Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.

Socios Wisła apeluje do wiślackich działaczy

Ostre starcie z ostatnich dni na linii Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków oraz Wisła Kraków SA nie pomaga bez wątpienia w budowaniu pozytywnego wizerunku "Białej Gwiazdy". Brak porozumienia tych dwóch stron, w związku z ustaleniami co do dalszej przyszłości piłkarskiej Wisły, to nie jest coś, co w obecnej sytuacji jest komukolwiek potrzebne, dlatego też Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków zaapelowało o kolejne spotkanie dwóch wiślackich stron, o czym przeczytać można na Twitterze.

I chyba nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać za takich negocjatorów kciuki, bo kolejna "wojenka" w wiślackiej rodzinie bez wątpienia nikomu nie pomoże!


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


70    Komentarze:

~~~Gruby
Ja bym chciał jedno poznać
Jaki plan na Wisłę ma Pan Wisłocki?

199            -9
~~~CHRUT
Spór
Jeśli się nie dogadaja i będzie wojna to nikt na tym nie wygra obie strony strzelają sobie w kolano.Tak to widzę.

103            -7
~~~fan1978
Panie Wisłocki!!!
......ocknij się Pan, póki nie jest za późno! Daj Pan realizować plan ludziom którzy takowy posiadają i ratują klub za swoje i nasze ,czyli kibiców pieniądze. Chyba zdaje sobie Pan sprawę ile kibice Wisły są w stanie zrobić dla ratowania swojego Klubu! "Piłka nożna dla kibiców",.....:-(

214            -13
~~~KRKPL
Kiepsko to wygląda.
Więcej w wywiadze na gazecie krakowskiej. Jak spółka wróci pod skrzydła TSu to pojawi się ryzyko, że wrócie też rak. Obecnie rządząca trójka jest niemal gwarantem bezpieczeńswa. Sekcja piłkarska jest też lokomotywą ciągnącą Wisłę więc w interesie TSu jest moim zdaniem pójście na rękę naszemu trio, jak tego nie zrobią to zachowają się jak miasto. Pytanie czy w takiej sytuacje ludzie nie odwrócą się od Wisły, śmiem twerdzić że więle osób tak. Czasu zostało bardzo mało, kiepsko to widzę.

106            -5
~~~Napileoon
Panie wislocki
W styczniu wisla prawie upadła i to dzięki ludziom obnoszacym sie miłością i troską o klub. Boję się że historia lubi się powtarzać. Ta nie ma ani możliwości finansowych ani moralnej by decydować o wisle. Teraz chodzi wam tylko jak poprzednim władzom tą o domenie piłkarskiej krowy.

74            -8
~~~Mortal
Ponoć w tym roku 30 rocznica
Końca PRL. Ale widzę nie dla wszystkich...

58            -5
~~~gkk
może ktoś wyjaśnić o co chodzi?
albo gdzie można o tym poczytać?

25            -3
~~~Szogun
Wisłocki
Wisłockiemu się w głowie pomieszalo. Jedynie co TS by zrobił to ogłosił upadłość.

76            -9
~~~Guru^22
Ocho, juz najazdy na Wislockiego. Propaganda dziala.
A co, Trio chce przejac za poldarmo Akademie? A swoja droga, Wisla SA zostanie przejeta za....POZYCZKE w wysokosc 1.3mln x 3? Meresinski II? Brak transparentnosci zarzad(ow) bedzie prowadzil tylko do domyslow.

18            -103
psh
Co tu dużo mówić ?
TS w zeszłym roku o mało co nie doprowadził do upadku klubu, to chcę teraz dokończyć dzieła zniszczenia ? Prawda jest taka, że Pan Wisłocki i reszta jego kumpli z TS-u nie powinni stawiać jakikolwiek warunków, tylko spokojnie pokierować przejęcie Wisełki na ludzi którzy mają na nią jakiś pomysł. TS miał już swoje 5 minut i wszyscy wiemy jak się to skończyło, powtórki tej sytuacji Wisla już nie przetrwa :-(

108            -7
~~~wislawisl a
Opamiętajcie się!
W TS RW i DG chcą zablokować wszystko. Zobaczymy co Prezes zrobi jak straci swoją akademię.

48            -6
~~~Wisła Qrdwanów
co tam się dzieje???
Od kilku lat jak mówi się o Wiśle to same niestety w przykry a czasami wręcz komediowy lub tragikomiczny sposób .. a to Sharksy złodzieje, a to Marzenka Sarapata złodziejka z zarządem ... a to "inwestor" Vanna Ly .. a to Misiek kryminalista król kibiców Wisły ... a to długi .. a to zatarg z Miastem o stadion .. a i wreszcie wspaniałe wyniki jak 0:7 z Legią .. a tu znów wojenka TS Wisła vs Wisła S.A. .. a wyniki w dół .. czerwona latarnia ... LUDZIE!!!! który poważny sponsor zainteresowałby się takim syfem??? Żaden!!!!! Rozgonić całe to towarzystwo, które teraz "rządzi" w klubie .. bo jest coraz gorzej ..

32            -57
~~~-Optyk
?!
Pytanie podstawowe to: w co gra obecnie TS ??? Czy Pan Wisłocki sam od siebie tak to rozgrywa czy - rozgrywa to Ktoś "inny", a On jest marionetką.. Trudno zrozumieć faceta który angażuje do pomocy w ratowaniu naszej Wisełki dobrego kolegę (p. Królewskiego), a teraz nagle staje się wobec Niego "oponentem". Pora zagrać w otwarte karty Panowie. Jeżeli w TS jest "druga władza", to należy urwać łeb tej hydrze ! Czy chcecie w białych rękawiczkach zlikwidować klub piłkarski WIsła SA i pozostawić Wisła TS, zaczynając od 4 ligi ? O to Wam teraz chodzi ?? Czy miśki i tym podobne w tym siedzą ? Dużo wątpliwości rodzi obecna sytuacja i im szybciej je jednoznacznie się wyjaśni, tym lepiej będzie zarówno dla TS jak i SA.

90            -5
kibic z daleka
Na razie..
...wypowiedział się p. Jażdżyński i z jego wypowiedzi wynika, że mamy do czynienia z brakiem dobrej woli po stronie TS. Ale ja chciałbym tez wysłuchać, co ma na ten temat do powiedzenia TS. A tak w ogóle to ten bałagan zawdzięczamy rządom TFK, która o te sprawy nie zadbała...

64            -5
~~~bodzio
Obłęd
Jestem kibicem Wisły. Wziąłem udział w wielu akcjach: 12 bohater, Linia Życia, kupiłem koszulkę Błaszczykowskiego, wykupuję bony (karnety) na poszczególne sezony (nie te najtańsze), kupiłem akcje. Liczyłem się z tym że od majchrowskiego będziemy mieć złośliwe działania. Ale że drużyna, dobrze opłacana (w końcu systematycznie) ugra 11 punktów w 15 meczach i będzie na dnie tabeli oraz że nie będą w stanie się dogadać wiślacy (z różnych stron)? To są ciosy prosto w serce.

95            -4
Maxi
TS rzuca kłody pod nogi Wiśle przykre to bardzo
Tutaj część wywiadu pod tym linkiem link » naprawdę to bardzo przykre co robi TS i tyle w temacie ..((((((( miasto mamy przeciwko sobie a tu jeszcze taki kwiatek eh i TS przeciwko nam

78            -5
~~~Mario1906
Smutna prawda
Wszystko wskazuje na to, że Wisłocki wącha się z Kwietniem i kimś jeszcze. Nie wiem co z tego wyjdzie. Mam obawy o Wisełkę. Jeszcze nigdy nic dobrego nie wyrosło na kłótniach i wewnętrznych sporach. Zamiast się jednoczyć i ratować nasz klub, niektórzy zaczynają prowadzić swoją prywatną politykę i gierki. Przykre. :-(

71            -4
szymasss
Zarząd TS
Rafał Wisłocki – Prezes Zarządu Piotr Piecuch Paulina Kujawa Małgorzata Solarz-Kulbicka Dorota Gburczyk-Sikora Robert Zaczkiewicz Piotr Snopkowski Tomasz Ordys Łukasz Krupa Nie znam statutu TS ale osobiście wątpię żeby Wislocki cokolwiek blokował. Myślę że problemem jest reszta Zarządu patrząca tylko na swój czyt. Towarzystwa interes. TS (po tym do czego doprowadził) powinien się zgodzić na wszystko czego oczekują ratownicy tym bardziej że są firmowani przez Kubę co do którego jest 100% pewności uczciwych zamiarów. Rządy Kuby = uczciwość, normalność, ciężka praca i dlugofalowo Wielka Jedna Wisła. Wszystkie inne opcje (Kwiecień?, TF?) może na chwilę przypudruja problemy ale na pewno nas nie wyleczą i nie postawią na nogi. Możliwe wyjście ratowników dla mnie będzie oznaczało początek końca. Niemniej jednak będę wierzył dopoki będzie nadzieja. Ech Wisełko Królowo Nasza, nudzić się z Tobą nie sposób...

72            -7
~~~Tylko Wisła
Żesz kur....
Ciśnienie mi skacze jak słyszę znowu o TS i o jednym panu ! Do cholery jasnej o co jemu chodzi ? Zaczynam się zastawiać czy jemu tak zależy na Wiśle jak Marzence ? Czy coś jeszcze gorszego planuje bo to przestaje być śmieszne !!! A może TS nie wyczyszczone zostało do końca ? I są jakieś pozostałości ?

61            -8
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
TS ciągnie nas na dno,jezeli się nie dogadają to nie wybacze im jak nigdy nie wybacze rybką.Podpisuje się pod wszystkim co powie ,zrobi KUBA .B

63            -7
~~~Bebok
Zarząd TS
To raczej nie R. Wisłocki jest tu tym blokującym tylko reszta zarządu TS.

54            -7
alfer77
Kasa
Ja widzę to tak - jak byli oszuści i bandyci to ten cały TS, Tele-fonika i Majchrowski szli na ugody. Jak pojawili się mądrzy ludzie w klubie bo BEZ WĄTPIENIA tacy teraz są na czele z Kubą to wszyscy chcą wyciągnąć od nich kasę - zarówno TS jak i Majcher nagle za stadion i szanowny pan Cupiał co oddał ten klub w ręce oszustów i złodziei, miał niesamowity bałagan w papierach i po części przyczynił się do obecnego stanu rzeczy nagle chce aby mu za to zapłacono jeszcze grube miliony. Panowie i Panie - w najgorszym wypadku to padnie i Ci wszyscy "grabarze" na czele z Cupiałem i Majchrowskim dostaną wielkie "g...o". Wisła zacznie od IV ligii i ktoś to powoli z czystą kartą za kilka lat postawi na nogi. Wisła nie umrze nigdy. Ja bym nie poszedł na żadne kompromisy z tymi trzema podmiotami - albo pomogą i sami na tym zyskają albo niech idą w "p....u".

58            -11
kajus19
Fan1978
Zgadzam się w 100% , gdzie było TS jak Wisła tonęła i rozpaczliwie chwytała się brzytwy czyt. azjatyckiego księcia ? Niech Pan Wisłocki i s-ka uzmysłowią sobie jak się zapiszą w historii Krakowa gdy w wyniku ich pazerności Wisła zostanie zdegradowana ? Pijawką była Marzena S. i jak się to skończyło ? Apeluję o rozsądek !!!!!

59            -5
~~~Waldek
...
TS w dalszym ciągu zachowuje się nieodpowiedzialnie. Z Socios odszedłem dlatego, że wspierali Akademię Pilkarske TSu. Totalny absurd w sytuacji, w której znalazła się spółka. 100 % poparcia dla Wielkiej Trójcy: Jażdżewski, Królewski, Błaszczykowski !

65            -8
~~~Loża szyderców
...
Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania

16            -7
Kosiarz
konflikt...
Z tego co się czyta wygląda na to, że zarząd TS szuka dojnej krowy... Wydaje się, że z tej wojenki nie wyjdzie 2 rannych tylko 2 trupy, bo po upadku SA, TS zostanie z takim długiem, że też dokona żywota... Smutne to, bo ogromny potencjał i zapał kibiców może zostać zniweczony dzięki ludziom którym zależy na Wiśle.... tylko czy tak na 1906%? Mam nadzieję, że jednak się dogadają i coś się ruszy w dobrym kierunku, bo jak narazie to wygląda, że ostatnie miejsce w tabeli to niewielki problem ... ( w porównaniu do całości zagadnienia). PS. 2 zwycięzców może z tej wojenki wyjść wyłącznie wtedy gdy wszyscy zrozumieją, że jest jedna Wisła (swoją drogą fajna propozycja padła nazwy "TS Wisła Kraków SA" dla obecnej sa.

44            -5
~~~kazek
Trochę ostatnio jestem nie w temacie
Ktoś mi pokrótce zarysuje, o co chodzi?

11            -7
~~~Lothard
@~~~Gruby Już Ci odpowiadam
Nie ma żadnego. Niestety.

13            0
kongo
Nie bronię Wislockiego
Ale aby skomentować może warto zapoznać się z wersją drugiej strony. Przecież te wywiady Pana Tomka to ewidentna ustawka by kibice stanęli po ich stronie. A może jest tak że pojawił się ktoś kto chce dać TS Kasę na spłatę długów i wykup klubu bezpośrednio od TS a panowie już może mieli kupca w styczniu jak staną się w pełni właścicielami i interes szlag trafił? Poczekajmy z osadem na komentarz Wislockiego.

32            -64
~~~FAN SA
FAN SA
Czas poodcinac pepowiny i poukladac to ......... zadne krzyze - kocie ruchy . Wystarczy juz !!!!!!!!!

18            -4
~~~Może
Zapytajcie przez facebooka.
Każdy z zarządu TS ma konto na facebooku. Może odpowiedzą dlaczego blokują rozwój SA ?

30            -5
~~~goal
Dlaczego milczy prezes Wisłocki?
Ewidentnie wygląda na to, że TS-em dalej rządzi stary układ, który doprowadził TS i S.A. do upadku. My kibice nalegamy na spotkanie obu stron oraz Socios i wypracowanie szybkich rozwiązań, które odblokują impas. Prezesie Wisłocki ! Kogo interesy Pan teraz reprezentuje? Czy hasło "Cała Wisła zawsze razem" , zastąpiło teraz nowe "Wisła to my, a nie wy"? Jeśli tak, to Wam już dziękujemy !

58            -5
~~~€
Kongo
Jak upadnie sekcja piłkarska, to kto wyjedzie na ryju? TY?

26            -11
Kosiarz
@kongo
taaaaa znaleźli inwestora kuzyna w siódmym pokoleniu nieślunego syna króla Tonga - Lui Shower wraz z jego wieloletnim zarządcą jego inwestycji wybitnym biznesmenem z Turkmenistanu Saszą Goldupcevem...

39            -8
Samkickerpl
Kongo, brakuje Ci rządów TS w SA
Porozumienie z TS blokuje zarząd TS, nie sam R. Wislocki. Nowy inwestor nigdy sie nie pojawi, kiedy TS takie warunki stawia. Nikt nie kupi klubu, który w każdej chwili moze stracić prawo do NAZWY I HERBU.

39            -7
~~~z Podhala
Spokojnie. Widzę, że ponoszą Was emocje.
Wciąż nie znamy wersji TS-u. Nie sądzę, żeby Wisłocki robił problemy Wiśle. Niemniej jest Prezesem TSu i jego obowiązkiem jest dbać o ineteres TS-u! Co do samej wypowiedzi Jażdzyńkiego to wynika, że chcą przejąć całą sekscję piłki nożnej wraz z Akademią, herbem, prawem do nazwy itp.... Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, poza tym, ze chcą to zrobić ZA DARMO! TS zostawić z innymi sekcjami, czyt. Z NICZYM. Bardzo zależy mi na Wiśle "piłkarskiej", niemniej należy pamiętać, że w Wiśle są inne sekcje które też chcą żyć! A powiedzmy szczerze, to piłka nożna jest główną "matką karmicielką" całej RODZINY! Taka jest prawda, że w sytuacji jakiej znalazła się cała rodzina WISŁY przedmiotowe prawa są największą wartością! Może (z dużym pradopodobieństwem tak się stanie) bowiem dojść do sytuacji, że Panowie własciciele Wisły SA sprzedadzą Klub (czyli herb, prawa do nazwy itp.) powiedzmy za 10 mln zł. sprzedadzą coś, co poniekąd dostali za darmo! TS z tej transakcji nie zobaczy ani złotówki! Zostanie z sekcjami, które powiedzmy szczerze trzeba nieustannie dotować i z którymi pewnie szybko upadnie. Poządanym tutaj rozwiązaniem byłby zapis że jakiś procent ze sprzedaży wszystkich pamiętek, tudzież zysku/sprzedaży spółki piłkarskiej SA szedłby na konto TSu. Niech miłość do piłki nożnej nie przysłania Wam realiów biznesu i interesu obu stron. W Krakowie są także kibice Wisły koszykarskiej, siatkarskiej, judo, strzelectwa, czy innych! Owszem zostaną też z Herbem ale juz jako sieroty...Nie możemy też zostawić ich z niczym bo KOCHAMY PIŁKE! Pomijając złodziejski epizod poprzedniego Zarządu, TS jest matką Wisły SA. Nie zapomniajmy o tym.

31            -46
sk04
@Kosiarz
Dobre hahaha! Uważam, że skoro T. Jażdżyński upublicznił, znaczy wyszedł z tym do mediów, to znaczy że mamy olbrzymi problem we wspólnym porozumieniu dla dobra Wisełki :-(. Popieram inicjatywę Socios, ponieważ teraz trzeba będzie zagrać w otwarte karty, co moim zdaniem nie jest na rękę TS-owi. Jak powiadają gentlmen: "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Pytanie tylko, kto stoi za TS-em, bo Prezes Wisłocki w tej rozgrywce jest niestety tylko słupem :-(

41            -6
~~~ricardinh o
czy dożyję.....
Czy dożyję jeszcze czasów, że o Wiśle będzie pozytywnie? Bo ostatnie lata, to po za powrotem piłkarskim i finansowym Kuby, same ciosy w splot słoneczny. Co pojawi się iskierka nadziei, zaraz gaszona jest kubłem lodowatej wody: przekręty, kłótnie wewnętrzne, kryminalni lub goli wybawcy, maczety, stadion i na koniec kompromitujące porażki sportowe. Co news to uszy po sobie, wstyd. Są lata tłuste a po nich chude, ale czy to jakieś diabelskie sprzysiężenie? I wciąż powracająca myśl: czy dożyję.....?

29            -4
MISIEK_BIS
Wisła
Socios wspomagają działalność Wisła SA, akcjonariusze objęli akcje za 4 miliony. Pewnie gdyby TS Wisła ogłosiła ponowną możliwość sprzedaży/emisji akcji do szerokiego grona wiślackich kibiców to mimo sytuacji w jakiej znajduje się klub (Wisła SA) kilka milionów by się znalazło. Wisła to nie tylko TS Wisła, to teraz także Socios oraz akcjonariusze rozproszeni i grupa która zainwestowała 4,5 mil w Wisłę. Wydaje się że i Telefonika i Miasto i TS Wisła uznały że z Wisły SA można wycisnąć wszystko. A niestety Wisła SA nie ozdrowiała cudownie po kuracji którą wcześniej prowadziła Telefonika a potem Niebieskie Rybki pod wodzą Pani Prezes. Popieram stanowisko Socios! niech się określą: TS , Telefonika, miasto .

45            -2
Kosmaty
@~~~€, @Kosiarz, @kongo
@~~~€, @Kosiarz rzadko zgadzam się z @kongo i tym razem co do ogólnego wydźwięku też się nie zgadzam, ale w jednym, najważniejszym punkcie ma niepodważalną rację: znamy wersję tylko jednej strony, nie znamy wersji od strony TS. Natomiast pomijając teraz konflikt, tego kto kogo uważa tu za uczciwego, czy nieuczciwego, to moim osobistym zdaniem powrót S.A pod skrzydła TS byłby teraz najgorszym co mogłoby się stać. TS nie stać na utrzymanie Wisły, a z całym szacunkiem dla Wisłockiego to TS jako organizacja nie jest też dobrym właścicielem z tego względu, że zbyt łatwo tam namącić i płetwiaści z łatwością mogą ponownie go przejąć. O ile Wisłockiego uważam za człowieka uczciwego i oddanego Wiśle, o tyle TS jako organizacja nie wzbudza grama zaufania w kwestii zarządzania S.A. Nie powinni się tam pchać. Z drugiej strony S.A działa teraz na zdrowych, rynkowych zasadach, widać że nawet bez wielkich nakładów ze strony "właściciela" jest w stanie nie tylko nie generować długów, ale je spłacać i to w dobrym tempie. Gdzieś ostatnio czytałem że udało się spłacić około 14 milionów złotych. Rok temu NIKT z nas nie postawiłby złamanego grosza na to, że zwykłe wyczyszczenie zgniłych jabłek, wprowadzenie dyscypliny finansowej i ułożenie organizacji w kwestiach administracyjnych klubu będzie w stanie dać takie efekty, jedynym sposobem na jakiekolwiek poprawienie finansów wydawał się nowy, bardzo bogaty właściciel nie liczący się z wydatkami na zabawkę, jakiś szejk, oligarcha czy chiński magnat. Tymczasem obecny zarząd udowodnił, że jest inaczej. Dla tego należy, dla dobra Wisły dać im pracować. Oczywiście patrzeć na ręce i stosować KONSTRUKTYWNĄ krytykę jeśli popełnią błędy, jednak bez rzucania kłód pod nogi. TS miał już swoją szansę, ale ją zmarnował powierzając stery zarówno swoje własne, jak i S.A w złe ręce. O ile teraz Wisłocki jest w porządku, o tyle nie widzę gwarancji, że w przyszłości patologiczna sytuacja się nie powtórzy (w końcu członkowie TS mogą w każdej chwili Wisłockiego wymienić). Tym bardziej, że o ile Spółka oczyściła się ze zgnilizny i nawrót jest mało prawdopodobny, o tyle w TS - nawet jeśli na chwilę obecną sytuacja jest opanowana - zawsze będzie niebezpieczeństwo nawrotu "choroby" (w końcu o ile w prywatnych firmach to szef o wszystkim decyduje i nie dopuści do władzy kogoś, kto miałby okradać własną firmę, o tyle w stowarzyszeniach decydują członkowie, a nikomu nie można zabronić bycia członkiem takowej organizacji).

27            -10
~~~ZKS
~~~z Podhala
Kolego chyba nie przeczytałeś dokładnie wszystkich części wywiadu z Panem Jażdżyńskim. W ostatniej dokładnie wyjaśnia w jaki sposób chcieli dzielić się kasą z pamiątek i gadżetów i jak widzieli wsparcie dla TS po przejęciu wszystkich sekcji piłkarskich oraz możliwości produkcji przez TS również gadżetów stricte piłkarskich. Problemem są pieniądze, o które drży TS. Ale jak czytam o pomyśle SA dotyczącym koszulki retro i o tym co zrobił TS to mam odruch wymiotny...

48            -5
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę! Szkoda mi Skowronka i piłkarzy.Przy takiej rozpierduchy w klubie grać mecz ze Śląskiem. Masakra! TS ma najcenniejsze aktywa Wisły i wątpię żeby porozumiała się z Królewskim,Jażdżewskim i Blaszczykowskim. Bez tego żaden inwestor nie przyjdzie. To jest totalny kogel mogel który może doprowadzić Wisłe do spadku z ekstraklasy lub do IV ligi:-( :-(

42            -4
ja-n
Pozyjemy - zobaczymy
Najpierw TS musi zrócic pożyczkę 4,5 mln. Żeby to zrobił musi miec powaznego inwestora, chętnego do przejęcia Wisły SA. Jesli jest taki, który dokapitalizuje Wisłe SA, to nie ma się czego bać i to moze byc ściezka szybszego rozwoju, szybszego niz obecnie. W takim wypadku nasze Wielkie Trio musi byc ODPOWIEDNIO WYNAGRODZONE I UHONOROWANE za uratowanie i przeprowadzenie klubu przez największy w historii kryzys

16            -24
~~~Baran Buchaj Rozpłodowy
Najlepiej byłoby jakby nasze trio wykupili cały TS
Problem znikna automatycznie.

29            -7
~~~€
Patologia
O ile w s.a uporano się z tym zjawiskiem , to niestety w TS nie. Są ludzie, którzy dalej chcieliby doić Wisłę.

64            -6
~~~ZaWsZe TS
@~~~z Podhala
S.A. nic nie chce za darmo, przejmując spółkę akcyjną przejmie długi, przynajmniej większość, za co, za spółkę akcyjną bez praw do herbu, bez nazwy TS, bez stadionu i drużyny juniorów która jest niezbędna do licencji. Tak jak mówił Jażdżyński w wywiadzie, herb ma być podzielony między dwa podmioty w zależności od sekcji, wygląda na to że towarzystwo chce żywić się trupem S.A. Jeśli spółka upadnie pociągnie za sobą TS, ewentualnie TS się odetnie od długów twierdząc iż właścicielem S.A. zobowiązanym do spłaty długów jest K.B. /J.K. / T.J jednocześnie pozostawiając sobie prawo do herbu, drużynę juniorów i można domniemywać zakładając TS Wisła 4 liga. Działanie TS jest poniżej krytyki.

56            -4
~~~open mind
Iwan i Kwiecień
idzcie pomóc Górnikowi, jak w 1985 , z Wisłą dajcie sobie spokój , proszę was.TYLKO JKB!!!

24            -18
Samkickerpl
Objaśnienie
Wyjaśnię kilka kwestii, o które się spieracie: 1. W przypadku upadku Wisły SA, jedyne zobowiązanie jakie zostanie przeniesione na Ts, to dług wobec Telefoniki (to za najem bazy w Myślenicach, a nie 40mln które są w posiadaniu TS). 2. Odpowiedzialność za długi SĄ ponosi jej zarząd, który odpowiada prawnie, jeśli w przypadku utraty płynności finansowej i braku możliwości poprawy, nie ogłosi na czas upadłości. 3. Kto stoi za TS można wyczytać z wywiadu Pana Tomasz Jażdżynskiego. Te same osoby, które doiły Wisłę przez ostatnie lata.

50            -5
~~~Janek z Krakowa
Przypominam
Nie zapominajcie, że pan Wisłocki po profesjonalnym rozpoznaniu rynku oddał klub w ręcę Vanny i pozostałych przebierańców. Mimo, że sportowo Wisła jest tragiczna to ja pierwszy raz w historii mam poczucie, że piłkarska Wisła jest wreszcie w dobrych rękach. Przejęcie jej przez Błaszczykowskiego, Jażdżyńskiego i Królewskiego to najlepsze co się mogło Wiśle przytrafić. Ale jak widać niszczyciele Wisły tak łatwo się nie poddadzą.

89            -6
szymasss
TYLKO JKB!
I ani kroku wstecz! Wisła jest jedna! Dość tej paranoi! Widać że dalej jest sporo osób które z Bankruta chcą ciągnąć kasę kosztem jego za.ebistej pracy!

33            -3
~~~Znawca footballu
Konsorcjum krakowskich
biznesmenow powinno stac sie wlascicielami klubu na jakis okres czasu gol Aleksandra Buksy w meczu z Jagiellonia przepiekny Buksa powinien grac w podstawowym skladzie

12            -35
~~~dpas
Grzechy zaniedbania
Przez wiele lat zarówno w TS-ie jak i SA nie wypracowano żadnych mechanizmów pozwalających na uzyskanie stabilnych dochodów poza głównym sponsorem (w TS-ie był to głownie CanPack a w SA była to Telefonika). Ponieważ z różnych przyczyn nikt o tym nie myślał, to mamy to co mamy. Zamiast zarabiać pieniądze na wynajmie boisk, hal, pływalni, hotelu, gadżetach, cateringu itd. , kłócimy się o rzeczy, które już dawno powinny być wyprostowane. Nie dziwię się TS-owi, że broni swojego czyli udziału w zyskach - to piłka nożna jest nośnikiem przychodów również dla TS-u, bez piłki nie ma TS-u, który już teraz ledwo wiąże koniec z końcem. Należy też uświadomić sobie jedno - bez ofiarności kibiców, mielibyśmy OLBRZYMIE kłopoty. Tych kibiców ma SA i wokół piłki nożnej należy budować od nowa Wielką Wisłę. Na pewno trzeba ustalić zasady współpracy z TS-em. Ustalić możliwości zarabiania większych pieniędzy na wszystkim co Wisła posiada. I przede wszystkim muszą to robić ludzie doświadczeni, zaznajomieni z biznesem, nowoczesnym marketingiem i znajomościami. Idąc dalej, żaden poważny inwestor tutaj nie przyjdzie jeśli sprawy własnościowe nie będą wyprostowane, umowy z wierzycielami nie będą podpisane i realizowane, oba zarządy nie będą mówić jednym głosem, a negatywny wizerunek, który niestety nadal gdzieś nad Wisłą wisi nie zniknie. Uważam też, że jeśli zarząd przedstawi konkretny plan wyjścia z długów oraz określi ile muszą dorzucić kibice, to podejrzewam, że możemy zrobić jeszcze jeden wysiłek i zebrać pieniądze na określony z góry cel. Tylko Wisła!!

22            -6
~~~MC
Jako członek Socios
Jeżeli TS nie pójdzie po rozum do głowy i nie zacznie zarządzać się jak na XXI wiek przystało, to obiecuje, że żadna zł. ode mnie nie trafi na TS!!! I apeluje do zarządu o zamrożenie pieniędzy na akademię i inne działalności TS do czasu wyjaśnienia sprawy.

49            -6
~~~mm80
... A jak pisalem
A jak pisałem że ts niszczy Wiśle od 20 lat to dostałem gro minusów a dalej wychodzi na to samo dlatego nikomu nie chcą oddac Wisły chcieli by ciągnąć kasę ale nie dokładać tylko żeby ktoś inny dokładal a tak się nie da niech się ts za uczciwa robotę weźmie!! Koniec komuny w Wiśle i najstarszego psa!

47            -8
~~~Szogun
Czuję że
Będzie jak z Wimbledonem x lat temu. Podobna sytuacja. Kibice nie zgodzili się na to żeby Mk dons byli spadkobiercami klubu i założyli osobny podmiot afc Wimbledon. Teraz po wielu latach oba kluby są na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Jeśli ts przejmie sa to za jakiś czas ogloszą upadłość i wystartują od 4 ligi. A socios założą osobny podmiot od najniższej ligi. Myślę że za jakieś 10 - 15 lat spotkają się te kluby w okolicach trzeciego szczebla rozgrywek. No chyba że się dogadają i będzie tylko jedna Wisła w ekstraklasie.

15            -6
Kosiarz
porównania medyczne
swego czasu było sporo porównań Wisły SA do pacjenta po reanimacji itp. Obecnie nasuwa mi się inne, że w TS zdiagnozowano nowotwór i operacja na przełomie roku spowodowała usunięcie guza. Niestety badanie histopatologiczne wykazało, że to nowotwór złośliwy... Teraz coraz mocniej zaczynają dawać objawy przerzuty...

37            -3
~~~WISLA będzie wielka
Wszyscy źli
Miasto złe, telefonika zła teraz ten okropny T.S . To teraz cała 3 może spokojnie się wycofać i zwalić winę że oni chcieli ale ..... . P.s. W Legii o ile się nie mylę to nie mają prawa do cherbu tylko mają licencję na niego

14            -64
~~~ja
Jeśli Socios
przegłosują poparcie dla TS moje składki ustaną. Jak dla mnie stanowisko TS i Wisłockiego jest żenujące. Pan Kwiecień mógł pomóc rok temu ale się zawinął a teraz jak widać światełko w tunelu zaczyna mieszać.

30            -8
~~~Iluminato .19.06
Grabarzem Wisly bedzie Telefonika
Od kilku lat przewijaja sie motywy z TFK w tle. 120, 80, 40mln... Do dzis jest dla mnie niejasne, dlaczego Telefonika nadal miesza, nadal ma jakies waty, bo BC doprowadzil Wisle to upadku.

24            -16
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
UFAM tylko Kubie Błaszczykowskiemu .Jeżeli TS bedzie dalej uparty przegramy wszyscy .Ubecja dalej marzy o władzy i pieniądzach.

32            -16
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Może ktoś tam wTS ma sprytny plan doprowadzić do upadłosci TS i SA a póżniej sprzedac tereny przy Reymonta.

30            -9
~~~ts_maciek
Wstyd !
Jeśli B. J i K. nie zostaną właścicielami klubu, a będzie nim TS lub jakiś nowy wybraniec TSu to zawieszam, podobnie jak przed rokiem swoją działalność kibicowską. A że sporo z własnych oszczędności włożyłem, by podratować sytuację, jestem podwójnie wk.....ny. Wisłocki, nie rób sobie z nas kibiców jaj, bo Ciebie i innych nierobów z zarządu wywieziemy na taczkach. Przynosicie wstyd temu klubowi !

52            -10
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Kiedy odejdzie Kuba to bedzie ostatni raz kiedy będe na meczu.Nie chce utrzymywac kolejnych złodzieji.

53            -5
~~~KRKPL
Rozmowa z wiślakami
Dziś w pracy rozmawiałem z trzema innymi wiślakami, jeden z nich powiedział, że jeżeli TS przyblokuje to o czym mówi Pan Jadżyński to nie tylko przestanie wspierać TS (ostatnio każdy z nas przelewał kase na ratowanie koszykarek) ale przy upadku spółki albo przy powrocie pod skrzydła TS zawieszają wspieranie Wisły. Każdy z nas się z nim zgodził. Moim zdaniem to co proponuje Pan Jażdzyński jest najzwyczajniej w świecie sprawiedliwe, a postawa TSu świadczy o tym, że ciągle ktoś walczy o swoje wpływy, które trzymają nasz klub w marazmie od wielu lat.

64            -10
Henry
Emocje
Od kilku lat wydałem na wsparcie klubu juz sporo kasy ( jak na moje możliwości) . Jestem członkiem socios ,udziałowcem ( podobno) . Pamietam mecz z Celtikiem ,stary stadion , spadki i powroty itd. Takiego bałaganu to mi zwyczajnie wstyd . Dobrem nadrzędnym jest Wisła Krakow ! Masakra co tu sie dzieje dla poczucia czego ? Władzy ? Prestiżu ? Prywatnych animozji czy urażonych ambicji ? Pieniędzy ? Terenu ? Rywalizacji osobistej? Niezłe świadectwo sobie wystawiamy i miasto ze swoimi wybranymi demokratycznie władzami tez z symbolem stylu krakowskiego w postaci stadionu . Chocholi taniec trwa a klub umiera brawo !

55            -2
Jazz
.
Ktoś zwietrzył szansę, że jest dobry moment by Wisłę zniszczyć (zarówno SA jak i TS) i przejąć tereny. Zachowanie TS jest przewidywalne i na rękę przeciwnikom Wisły. Z JBK nikt nie chce rozmawiać, bo cała ta akcja ratunkowa tylko komplikuje sprawę, która pierwotnie miała zostać zamknięta wraz ze zniknięciem Vanny Ly. Jażdżyński, Królewski, Błaszczykowski to są poważni ludzie, jeśli dla Miasta nie są to partnerzy do rozmowy i traktowani są jak jacyś petenci z ulicy to sorry, świadczy to podejściu do sprawy prezydenta, który obiecał nigdy nie zejść na psy.

46            -4
~~~kibic Wisełki
Stanowiska TS w negocjacjach
link »

8            -1
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
Mysle ze toj est najwyższy czas zeby zorganizowac jakis marsz pod magistrat.Kiedy jak nie teraz .

5            -5
~~~AVE WISŁA
TYLKO WISŁA
na negocjacjach TSu z SA był wielki autorytet P.Mietta ten za ktorego panowania bandyci przejeli klub.Niech się Ts nie osmiesza.Jezeli zniszczycie Kube to zniszczycie całą Wisłe.

19            -5
~~~Mariucheb nte
Do AVE WISŁA
Co ma magistrat do obecnego konfliktu TS i SA? Jeśli już organizować marsz to spod stadionu pod biura TS.

3            -3