Środa, 15 stycznia 2020 r.

Aneks do umowy pomiędzy TS Wisła i Wisła Kraków SA został podpisany

Jak na Twitterze poinformował profil "Sport w Małopolsce" - aneks do umowy, na mocy której zarządzanie wiślacką spółką akcyjną do końca 2020 roku spoczywać będzie na barkach Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego - został dziś parafowany przez wspomnianą trójkę oraz włodarzy Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Takie rozwiązanie została zaaprobowane przez obydwie strony ostatniego dnia grudnia 2019 roku. Teraz doszło natomiast do formalnego podpisania aneksu.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


41    Komentarze:

~~~Hdjdnf
yyahha
Czyli nie doszli do porozumienia. To tylko podpisanie tego że Wisła działać będzie na starych zasadach. Więc ostatecznie nic się nie zmieniło i ..

69            -4
tasin81
..
A co z prawem do herbu kwestią związana z obsługą historycznego długu? TS ciągle w kulki leci?..

62            -4
kibic z daleka
Dzięki Panowie!
Jako kibic dziękuję panom Błaszczykowskiemu, Jażdżyńskiemu i Królewskiemu, że zgodzili się dalej zarządzać Wisłą. Mieli pełne prawo zrezygnować... Po wynikach sportowych Wisły widać tylko, że zarządzanie klubem sportowym nie jest takie proste. Ale wierzę, że będzie lepiej!

74            -4
GrzegorzS
No super informacja
strony maja rok na uregulowanie problemów. Pierwszym zadaniem powinno byc utrzymanie zespołu w lidze i tu wszystkie ręce na pokład. Jak chchecie transferów i Wisły w pierwszej lidze to droga jest jedna kupowanie karnetów, biletów i zapełnienie stadionu na wszystkich meczach naszego zespołu wiosna. Wpływy z karnetów mogą dać środki na wzmocnienie drużyny juz teraz. Wpływy z dnia meczowego dadza środki na spłacanie zobowiązań i wypłaty dla zespołu. Drugim temaytem powinno byc doprowadzenie do przejęcia jak zapowiadano akademii przez S.A. I sklepu z pamiątkami o czym były rozmowy. Temat trzeci najtrudniejszy to własność logo itd. Tu wiele by uprościło utrzymanie Wisły w lidze. I to powinien byc cel nadrzędny dla wszystkich.

17            -24
~~~werden
TS
Dla mnie ta cała sytuacja to paranoja. Trójka ratowników klubu, którzy zapewnili nam, że w roku 2019 mogliśmy grać w ekstraklasie musi się prosić TS o możliwość zarządzania dalej. A wszyscy wiemy do czego nas rządy TS doprowadziły. Dopóki TS nie przestanie się mieszać w sprawy piłkarskiej spółki dopóty będziemy trwali dalej w letargu. NIE DLA TS

96            -8
GrzegorzS
Tak dla porządku w co miesza się
TS w sprawie prowadzenia S.A. Proszę werden o fakty obo pleciesz bzdury. S.A. działa w pełni niezależnie, bez niczyjej kontroli. Za to co się dzieje w Spółce i za jakość zespołu, jego wyniki w pełni odpowiadaja pracownicy S.A oraz trzej Panowie de facto zarządzający Spółką. Co więcej nieśmiało zauważę, że od momentu wyjścia z S.A. Wisłockiego coś się spierd.... w przygotowaniu drużyny do gry, bo de facto on się na piłce i trenerce zna a Obidziński to świetny fachowiec od działania spółek, ale trener, czy gość odpowiadający za trenafery z niego to żaden. Tak że może jednak Dyrektor Sportowy, by się przydał.

8            -82
osjan
GrzegorzuS
Lubisz niedźwiadki?;-)

28            -6
GrzegorzS
Osjan jak pytasz to odpowiem. Lubię nie tyko niedzwiedzie,
ale też psy, koty i wszelką żywinę też lubie. Poza szczypawkami;-) Zaś co do Michalskiego to zwykły bandyta i przestępca więc nie mam go za co lubić, ale to też człowiek ma prawo do traktowania go po ludzku. Jak coś zrobił w życiu dobrze to nie ma co go za to prześladować. Jak coś zrobił źle to z tego go trzeba rozliczyć. Teraz siedzi i sypie kolegów, by ratować własna skórę. Pytanie tylko czy np. wart w przyszłości jest tego by z niego zrobili świadka koronnego i go chronili. Bo ja bym go psadził za wszystko i na tyle ile ustawa przewiduje a potem niech se na starość sam radzi. Po co jeszcze go chronić. Ale to takie moje luźne dywagacje. Tyle w temacie.

16            -19
Kosmaty
Najlepszą wiadomością w tym jest fakt, że
u sterów pozostaje trio ratowników. Popełniają błędy (np. letnie okienko), ale to normalne, oni uczą się zarządzania klubem (Jażdżyński i Królewski nie mieli żadnej styczności z klubami sportowymi, zresztą Obidziński który jest prezesem także jest tu nowy... a Błaszczykowski pierwszy raz jest "po tej stronie", wie jak funkcjonuje drużyna, jak wyglądają gabinety z perspektywy zawodnika, ale od strony prowadzenia klubu dopiero się uczy) i traktuję to jako wypadek przy pracy. Jak widać teraz panowie wyciągają wnioski. Natomiast widzę tu pewne niebezpieczeństwo. Obecna władza systematycznie wyciąga klub z zapaści finansowej, porządkują organizację, spłacają zadłużenie, powoli rozkręcają stronę przychodową... słowem sprawiają, że klub z brzydkiego kaczątka, którego nikt nie chce, nabiera wartości jako inwestycja, a TS nie chce wypuścić dojnej krowy z rąk. TS może chcieć albo przejąć ponownie władzę nad SA i ciągnąć kasę bezpośrednio, albo zechcieć sprzedać SA komuś, kto da więcej (czyli spłaci 4,5mln pożyczki od trio i dorzuci jeszcze kilka baniek dla TS). Mam nadzieję, że panowie się przed tym zabezpieczyli, bo najgorszym co może się stać, jest powrót jakiejkolwiek części kontroli nad SA w ręce TS, które nie zostało w pełni wyczyszczone z gówna jakie się tam zgromadziło przez ostatnie lata za sprawą płetwiastych bandytów.

33            -7
~~~Zaufajmy
@GrzegorzS
Co do własności logo Wisły Krakow, nasza trójka zarządzających chce 50%/50% i wydaje mi się to całkiem logiczne. Gdyby doszło do podpisania tego to nie chodzi już o to, ze pomogłoby to w utrzymaniu się w tej „klapie” ale umożliwiłoby to nawet zakup Wisły SA przez ...... a może pan Kita by się zdecydował?

19            -4
szczebelek
TS bez żadnego zastanowienia myśli o zyskach...
TS nie miesza się w sprawy spółki? Cała sytuacja z tą umową ogranicza możliwości, a kwestie przejęcia spółki i warunki TS-u jest żartem. Zacznijmy od żali Wisłockiego od żali, że JBK ograniczyli dopływ informacji o spółce do TS-u, ale co jest podstawą umowy? TS oddaje możliwość podejmowania decyzji i zarządzania wspomnianej trójce, więc nawet ogłoszenie upadłości ich nie dotyczy... Utrudnili na maksa pozyskiwanie zawodników, którzy nie wiedzieli czy przypadkiem znowu nie trafią do wypłacalnego klubu pod egidą TS-u teraz jest inaczej, bo spółka znowu ma transparentnych ludzi u władzy, a przez dwa tygodnie nie wiadomo kto formalnie podejmował decyzje. To samo jest ze sponsorami czy chodzi o mosty i każdego innego sponsora, który w umowach zawiera aneksy, że zaprzestaną wsparcia finansowego w chwili gdy JBK odejdą. I najważniejsza kwestia to warunki przejęcia spółki: 1) akademii, która potrzebuje restrukturyzacji w zarządzaniu, ale fundament z nazwy już jest 2) kwestia długu wewnętrznego, który po przejęciu zostałby jakoś wykorzystany w poprawie sytuacji finansowej 3) Logo, herb i historia gdzie TS chce zachować część praw i czerpać zyski ze wszystkiego co wypracuje piłkarska spółka czyli być pasożytem. Gdyby JBK chcieli postawić na swoim, to by wyegzekwowali w sądzie, ale bez akademii, długu wewnętrznego i części praw zależnie od wyceny całości znaku towarowego. O ile 50% dla Ts-u to dużo, ale gdyby to było maksymalnie 20% to dla przykładu 200 tys. z każdego zarobionego miliona to już można byłoby się zgodzić zawierając umowę wykupu pozostałości praw w przyszłości.

22            -4
~~~Wiślak-No wy Bieżanów
TS to DNO
Wypad z TS-em !! Już mi się rzygać chce jak czytam ciągle że Wisłocki i ten dziadyga Ludwik Mięta coś blokują !! Wypad z tego środowiska !! Jesteście skończeni w moich oczach.

43            -5
~~~Wiślak-No wy Bieżanów
Plan TS-u
TS specjalnie blokuje podpisanie umowy ponieważ mają plan. JBK ściągną dobrych zawodników , TS w pewnym momencie powie STOP w ciągu 30 dni spłacimy dług wobec JBK. A jak spłacą ? otóż sprzedadzą zawodników i dług będzie z głowy. Wisłocki myśli że ktoś jest głupi ? że nikt nie wie jak planują dalej siedzieć w strukturach SA ?

34            -4
Kosmaty
@GrzegorzS
Trochę poleciałeś... Panowie w pełni odpowiadają za obecne działania SA, ale choć to się przenika, to jednak obecna sytuacja klubu, zarówno organizacyjna, finansowa jak i sportowa to nie jest w pełni ich odpowiedzialność. Z prostej przyczyny: kiedy przychodzili zastali spółkę w określonym już stanie, czy mówiąc prościej z gigantycznym garbem w postaci długów, tragicznego wizerunku i określoną opinią wśród piłkarzy i agentów. Co więcej na powitanie dostali kilka kontraktów rozwiązanych "z winy klubu" (jak myślisz ile udałoby się rok temu wyciągnąć za karty Arsenicia, Halilovicia, Korta, choćby i oddając ich poniżej wartości, ale jednak nie za darmo?). Obecne działanie to sprawa obecnego zarządu, ale obecna sytuacja jako całość to pokłosie wcześniejszego garba. Trzeba spłacać długi (z tym chyba się nie kłócisz), więc panowie to robili. Niestety budżet nie jest z gumy (z tym chyba także się nie kłócisz), więc panowie starali się obniżyć koszty wzmocnień. To był jak widać błąd (choć ostatnie mecze pokazały, że choćby z Chuki jeszcze możemy mieć pociechę), ale to nie jest ich wina, że klub nie ma pieniędzy, a ma długi. Przypominam, że kiedy brali się za ratowanie klubu Wisła miała 40 milionów długu zewnętrznego, w tym pół roku zaległości z pensjami, brak opłat za stadion za mecz czy dwa (chodzi o te 123 tysiące płatne za każdy mecz z góry), cesje na wpływach z Ekstraklasy S.A i TV oraz kilka tysięcy złotych na koncie bankowym... dziś pensje są płacone na bieżąco, zadłużenie zewnętrzne wynosi 28 milionów (w tym 4,5 mln wobec trzech ratowników, co jeśli dobrze rozumiem zniknie w momencie gdy przejmą klub, ponieważ zostanie to potraktowane jako zapłata za akcje), wpływy w każdym segmencie działalności klubu są wyższe niż wcześniej. Jak napisałem: budżet nie jest z gumy. Nie da się ot tak zorganizować miliona euro na wzmocnienia (kwoty odstępnego, opłaty dla agentów, kwoty za złożenie podpisu dla powiedzmy 5 piłkarzy... na głowę wygląda to niezbyt imponująco) bez ograniczenia tempa spłaty długów, ani kolejnego miliona euro (na kontrakty dla tych samych 5 piłkarzy, a to przecież na warunki ligowe wyjdzie niezbyt wysoki kontrakt, 200 tysięcy euro rocznie brutto) nie ryzykując ponownego powstania opóźnień z pensjami. To jak? Dalej uważasz, że to wina Jażdżyńskiego, Królewskiego i Błaszczykowskiego albo Obidzińskiego, że Wisła nie miała pola manewru przy wzmacnianiu kadry latem i nie miała wystarczających środków by swobodnie działać na rynku transferowym?

25            -7
GrzegorzS
Ludzie tak po prawdzie to nie chce mi sie odpowiadać
na wawsze wpisy bo nie jestem rzecznikiem TS. Ale zastanówcie się kto, gdzie i czy w ogóle zarabia zarabia na piłce poza menegerami, zawodnikami, ekspertami, dziennikarzami, itp. Co wy śmieszni jesteście piłka to dno bez dna na wydatki. TS nie ma struktury by zarabiać na czym kolwiek. Jeśłi pobiera kasę to co najwyżej opłaty od samorządnych niezaleznych sekcji, które wydaje na obiekty (hallle, boiska, baza) na których występuja zawodnicy sekcji w skład TS wchodzących, plus za to utrzymuje pracowników klubu. Dyskusja miałaby sens, gdyby nie było wyzwisk pisania, że ktoś jest po jakiejś stronie. Wy tak nie potraficie. TS to wróg i basta, bo musi być jakis wróg by można było byc przeciwko niemu, i hejtować. Koniec. Królewski end spółka to Andersi na białych koniach. Tylko tyle, że Andersi owszem mają pomysł, duże serce, chęci i puste kieszenie. Co więcej wszyscy cierpia na zaniechania epoki Cupiała, któremu było wygodnie i nie dokonał pełnej administracyjnej rozdzielności z TS-em. Dalej TS bynajmniej nie chce rządzić piłką. Bo nie ma to żadnego sensu, co więcej ze swej natury TS nie ma na to pieniędzy. Jset co najwyżej obecnie wbrew logice tymczasowym właścicielem, który pozwolił S.A. przetrwać w pewnym ciągu historycznym bez bankructwa. W budujecie fronty. Obie strony w końcu się muszą porozumieć. TS musi obronić swojego, S.A. musi mieć niezależny byt. W koońcu się dogadają. Dobrze by było by ratujący S.A. przestali się zachowywać jak rozkapryszony mały szantażysta bazujący, że druga strona ma zły PR i mozna go szantażować bo są źli, potem też będzie życie po życiu. TS własności piłki się chce pozbyć. To oczywista oczywistość. TS ma plany inwestycyjne z Platinum. Nie widzi powodu by łożyć na piłkę. Ratujący S.A. też maja swoje plany. Muszą to jakoś pogodzi.ć Nie rozumiem dlaczego znaczna część kibiców chce jakiejś wojny. Cche stawać po którejś ze stron, by kopac w tę drugą. Jak sobie chcecie kopać to na macie wroga przy Kałuży czy na Łazienkowskiej. Zabawne są te wasze tezy, że TS czeka jak ktoś spółke odłuży i ..... Przecież to dzieciece pojmowanie sprawy. W S.A. trzeba wkładać kase a nie z niej wyjmować. Problemem istotnym przy odłużaniu na czym wykłada się TS jest Vat. TS nie stać na to by dług (40 milionów) umożyć bo nie ma kasy bo i z czego. Ratujący domagają się kontroli nad długiem, czyli czego chca tak naprawdę. Chcą to splacić od ręki dług niewymagalny, czy go umarzać i zapłacić od tego VAT. Jak moga to robic nie będąc właścicielem. Ja jestem z milion lat za Królewskim, ale nie rozumiem jak S.A. spółka zależna będaca własnością innego podmiotu może kontrolowac dług właścicielski czy go umorzyć. Dobra to nie miejsce na takie dyskusje to problem S.A i TS fajnie by rozmowy odbyły sie bez wojowania i z poszanowaniem dobrej woli i praw drugiej strony bez wciągania w to mediów, kibiców. Miłego dnia.

5            -14
~~~stary zgred
Stare przysłowie...
... mówi; "lepszy rydz niż nic". Jak się nie znajdzie "Święty Mikołaj" (czytaj; dobry wujek z workiem zbędnych mu pieniędzy) to czeka nas takie pchanie tego wózka przez co najmniej kilka lat. Mam nadzieję, że idzie w dobrą stronę. Poza tym; nie ma Wisły bez TS, nie ma TS bez piłki. Są sobie nawzajem potrzebni. Pamiętajcie szanowni, że piłkarska Wisła bez TS to tak trochę wisi w próżni. Z drugiej strony; żeby to nie były "działania opóźniające" prowadzone przez "rekiny" do czasu odzyskania przez nie sił.

11            -4
GrzegorzS
Tak kosmaty w miom pojęciu w pełni odpowiadają
jak ja załużmy węjde do Twojego nie wiem Vigvamu. I zobaczę, że tam masz (bez obrazy to sytuacjie hiotetyczna) bajzel, wysztko rozwalone, nic do nieczego nie pasuje, policja plemienna się szwęda, a nie masz środków, chęci, wizji, pomysłu ani kasy tylko długi i policję na głowie. Ja zas mam ciut kasy, środki, mam pomysł, wizje jak to doprowadzić do ładu i zrobić z interes nie przynoszący strat i niewielkie zyski bo mam sentymenty do tego Tipi. To z tobą się porozumię, że wchodzę do interesu na określonych zasadach. Ty jesteś dalej właścicielem i mozesz sobie patrzeć ale o niczym nie decydować co robic to ja za to co się dzieję w pełni odpowiadam. Swoje prawa sobie gwarantuje prawem pierwokupu przez jakis czas i zaczynam wcielac swoje wizje pomysły angażować własne środki. To od tego momentu ja w pełni odpowiadam za los tego Tipi. Nie latam po znajomych co rusz opowiadam, że kiedyś bylo inaczej i twierdzę, że ja nie odpowiad. Ja odpowiadam bo realizuję własne pomysły. Jak część się wali to nie zwalam winy na właściciela tylko biore na klatę. Jak sobie zawalę za przeproszeniem (np. zespół ma jesienia wtope wynikową, bo nie zrobiłem transferów i żle przygotowałem zespół do gry ja lub moi ludzie) to nie zwalam na to, że kiedys było żle i że były złe warunki startu a wogóle to sa jakieś ograniczenia bo Tipi ma zły kolor i trzeba by go przemalowac, ale na to potrzebuje jednak zgody właściciela a on moze jednak ma jakieś obiekcje co do koloru. Prawda jest taka, że nie zmiena się warunków gry w trakcie jej trwania, bo sa trudności, bo w biegu okazały sie wady, o których nie myślałem i sa nowe problemy wynikające z zaszłości. Co najwyżej zaczynam rozmowy by zmienić umowe. Skorygowac coś poprawić przy założeniu, że nie stawiam właściciela pod pręgieżem opini sasiadów staram sie osiągnąc konsensus dobry dla dwóch. To cos to kompromis. Nie latam i wskazuje paluchem, ze jestem świetny a właściciel to oferma i złodziej tylko się dogaduję nie szantażuje go nie obrażam tylko się spokojnie porozumiewam. By było w otwarte karty ja uważam, że Obecny kurs na samodzielnośc S.A. jest dobrym pomysłem. Trójka ratowników to tez dobry pomysł na chwilę w S.A. Ale trzeba uszanować TS i jego prawa. Podpisac porozumienie na nirmalnych warunkach osiagnąc kompromis a nie tylko starać się ugrać ile się da. S.A i TS musza byc z cała tego konsekwencją odrębnymi bytami. Co do logo, herbu, znaku to przecież to śmieszne. TS i S.A. mają prawo czerpać z tego zyski 50% do 50% jak to podzielić. Co podzielić historię. Jak ktos napisze historię Wisła Kraków to mu nie będzie wolno o piłce pisać. Przecież to idiotyzm. Wisła zawsze była jedna, a że miała w sobie różne sekcje byty adnministracyjne cto juz inna sprawa. Z jednej strony to niepoważne, że TS bdzie miał prawo do 50% z szalików sprzedawanych na meczach piłkarskich, a co jak przyjdziesz na mecz piłkarski z szlikiem zrobionym przez sekcję koszykówki to cię nie wpuszczą. [...]izm. Ktoś stworzył problem by był problem i teraz będa go rozwiązywać. Dmuchany ryż byle był jakiś płotek by sobie przy nim postac i się pokopać.

6            -10
stary wiślak
TS hamuje wszystko,co może być dobre dla SA.
jeśli ktoś ma odmienne zdanie to proszę o minusy.

32            -10
~~~Criss
Peszko
nie przejdzie do nas ponieważ Lechia nie pozwoli mu odejść za darmo. Życzą sobie za dużo odstępnego. Można było się tego spodziewać. Ta sprawa nie wynikała z problemów z pensja czy zmiana umowy. Jest artykuł o tym. Tego stopera co jest ponoć na testach to brać, jeśli wypali można będzie go zakontraktować za darmo bo ma ważna umowę nie cale pół roku z Japończykami. NAPASTNIK z Chievo wydaje mi się że jest już potwierdzenie chociaż na transfermarkt. Zobaczymy może chłopak odpali i będzie z niego pożytek. Hołownia raczej też już pewny transfer skoro Grabowski poszedł na wypożyczenie. Mają ściągnąć jeszcze jednego napastnika tylko takiego który grał cały czas w podstawowym skladzie. Więc myślę że to powinna być bardzo dobra wiadomość. Wszyscy narzekają że nic się nie dzieje a jednak już jesteśmy blisko zakontraktowania 3 zawodników. Bramkoszczelny napastnik to jest klucz do utrzymania i Zarzad o tym bardzo dobrze wie. Ja jestem spokojny. Będzie dobrze.

12            -6
~~~Wiślak-No wy Bieżanów
GrzegorzS
Nie bądź człowieku śmieszny. Do klubu się dokłada ? Chyba na jakiejś bencorce a nie w blisko milionowym mieście !! Jeżeli do klubu się dokłada to z czego JBK spłacili ponad 12 mln. długu w ciągu roku ? ze swojego portfela ? Jeżeli do klubu się dokłada to dlaczego i z czego kradli pieniądze tacy ludzie jak Misiek , Srata-krata i Dukat ? Wystarczy dobrze zarządzać i NIE KRAŚĆ a pieniądze będą !! Więc nie próbuj oszukiwać sam siebie i wybielać teraz poprzednich zarządzających ZŁODZIEI i BANDYTÓW !!

21            -4
~~~VVV
"stary wislak "
Dla kogo robisz badania ? Nie wystarczy ci to co się w Wiśle dzieje ? Nie jesteś na bieżąco ? Oczekujesz skłócenia kibiców, aby mieć wytrysk ? Wszyscy wiemy jak jest, a ty do czego hejterze zmierzasz ?

9            -12
~~~KRKPL
Dwie strony medalu
Z jednej strony aneks daje nam chwilowy spokój, bo spółka...nie wraca pod skrzydła TS. Z drugiej można powiedzieć, że TS może być zadowolony, bo Panowie Ratownicy będą spłacać długi, a jak sportowo upadniemy to TS powie, że to nie ich wina. A prawda jest taka, że o wiele łatwiej byłoby dziś Obidzińskiemu negocjować z piłkarzami, którzy wiedzieliby że pełnoprawnym właścicielem klubu jest Kuba. Ryzyko powrotu pod TS istnieje, a żaden sportowiec nie chce być motywowany twarzą w twarz przez kiboli jak to u nas miało miejsce. Dodatkowo widzę tutaj cwaniactwo TSu, który pod koniec może powiedzieć ratownikom do widzenia, sprzedać kilku piłkarzy co jeszcze zredukuje dług i uznać, że teraz spokojnie damy radę. Spółka bez długów i z obecnie rządzącymi będzie lokomotywą, która pociągnie za sobą też TS jeżeli ten będzie czysty, jednocześnie spółka musi być osobnym tworem zarządzanym przez takich ludzi jak trio BJK. Kolejny rok na obecnych zasadach jest dla mnie niezrozumiały. Tutaj powinny zacząć się mocne rozmowy i zamknięcie tematu w miesiąc dwa, bo jeżeli nie uda się w takim czasie dojść do porozumienia to znaczy, że TS nie chce oddać spółki i stawia warunki nie do zaakceptowania. My oczywiście powinniśmy wspierać mocno spółkę, kupić karnety, bo to jeszcze bardziej może pokazać TSowi, że ludzie są z Kubą i może nieco wpłynąć na to że odpuszczą, jeżeli nie odpuszczą zostaną sami, a prawdziwa Wisła to będziemy tylko my, jej kibice, ale bez klubu. Były momenty kiedy wierzyłem w TS, nawet ich broniłem ale po wtopach z 2018 roku nawet jeżeli jest tam nowe rozdanie powinni odpuścić, bo oczyszczenie wizerunku potrzebuje wielu lat. Niech skupią się na sekcjach, niech je rozwiną, jak nie będą sie okradać to siatkówka, kosz, może futsal z Krakbetem wrócą do czołówki a wtedy też sami przekonają się, że TS może się utrzymać i zarabiać. Wisła Pany!!

12            -2
szczebelek
Kto otwiera zagrodę bydla domowego dla wilków jest skończony
A osoby siedzące na stołkach w TS-się za rządów rekinów dalej siedzą tylko, że na wyższych zastępując kilka czarnych owce, które firmowały ten bajzel. Dla mnie TS i SKWK są skompromitowane doszczętnie i jeśli chcą nowego otwarcia to poproszę nowy status z nową ordynacją z przepisami o niekaralności z raportami finansowymi itd. Natomiast po tych zmianach cała struktura wykonawcza niech się poda do dymisji bez kandydowania...

16            -3
~~~lukre
GrzegorzS 99 powrót
Grzesiu TS znowu wrócił, na przestrzeni kilka ostatnich lat zawsze z TS!! Mersiński -super, jak coś do niego macie to zonacza że Jesteście z Warszawy, Sarapata-Boska prezes! Vanna Ly znowu to samo zazdroszczą nam wszyscy i teraz znowu TS Jest zajebisty tylko ta 3 ratownikó wszystko niszczy...Grzegorz weź rozbieg taki długi i jebnij się o o ścianę--nie kompromituj się już...to naprawdę jest słabe.....nie pisz, nie siej fermentu, po prostu zrób jak wyżej!

22            -5
~~~VVV
"stary wislak "
Zdecydowana większość kibiców Wisełki, jest za SA, ja także ! Nie rozumiem dalej twojego badania, które jest na poziomie " gimbusa ", gdyż i tak nie wszyscy to oznaczą, wiele kibiców nawet nie wie o twoim dziwnym poście. Co przez to chcesz osiągnąć, myślę że plusy, których ci zawsze brakuje, a nawet sam się wspierasz !

14            -11
~~~Szogun
@GrzegorzS
A dlaczego bez wciągania w to mediów? Żeby nikt nic nie wiedział? Żeby było tak jak dawniej? Żeby znów można było robić interesy pod stołem jak z carlitosem? Ja właśnie uważam że wszystko powinno być jawne. Żeby każdy widział kto jest kim w tym sporze. Ja i większość kibiców nie mamy wątpliwości.

15            -2
~~~ts_maciek
Wstydzimy się za Was TSie...
TSie. Jesteście nieudacznikami i liczycie, że ktoś wydłubie klub z odchlani, a potem wejdziecie w miejsce w miarę już stabilny klub. Wiedzcie jednak, że jeśli przejmiecie klub lub oddacie go w ręce osób, którym klub nie ufa, cała masa akcjonariuszy będzie domagała się oddania środków za akcje. Nie jesteście partnerem godnym zaufania. Wstyd, że taki posłuch w klubie dalej ma osoba, która do tego doprowadziła - czyli Mięta-Mikołajewicz.

14            -3
Kosmaty
@GrzegorzS
Jak gę sobie patrzeć, ale nic nie robić, bo Ty za wszystko odpowiadasz? Ty się słyszysz? Ta zeszłoroczna umowa została tak skonstruowana, bo nie było wyboru, a nie dla tego, że to dobra konstrukcja. To cholernie złe rozwiązanie. Z jednej strony Ty NIGDY nie zaangażujesz się w 100% w odbudowę tego wigwamu, skoro ja w każdej chwili mogę powiedzieć, że już cię w nim nie chcę i masz sp*** (parafrazując spłatę pożyczki). Co więcej możesz sobie robić porządek jak chcesz, ale i tak wszystko będzie tylko chwilowe i przy pierwszym podmuchu zostanie rozwalone póki nie postawisz ścian... suma sumarum goście i tak będą widzieć bajzel, bo wiatr wciąż będzie hulał gdzie chce i jak chce po całym wigwamie (nie da się zrobić porządku z kadrą do czasu aż nie wyzeruje się długu, ewentualne sukcesy zanim tak się stanie będą raczej ponadprogramowym wyskokiem niż faktem umocowanym na porządnych fundamentach). Możesz twierdzić, że to ich wina... ale fakty pozostają niezmienne: oni prowadzą klub, podejmują aktualne decyzje, odpowiadają za to, czy klub spłaca zadłużenie, czy nie spłaca, a może powiększa. Tak się akurat składa, że mogą pochwalić się spłatą kilkunastu milionów zadłużenia i sukcesywne wychodzenie z tarapatów. Ale mówiąc, że oni w pełni odpowiadają za obecną pozycję w tabeli odrywasz całkowicie ostatnie 12 miesięcy (skutek) od poprzednich lat (przyczyny). Przecież oni nie zaczęli z wyzerowanym bilansem, przy którym wykazanie się ekonomiczne jest mniej więcej skorelowane z wynikami. Oni wystartowali z pozycji potężnie pod kreską i tu wynik ekonomiczny nie jest równoznaczny z rozwojem, inwestycjami w zespół, a jedynie z uniknięciem natychmiastowego upadku. Fajnie, że Wisła spłaciła kilkanaście milionów złotych zadłużenia, ale wciąż pozostało około 2x więcej niż dotychczas spłacono (Część została przesunięta z tabelki "dług zewnętrzny" do tabelki "dług wobec ratowników"). Jeśli doliczyć do tego kasację długu historycznego, czyli zamiast 40 baniek dla TF 8 baniek dla fiskusa to do spłacenia jest nie 2x, a prawie 3x więcej niż dotychczas spłacono. Do czasu jak ten garb istnieje wszelkie inwestycje w kadrę zespołu będą bardzo utrudnione, a swoboda na rynku transferowym będzie czystą iluzją, a to będzie cały czas obciążało wyniki w lidze.

12            -2
stary wiślak
~~`vvv!
Ty trzeżwy jesteś?O jakim ty badaniu bredzisz? Oczywiście,ze jestem za SA i uważam,ze symbioza z TS jest szkodliwa dla SA. Do plusów i minusów pod moimi postami wagi nie przywiazuję,ale patrząc widzę,że mi aż tak plusów nie brakuje. Ty kompletnie albo nie rozumiesz tego co pisze,albo celowo mi przypisujesz treści,których nie ma w moich postach. Zatem czytaj to co jest napisane i nie wymyślaj tego,czego nie napisałem. Przywaliłeś sie do mnie i z uporem maniaka kłamliwie interpretujesz,to co piszę.

14            -7
~~~VVV
"stary wislak "
Dalej uważam, że nie wiesz o czym piszesz ! Czy zdanie : " jeśli ktoś ma odmienne zdanie to proszę o minusy " nie jest ocena i wynikiem sądażu ? Nawet gimbusy to wiedza, a ty dalej w zaparte bredzisz i iż nie jest to ocena. Odpowiedz, co to jest ? Ja nic nie wymyślam, to ty to napisałeś ! Czy tego też się krętaczu nie napisałeś ? Twój post jest czysta maipulacją, której się potem jak zwykle wypierasz! To trwa już od dawna manipulatorze.

6            -10
stary wiślak
~~`vvv!
Nie rozśmieszaj mnie. Szukasz zaczepki i robisz się złośliwym recenzentem tego,co piszę. Wolno ci,tylko nie insynuuj moich złych intencji,bo to jest pomówienie.

11            -7
~~~VVV
"stary wislak "
Krytyka ciebie, była, jest i będzie. Przyczyn jest kilka. Perfidnie potrafisz się wypierać jakie napisałeś nieprzemyślane brednie, a ponadto za bezzasadne minusowanie moich znajomych, bo kiedyś cię skrytykowali ! To jest podła mściwość. Od rana do wieczora jesteś tutaj i robisz to także z innymi. Ponadto miałbyś pewnie o połowę plusików mniej gdyś każdego dnia ich sobie nie dodawał, nawet do starych tematów ! I tak ci sie zbiera. Kiedyś nastąpi opis tego co z innymi robisz ! Nie oczekuje odp. bo i tak będzie jak zwykle fałszywa ! ! Czy mam napisać post, czy są tutaj hejterzy i trolle oraz manipulatorzy ? Jak są to proszę o plusik !

6            -10
~~~KRKPL
Gdzieś w internetach wyczytałem, że
BJK zaproponowali podział zysków z herbu na 50/50. Nie znam szczegółów, ale jakby dotyczyło to sprzedaży pamiątek przez jednych i drugich to lekko niesprawiedliwe, bo ludzie nie chcą żeby cześć zysku szła do TSu jeżeli kupują koszulkę przez Spółkę. Zysk ma iść na spółkę i tak powinno być. Jak napisałem nie znam szczegółów (może ktoś zna i się do tego odniesie), ale co ciekawe, TS nie odpowiedział na tę propozycje. Nie zdziwię się jeżeli TS już ma zaplanowane przeciągać negocjacje żeby tylko dotrwać do końca 2020 roku i na koniec zobaczy jak wygląda dług spółki, kadra, sytuacja w tabeli...Zasłanianie się ryzykiem o posądzenie o niegospodarność jest śmieszne, jakoś nikt ich o to nie posądził przy oddawaniu klubu przebierańcom, a przecież Pan Panie Wisłocki był w tym gronie. Podobno są ludzie w TS, którzy w 100% popierają stanowisko JBK, ale raczej są w mniejszości. Ci nieliczni wiedzą, że uczciwe zarządzanie TSem i jednocześnie sukces spółki, który przy obecnie zarządzających jest realny pociągnie wszystkich do przodu, bo przyniesie też korzyści obu stronom. Super Wisła!

10            -6
stary wiślak
~~~vvv! Ty normalny jesteś?
Każdy ma prawo do krytyki i minusowania,więc sobie krytykuj i minusuj,ale nie miej pretensji,gdy ktoś czyni to samo wobec ciebie i twoich znajomych. To jest wolne forum,wolnych ludzi i każdy ma prawo do krytykowania i minusowania. Jeśli się dobrze znam to można tylko jeden minus dać z jednego IP,wiec o co ci chodzi? Krytykuj sobie mnie i moje teksty ile chcesz,tylko bądż uczciwy i czytaj ze zrozumieniem,bo ty nie krytykujesz,tylko tworzysz insynuacje,czyli wmawiasz mi to,czego nie napisałem.

10            -7
~~~VVV
"stary wislak "
Na godz. 19:07 wynik twojej oceny dot. hamowania SA przez TS jest kompromitujący ciebie. Pewnie liczyłeś na więcej plusików ! Ponadto jak ktoś pisze o 3, 4-ej w nocy to raczej nie wytrzeźwiał i pisze brednie ! Nie zapominaj judaszu, że TS to także Wisła, tylko zależy nieudaczniku, kto nią zarządza. Abyś potem się nie wypierał co pisałeś o TS. Udowodnię ci Twój stosunek do klubu. Niby udajesz Wiślaka, a tam gdzie można gnoisz klub ! Na szczęście nie tylko ja o tym pamiętam i także jest hejterze zapisane tutaj. Manipulując informacja stajesz się podłym manipulatorem dla klubu. Twoje posty są haniebne. Czy mam je przypomnieć trollu ? Dla mnie jesteś zerem Wislaka, bo można coś krytykować, ale nie tak długo i w taki sposób, co pamiętają starsi użytkownicy portalu. Dlaczego są kłótnie jak się pojawiasz ? Z innymi nie ma judaszu takich problemów !

7            -10
~~~VVV
"stary wislak "
Nie napisałeś o godz 16:14 bredni. Tego też się fałszywcu wypierasz ? Nie pamiętasz co piszesz, albo za dużo pijesz !

6            -9
~~~Znachor
stary wislaku, znowu błysnąłeś !
Masz poważny problem z głową, bo albo nie pamiętasz co piszesz, albo za dużo pijesz, albo świadomie manipuluje faktami i opisem swoich haniebnych wobec klubu postów. Nie wiem więc do końca czy jesteś normalny, czy manipulatorem, ale po twoich wpisach nie zaszkodzi się leczyć, najlepiej u psychiatry. Podać ci adresy, umówić na wizytę ? Na tym portalu takiego ..... dawno nie było!

6            -8
~~~Znachor
stary wiślak.
Myślę że miałeś trudne dzieciństwo, okres dojrzewania, zdobywania wiedzy i w pracy. Panicznie boisz się krytyki, więc, coś z minionych lat zostało. Teatralnie potrafisz przeinaczyć swoje wypociny, aby wyszły iż ktoś się czepia. Czyli wszyscy winni tylko nie ty. Medycyna takim ludziom pomaga i z tego wychodzą, tylko trzeba chcieć lub postarać się i zrozumieć innych. Nikt na ciebie się nie uwziął, tylko ty swoimi postami robisz sobie krzywdę, ale nie rozumiesz, jak wielką. Czy to jest dziwne że przez tyle lat jesteś atakowany? To ty sam sobie komplikujesz życie i wkręcasz w swoje manipulacje. Źle ci nie życzę, ale tą drogą którą idziesz nie zajdziesz daleko, bo zauważyłem, że twoja obsesja się pogarsza. Myślę, że zrozumiesz wiele niuansów, które napisałem i wyciągniesz wnioski, które kiedyś usiłowałeś wyciągnąć, ale wróciłeś do starych metod ! Życzę powodzenia.

6            -8
stary wiślak
~~~vvv!
Twoje oceny i twoich popleczników mi zwisają ,.doskonale wiem co piszę i niczego się nie wypieram. Podtrzymuję tezę,że póki Wisła SA,nie odłączy się całkowicie finansowo i kompetencyjnie od TS,niczego dobrego się nie spodziewajmy. Nie zależy mi wcale na plusach czy minusach i wiem doskonale co piszę,a twoja zawziętośc w zwalczaniu mnie na tym forum jest głupia. Nie czepiałem się nigdy ciebie i niczego się nie wypieram. W pełni podtrzymuję wszelkie zdania,jakie na tym forum wyraziłem. Zatem nie udawaj,razem ze swoimi poplecznikami demaskatora,bo ja nic nie maskuję i niczego się nie wypieram. Kibicem Wisły jestem tak długo,ze kiedy nim się stałem twoi rodzice byli za młodzi by cię spłodzić.Od połowy lat 60-tych regularnie chodzę na mecze Wisły smarkaczu. Nie zamierzam się niczego wstydzic,co tu napisałem,bo poza może nieraz niefortunnymi sformułowaniami,to w treści moich postów nie ma nic,co bym cofnął,albo się wstydził. Zawsze byłem sobą i zawsze pisałem szczerze,co myślę. być może i czasem racji nie miałem,ale kto jest taki,który ma rację zawsze?

9            -7
stary wiślak
I jeszcze vvv!
Co jest głupiego w zdaniu:"TS hamuje wszystko co dobre dla SA" Ja uważam,że absolutnie tak po prostu jest i poprosiłem nawet o minusy,tych,którzy są zdania odmiennego. Absolutnie się nie wypieram! Potwierdzam i podtrzymuję w pełni moje słowa z godziny 16.14. Dokładnie się nadal identyfikuję i nie wypieram się niczego. Powtarzam raz jeszcze wszem i wobec,żeby to też dotarło do twojej łepetyny,że uważam,że TS hamuje wszystko co może być dobre dla SA. Czy nadal twiewrdzisz,ze czegoś się wypieram?? Jasno i zdecydowanie, w pełni podtrzymuję to co napisałem o godzinie 16.14.

9            -8
stary wiślak
Znachor! Nie przesadzaj!
Atakują mnie tylko nieliczni i jest ich na tym forum może 5,może 6 osób. Wcale też moje posty nie są masowo minusowane,bo za 5 lat częstego mojego pisania tylko 3,słownie trzy moje posty były systemowo ukryte z powodu minusów. A raczej jest równowaga ocen za i przeciw,albo moja przewaga. I choć nie przywiązuję do tego wielkiej wagi,to ci przypominam o tym,bo nadinterpretujesz sytuację. Prześledż wstecz czy tak jestem masowo potępiany i tak masowo użytkownicy mnie minusują,a przekonasz się,że się mylisz. Powtórzę ci,że jest tu tylko paru użytkowników mnie zwalczających,a nie ogół.Zatem nie uogolniaj i nie rób ze mnie kogoś tu trędowatego,bo sytuacja wygląda inaczej.

10            -6