Piątek, 7 lutego 2020 r.

Artur Skowronek przed meczem z Jagiellonią: - Mamy bardzo dobrze przygotowany zespół

- Przede wszystkim chcę bardzo podziękować wszystkim ludziom, którzy pomagają tworzyć ten boiskowy pomysł. Widać było ogromne zaangażowanie całego oddziału skautingowego i zarządu przy rozmowach z piłkarzami, których chcieliśmy. To zaangażowanie pokazuje świadomość drogi, która jest przed nami - mówił na konferencji prasowej, przed pierwszym meczem rundy wiosennej, trener zespołu Wisły Kraków, Artur Skowronek.

- To że ci piłkarze doszli do nas pozwoliło wejść tej drużynie bardzo szybko na wyższy poziom, czego oczekiwaliśmy od siebie, mówiąc o tych transferach. Oczywiście wszystko zweryfikuje liga, ale ja chcę pogratulować piłkarzom tego, co zrobili przez te pięć tygodni. Od początku po urlopach była ogromna determinacja do tego, żeby dobrze wyglądać już w jutrzejszym spotkaniu. Jestem bardzo zadowolony z ich świadomości, która przeradzała się w bardzo dużą dyscyplinę treningową. Dzięki temu mamy bardzo dobrze przygotowany zespół fizycznie i dzięki temu możemy mówić o taktyce, bo piłkarze już dziś czują się dobrze nastawieni, gdy myślimy o bieganiu. Dzięki temu nie będziemy kalkulować w swoim pomyśle taktycznym. Teraz będzie można zobaczyć, jak Wisła ma grać, ale pamiętajmy o tym, że przede wszystkim mamy być skuteczni i to w rozmowach z piłkarzami było hasłem przewodnim - mówił szkoleniowiec.

Jak można się było spodziewać, już na starcie pytań nie mogło nie dość do tego, o Airama Cabrerę, który blisko był powrotu do polskiej ligi, ale ostatecznie nie wzmocnił Wisły. O to dlaczego tak się stało został zapytany trener Skowronek.

- Odpowiem krótko, bo doszło finalnie do transferu Alona Turgemana. My chcemy piłkarzy takich jak on i cieszę się, że to sfinalizowaliśmy. Pod każdym kątem - jakościowym i mentalnym to będzie na pewno dobry transfer - zapewnił trener.

W związku z wywołaniem do "tablicy" Alona Turgemana - Skowronek został zapytany o to, w jakiej napastnik z Izraela jest formie.

- To jest powiązane z poprzednim pytaniem, bo potrzebowaliśmy piłkarzy, którzy są gotowi. A on takim piłkarzem jest. Przepracował cały okres przygotowawczych z Austrią Wiedeń, grał w ostatnich meczach kontrolnych, nawet strzelał bramki i jest gotowy do pracy. Chcemy powiązać sytuację klubu, z tym co mamy grać. Alon się w to wpasował, bo daje opcje innego typu napastnika, niż Paweł i Olo. Do tego zmierzaliśmy, żeby na te 17 meczów mieć różne warianty taktyczne - powiedział trener, który cieszył się jednocześnie, że ma do dyspozycji wszystkich zawodników, w tym narzekającego na drobny uraz Pawła Brożka.

- Mamy wszystkich do dyspozycji, a Paweł Brożek to piłkarz, który przez ostatnie kilkanaście miesięcy pokazuje swój twardy charakter i zawsze będzie mu coś dolegać, ale on ma Wisłę w sercu i pomimo bólu da maksa. Potrzebujemy jeszcze chwili, aby podjąć decyzję, ale można powiedzieć, że wszyscy są zdrowi i są brani pod uwagę. Mam pozytywny ból głowy i jedenastkę mam już w głowie, ale myśląc o kolejnych ruchach i myśląc o 20-tce, to kilku piłkarzy, którzy bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy, po prostu się nie zmieści, bo jesteśmy wszyscy zdrowi - mówił.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć pytania o naszego rywala, który zimą także się zmienił kadrowo, przez co nie jest łatwym przeciwnikiem do rozszyfrowania.

- Było trudniej, bo przed nami inauguracja, ale wzajemnie podpatrywaliśmy się w Turcji i na pewno jest tam inne granie, niż za trenera Mamrota. Myślę, że wraz ze sztabem wykonaliśmy dużą pracę, żeby dobrze ich przeanalizować, ale zawsze mogą być niespodzianki. Myślę jednak, że trafimy ze składem i z taką ogólną charakterystyką stylu gry trenera Petewa - uważa Skowronek.

Opiekun wiślaków został także zapytany o obowiązkową w lidze pozycję młodzieżowca.

- Cieszę się, że także Dawid Szot dochodzi do rywalizacji, nasz chłopak, który dał pozytywny akcent w przygotowaniach i zwiększa rywalizację wśród młodzieżowców - skwitował temat szkoleniowiec. - Cieszę się, że to jest pozytywny ból głowy, bo mamy bardzo silną drugą linię i to też determinuje wystawianie młodzieżowca.

Kolejne pytanie dotyczyło sytuacji zdrowotnej Ľubomíra Tupty.

- Miał problem z mięśniem dwugłowym, ale jest już w pełnym treningu, dlatego w Turcji nie ryzykowaliśmy, żeby grał. Mogliśmy ten uraz pogłębić, a najważniejszy jest jutrzejszy mecz. Jest zdrowy i jest do dyspozycji - przyznał Skowronek.

- Przychodząc do Krakowa miałem wraz ze sztabem bardzo mało czasu, żeby dźwigać mentalnie ten zespół. Oni potrzebowali skuteczności i zajęliśmy się głęboką obroną i przechodzeniem ewentualnie do wysokiego pressingu. Teraz mieliśmy tego czasu więcej, ale żeby wygrywać, to trzeba dobrze bronić. Dla mnie najważniejsze hasło to jest równowaga na boisku i bardzo dużo o tym wspominaliśmy. Chcemy bronić już wtedy, kiedy atakujemy i ta obrona jest dla nas kluczowa. Wtedy naprawdę można cieszyć się grą - dodał.

Opiekun Wisły został zapytany o to, kto jego zdaniem zostanie... mistrzem Polski.

- Interesuje mnie temat Wisły Kraków, temat małych celów i te to nasz najbliższy mecz. Mam nadzieję, że da on nam dużo pozytywnego myślenia na kolejne mecze i interesuje mnie to, aby zapewnić sobie jak najszybciej utrzymanie naszemu klubowi - odpowiedział trener.

Na zakończenie Skowronek został jeszcze zapytany o okienko transferowe oraz o to, czy ktoś może jeszcze do Wisły dołączyć.

- Jestem bardzo zadowolony z tych ruchów kadrowych. Poziom drużyny podnieśliśmy już tym, że wszyscy są zdrowi i już wcześniej był dobry poziom piłkarski, ale to kontuzje determinowały spadek jakości. Dołączając te sześć ruchów transferowych - jesteśmy zadowoleni, ale wiadomo, że okienko jest jeszcze otwarte, więc nie można powiedzieć, że to jest koniec, ale ja już jestem bardzo zadowolony - zakończył.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

szczebelek
Co do jedenastki...
To pewnie mało kto trafi o ile w defensywie raczej wszyscy się spodziewają wymiany Hebert za Janickiego, to w środku pola i w ataku jest na tyle możliwości, że nie jestem do końca przekonany swoich typów. Szczególnie, że bardziej liczę na Pawłowskiego niż Wojtkowskiego od początku. Zależnie od wyboru młodzieżowca puzzle się przekładają.

35            -3
gamber
Typer
Mecz wygramy, i kolejne 16, żeby było w sumie 19 z rzędu. Ale dlaczego nie ma tym razem naszego Typera? Akurat teraz gdy miałem szanse wygrać.

18            -4
ziomek
kadra na mecz
czy kadra meczowa (20stka) jest wczesniej gdzies dostepna czy owiana tajeminca i podana dopiero godz przed meczem wraz z pierwszym skladem?

15            -3
~~~Misioł
@szczebelek
Wojtkowski jest zupełnie nieefektywny i aż żal karcić drużynę sadzaniem Maka, bo jesienią był naszym motorem napędowym. Ale w takim razie kogo ma posadzić Pawłowski? Reprezentanta Czarnogóry? Reprezentanta Albanii? A może reprezentanta Kazachstanu? A przecież jeszcze Chuca wyraźnie się odnalazł i zaczyna odgrywać istotną rolę w drużynie. Trudna sprawa. Może dlatego Skowronek mocno myśli o młodzieżowcu w innej formacji. Myślę że w pierwszym meczu nie, ale na wypadek kontuzji czy kartek faktycznie można wrzucać Szota do składu, choćby na prawej obronie. Chłopak w grze wygląda jak senior, nie popełnia głupich błędów i fizycznie już dorósł do wymagań ekstraklasy. Może warto byłoby pomyśleć o długim kontrakcie dla niego, zanim jakiś inny klub ogarnie że można bez straty na jakości kompletować nim kadrę meczową.

18            -15
~~~kaktus
Sadlok ława !
I tyle w temacie.

16            -43
~~~Kibic
Skład
Pobawię się przy okazji w przewidywanie wyjściowej 11: Buchalik - Szota Klemenz Hebert Sadlok - Basha Kuveljic - Błaszczykowski Savicević Żukov - Turgeman Mam wrażenie, że trener czymś zaskoczy. Poza tym Szota to bardzo dobry materiał na świetnego prawego obrońcę i grał na tej pozycji w sparingu. Obecnie mamy bardzo mocny środek i dlatego brak Pawłowskiego. Zapraszam pozostałych do typowania wyjściowej 11-ki ;)

15            -14
~~~Obserwato r
Dobrze byloby powtorzyc
wynik z 15.03.2016 kiedy Wisla wygrala z Jagiellonia 5-1 w tym celu sprobowalbym jesli wszyscy sa zdrowi desygnowac do gry wszystkich nowych pilkarzy moze oprocz Holowni

14            -4
~~~Werden
Sklad
Buchalik - Sadlok Hebert Klemenz Burliga - Wojtkowski Basha Savicevic Zukow Błaszczykowski - Turgeman WISELKO TYLKO ZWYCIĘSTWO

31            -3
~~~Kibic
Skład
Mała poprawka, chodziło mi oczywiście o DAWIDa SZOTa ;-)

10            -2
~~~LBJ
Bramkarz
Wszędzie piszemy o wzmocnieniu drużyny zawodnikami z pola i generalnie jesteśmy zadowoleni z działań klubu w tym aspekcie a nie zauważyłem by ktoś gdzieś wspomniał o konieczności wzmocnienia na pozycji bramkarza. Sztab trenerski z Arturem Skowronkiem na czele miał świadomość że drużynę trzeba wzmocnić ale od początku merytoryka tych wzmocnien była taka że potrzebujemy graczy z pola a z bramkarzy jesteśmy zadowoleni. Ja natomiast teraz najmocniej drżę o naszą bramkę. Obydwaj nasi bramkarze są mocno niepewni i popełniają duże błędy by nie wspomnieć meczu z Pogonią na który byliśmy niesamowicie zmotywowani by wreszcie zapunktować i się to udało ale Michał Buchalik swoim karygodnym błędem z pierwszych sekund meczu niemalże nie wpędził nas do grobu. I takich właśnie błędów było od groma. Obawiam się czy Michał uniesie ciężar obrony naszej bramki biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy każdego meczu z osobna w walce o utrzymanie. Wiem że niektórzy tutaj uważają że my walczymy nie o utrzymanie a o górna ósemkę ale obym to ja się mylił i oby zawodnik na najbardziej newralgicznej dla nas pozycji dawał nam pewność w tyłach bo na nic się zdadzą zdobywane bramki gdy będziemy tracić na potęgę zwłaszcza po własnych błędach.

11            -18
~~~Borsalino
@~~~Kibic@~~~Kibic@~~~Kibic
Do Kibic. Gdybyś uważnie przeglądał stronę "Wisła Portal" to byś wiedział, że Szota został wypożyczony do Stomilu Olsztyn.

22            -2
~~~Adamuss
H@~~~Kibic
Zgadzam się z Tobą, ewentualnie Maka na skrzydło za jednego z dwójki Zukov-Savicevic. Ależ mnie jara jutrzejszy mecz, po takim okienku, najlepszym od lat jestem ciekawy tej naszej wiosny :D

16            -2
kazo73
Do kibiców
Przepraszam was serdecznie,ale to jest chyba k....wa jakiś żart!!!, zarząd zrobił wszystko by wzmocnić kadrę,drużyna przepracowała jak nigdy do tej pory okres przygotowawczy, gdzie na inauguracje wszyscy są zdrowi.!!! I potrzebują naszego wsparcia z kompletem publiczności. A nas raptem będzie około 15 tyś !!! A gdzie reszta....? Kontuzjowani .....?

16            -8
~~~Obserwato r
Ciekawy bylby taki sklad wedlug mnie
Lis Kovejlic Hebert Klemenz Sadlok Blaszczykowski Chuca Silva Pawlowski Zukow Turgeman zmiany ewentualnie Tupta Buksa Basha

6            -12
~~~Britney
Nie wiem co mam myśleć...
wygląda na bogactwo kadrowe, ale już nie raz tak było. Jest kilku piłkarzy, a szczególnie w środkowej linii, którzy wyglądają dobrze. Każdy z nich potrafi grać, ale tu rola trenera żeby te puzle posklejał. Ja wierzę, że zapunktujemy. Buchalik- Burliga, Klemenz(Janicki) Hebert,Sadlok- Basha,Zukov (Pawłowski), Wojtkowski (Mak), Błaszczykowski - Tugeman ya Brożek

7            -3
~~~j.k.
@ 2020-02-07 23:57 kazo73
Z jakiego komiksu Cię wycięli? Popatrz obiektywnie - jeśli potrafisz - i wtedy oceń. To naprawdę dobry wynik.Będzie ok 15-16 tysięcy kibiców. Gramy o utrzymanie. Nie mieszkamy w Niemczech czy też na Wyspach gdzie cycek matki jest fanatycznym początkiem. Wake up! To DOBRY WYNIK! Wygrany dzisiaj!

8            -3
~~~☆ Guru^22 ☆
WIERZYMY!
Sparingi obiecujace, ale dzisiaj trzeba rzucic na boisko 110%. Korona, Gornik i Arka bez kompletu punktow czyli mozna ostro wystartowac. Zreszta w domu trzeba wygrywac wszystko.

6            -1