Niedziela, 10 listopada 2019 r.

Lukas Klemenz: - Nie wypada tak grać

- Stworzyliśmy dziś więcej sytuacji, niż przez ostatnie sześć spotkań, oczywiście jak w każdym meczu przeciwnik także je miał. Dopisało nam szczęście przy strzale w poprzeczkę, a potem gdy "Buchal" wypluł piłkę, to też udało się zażegnać, ale nie wszystko da się obronić. Jeśli nie trafia się sytuacji, jakie miał Paweł Brożek, gdy uderzył w Šteinborsa, lub gdy końcówką buta piłkę wybił mu obrońca, to ciężko żeby cokolwiek ugrać - mówił po porażce z Arką Gdynia Lukas Klemenz.

- Był to taki mecz jak z Rakowem, na 0-0. Wiadomo, że Raków też miał dużo sytuacji, ale dziś i my je mieliśmy, ale miała je też Arka. 0-0 mogło się skończyć, ale po naszych błędach i niefortunnym wybiciu piłki tracimy bramkę na 0-1 - dodał obrońca.

- Wydaje mi się, że ta sytuacja Pawła w drugiej połowie, kiedy nie strzeliliśmy bramki, to jakby stworzyła nerwową atmosferę. Jakby każdy obawiał się piłki. My z tyłu wybijaliśmy do przodu i w pierwszej połowie zbieraliśmy te drugie piłki, a w drugiej już tak nie było. Nikt nie podchodził do grania, nikt po drugą piłkę przy Pawle i wtedy ciężko jest coś zrobić. W końcówce był jeszcze rajd Kamila Wojtkowskiego i jego strzał rozpaczy, bo niecelny, ale się starał. Teraz mamy przerwę na kadrę, są dwa tygodnie żeby cokolwiek zrobić. Jeśli chodzi o jakość, to mamy taką drużynę, że nie powinna być w tym miejscu, w którym jest. Każdy z nas chciałby zagrać jak najszybciej, ale jest kadra, zagramy sparing i może to nas podbuduje, gdybyśmy wygrali w sparingu, to zaczniemy punktować, bo za nami piętnaście meczów i tyle porażek, że Wiśle nie wypada tak grać - zakończył Klemenz.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~robin100
Żenada...
Jeżeli w przerwie zimowej nie ściągniemy piłkarzy na miarę ekstraklasy, a będziemy dalej bazować na takich tuzach obrony jak Klemenz, Janicki, Niepsuj, czy Sadlok, i bez napastników, to nie liczmy na utrzymanie. Po dzisiejszym meczu nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Przespaliśmy ostatnie okno transferowe, przespanie kolejnego skończy się spadkiem.

37            -8
~~~mistek
Gra Wisły
Hasajcie sobie dalej po zielonej łące, bo grą, czy walką i determinacją nie można nazwać waszych występów...

30            -4
~~~Ambrosio
Ambroży
Wybijanie piłki ... Panowie to jest wasz obowiązek, żeby każdy z was dawał z siebie 100% na meczu ... Co wy robicie dzień w dzień na treningach ? Za co dostajecie grube pieniądze ? Za walenie w chu*a na treningach i wybijanie piłki ? 2 godziny dziennie poświęcacie na "treningi" nic poza tym nie robicie, więc czym wy jesteście zmęczeni gdy przychodzi mecz z ostatnią w tabeli Arka ? Gdzie oni w przeciwieństwie do nas biegali , starali się , walczyli , oddawali strzały. My nic ... Poza kibicami nie udowodnilismy, że zasługujemy na zwycięstwo i pozostanie w tej lidze.

34            -4
~~~FanWisły
...
Oj człowieku. Właśnie mamy skład idealnie na to miejsce, które zajmujemy. Jeżeli w takim klubie obronę tworzą takie miernoty jak Ty, Sadlok, Niepsuj czy też ofiara i największa żenada Janicki to cieszmy się że w ogóle mamy jakiekolwiek punkty. Ale co tam zabawa trwa dalej, Stolarczyk zostanie i we Wrocławiu wyjdziemy znowu cudowną obroną i dostaniemy z piątkę. Aaaa i jeszcze jedno - Won z Wisły. Ty i reszta nie jesteście godni ubierania tych koszulek. Nie wiecie co macie robić, co grać? A ile wy cholera macie lat?! Po 10? Żenada. Won!

33            -10
~~~Onomatope jus
Jakby każdy obawiał się piłki....
Ta drużyna jest rozbita. Dorośli ludzie się boją? Piłkarze piłki? Tak, jakby strażak bał się ognia. Potrzeba nowego trenera. Wszyscy to wiemy. Wiemy też, że piłkarze tacy jak Niepsuj i Janicki są pomyłką. Ale wiecie, osobiście boleję nad tym, że oni nie robią żadnych postępów. Klemenz od początku nie umie grać piłką. I co? Nic. Tak jakby szkoda mu było pół godziny- godzinę dziennie poświęcić na grę ze ścianą, kopanie do materaca, klepki z kolegami. Oczywiście, obciąża to jego, ale też cały sztab. Tych wszystkich, którzy widzą, a (po braku efektów sądząc) nie reagują. Kolejny taki przypadek to Niepsuj. Takie trudne, panowie trenerzy, zmusić waszego podopiecznego do pracy nad elementem, który w praktyce u niego nie funkcjonuje? To ma być piłkarz? Wygląda to tak, jakby Stolarczyk i reszta sztabu to było kółko wzajemnej adoracji. Panie Kmiecik, nie widzisz pan tego? Panie Jop? Bo nasz trener główny to jest przypadek beznadziejny. Nie mający bladego pojęcia o piłce nożnej, pozbawiony honoru (z tego, co do nas dociera, nie chcę nikogo obrażać niesprawiedliwą oceną, wyciągam wnioski). Tak. Piłkarze piłkarzami, ale chyba trenerzy w Polsce (jako całość) są jeszcze gorsi. Jak można pozwolić by po boisku biegał ktoś z takimi brakami technicznymi jak Klemenz, Niepsuj. Żeby "wypuścić" bramkarza, który nie potrafi wyjść do piłki? Wstyd. Żenada. Kompromitacja. Ale frajerstwo? Kto tu jest frajerem? Chyba ten, kto ogląda to coś co dotuje tytularnie kontrolowana przez państwo spółka. Tu musi być albo ktoś z zewnątrz ( i niech przywiezie cały swój sztab, a reszta postolarowa won) albo ktoś jak Szanowny Pan Lenczyk. Starszy, ale konkretny. Żeby ustawił tych ludzi do pionu. I było jasne, że ON tu rządzi, a nie żadna "starszyzna" etc. Sadlok i wolne? Prośba, ludzie, jaki on ma procent dobrych wrzutek? A cały czas wybija. Jak to możliwe? Czemu nie gra obrona Hoyo-Klemenz? Przecież na tym chłopaku można grubo zarobić (Kowalskim, nie Klemenzie ;-)) No, ale musi grać Janicki, bo co? Dobrze, opisałem się. sezon jest do uratowania. Ale, trzeba działać szybko, sprawnie, bez fałszywej litości. Bo na fałsz nie ma już czasu. Zresztą, nigdy nie było i nie będzie.

38            -5
~~~Guru^22
Zapasc formy
Lukas gra obecnie fatalnie, niepewnie, na miekkich nogach. Kilka miesiecy temu imponowal stanowczoscia, pewnoscia twardych wejsc. Niestety 90% zawodnikow zanurkowalo pod Stolarczykiem w dol. Forma zespolu katastrofa.

33            -2
~~~TSW TSW
Do onomatopejus
Chłopaku tys chyba czytał w moich myślach w temacie klemenza i janickiego!!! Pewnego poziomu piłkarz ie przeskocz, ale ma jakieś braki zawsze więc nasz sztab powinien pracować właśnie nad tym z naszym drewnem w obronie. No ale jak skoro w sztabie jest kolejny wirtuoz obrony JOP. Chodzę na Wisłę 25 lat nie mieliśmy gorszej obrony od ćwierć wieku. Klemenza ćwicz na treningach z Janicki wyprowadzanie piłki oraz walka w powietrzu(stale fragmenty) ty i kolega twój wyżej Ch.... A już nie podskoczycie pilkarsko, zostało wam tylko zminimalizować braki w swoich nie osiągalnych dla innych grajkow sferach. Bye bye

10            -4
sk04
@~~~Guru^22
Dokładnie tak. To nie jest kwestia samych zawodników, ale tego, co Stolar z Nich zrobił. Przecież w końcówce tamtego sezonu Lucas bodajże dwa razy pod rząd został wybrany do drużyny kolejki! Jak się nie mylę, to na początku tego sezonu razem z Janicki zostali wybrani do drużyny kolejki! Obecna zapaść Drużyny to tylko i wyłącznie wina Stolara i jego sztabu szkoleniowego! Teraz widzimy olbrzymią słabość treneiro :-(. Może i chłopina chciałby coś zrobić, ale najzwyczajniej w świecie brak mu umiejętności oraz wiedzy. No bo jakie są jego kwalifikacje? Tak trenował Portowców, że trzeba było rozejrzeć się za nowym trenerem. A w tym czasie Sobol asystował kilku trenerom, bodajże już od Wdowczyka. Mam mieszane uczucia, czy aby na pewno pozostawienie Stolara na stanowisku trenera jest podyktowane finansami Klubu? Skoro Zarząd postawił przed nim ultimatum w dwóch ostatnich meczach, to czas najwyższy powiedzieć mu sprawdzam!

11            -3