Wtorek, 25 lutego 2020 r.

Wisła Kraków oczekuje od Cracovii respektowania przepisów!

Wisła Kraków SA opublikowała w mediach społecznościowych komunikat, w którym informuje, że oczekuje od klubu MKS Cracovia przekazania biletów dla kibiców "Białej Gwiazdy" zgodnie z przyjętymi regulacjami!

Przypomnijmy, że Cracovia zaproponowała na czekające nas już 3 marca spotkanie derbowe na stadionie przy ulicy Kałuży przekazanie Wiśle Kraków zaledwie 450 wejściówek i dodatkowo obwarowała to wpłatą kaucji w wysokości 45 tysięcy złotych, która to pokryć miałaby ewentualne zniszczenia na sektorach zajmowanych przez kibiców gości.

Decyzja taka jest niezgodna z przyjętymi przepisami, bo klub gospodarza ma obowiązek przekazania biletów dla kibiców drużyn gości w wysokości co najmniej 5% pojemności stadionu, bez dodatkowych obostrzeń.

W przypadku niezastosowania się do takich procedur na klub gospodarza meczu mogą być nakładane kary finansowe, a także ujemnych punktów.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


23    Komentarze:

~~~Jarek
Podsumowanie
Albo wchodzimy albo - 2 pkt bo Filipiak łamie prawo , macie czas do soboty

89            -8
~~~tabaluga
Jeżeli ktoś to czyta tam wyżej
To ciagnijcie tą szopke jak najdłużej, że np depozyt zostanie przekazany przed meczem itd, na koniec niech jakiś prawnik powie, że to niezgodne z przepisami, tak z pół dnia przed meczem. Oni nie zdążą na czas dać do sprzedaży biletów dla swoich kibiców, sektorów gości i buforow nie wypełnią. Kasy nie dostaną, biletów nie sprzedadzą i im się czkawka odbije.

77            -4
Kosmaty
Ok
Oczywiście oni wyboru nie mają za wielkiego, przepisy są tu jednoznaczne. Teraz te 750 osób, które pójdzie na stadion musi zachowywać się wzorowo. Oczywiście wiadomo, to derby, adrenalina itp... ale z naszej strony wszystko musi odbyć się tip top. Czyli żadnych zniszczeń na sektorze, żadnych rac, wszystko zgodnie z regulaminami i przepisami itd. To pokaże wszystkim zainteresowanym, że to ci z drugiej strony błoń chcieli wyłudzić pieniądze i przy okazji w oburzający sposób umniejszyć lokalnego rywala, ale że jedyną podstawą tego była tylko małość i zaściankowość Cracovii.

105            -4
~~~TS77
Depozyt?
Wszystko ok ale chyba nie zgodzą się na depozyt bo to też jest bezprawne!!!!

34            -5
GrzegorzS
Wisła oczekuje ba bilety i
bardzo dobrze. Jak kauce będa w prawie to będzie sie je płacic. Jak nie to mogą sobie na punkel skoczyć. Kibice Wisły od paru lat nie dali powodów w przeciwieństwie do kibiców z Kauflandu, by zabronic im wstepu na derby rozgrywane po gorszej stronie Błoń. Filipiak nie potrafi niczego załatwić porządnie. Gdyby nie był idiotą to potrafiłby sie porozumieć, ale jak zwykle zachowuje się jak cieć na salonach. Problemem sraksów jset to, od lat nie robia nic w kierunku uspokojenia trybun, po prostu kłada po sobie uszy i zyja z dnia na dzień bo niby na Wisłe jest gorzej. Tylko jeden drobiazg na Wisłe co rusz nie wyzywa się w każdym meczu sraksów. Na stadionie Wisły nie pamientam budr ze strony naszych kibiców. Kolejna sprawa Wisła wykonała siatki praktycznie odgrodziła przyjezdnych od drugiej strony i w sumie nie ma możliwości zrobienia takiej burdy jak ta sprzed dwóch lat. ja wiem, ze u nas nie jest idealnie, że sa różne zachowania, ale od pamiętnego ostrzelania stadionu nie przypominam sobie zamieszek na stadionie a i wcześniej od czasu otwarcia nowego obieku poza tym ostrzelaniem na stadionie poza okrzykami czy oprawami jest po prostu względnie bezpiecznie. Może daleko od ideału, ale nie ma takiego zwierzyńca jak przy Kałuży przy 10 krotnie większej frekwencji. Domaganie się więc przez Filipiaka kaucji ograniczanie naszym kibicom wejścia na derby to idiotyzm. Filipiak jest bezradny i doszedł do wniosku, że jak my nie wejdziemy to on nie będzie miał kłopotu z własnym zwierzyńcem, który nim rządzi. I zamiast zadbać o bezpieczeństwo to wydumał jak kiedyś z puszczeniem dopingu z głośników.

29            -8
~~~52d
@TS77
przecież wyraźnie Zarząd napisał "bez dodatkowych warunków"

41            -1
T0RETT0
Nic im nie placić
Nie kupujcie bilety lepiej Wiśle dać zarobic ..za tą kase zapełnimy stadion R22.. niż dać im zarobic.. Lub nas Wislaków 17000 pod stadionem Kauzy...hahaha hahaha hahaha

34            -1
~~~WTX
Walkower i -5pkt
Comarch i procesor maja jak wida zasadnicze problemy z obliczaniem procentow. Pomine brak poszanowania PRAW CZLOWIEKA (co to za stalinowska kara 45.000 placona za domniemane przestepstwo - apropos czy to nie jest stadion miejski i dlaczego Filipiak chce przytulic nieswoja kase)?

40            -3
~~~stary zgred
I słusznie!
Nie należy dawać sobą pomiatać. Swoją drogą zmierza to stopniowo najpierw do ligi bez kibiców gości na trybunach, a następnie do ligi z ustalanym górnym limitem ludzi na trybunach na konkretnym meczu i konkretnym stadionie, a może do ligi w ogóle bez kibiców. Czy na pewno o to chodzi? Może czas zmienić tę durną ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych, która w praktyce zwalnia policję od odpowiedzialności za to co się na trybunach dzieje i posłać ją (policję) do roboty, tej do której jest powołana, czyli do pilnowania porządku od pierwszego gwizdka i przed nim też?

31            -3
~~~Janko Buszewski
Małostkowość,zazdrość
mściwość,kompleksy.Małostkowość,zazdrość,mściwość,kompleksy.Małostkowo ść,zazdrość,mściwość,kompleksy ....i tak bez końca.Ponad 70 lat wciąż ta sama śpiewka.Każda metoda jest dobra żeby uderzyć w rywala.No bo przecież mocniejszy,bo bardziej utytułowany,bo bardziej medialny,bo z przeważającą większością kibiców,bo bardziej znany w świecie,bo sportowo bardziej elegancki itd.Ileż można....!?Ani honorowo przegrać,ani honorowo się zachować,ani honorowo zmierzyć się z lokalnym rywalem...Nic,co ma jakąkolwiek klasę.Kazdy chwyt dozwolony.Albo kupić awans,albo przy zielonym stoliku się utrzymać,albo obejśc przepisy,albo skorumpować sędziego,albo jak teraż wymyślać absurdalne przepisy.Masakra !!!!Ja bym wypiął na nich cztery litery i nie pokazał się w tym kurniku i tak uważam,winni zrobić wiślaccy ultrasi.W nastepnym sezonie zrobimy tak samo jak oni,zagramy przy 33 tys zadowolonych i rozśpiewanych kibiców,będziemy świętować zwycięstwo a po meczu wszystkie krzesełka,pisuary,grzejniki i muszle klozetowe pozostaną na swoich miejscach.Boże...jak ja Ci jestem wdzięczny,że nie uczyniłeś mnie kibicem tego zaściankowego i śmiesznego klubiku z gorszej strony krakowskich Błoń....!!!

74            -2
~~~Nick
Po co te bilety?
Nie lepiej przyjąć, że derby u nas stadion cały nasz. Derby u nich cały stadion ich. Zarobimy 2x tyle na biletach, zero strat i remontów i brak smrodu po niechcianych gościach. A zamiast siedzieć jak małpa w klatce u nich wolę obejrzeć w tv.

38            -9
kaem1414
Prośba
Wisła na bank dostanie te bilety, chyba że policja stwierdzi że jest zbyt duże niebezpieczeństwo. Sam nie dam rady być na tym meczu. Moja prośba. Jak już wejdziecie na stadion to zachowajcie się po meczu, jak kibice w Japonii. Pozbierać po sobie śmieci, wyjść grzecznie dopingując tylko Wisełkę. Wiecie pełna kultura. Dostaną po rogu,po raz kolejny

52            -1
~~~100lejorz
Wstyd
Jako krakowianin i kibic Wisły jest mi wstyd za zachowanie naszej koleżanki. Wychodzi `krakoski` centusik. Absolutnie bez sensu. Oczywiście jestem przeciwny chamom od niszczenia obiektów i prywatnego mienia.

26            -1
~~~znw
wysłać 450 dzieci
oczywiście pod opieką. Znowu przekrzyczą pejsatych, demolki nie urządzą, kaucja wróci do Wisły a wstyd pozostanie na kauflandarena.

45            -5
~~~jhbnf
Polityczna zagrywka Cracovii
Najgorsze co można teraz zrobić to przystać na te warunki. Lepiej wyjść z tego z dumą i w ogóle nie przyjść na mecz niż dawać się poniżyć. Przecież odrazu widać, że to zagrywka czysto polityczna.

37            -2
~~~Rozpierdu cha2020
A ja sie pytam...
Czy poszlo pismo do PZPNu i Komisji Legii??? Bo wypowiedz Prezesa Obidzinskiego slyszalem na interii.... to jest wstyd chamstwo i bycie ponad prawem, albo jutro będzie odzew z centrali opiernicza...jące craxe i będą bilety albo zgłoszenie sprawy do sądu polubownego czy arbitrażu PZPNu i nikt nie idzie na żadne ustępstwa w efekcie mamy kare dla cracovii i ujemne punkty, kolejne po handelku :D:D:D Filipiak jesteś tak nędzny ze szok, znizyles się poniżej poziomu probierza.... tyle w waszym pejsatym kałużowo-błotnym temacie !! Bójcie się bójcie, wpadnie Brozio z Buksą i pykną po 1. A od Janickiego Klemenza i Heberta lub Wasyla się będziecie odbijac jak pilka do squasha od ściany, nara!!

28            -2
~~~lolo
Nie lepiej jakby TRÓJKA z Wisełki
Poszła do klubu przy ul. KAŁUŻY i osobiście przekazała pismo do rąk własnych. Nie podaję jakiego klubu ponieważ ten klub jest oskarżony o korupcję stąd nie pojawia się jego nazwa :rotfl: :rotfl: :rotfl:

15            -3
~~~Grzech43
Albo inaczej.
W ostateczności (jeżeli nie odpuszczą) można wykupić choćby 5-10 biletów. Tylko po to, żeby nie mogli zapełnić trybun swoimi. Będą musieli tych 5-10 naszych kibiców wpuścić na sektor gości i dodatkowo zrobić sektory buforowe 😀. A to już kilka tysięcy pasiastych mniej na trybunach 😂

36            -5
~~~Złoty
przecież to stadion miejski!
Przecież to stadion miejski, którego operatorem jest Cracovia. Naprawy to nie ich zadanie więc taki warunek w najgorszym wypadku mógłby postawić pierwszy świniopas w mieście, a nie ta banda niedorobów. Ktoś im to może wytłumaczyć w jidysz?

18            -4
~~~Janko Buszewski
Tak na marginesie
to oczekiwanie przez Wisłę na respektowanie przepisów przez garbaczy,to takie wołanie gołego na puszczy.Jeśli nie dostaną prikazu z góry tzn PZPN-u,komisji ligii czy kto tam jest temu władny,to sami nic w tej spawie nie kiwną palcem.Mozna ich lubić bądż nie,ale jedno jest pewne-to klub bez ambicji i bez honoru budujący od lat swoje ego nie poprzez własne zdobycze,ale poprzez historię Wisły.Tam kompleksy wobec nas,deprecjacje naszych osiągnięć i teorię anty-wisły kultywuje sie mocniej niż własne "sukcesy".Cracovia to nie klub a stan umysłu.Tak na trybunach jak i w gabinetach.Na szalikach i flagach przekreslona gwiazda,3/4 dopingu to przyspiewki o naszym klubie,w połowie wywiadów zaś włodarze z Kałuży perorują- "nie będziemy tak jak Wisła..."," w przeciwienstwie do Wisły","odwrotnie niż w Wiśle....." etc.Kompleksy,kompleksy i nic poza tym.Jak można wymagac respektowania przepisów od klubu,gdzie puszcza sie doping z playbacku ,który ma zagłuszyć doping DZIECIAKÓW wspierających Wisłę...!?? I to gdzie...na ich własnym stadionie !!!Tak jak łapiąc za ręke złodzieja usłyszysz ,że to nie jego ręka lub plując k....ie w twarz ta powie ,że deszcz kropi,tak ten klub od którego wymagamy tylko poszanowania przepisów,zrobi cokolwiek by iść nam na rękę.Przecież Probierz w swej zawiści juz pewnie po nocach spać nie może....???Ależ bym chciał zobaczyć jego minę po porażce we wtorek... Szkoda ze nie zagra Turgeman.Liczyłem że załatwi "swoich" !!!

17            -2
Kosmaty
Pamiętać tylko należy, że NAJGORSZYM co mogłoby się teraz
wydarzyć, jest otrzymanie pełnej puli biletów bez obostrzeń (czyli Cracovia w bólach i mękach, ale jednak spełnia swoje obowiązki), a trybuna zostaje zniszczona w wyniku działań Wisły, albo kibice Wisły odpalają zabronioną pirotechnikę. Po takim czymś władze Cracovii mogłyby z dumą, a co gorsza mając żelazne dowody i z uśmiechem na twarzy stwierdzić: "a mówiliśmy, widzicie, mieliśmy rację". Mało tego, rozwalenie ich stadionu to działanie na szkodę Wisły, ponieważ to nasz klub będzie zmuszony zapłacić za szkody, czyli wydać kasę, której nie ma. Będzie to też jednocześnie pomoc dla Cracovii: w końcu nie dość, że nie poniosą kosztów, które pokryje Wisła, to jeszcze dostaną argumenty w wojnie medialnej przeciwko Wiśle i kibicom naszego klubu. Wszyscy wokoło zaczną twierdzić, że to oni mieli rację chcę ograniczyć ilość Wiślaków na stadionie i chcąc kaucji. Do tego NIE WOLNO dopuścić pod żadnym pozorem. Takie coś zniszczyłoby masę dobrego rozgłosu jaki jest wokół kibiców Wisły przychodzących na drużynę zajmującą w tabeli miejsce spadkowe, po serii 10 porażek z rzędu w liczbie kilkunastu tysięcy, albo robiących frekwencję 17 tysięcy w deszczu i zimnie z mało atrakcyjnym rywalem, czyli drużyną zajmującą miejsce w strefie spadkowej, w której meczach pada najmniej goli w całej lidze. Cracovia chce zniszczyć nawrót mody na Wisłę, nie dajmy im argumentów. Z drugiej strony możemy z łatwością rozwalić ich misterny plan w pizdu, zachowując się zgodnie z regulaminami i zostawiając sektor w takim stanie w jakim go zastaniemy. Robiąc tak dodatkowo nakręcimy dobry pijar wokół Wisły ogólnie i zdrowego ruchu kibicowskiego na Wiśle szczególnie. Zadziałamy tym na korzyść Wisły jednocześnie szkodząc Cracovii, udowadniając, że ich działanie to tylko małostkowa zawiść, a taką jak wiadomo trzeba potępiać i nie wolno się z nią identyfikować.

18            -6
~~~Janko Buszewski
Kosmaty pod Twoim postem
mogę podpisać się obiema rękami.Mam kropka w kropkę,takie samo zdanie .Podtrzymuję zdanie,że lepiej byłoby nie iść na te derby a potem w jesieni zagrać bez garbatych przy pełnym stadionie,ale jęsli jednak dostaniemy te bilety i pójdziemy na Kałuży,musimy być zmotywowani na maksa do pozytywnego dopingu i zachowania na meczu.Oczywiście jak znam ten pasiasty zwierzyniec,to będą nas prowokować w kazdy możliwy sposób.Musimy to przetrwać i nie ulegać owym prowokacjom.Tak bandzie na trybunach jak i działaczom w gabinetach po gorszej stronie Błoń ,zależy na tym abyśmy dali się sprowokować,coś zniszczyli,odpalili pirotechnikę.Będzie potem okazja do wymądrzania się,że mieli rację bo "Wisła to jednak zrobiła", jak i pociągnąć nasz klub do konsekwencji prawnych i finansowych.Jeśli tam się znajdziemy i zaliczymy ten "wyjazd",to liczę na tylko pozytywny,wiślacki doping przez cały mecz.Zadnech ekscesów,zadnych zniszczeń,zadnej pirotechniki i zadnych aktów agresji.Bądżmy ponad to i ponad pasiastą bandę,pokażmy że potrafimy.Nie dajmy wody na medialny młyn tym,co to zawsze zmagali się z garbatą dolą a jeśli jeszcze uda się,wywieść korzystny rezultat,to będziemy królem tego polowania na długi,długi czas.Tylko Wisła !!!

12            -2
~~~Robson1
Derby
Zbierzmy się na Reymonta i pierdo.....y takim dopingiem żeby zniosło im ten kurnik

21            -1