Sobota, 25 stycznia 2020 r.

Wypowiedzi po meczu: Wisła - Energa

Koszykarki krakowskiej Wisły zanotowały kolejne cenne zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, pokonując we własnej hali zespół Energii Toruń. Oto co po tym spotkaniu powiedziały zawodniczki oraz szkoleniowcy obydwu ekip.

Elen Szakirowa (trenerka Energii): - Gratulacje dla Wisły. Grały bardzo dobrze w defensywie. Wiedzieliśmy o ich atutach, ale nie potrafiliśmy temu sprostać. Zbyt łatwo traciłyśmy piłki, przegrywałyśmy zbiórki. Dzięki temu dawałyśmy przeciwniczkom kolejne szansy na powodzenie ataków. Taki moment jest ciężki, gdy nie gramy najlepiej. Nie byłyśmy gotowe na dzisiejsze starcie. Było nam bardzo ciężko przeciwstawić się Wiśle. Jeszcze raz gratulacje.

Štefan Svitek (trener Wisły): - Tak jak powiedziała trenerka drużyny gości - staraliśmy grać się dziś bardzo intensywnie w defensywie. Dziś się to powiodło i dzięki temu można stwierdzić, że ten mecz to dobry występ z naszej strony. Próbowaliśmy pokazać szeroki wachlarz rozwiązań w ofensywie i dostosowywać się do sytuacji. Mimo to mecz był wyrównany do końca trzeciej kwarty, gdy odskoczyliśmy. Walczyliśmy i dzięki temu zdobyliśmy dużo punktów z szybkiego ataku. Nasze zbiórki były bardzo dobre. Pozwoliliśmy tylko na cztery ofensywne zbiórki pod naszym koszem. Gratulacje dla naszej drużyny, bo mamy za sobą ciężki etap. To doda nam energii na kolejne spotkania.

Marta Wieczyńska (zawodniczka Energii): - Składam również gratulacje przeciwnikowi za dobry mecz. Na pewno zabrakło nam zbiórek oraz naszej pani kapitan, która jest kontuzjowana. Z nią na deskach wyglądałoby to zupełnie inaczej. Popełniłyśmy też za dużo strat i ten mecz nam nie wyszedł tak jak chciałyśmy, żeby był końcowy wynik tego spotkania.

Chloe Wells (zawodniczka Wisły): - To bardzo dobre zwycięstwo dla naszej drużyny. Można powiedzieć, że każda z nas dołożyła swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Mimo dobrej gry defensywnej mecz był wyrównany. Ostatecznie udało się jednak stworzyć przewagę i zwyciężyć. Duża tutaj zasługa zawodniczek, które pomagały nam z ławki, zdobywając bardzo ważne punkty. Było to zwycięstwo całej drużyny. Jestem szczęśliwa ze zwycięstwa przeciwko bardzo dobrej drużynie. Czekamy na kolejne wyzwania.


 AG, KK, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?