Wtorek, 21 stycznia 2020 r.

Socios zainwestują w wiślacką bazę treningową

Kibice Wisły Kraków, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Socios Wisła Kraków, podjęli decyzję, aby zgromadzone z ich składek środki zostały przekazane na inwestycję w funkcjonowanie bazy treningowej piłkarzy "Białej Gwiazdy".

Propozycja ta została zgłoszona przez klub i zyskała akceptację członków Stowarzyszenia.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


24    Komentarze:

~~~Stefan
Chodzi o Myślenice?
Mówimy o bazie w Myślenicach? Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że po wygaśnięciu umowy Wisła będzie szukała nowej bazy, gdyż myślenicka jest za droga. Ma ktoś wiedzę na ten temat?

38            -5
~~~MK
Baza
Mogą zainwestować tak, że jak się znajdzie nowe miejsce, to uda się przenieść zakupiony sprzęt do innej lokalizacji

50            -4
~~~socio
@~~~MK
jest dokładnie tak, jak piszesz

32            -4
Maxi
To dobry kierunek Socios inwestowanie w bazę a nie w pensje
Piłkarzy szczególnie tych starszych . Powiem szczerze byłem np za tym by Socios płaciło pensję Wasylowi obecnie jestem przeciwny temu pieniądze idą co miesiąc w piach bo Wasyl jak już gra to gra piach tak że to chyba ie ma sensu by Socios opłacało pensję a raczej niech inwestuje w młodych w bazę

38            -37
GrzegorzS
Plan inwestowania we własna bazę
tak w skrócie i to dużym był latem ubiegłego roku. Prezesem był jeszcze Wisłocki, który chiał przy pomocy TS rozwinąc jakiś własny majątek S.A.. Założenie było takie, że wynajmowanie bazy de facto zbudowanej na życzenie i połacanej S.A. po przez Telefonikę. Która spłaca te baze i odzyskuje kasę od S.A. na dłuższa miarę się nie opłaca. Wisła płaci za baze nie inwestuje w nia jest w sumie skazana na dobra wole Myślenic. To w dłuższej perspektywie się nie opłaca. Gdy dzierżawa wygaśnie umowa opiewała na 20 lat Wisła stanie przed problemem braku własnej bazy lub konieczności dalszego wynajmowania tej, która jest. Był więc pomysł budowania dużej bazy dla wszystkich zespołów piłkarskich przez TS jako właściciela. Ale jak rozumiem pomysł upadł bo przy ewentualnym nowym układzie S.A. pójdzie w ręce ratowników lub nowego własciciela i nadal będzie w sumie spółka bez majątku, która wszystko będzie wynajmowała. Stadion na mecz, bazę na treningi, trenerów by prowadzili zespół, pracowników by pracowali w klubie i zawodników by w nim grali. W efekcie tez od TS będzie zmuszona wynajmowac baze dle szkolenia AP. Tak to będzie.

18            -31
GrzegorzS
Maxi ele w co my inwestujemy
w majątek miasta Myślenice? Jeśli S.A czy nowi właściciele to kiedyś odkupia to w dłuższej perspektywie to bedzie miało sens, jeśli jednak Myślenice tego nie będą chciały sprzedawać tylko pobierać od S.A. kasę za wynajem to nowi właściciele mają problem bo beda skazani na inwestycję lub płacic Gminie Myślenice. Problem z S.A. jest taki, że ona nie ma żadnego realnego majątku trwałego.

21            -23
~~~*#####*
Inwestowanie w bazę, to najlepsze rozwiazanie
bo baza ze sprzętem zostanie tu lub w innym miejscu, a piłkarze przychodzą i odchodzą, czasami nawet bardzo szybko. Po Socjos w ten sposób zostanie ślad ich inwestowania w klub i nie będzie to na chwilę.

28            -7
Maxi
GrzegorzS
Inwestowanie w bazę to inwestowanie w sprzęt między innymi a sprzęt zostaje obojętnie gdzie by był Ośrodek Treningowy Wisły . A co do Wasyla możecie mnie minusować nigdy tu nie pisze pod publiczkę i uważam że to był błąd by kasę ze Składek Socios przeznaczać na niego sam byłem za tą decyzją okazała się ona chybiona i to mocno chybiona .

44            -13
GrzegorzS
Maxi inwestowanie w kontrakt Wasyla
było tylko pewnym hasłem symbolem. Gdyby była inna sytuacja Pawła Brozka wówczas to on mógl by tym symbolem zostać tylko, że wówczas nie było wiadomo czy będzie jeszcze wogóle chciał grać i czy nie skończy kariery. Inwestowanie w Błaszczykowskiego było by bez sensu bo on gra za najniższą możliwa kasę, którą i tak "sam" daje. Hasło inwestowac w Boguskiego przy opini znacznej części "widzów" na jego temat było dziwne. Sadlok nie ma tej marki zreszta musiał byc to zawodnik, któremu przedłużano kontrakt. Chodziło przy tym wyborze o pewnien nośny symbol, kibice pomagają Wiśle współfinansując kontrakt Wasyla. I tak to należy rozumieć. S"A. dała kibicom szansę przywiązac się do barw o czyms decydować. Wasyl był zdrowy chciał go trener, on sam chciał grać spotkało się to z odezewem u kibiców. To że będzie on tylko rezerwowa opcja, że klub będzie stawiał na janickiego i Klemenza a Wasyl to tylko wzmacnianie szatni było wiadome od samego początku taka jest i była jego rola. To czysty zrozumiały zabieg marketingowy i socjologiczny. Swoja rolę spełnił. A Wasyl w tej formie by w Wisłe kończył kariere i grał ten sezon i bez tej opcji współfinansowania przez socjos jego ostatniego zawodowego kontraktu.

24            -14
GrzegorzS
Ps. Dzięki Wasylowi mamy to czego
nie miała i nie będzie miała nigdy druga strona Błoń tradycję posiadania wielkich zawodników z klubem związanych. Filipiak może sobie kupic probierza i kilku innych piłkarzyków, ale nie ma i długo nie będzie miał warkowych nazwisk z klubem zwiazanych emocjonalnie. Dlatego my grając przy R22 z Wasylem nawet na ławie mamy szanse na pełne trybuny i działanie klubu nawet bez Cupiała. Sraksa w naszych warunkach już by grała w okręgówce. Dlatego ważna jest osoba Wasyla Brożka, Błaszczykowkiego czy ich poprzedników. Bo to Polacy wiślacy z nazwiskiem znanym w naszej piłce to symbole z którymi mozna się identyfikowac bo sa nie uciekna nie sprzedadza się. Co ma Filipiak (o brata Carlitosa) czy paru innych Mandziarów w swoich zespołach zaciężnych grajków w sumie bez sukcesów z nazwiskami, które się zachwile wymarza z historii i tyle. Wisła zawsze powinna inwestowac w kilku takich graczy jak Wasyl nawet gdyby mieli tylko byc na ławie i uzupełniać skład. Wisła musi miec jakies legendy w zespole.

50            -12
stary wiślak
Szanowny Grzegorzu S!
Rozpisałeś się trochę sentymentalnie o legendach i ich braku przy Kałuży. I tu się z tobą zgodzę. Natomiast,niestety oni są wiceliderem,a my na przedostatnim miejscu. Bo sama legendarność piłkarza ,za niego grać nie będzie i sama w sobie nie wygra nam meczy. Na dziś mamy za zadanie nie spaść z ekstraklasy i temu zadaniu musimy sprostać,a nie rozczulać się. W maju będzie można myśleć ,co dalej. Teraz trzeba dysponować tym co mamy i dobrze przygotować zespół do rundy wiosennej.

34            -13
Kosmaty
@~~~Stefan Tak, chodzi o bazę w Myślenicach.
Swoją drogą to tu nie ma kolizji z planami powstania nowej, własnej bazy, ani w wypadku powstania tej nowej nie oznacza, że dziś wydane pieniądze na utrzymanie/modernizację/remont bazy w Myślenicach będą zmarnowane. I to z kilku powodów. 1. Nawet jeśli dziś zapadnie decyzja o budowie nowej bazy dla S.A, to minie sporo czasu, zanim będzie ona oddana do użytku. Przygotowanie lokalizacji, przygotowanie całej dokumentacji, zabezpieczenie środków finansowych na inwestycję, fizyczne wybudowanie, wykończenie, przygotowanie i odbiory obiektów do użytku... to trwa, a w tym czasie obecnie użytkowana baza wciąż musi spełniać standardy. 2. Baza to wizytówka klubu (nawet bardziej niż stadion). Chodzi mi tu o wizytówkę w oczach piłkarzy. Jeśli do Myślenic przyjedzie zawodnik mający nas wzmocnić, to chętniej się zgodzi widząc odpicowaną i wymuskaną bazę, niż taką, gdzie na boisku treningowym murawa jest w złym stanie, ściany w szatni poobijane, a płytki pod prysznicem tu i ówdzie pęknięte. Oczywiście to przerysowane skrajności, ale generalnie im lepiej utrzymana baza tym łatwiej przekonać piłkarzy do podpisania umowy. To baza treningowa jest głównym miejscem pracy piłkarza, w niej spędzają kilka razy więcej czasu niż na stadionie i to jej stan jest dla nich najważniejszy (na nasze szczęście, bo bazę treningową mamy o kilka klas lepszą od stadionu). Nie ma dla nich znaczenia, czy ta baza jest wynajmowana, czy własna. 3. Wydatkować te pieniądze można na różne sposoby, także takie, które można "przenieść" ze sobą na nowe obiekty (jeśli/kiedy takie powstaną). 4. Dość odległą relacja, ale także istniejąca: lepsze warunki treningu obecnie =" lepsze wyniki =" więcej pieniędzy za bilety, miejsce w lidze na koniec sezonu i za sprzedaż wypromowanych piłkarzy =" więcej pieniędzy w kasie klubu =" szybciej spłacone zadłużenie =" łatwiejsze zabezpieczenie środków na powstanie własnego ośrodka klubowego.

19            -3
GrzegorzS
Stary wiślaku a kogo będzie interesować fakt
gdzie sa czy będa sraksy poza tymi 4000 tysiacami w kauflandzie, idę o zakład, ze tak jak zwykle Polske elektryzowac będzie czy polegli zdobeda tyuł, czy Lech z nimi wygra i czy Wisła się utrzyma. To beda trzy główne tematy wiosny plus kilka mniej noścnych. Sraksy to taki element krajobrazucos tam gdzieś majaczy coś tam gdzieś dzwoni. A jak jeszcze w składzie maja zagraniczny szort to nawet nie ma się z nimi kto na Dąbiu czy Oświecenia identyfikowac. Co mnie oni interesuja. Tematem głównym wielu kolejek pewnie będzie nasza walka o utrzymanie a jakims tam pobocznym ich walka o środek tabeli czy piąte miejsce. :lol: :rotfl: hahaha

24            -5
Kosmaty
@GrzegorzS
Osobiście mam nadzieję, że temat naszej walki o utrzymanie szybko zniknie z czołówek gazet i portali. Wisła na czołówkach będzie tak długo, jak długo utrzymanie będzie na krawędzi, zacznie szybko znikać gdy tylko Wisła wybrnie z kryzysu, a utrzymanie stanie się raczej formalnością niż celem. Nakrętka na Wisłę skończy się zupełnie, gdy utrzymanie stanie się oficjalne. Tak czy siak wystarczy gdzieś między 9, a 12 punktów w 5 najbliższych kolejkach i Wisła przestanie elektryzować prasę tak mocno jak obecnie.

14            -9
GrzegorzS
Idę o zakład kosmaty i obym go wygrał
że jak my zdobędziemy w 5 pierwszych kolejkach 9/12 punktów to przy naszej słabej lidze i ciułaniu punktów wiosną rozkręci się w mediach natychmiast tamat Wisła w pierwszej ósemce i bedzie nosniejszy niz mecze sraksów walczących o nic

24            -6
~~~Janko Buszewski
GrzegorzS & stary wiślak
Myślę że obaj macie arcję i najlepiej byłoby polączyć obie Wasze opcje.Trzeba miec młodych perspektywicznych zawodników i legendy w kadrze zespołu.Pierwsi dają z wątroby i są gwarantem zaplecza finansowego ,drudzy trzymają szatnię,kształcą młodzież pod kątem sportowym i spajają trybuny.Co do klubu z drugiej strony Błoń....aby mieć w zespole legendy i piłkarzy mocno identyfikujących sie z klubem trzeba mieć charakter i charyzmę.Tam te cechy słabo funkcjonowały zawsze a na dobre ustały z chwilą, gdy buty na kołku zawiesił lub odszedł z klubu Holocher,Kowalik czy Turecki.Dla młodych garbaczy postacie niczym z prehistorii.U nas młodzież ma i zna Kosę,Głowę,Zurawia,Kubę,Brozia czy Szymka oni....nie mają nikogo !Mizeria na trybunach,mizeria w gablotach,mizeria sportowa utożsamiająca z ich klubem.To co dla nas jest podłogą dla nich stanowi sufit.To nas dzieli i jestem z owego faktu.......bardzo ale to bardzo dumny !!

26            -2
~~~11111
Ci za kibice tu piszą
Nazywacie się kibicami a nic nie wiecie. Otóż: Wygrana propozycja obejmuje: serwis systemu GPS dla zawodników zakup nowego wózka do malowania linii (obecny trzeba przewozić z R22, przy czym obecny jest leciwy, przez co awaryjny i nieefektywny) naprawy w strefie odnowy biologicznej Pierwszej Drużyny (niezbędna jest wymiana instalacji, filtrów, piasku) zakup nowego sprzętu do treningu siłowego i strategicznego (manekiny, tyczki, gumy, duże piłki) zakup nawozów zapewniających utrzymanie dobrego stanu murawy przez zimę

18            -4
ja-n
inwestycja to:
Propozycja Wisła Kraków SA – inwestycja w funkcjonowanie bazy treningowej: serwis systemu GPS dla zawodników zakup nowego wózka do malowania linii (obecny trzeba przewozić z R22, przy czym obecny jest leciwy, przez co awaryjny i nieefektywny) naprawy w strefie odnowy biologicznej Pierwszej Drużyny (niezbędna jest wymiana instalacji, filtrów, piasku) zakup nowego sprzętu do treningu siłowego i strategicznego (manekiny, tyczki, gumy, duże piłki) zakup nawozów zapewniających utrzymanie dobrego stanu murawy przez zimę

17            -3
~~~☆ Guru^22 ☆
Myslenice i Cupial
Baza treningowa to klasyczny przyklad sprytu Cupiala. Wszyscy na niej zyskuja tylko nie Wisla (na koncu Wisla zostanie bez WLASNEJ bazy). Umowe za Wisle Cupial podpisal na 20lat, tylko niestety wymyl sie z klubu 18 lat przed koncem umowy: ))... zostawiajac dodatkowo Wisle z 80mln dlugu m.in za stadion przy R22 : ) Spryciula

24            -25
1906r.
Zapiszcie się do Socios
Jeżeli nie podoba wam się rezultat głosowania tj. inwestowanie w bazę treningową Wisły w Myślenicach to zapiszcie się do Socios, płaćcie składki i bierzcie udział w głosowaniach na co przeznaczyć zgromadzone środki. Skorzysta Wisła, wy nie będziecie musieli narzekać, wszyscy zadowoleni :)

46            -5
stary wiślak
Grzegorzu S!
Ty pierwszy napomknąłeś o klubie z Kałuży nie ja.Przecież ci napisałem,że się z tobą w tej kwestii zgadzam. Ale przypomniałem też o tabeli. Żeby nie ciągnąć tematu,to ci przypomnę,że wciąż aktualnym mistrzem Polski jest Piast Gliwice i kogo to obchodzi? Podobnie jest z klubem,o którym dalej wspominasz.Ja ci tylko chciałem przypomnieć jakie jest zadanie na ten sezon do wykonania. A jest to zadanie mało zaszczytne,ale niełatwe,czyli utrzymanie się w lidze. O reszcie będzie można dyskutować,jak to zadanie wykonamy. To dobrze,ze jesteś optymistą,ale to nie zwalnia ze stąpania po ziemi. Będziemy mieli bezpieczne miejsce w tabeli,to będzie okazja to snucia wizji na przyszłość. Dziś mamy to,co mamy i na tym się skupiajmy..

18            -8
~~~Marcin72
WISŁA
Tak 9-12 punktów w 5 meczach i to bez napastnika na tą chwilę niezłe te prognozy w takim tempie to puchary beda możliwe władze niech ściągną dobrego napastnika albo dwóch bo może nas czekać spore zdziwienie i to po trzech meczach

12            -3
~~~VVV
@1906r.
Bardzo fajny post o Socjos, ale ktoś dał minusy, więc pewnie ma odmienne zdanie. Sponsorem pewnie nie będzie, ale zawsze zasila klub. Nie rozumiem, jak to się może komuś nie podobać. Pewnie jakiś sraxą, jak ich nazywa Grzegorz S. Brawa dla Socjos.

15            -5
~~~VVV
" stary wislaku "
Wielokrotnie upominałeś się, aby pisać na temat. Tutaj w żadnym twoim poście nie znalazłem słowa " baza lub Socjos " jak jest w newsie. Innym uwagę zwracasz, a sam rozwalasz swoją tezę i porządek. Nie zwalaj winy na innych bo wcale nie musiałeś pisać o sentymentalnym poście ! Temat jest znany, ale dobry na pisanie w innym miejscu. Czy to tak trudno zrozumieć a wymuszasz od innych ? Oczywiście zawalisz winę na innych- jak zawsze. Nie znasz tematu newsa ? Trzeba tłumaczyć ?

6            -4