Czwartek, 14 listopada 2019 r.

Wisła Kraków zaprezentowała Artura Skowronka

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej - Wisła Kraków SA zaprezentowała nowego trenera piłkarzy "Białej Gwiazdy", którym został Artur Skowronek. Co ciekawe - szkoleniowiec podpisał z naszym klubem umowę tylko do końca bieżącego sezonu i kontrakt ten nie ma zapisanej opcji jego przedłużenia, choć witający nowego trenera prezes Piotr Obidziński zapewniał, że jeśli "misja Skowronka" w Wiśle się powiedzie, to klub zainteresowany będzie przedłużeniem tej współpracy.

Pierwsze słowa konferencji należały właśnie do Obidzińskiego, który przedstawił aktualną sytuację szkoleniową pierwszej drużyny.

- Maciej Stolarczyk został dziś zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszej drużyny Wisły Kraków i z tego miejsca pragnę mu podziękować za te 514 dni spędzonych przy Reymonta. Dni, z których pewnie połowa była obarczona niepewnością, czy kolejny nie zakończy się upadkiem klubu, a mimo wszystko Maciej wstawał, trenował drużynę, ta mu wierzyła i grała tak jak to widzieliśmy w poprzednim, najtrudniejszym w historii Wisły sezonie - powiedział Obidziński. - Ogromny szacunek i ogromna wdzięczność całej wiślackiej społeczności dla trenera Stolarczyka. Jako klub życzymy mu samych sukcesów w pracy trenerskiej, czy też innej, jaką wybierze, ale myślę, że będzie to praca trenerska, bo jestem przekonany, że jeszcze wiele sukcesów przed nim - dodał.

- Po głębokim przemyśleniu i długich analizach z działem sportowym i Radą Nadzorczą klubu postanowiliśmy o zmianie trenera. Decyzja ta jest w naszym przekonaniu decyzją niezbędną, aby dalej realizować strategię klubu i jego odbudowę. Jest to ważny i kluczowy moment, a waga czynników zasugerowała, że jest to jedyne rozwiązanie - czyli zmiana szkoleniowca. Co jest największym naszym problemem i jednocześnie siłą oraz jakie są nasze unikalne wartości oraz kompetencje, które mamy? Jako jedyni w Ekstraklasie w otoczeniu klubu mamy doświadczenie pracy z najlepszymi trenerami na świecie. Mamy mistrza Premiership, mamy uczestnika finałowych rozgrywek Ligi Mistrzów, mamy drużynę, która pracowała z najlepszymi. Po głębokich analizach oraz rozmowach z kilkoma trenerami, całej rundzie takich rozmów - bezwzględnie najlepiej w naszej rekrutacji wypadł trener Skowronek. Wpisuje się on idealnie w pomysł na drużynę i jako taki zaprezentował najlepszy plan odbudowy zespołu oraz naszej pozycji w lidze. Jest to kluczowe zarówno w końcówce zimowego grania, jak i wiosną i grę w jednej, czy drugiej połowie tabeli. Bardzo mocno i z pełnym przekonaniem prezentujemy trenera Skowronka, bo jego doświadczenie, jak i wyniki w I lidze oraz w Ekstraklasie - gdzie wychodził z trudnych sytuacji oraz zaplecze merytoryczne, które zaprezentował zarówno mi, jak i pionowi sportowemu oraz Radzie Nadzorczej - jest w pełni przekonywujące do tego jaką decyzję podjęliśmy - mówił Obidziński.

Następnie głos oddano nowemu szkoleniowcowi pierwszego zespołu "Białej Gwiazdy".

- Dziękuję za zaufanie tym ludziom, którzy są dziś wokół Wisły. Są to ludzie, którymi chciałbym się na codzień otaczać. Poczułem tutaj mocny charakter w tych rozmowach, poczułem cechy wojowników. Kibice to samo - ewidentnie tego przykład był w sytuacjach trudnych, gdy trener Stolarczyk wraz z piłkarzami, sztabem, kibicami oraz z ludźmi, którzy chcieli budować ten klub w tej trudnej sytuacji i robią to dalej - wyszli z tego fantastycznie, będąc w poprzednim sezonie w pierwszej "ósemce" - mówił Skowronek, trochę jednak zakrzywiając rzeczywistość, bo Wiśle wiosną br. do "ósemki" jednak awansować się nie udało.

- W tej szatni jest bardzo dużo potencjału i prezes wystawił mi taką laurkę, że tylko pstryknąć palcem i wszystko będzie w porządku, ale oczywiście tak nie jest. Jestem generalnie bardzo optymistyczną osobą, wierzę że po każdej burzy wychodzi słońce, wierzę w to, że razem z piłkarzami stworzymy silne relacje, tak jak to było z trenerem Stolarczykiem i jego ludźmi. Będziemy ciężko pracować i po prostu na nowo ten potencjał obudzimy. Sytuacja drużyny na pewno nie jest łatwa, ale jest do wyciągnięcia. Jest to do zrobienia. Musimy myśleć o małych celach wynikowych i realizując te małe cele krok po kroku myśleć o czymś więcej. Dziękuję za zaufanie i zrobię wszystko to, co w mojej mocy, razem z piłkarzami i sztabem szkoleniowym, żeby po prostu nikogo nie zawieść. Mogę na dziś zadeklarować, że będzie moje pełne zaangażowanie i zrobię wszystko żebyśmy z drużyną z tej sytuacji wyszli - dodał nowy trener wiślaków.

Warto jednocześnie dodać, że prezes Obidziński odmówił komentarza dotyczącego warunków odejścia z Wisły trenera Macieja Stolarczyka.

- Podjęcie takiej decyzji zajęło nam kilka dni. Analizowaliśmy rynek, rozmawialiśmy z trenerami i daliśmy im czas na przygotowanie odpowiednich prezentacji, schematów taktycznych oraz pomysłów na wyjście z kryzysu. Ja miałem z kolei czas na analizę sytuacji finansowej oraz ryzyka związanego ze spadkiem oraz konieczne działania. Wynik takiej analizy finansowej versus ryzyko - jasno wskazało na konieczność zmiany trenera. Jeśli chodzi o warunki rozstania z trenerem Stolarczykiem - tak się umówiliśmy, że pozostaną w najbliższym czasie bez komentarza - mówił pytany o to Obidziński, po czym zdradził warunki umowy nowego szkoleniowca. - Kontrakt został zawarty do końca sezonu. Jeśli misja się powiedzie, to jest opcja przedłużenia, to naturalne, choć nie jest ona zapisana - powiedział.

- Chcemy skupić się na tym, aby poprawić całościową grę w defensywie i organizację, bo to jest klucz do tego aby wylewać fundamenty pod kolejne fajne rzeczy - przyznał ponadto Skowronek. - Mam swoje spostrzeżenia co do organizacji, ale nie zdradzę tego, jak chcemy iść, ale generalnie lubię być ofensywny w życiu, tak samo w moim zawodzie, ale to wszystko musi być wyważone i zbalansowane. Jestem trenerem, który wtapia się w potencjał szatni i pomysłem będzie granie w piłkę według ofensywnych zasad, które chcę zaproponować piłkarzom, żebyśmy je wspólnie realizowali. W grze obronnej trzeba dopasować się trochę do przeciwnika, myśląc choćby o skokach pressingowych. Analiza przeciwnika też wyznacza drogę jak działać, ale myślę, że już ze Śląskiem Wrocław będzie można zobaczyć jak w najbliższym czasie chcemy działać, myśląc o celu zadaniowym do zimy - dodał nowy trener piłkarzy Wisły Kraków.

- Jest potencjał do tego, aby wyjść z sytuacji, w której teraz jest Wisła i na pewno to nie jest jej miejsce. Stać ją na to, aby szybko z tego wyjść. Dziś nie możemy rozmawiać o czymś więcej, ale piłkarze muszą z powrotem obudzić potencjał, myśląc o tym, że z dużą ochotą przychodzą do pracy, ciesząc się grą i wspólnie się rozwijać. To doświadczenie, które jest w tej szatni, będzie inspirować i pomoże w budowaniu naszego modelu gry. Co do transferów, to nigdy 100% nie jest trafionych, ale i tak kilku ciekawych piłkarzy w tej szatni się znalazło, z potencjałem i wszystko w naszych wspólnych rękach, nogach i głowach, aby to pokazać i obronić to na boisku - mówił Skowronek.

- Jestem uczciwym człowiekiem i skłamałbym gdybym powiedział, że nie miałem obaw, ale jak powiedziałem na wstępie - bardzo było mi miło, gdy dostałem z tak fantastycznego klubu telefon i było zainteresowanie moją osobą. Spotkałem się z ludźmi, którzy pokazali charakter i pokazali te cechy, które lubię u ludzi. To pokazało, że należy to wyzwanie brać w ręce i zrobić wszystko z tymi ludźmi, żeby to obronić - powiedział.

- Mamy 2 punkty do Korony oraz 5 punktów do Górnika. To nie jest katastrofalna sytuacja - przyznał Skowronek, choć i tutaj się pomylił, bo do Korony tracimy punkt, a dwa więcej ma Arka Gdynia. - Zespół stać na to, żeby szybko tą sprawę odrobić. Oczywiście podobnie myślą przeciwnicy, ale musimy się skupić na codziennej pracy i zrobić wszystko, aby odrobić to na boisko. Musimy więcej pracować niż mówić. Wisła Kraków to top klubów w Polsce i jestem dumny, że jestem jej trenerem - dodał.

Na zakończenie Skowronka zapytano o sztab szkoleniowy, w którym dojdzie do zmian.

- Przed nami analiza tej sytuacji, dopiero dziś dojechałam do Krakowa, wszystko sfinalizowaliśmy i potrzebuje chwilę czasu i te dwa-trzy dni będą kluczowe. Zarząd klubu wyciągnął rękę i zrobił wszystko, żebym czuł się komfortowo w tej sytuacji. Mam współpracownika, przyjaciela, trenera, który był ze mną w Wigrach oraz w Stali i jest to Dawid Szulczek oraz trener bramkarzy, Grzegorz Żmija, który był ze mną w Ruchu Radzionków, w Pogoni Szczecin i teraz w Stali Mielec - zakończył.


 Redakcja
Foto: Krzysztof Porębski

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


39    Komentarze:

kongo
ciekawe
których innych trenerów rozpatrywali z drugiej strony lepiej niz taki Urban np.

33            -7
~~~W1906
Zacznie od defensywy
Dobrze rokuje! Cos czego nie bylo u nas od 1.5 roku.

59            -6
~~~ok
Podsumowanie
Ciężko ocenić Macieja Stolarczyka jako trenera drużyny. Nie wiemy jaki wpływ miał na osiągane wyniki – szczególnie te spektakularne typu 4-0 z Legią - Sobolewski. Wiemy za to, że na 0-7 Sobol nie miał żadnego wpływu. Dziwnym trafem od odejścia Radka wszystko przegraliśmy a ten znów w nowym miejscu pracy wygrał niemal wszystko. Musiałby by to być kosmiczny przypadek, żeby jedno z drugim nie miało nic wspólnego. Z wewnętrznych informacji dochodziły słuchy, że jak Radek wchodził do szatni to był mega posłuch… Tutaj pewnie tego zabrakło. Od samego początku wydawało się, że Maciej przychodzi do Wisły jako figurant gdyż wówczas Sobol nie miał jeszcze licencji uprawniającej do prowadzenia samodzielnego drużyny. Później jakby dochodził do nas kibiców przekaz, że jednak to Stolarczyk jest pierwszym trenerem i on pociąga w głównej mierze za sznurki. Może jak to się mówi prawa leży po środku. Natomiast o wiele łatwiej ocenić Macieja jako człowieka. Widać, że świetny człowiek, napędzający pozytywną atmosferę. Na tamte trudne czasy pewnie taki człowiek i taka rola, przy zapewne ogromnej pomocy Sobola od strony sportowej zrobił świetną robotę i na pewno jest współautorem przetrwania sytuacji w jakiej się znaleźliśmy – widma upadu, braku wypłat. Ostatnimi tygodniami jednak prawie co wywiad powtarzał słowa: „biorę za to odpowiedzialność’ - chociaż tak naprawdę nie brał żadnej i chyba do końca nie wziął bo nie podał się do dymisji tylko został zwolniony. Mecz za meczem przegrywany w coraz gorszym stylu. Sprowadzeni piłkarze których on firmował i podejrzewam, że miał ogromny wpływ na ich sprowadzenie nie dawali kompletnie żadnych symptomów poprawy. Przygotowanie do sezonu dramatyczne i tutaj na pewno jest kamień do ogródka Sobola, bo jednak Sobol w tych przygotowaniach uczestniczył. Piłkarze nie dość, że osiągnęli rekordowe liczby przegranych meczów w tym wstyd stulecia z legią to jeszcze osiągnęli niebywale liczby w ilości kontuzji. To nie mógł być przypadek. Plus naprawdę wyglądamy motorycznie słabo na tle przeciwników, jakby nasi biegali z workiem ziemniaków na plecach. Natomiast pogorszenie się indywidualne każdego z piłkarzy od odejścia Sobola też wydaje się jasnym sygnałem, że to raczej Radek robił lwią część roboty. Wiemy z przekazów medialnych, że prowadził wielokrotnie zajęcia indywidualne z piłkarzami, aby poprawić ich umiejętności. Na grę wcześniej chwalonego Savićevića nie da się po prostu patrzeć. Idiotyczne straty z których przeciwnicy potrafili strzelić gole plus kompletnie brak jakości w grze. Myślę, że duży wpływ na grę drużyny miał dokładnie ten sam błąd jaki popełnił Wdowczyk czyli zmiana ustawienia drużyny - całe przygotowania grali 4-3-3. Można było się spodziewać, że idzie dokładnie drogą Wdowczyka. Sumarycznie okazało się, że identyczną. Całe przygotowania zmarnowane. Cytat z tamtego okresu: „Przypomnijmy, że Wisła w poprzednich rozgrywkach grała w systemie 1-4-4-2, ewentualnie 1-4-2-3-1. Teraz szkoleniowiec zdecydował się na eksperymenty. Jak widać było w minioną w sobotę, w lidze jeszcze nie funkcjonuje to tak, jak wszyscy oczekują. - Dlatego mówię o procesie, który musi potrwać - tłumaczy Paweł Brożek.. - Przy ustawieniu 1-4-4-2 każdy dokładnie wiedział za co odpowiada. Było nas też więcej w polu karnym. Przy ustawieniu 1-4-3-3 za mało nas podchodziło pod „szesnastkę”, za mało nas włączało się w akcje ofensywne. Stąd mało też było sytuacji na gole.” Jak się okazało tak właściwie wygląda większość meczów do tej pory. Moim zdaniem również rezygnacja z filara defensywy poprzedniego sezonu czyli Wasilewskiego była fatalna w skutkach. Ani zespół nie grał lepiej, ani na pewno dla piłkarza w takim wieku przerwa od gry nie zrobiła dobrze. Szczególnie, że nie mieliśmy lepszych zastępców. Po tylu tygodniach przerwy w grze kiedy nagle Wasyl musiał wejść do składu okazało się, że jest cieniem piłkarza sprzed paru miesięcy. Rezygnacja ze sprowadzenia napastnika na rzecz zostawienia Pawła widać, że wypaliła na bardzo krótko. Jakimś cudem ten wzbił się na wyżyny swoich umiejętności na kilka meczów. Tylko przy piłkarzu tak kontuzjogennym to musiało się źle skończyć w pewnym momencie. Został Drzazga… Jeszcze wracając do tych wywiadów Stolarczyka. Nic dziwnego, że coraz częściej pojawiał się komentarze w stylu „trener poszedł do Wisły, ale Płock nam zostawili kabareciarza”. Maciej brylował dowcipami do pewnego momentu, ale przy przegranych było to czymś co jeszcze bardziej wywoływało frustrację. Powtarzanie bredni, że muszą popracować, porozmawiać czy wiedzą nad czym pracować stawało się żenujące. A samoocena w stylu, że jesteśmy jednymi z najlepszych w lidzie „proszę wymienić lepsze drużyny od naszej” kiedy przegrywaliśmy w kompromitującym stylu mecz za meczem był, albo wyjątkową fantazją, albo przekazem, który miał nakręcić piłkarzy, ale tego po prostu nie robił. Cóż, dzięki w każdym razie za wszystko, za pozytywną energię za pomoc w ciężkich czasach. Błędy mają to do siebie, że każdy z nas je popełnia, Maciej nie umiał, albo nie chciał jednak ich korygować. Nowemu trenerowi powodzenia, oby szybko dał radę z własnym sztabem ludzi odbudować naszych piłkarzy i sprawić, że będą wyniki.

63            -10
~~~Spóźniony
Pierwsza ósemka - właśny świat?
Trochę mnie niepokoi to, iż trener już na wstępie zdradza całkowity brak przygotowania do tematu Wisły, a nawet ekstraklasy. Ale startuje u mnie z dużym plusem.... nie jest Stolarczykiem :-)

16            -40
~~~ZKS
Stolar
...Maciej Stolarczyk został dziś zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszej drużyny Wisły Kraków... czyli niekoniecznie zwolniony z Wisły Kraków SA. Może to jest rozwiązanie żeby nie płacić za nic tylko pozostawić do czerwca w klubie w innej roli. Jako dyrektor sportowy nie miał wysokich notowań w Szczecinie więc pożyjemy, zobaczymy. ...Jeśli chodzi o warunki rozstania z trenerem Stolarczykiem - tak się umówiliśmy, że pozostaną w najbliższym czasie bez komentarza... no to czekamy na komentarz po upływie najbliższego czasu

24            -5
~~~wilgotnyO TWÓR
haha
Widzę, że Łysy z Brazzers ma wiele talentów :]

17            -37
Apsu
Mam nadzieję...
...że Stolar szybko dostanie posadę trenera w ESA, przyjedzie na R22 z nowym klubem i klepnie Wisłę 0-7.

10            -65
Kosmaty
No to sobie dał malutki margines na ewentualne błędy:
"- Jest potencjał do tego, aby wyjść z sytuacji, w której teraz jest Wisła i na pewno to nie jest jej miejsce. Stać ją na to, aby SZYBKO z tego wyjść.". Oczywiście nie chodzi mu tu o serię zwycięstw i parcie na szczyt tabeli, ale unormowanie sytuacji i regularne punktowanie pozwalające wygrzebać się z dna na bezpieczną pozycję. I ma rację, bo Wisła ma w kadrze potencjał znacznie większy niż pokazuje to obecnie, jednak wypowiadając te słowa i w taki sposób znacznie sobie utrudnił zadanie. Okres ochronny nowego trenera, który w Wiśle i tak jest zawsze krótki Skowronek jeszcze sobie skrócił i to drastycznie. O ile wiemy, że kadra jakkolwiek ma braki, to nie jest tak słaba jak miejsce w tabeli, o tyle mam nadzieję, że Skowronek nie przeceni swoich sił i zdoła wyprowadzić drużynę na prostą tak szybko jaka to przewiduje. Powodzenia dla trenera.

27            -6
~~~kat
ciekawe
czyżby przygotowanie pod I ligę?

10            -40
darwos
Co? Skowronek?
Nie znam,nie oceniam, nie czytam opinii na jego temat. Po owocach go poznamy. Oby to była przemyślana decyzja która da pozytywne efekty bo chłop ma pomysł na naprawę sytuacji. Oby to nie była zmiana trenera podyktowana nawoływaniem kibiców do wywalenia stooara , a nowy trener faktycznie w zaistniałej sytuacji jest lepszym rozwiązaniem.

36            -4
~~~Tylko Wisła
Nowy trener
Czas pokaże czy to dobry wybór czy nie ... Pozytywem może być to że facet zna świetnie 1 ligę :) Tak tak jak dla mnie to pozytyw bo może uda się właśnie z 1 ligi wyciągnąć kilka perełek za grosze !!!! W Stali odwalił kawał dobrej roboty bo z drużyny całkowicie bezbarwnej i słabej zrobił szybko pretendenta do awansu. CV może nie ma ale ... wielu trenerów nie miało CV dostało wieki klub i zostali w nim na lata będąc ich ikoną !!! Może u nas też tak będzie ? Bardzo bym chciał aby tak się stało w tym przypadku bo gość jest obcy - nie powiązany z klubem i może to być taki impuls który spowoduje to że nowy człowiek nowe spojrzenie przyniesie efekt :) WITAJ W NAJLEPSZYM KLUBIE W POLSCE !!!!!

32            -4
~~~Xavii13
trener
co to da jak te same dziady w składzie tu jak by Guardiola nawet przyszedł to sam by uciekł po tygodniu oglądania Brożka i Boguskiego

24            -48
~~~ja123
Zawiedziony
Wisła zaprezentowała 3 punkty w tabeli? Ahh stój nie doczytałem

5            -28
~~~zagłoba sum
Nie byłem zwolennikiem zwolnienia
Maćka aż do katastrofy z Legią, dlatego uważam, że nastapiło to o dwa mecze za późno. Oczywiscie ne ma żadnej gwarancji, że z nowym trenerem zdobylibyśmy chocby 2 punkty z Rakowem i Arką ale przez ten czas "nowa miotła" mogłaby sprawdzić swoje koncepcje w warunkach "bojowych" i przez te 2 tygodnie przerwy na reprę trener mógłby szlifowac po swojemu drużynę. Trzymajmy kciuki za Skowronka!

33            -6
Niewierny Tomasz
Smutna prawda
Nasza Wisła ma biednych właścicieli i na takiego trenera tych biedaków stać.

17            -50
adam10
powodzenia trenerze
a ja cieszę się że klub wybrał trenera Skorwonka a nie kolejnego z tzw. karuzeli typu Zielińskiego czy Urbana... Nasz nowy trener jest młody a ma już spore doświadczenia a do tego jest głodny pracy i sukcesów!!! A taki trener dla którego będzie to następny klub następna praca i nic więcej i nie mówię że trener Zieliński czy Urban nie wyprowadził nas z kryzysu ale ja wolę młodego ambitnego trenera podobnie jak i młodych i ambitnych zawodników a nie takich którzy przychodzą by odcinać kupony od swojej kariery!!! U nas zawsze jest źle został by Stolarczyk było by źle zwolnili Stolarczyka zatrudnili Skowronka też źle... a ja uważam że dobrze bo z całym szacunkiem dla trenera Stolarczyka jego pomysły się już skończył nie miał planu jak wyprowadzić Wisłę z kryzysu a nam trzeba chłodnego spojrzenia może nowej taktyki, sposobu gry a na pewno zmian personalnych w wyjściowej jedenastce i nie mówię ze trener zmieni cała 11 ale trzech, czterech zmian się spodziewam np. dania szansy Serafinowi Szocie bo chłopak został sprowadzony a trener Stolarczyk nie dał mu szansy!!! Powodzenia trenerze mama nadzieję że we Wrocławiu zobaczymy już zalążki nowego otwarcia Wisły i kursu na awans w górę tabeli!!

36            -5
Niewierny Tomasz
Dziesięć miesięcy temu...
Królewski obiecywał poważnych inwestorów. Gdzie oni są?

31            -35
kongo
Jedyne co mnie martwi
To że zarząd podjął decyzję po przedstawieniu wizji i może się zdarzyć że wybrali tego co najlepiej nawija makaron na uszy a niekoniecznie dobrego trenera.

9            -23
~~~sssss
zamienil stryjek....
Nie wiem czy to lepsze rozwiązanie niż Stolarczyk,....teraz beda bajki o tym ze trener musi nauczyc sie druzyny, a druzyna musi poznac filozofie trenera.... to wszystko wymaga czasu. O wypracowanych schematach nie ma mowy, co oczywiscie jest wina trwszystkich dookola, bo panowie biegajacy po boisku pierwszy raz na oczy sie zobacza...Tak krawiec szyja jak mu materii staje.

14            -22
~~~Fedo
Sobolewski
To jest wszystko robione pod powrót Sobolewskiego

24            -13
~~~Guruli 76
Spokojnie
Czas pokaze czy wpadlismy z deszczu pod rynne plusy to to ze gosc przychodzi z zewnatrz, skonczy sie kolesiostwo, moze w koncu mlodzi zaczna czesciej grac, zna zawodnikow z 1 ligi

21            -6
~~~Prawda jest naga
@Niewierny Tomaszu.
Inwestorzy sa i i beda ale trzeba splacic zalegle dlugi, bo nikt nie bedzie placil za tych co nas nie tak dawno okradali. Czy ty majac pokazna kase, to za oszuatow, bys zaplacil ? Topiac spore pieniadze ? Jak wyjdziemy na prosta ( wyzerujeny konto ) to pewnie i Ty cos dolozysz. Ja takze ! O ile nie utoniemy.

29            -9
Niewierny Tomasz
Cupiał WRÓĆ !!!!!!!
Jedyna szansa i nadzieja na utrzymanie się Wisły w ekstraklasie.

26            -30
~~~Yogananda W
Cudu zrazu nie bedzie
Ale trzeba zaczac walczyc o...niestracenie kontaktu do Korony, Arki. Nie mowie w tej chwiki o wychodzeniu ze spadkowej. Jak dla mnie zarzad spoznil sie z ta decyzja o jakies 3-4 tygodnie i mogly byc ze 3-4 pkt wiecej, no ale coz, dlugo wygrywala wdziecznosc dla Stolara za tych 500dni, co ja zapamietam po wsze czasy, natomiast to jest jednak sport!

21            -7
~~~SlavaWisl a!
Brawo zarzad!
Wybor ciekawy, dla mnie pozytywne zaskoczenie ze nie poszlismy na latwizne typu Urban, Smuda itp. Szukamy nowej jakosci, swiezosci, to jest to. Skowronek - CV ciekawe, gosc oczywista na dorobku, ale cos tam juz utkal w 2-3 klubach. Ma ambit, a nie nastawienie na "fajne przegrywanie". Niezle by bylo jakby starszyzna, Brozek, Wasyl stanela za nim murem. Nie spodziewam sie cudow w tych meczach, wrecz bedzie mu bardzo ciezko odbudowac zmasakrowany mentalnie zespol (zaryzykuje stwierdzenie, ze niektorzy zawodnicy juz sie nie podniosa w swoich karierach po tej serii hanb i upokorzen). Na razie najwazniejsze bedzie przerwac serie klesk, a powoli Skowronek ogarnie zespol, zobaczy kto w jakiej formie, moze te dwa ostatnie mecze Wisla zagra juz w jako takim gazie. A co Stolara coz, mega miniony sezon i w ogole okres walki o istnienie klubu, za to na zawsze dla niego respekt, ale tak jak wiekszosc uwazam, ze dla dobra wszystkich lepiej byloby jakby sie podal do dymisji wczesniej.

19            -9
Waldi2
Powodzenia
Na nowej drodze Arturze! Oby, Królu Arturze.

20            -4
WazLysy1906
Trener
Myślę że to była mądra i przemyślana decyzja zarzadu, a nie jak się mówi szybka łapanka w parę dni. Zwolnili by pewnie Stolarczyka wcześniej ale nie dostali się że Skowronkiem i Stalą. Zwrodźcie uwagę na to że sparing z ruchem Radzionków został ogłoszony już 10 listopada a pewnie wcześniej był dogadany, a to ostatni klub w którym grał jako piłkarz i pierwszy w jakim trenował nasz nowy trener. Tak samo Zawisza nie miała powodów "zwalniać" trenera i akurat nie "trafił" nam się świeżo zwolniony trener. Przypadek? Nie sądzę

7            -14
sk04
Trener na dorobku...
... i miejmy nadzieję, że z pomysłem na grę :-) Skoro brał udział w zorganizowanym przez Zarząd castingu, to musiał się w nim b. dobrze zaprezentować. Prezes mówił, że kandydat musiał przedstawić autoprezentację i swój pomysł na wyjscie Wisełki z obecnej sytuacji. Myślę, że nowy trener jest świadomy tego, że w przypadku powodzenia, a łatwo nie będzie, zapewni sobie miejsce wśród ekstraklasowych trenerów ;-) Ponadto dobrze o Trenerze świadczy, że ma swoich zaufanych ludzi (sztab), bo to gwarantuje nie tylko realizację swoich celów, ale i przejrzystość działania. Wszyscy piłkarze będą traktowani podobnie i z jako wyznaczonymi zadaniami na boisku :-)

12            -5
WazLysy1906
Trener
Myślę że to była mądra i przemyślana decyzja zarzadu, a nie jak się mówi szybka łapanka w parę dni. Zwolnili by pewnie Stolarczyka wcześniej ale nie dostali się że Skowronkiem i Stalą. Zwrodźcie uwagę na to że sparing z ruchem Radzionków został ogłoszony już 10 listopada a pewnie wcześniej był dogadany, a to ostatni klub w którym grał jako piłkarz i pierwszy w jakim trenował nasz nowy trener. Tak samo Zawisza nie miała powodów "zwalniać" trenera i akurat nie "trafił" nam się świeżo zwolniony trener. Przypadek? Nie sądzę

5            -8
~~~miś ja miś
Trwają
ostre przygotowania pod 1 ligę. Powodzenia.

9            -29
~~~krzychu
Zmiana trenera
Jak dla mnie to samobój zatrudniać takiego trenera w obecnej chwili. Mam nadzieję, że wiedzą co robią.

17            -29
stary wiślak
Odejście Stolarczyka stało się konieczne.
Bo utracił kompletnie umiejętność pozytywnego wpływania na zespół. Niemniej trener to tylko jeden element wszystkich problemów,przed jakimi stoi Wisła.Nie oczekujmy od Skowronka,ze będzie mężem opatrznościowym i wyleczy wszelkie choroby. Sam jeszcze kilka miesięcy temu myślałem,ze mamy kadrę,spokojnie na środek tabeli. Dziś, po refleksji już tak nie uważam.Starsi zawodnicy, to już tylko teoretyczny potencjał z przeszłości,w dodatku kilku z nich trapią kontuzje. A młodzi? Czy waleczny Wojtkowski jest efektywny?A inni młodzi,poza jednym,dwoma wyjątkami raczej nie rokują nadziei na wzmocnienie tego zespołu.Zobaczymy,jakie będą posunięcia zarządu w zimowej przerwie. Niemniej finanse ograniczają pole manewru i cudów się nie spodziewajmy. Jest tylko nadzieja,że nowy trener wniesie do zespołu, choć nowego ducha walki i dogada się z zespołem. Bo czeka nas trudna walka o ligowy byt.

26            -7
~~~Peperoni
Nie szukam tutaj teorii spiskowych, ale
jezeli we Wroclawiu, nasi zawodnicy zagraja przyzwoity mecz ze sporym zaangazowaniem wraz ze zdobyciem punktu lub punktow, to moim zdaniem, to wyjasnia problem odejscie z klubu trenera Stolarczyka, ktorego jako czlowieka, mi szkoda bo w trudnych chwilach bardzo pomogl Wisle i za to trzeba go tez docenic.

18            -7
~~~ZaWsZe TS
Smutne
Trener z 1 ligi, i chyba zespół też wkrótce.

8            -18
~~~Britney
Żal Stolara...
Stał się ofiarą długofalowego niszczenia klubu przez marzenę s. (bez szacunku) i słabej polityki transferowej Też nie ma się co oszukiwać, że nasza kadra to głównie klakiery i emeryci. Jakoś nie widzę, żeby ktoś nagle się wybił i zaczął szarpać. Szkoda mi Stolara, bo był z nami w trudnych chwilach i przy silniejszej kadrze potrafił zdemolować legie lecha i pasy.

9            -6
~~~sarkatsty czny
subiektywnie
Moim zdaniem w ujęciu globalnym zwolnienie Stolarczyka jest błedem. Czy zatrudnienie nowej osoby spowoduje że zawodnicy nagle zaczną biegać 5 sekund szybciej, albo ich umiejetności techniczne pozwolą na to zeby kopnąc piłkę na 5metrow do przodu bez jej straty;)...To kwestia podejścia do "zawodu" i samoświadomości. W ujęciu globalnym kopacze są przepłacani, rozleniwieni, nic im sie nie chce, nie mają motywacji żeby podnosić swoje umiejętności, chociazby po to odejść do lepszego klubu skoro uważają że w tym zarabiają za mało Czy winą Stolarczyka było to że miał taki potencjał osobowy jaki miał, albo czy oduczył się profesji w kilka miesięcy. Faktem jest że teraz najczęsciej powtarzanym haslem będzie nauka nowej filozofii gry i nowych schematow;P...Czy zwolnienie nauczyciela WF w szkole spowoduje że wszyscy będą mistrzami w koszykowce, pilce nożnej czy lekkoatletyce;P i wychowa w 20 osobowej klasie 10 sprinterow...raczej nie.... Ten sam problem pojawia się w przypadku kadry. Nowy trener to 2 lata na adaptację...nie ważne ze od 5 lat przewijaja sie w niej ci sami zawodnicy.

7            -8
Realista80
trener
Czytajac wpisy od dluzszego czasu to nieistotne kto zostal trenerem wazne bylo zeby zwolnic Stolarczyka,nie jest jednak wina stolarczyka ze zostalismy z 40 letnim Brozkiem z przodu, ktory juz musial grac z blokada, z ligi nie spadniemy, kuba nam kilka meczow jeszcze wygra w tym sezonie jak bedzie zdrowy z normalnej ligi polecielibysmy z hukiem w tej sytuacji jaka mamy w klubie,ale ze mamy lige specjalna to sie nie boje.

7            -2
~~~dyzma
hmm
Jeden Skowronek utrzymania nie czyni;-)

4            -2
Pedro52
Do Xavii13
Człowieku dziad to może jesteś Ty , na pewno nie kibic Wisełki.

3            -1