -13
~~~Grzech43
Kontuzje
Mam nadzieje że chociaż na kompie nie będzie kontuzji

56            -4
~~~Bez sensu
Bez sensu
10 tyś miesięcznie to kwota jak za reklamę a nie sponsoring. Słabo się cenimy. Super pomysł ale dla All in Games. Dzięki Wiśle mają duży rozgłos. A my słabą pozycje negocjacyjną z przyszłymi sponsorami.

38            -10
~~~MarianoIt aliano
beejot
A ten cały beejot od fify nie gram przypadkiem w turnieju Ekstraklasy w barwach cracovii..ostatnio arki..a jeszcze wcześniej nie reprezentował barw cegły wiesława? Dosyć specyficzne te transfery..

18            -3
~~~Wisła Qrdwanów
Tylko footballl!!!
po co? kto się tym interesuje? jakie są emocje? Prawdziwe emocje tylko przy piłce i zielonej murawie!

25            -19
~~~fan1978
powoli do przodu!!!
.......małymi kroczkami do przodu. Miejmy nadzieje że jakoś się to nakręci, i kiedyś w końcu po wielu latach dojdzie do podpisania kontraktu reklamowego z mega sponsorem za duże pieniądze! Czekamy, ......i kibicujemy!

23            -3
~~~inek
sponsorzy
Panie prezesie Obidziński, jakich sponsorów przyprowadził Wasz zarząd do Wisły, pierwszej drużyny? Nie ukrywam, że w tej kwestii jestem rozczarowany? Czy sponsorami mają byc tylko kibice? Oczekuję merytorycznych odpowiedzi a nie ataków.

6            -9
branko16
Do Wisła Qrdwanów
Polecam sprawdzić jakie nagrody otrzymują czołowe zespoły w Counter-Strike:GO za występ i dobre miejsce w topowych turniejach oraz jaką oglądalność mają największe rozgrywki w tej grze, StarCrafcie, League of Legends, a nawet w samej FIFIE. Podczas gdy w Polsce jest szał, gdy jakiś mecze na C+ jest oglądany przez 300-tys. osób to widownię meczów w podanych wyżej grach można już liczyć w milionach. W Polsce jest problem zapełnić 10-tys. stadiony, podczas gdy hale na całym świecie zapełniają się do ostatniego miejsca, gdy przyjeżdżają czołowi gracze sportów elektronicznych (i nie są to klitki na paręset osób). Nie oszukujmy się, E-sport coraz głośniej dobija się o swoje miejsce w życiu codziennym i stanowi wspaniałą rozrywkę, która z roku na rok generuję coraz większe dochody (często wielokrotnie przekraczające dochody z dyscyplin mających uznane miejsce w świecie sportu i na olimpiadzie).

11            -5
~~~Kleg
E-piłka
Nasi grajkowie powinni grać w fifę, bo chyba tam tylko umieją dobrze grać i wygrywać, bo na boisku wstyd przynoszą ;)

2            -7
kongo
kazdy grosz sie liczy
ale widzac wielkosć sponsoringu, z Klubem sie nikt juz nie liczy.Co ta za smieszne pieniaze.Niby jaro taki swiatowy a tu nikogo powaznego nie sciagnął na sponsora o włacicielu nie wspominał bo wiadomo ze o to chodzi by w nowym roku za Wisłe zapłacono ale nie TS a trójcy.

5            -6
~~~Stevie
W bierki se pograjcie
To jest klub... Zaczyna mnie to wszystko irytować!!!

3            -9
~~~Wujcio
Hmmm...
A może w ogóle zejdziemy wyłącznie na poziom wirtualny?

4            -5
~~~Wilga
To przyszłość
Wisły bo o normalnej drużynie w Ekstraklasie trzeba po mału zapominać.

1            -3
~~~z boku
tania ta loża
bandy i koszulki.... 50k netto miesięcznie. Jeden czynsz za mecz rocznie dla piłkarskiej sekcji. Spodziewałem się więcej, ale może dziękli temu ktoś się jeszcze zainteresuje wsparciem dla Wisły. Szału nie ma ale lepsze to niż nic, tylko słabo to wygląda w innych przyszłych negocjacjach.

1            -2