Środa, 26 lutego 2020 r.

Mecz derbowy bez kibiców Wisły Kraków

Zarząd Cracovii odmówił przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków w najbliższym meczu derbowym, który zaplanowano na wtorek, 3 marca 2020 roku.

Oto treść oświadczenia klubu MKS Cracovia SSA:

Z uwagi na brak akceptacji Wisły Kraków SA dla podjętych przez MKS Cracovia SSA środków zaradczych, mających na celu zapewnienie należytego porządku oraz bezpieczeństwa uczestników imprezy masowej, Zarząd MKS Cracovia SSA zdecydował o odmowie przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków SA podczas zaplanowanego na dzień 3 marca 2020 roku meczu piłki nożnej.

Podstawą decyzji MKS Cracovia SSA, znajdującej oparcie w Uchwale II/85 zarządu PZPN w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę SA, jest istnienie uzasadnionych, realnych przesłanek wskazujących na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu, tak jak to wielokrotnie miało miejsce w przeszłości.

Źródło: 90minut.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


59    Komentarze:

~~~Tylko Wisła
Buhahaaaa
Ćwoki ... chyba im się MP3 popsuła :lol: :rotfl: hahaha

200            -3
Piter75
Mp3
Mam nadzieję że klub mp3 dostanie dotkliwe ukarany przez PZPN. Oby

194            -5
woytek1974
Skandal
Podczas ostatniej bytności na Kałuży, kibice Wisły, zostali ostrzelani przez kibiców gospodarzy. To oni łamali prawo i stanowili zagrożenie. Czy oni też muszą wpłacić depozyt? Pasiasta logika!

191            -3
~~~daniel190 6ABG
ABG
Byliście! Jesteście! I będziecie bandą meneli! Zawsze nad Wami!

163            -4
EmigranTS
Karma zawsze wraca
Właśnie przez takie zaściankowe kluby i ich prezesów ta liga nigdy nie będzie na poziomie a więcej będziemy spadać w dół aż dotkniemy San Marino. Liczę na zdecydowaną reakcję PZPN i komisji ligi i ukaranie tego zakompleksionego klubiku kara ujemnych punktów może zatrzymać ten niebezpieczny preceder

139            -3
~~~Viper
Logika rodem z komedii
Rozumiem, że Wisła na sektorze gości na derbach na Kałuży strzelała sama do siebie z rakietnic? Po MP3 to jest kolejny ewenement w świecie klubowo-kibicowskim - gospodarze dymią(i to dosłownie), kara dotyczy przyjezdnych. Żelazna logika...

132            -2
~~~krakus z dziada pradziada
kompleKSy antyWisły widoczne na każdym kroku
Raz, może dwa razy w roku mają szansę na przekroczenie magicznej dla nich liczby 10tys widzów , a w tym przypadku nawet kompletu więc robią wszystko żeby zapełnić wszystkie miejsca tym bardziej, że kasa na kare za korupcje może być potrzebna. Sprawiedliwie powinni dostać -30pkt na ten sezon, w następnym -20pkt, a w kolejnym -10 pkt plus kara kilku milionów. Dlaczego jest to sprawiedliwe? A no dlatego, że dzięki korupcji awansowali 2-3 razy, a niestety nie można ich zdegradować. Zawsze byłem zwolennikiem braku budowania barier między kibicami i klubami, ale ci od mp3 i korupcji nie mieszczą się w żadnych ramach normalności i nie zasługują na szacunek również patrząc historycznie.

111            -5
woytek1974
Pasiasta logika
1/ Bądź trenerem w randze v-ce prezesa. 2/ Zorganizuj konferencję/apel do kibiców, aby kochali polska piłkę i przychodzili na stadiony. 3/ Ogranicz, wbrew przyjętym zasadom, wstęp dla kibiców gości. Trenerze Michale, to się kupy nie trzyma. Ktoś w Twoim klubie Cię ośmieszył!

77            -5
~~~Tommaz
Pomysł
A gdyby tak w czasie derbów urządzić u nas na stadionie video relację z meczu? Coś w rodzaju wielkiego kina. Bilety po 10 zł. Czysta kasa dla klubu i napewno stadion pełny. A gdy dodać do tego doping to żadna mp3 tego nie przekrzyczy;-)

94            -5
darwos
Nonsens
To jest nonsens nie pozbawiony nonsensu. Fakt jest jednak taki że kibice powinni być wpuszczeni ,ochrona na stadionie to powinni być zwyrodnialcy uzbrojeni w siekiery i jeśli zacznie się niszczenie mienia to pacyfikacja

39            -1
~~~dramat
W przeszłości to miało miejsce zakłócanie ze strony
ich meneli a nie z naszej

58            -1
~~~Prawda jest naga
Co na to PZPN ?
Sport dla kibiców, czy sport dla wybranych ? Jak długo jeszcze tego typu wybryki i korupcja będzie tolerowana ? Słabość PZPN-u, czy ( wiemy jakie ) układy ? Jeśli PZPN na to pozwoli, będą to robić inne kluby. I wcale im się nie będę dziwił, gdyż wykorzystają słabość Centrali !

52            -1
Kosmaty
Dobrze, teraz trzeba skierować sprawę do pzpn i ekstraklasy
link » Zwracam szsczególną uwagę na ten fragment: "Zgodnie z przepisem par. 1 Uchwały nr II/85, Klub drużyny gospodarza ma prawo nie przyjmować zorganizowanej grupy kibiców drużyny klubu gościa tylko i wyłącznie na podstawie odpowiednich, zgodnych z przepisami prawa powszechnego, decyzji właściwych podmiotów państwowych lub samorządowych, a także na podstawie decyzji odpowiednich organów PZPN." I mój komentarz: ŻADEN WŁAŚCIWY PODMIOT PAŃSTWOWY, SAMORZĄDOWY ANI ODPOWIEDNIE ORGANY PZPN DO CHWILI OBECNEJ NIE WYDAŁY DECYZJI UPRAWNIAJĄCYCH DO TAKIEGO DZIAŁANIA CRACOVII. Wynika z tego, że próbując usprawiedliwić swoje działania bezczelnie powołują się właśnie na ten przepis który chcą złamać i który wprost i otwarcie o tym mówi nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości względem swojego brzmienia i istoty. To są dopiero jaja.

69            -1
~~~Gammay
45 tys kary dla pasków na wytrzeźwienie
niech Filipiak przypilnuje swoich klubowiczów aby podczas meczu nie strzelali petardami do innych widzów na stadionie - i już będzie porządek o jaki zarządowi tego klubu ponoć chodzi. Mam nadzieję, że organizatorzy rozgrywek Ekstraklasy wlepią paskom 45 tys. kary bo jeśli nie, to "światły" pomysł Filipiaka ma szanse rozpowszechnić się w tych klubach które, jak paski, nie mają frekwencji na swoich meczach i zajumanie kaucji byłoby dla nich głównym źródłem dochodów

49            -1
~~~erwin
Pierwszy krok????
Może to będzie pierwszy krok w kierunku zakazu udziału kibiców Gości na każdym meczu????????

45            -1
~~~Gammay
45 tys kary dla pasków na wytrzeźwienie
niech Filipiak przypilnuje swoich klubowiczów aby podczas meczu nie strzelali petardami do innych widzów na stadionie - i już będzie porządek o jaki zarządowi tego klubu ponoć chodzi. Mam nadzieję, że organizatorzy rozgrywek Ekstraklasy wlepią paskom 45 tys. kary bo jeśli nie, to "światły" pomysł Filipiaka ma szanse rozpowszechnić się w tych klubach które, jak paski, nie mają frekwencji na swoich meczach i zajumanie kaucji byłoby dla nich głównym źródłem dochodów

29            -1
~~~Nick
Derby u nas też w 100 % bez Pasiaków
Dzięki temu mam cały stadion dla siebie na derbach przy Reymonta. Ja się cieszę.

85            -6
mackub
czekam na reakcję pzpn
Bo z tego co wiem to za nieuzasadnione niewpuszczenie kibiców gości na mecz, a tak jest w tym wypadku, grozi odjęcie punktów drużynie gospodarzy. Nie pytam o wyrównanie kosztów zniszczeń za ostatnie "wizyty" pasiastych kibiców na naszym stadionie bo rozumiem, że wszystko wyrównane? Kaloryfery, rury, umywalki i kible są już na swoich miejscach?

64            -2
GrzegorzS
Super odpowiedz na to dał
Obidziński podziękował Zagłebiu lubin, że przekazało naszym kibicom bilety równające sie wypełnieniu stadionu w 7%. I przekazał do Legii info, że Wisła przekaże im tyle biletów o ile prosili zarazem wyraził nadzieję, że zachowaja się oni spokojnie. Po prostu brawo. Zaś co do Sraksó, to jedynym słusznym wyjściem wydaje sie protest do władz PZPN, i domaganie się punktów ujemnych za łamanie przepisów. Tak w sumie jak by ich podliczyli jeszcze za korupcję z lat ubiegłych. Tak minus 30 da im szansę na walke o utrzymanie w tym sezonie.

52            -4
GrzegorzS
Do wszystkich, którzy uważają, ze teraz
Wisła powinna zachowac się jak sraksy i nie wpuścic ich na R22 w razie derbów. Co to za pomysł, co chcecie sie zachowywać jak Ci zakompleksieni idioci, którzy nie potrafią zapanowac na d publiana Kauflandzie. Pamiętej jeden z drugim: "Derby bez pasiastych dam, takie derby...." Nic tak nie smakował jak spuszczenmie ich z ligi w obecności ich kibiców i pieczetowanie własnego tytułu. Na naszym stadionie oni sobie i owszem moga ukraść pare grzejników, ale trzeba im dac szanse by to zrobili. Bo jak małpa inaczej nie potrafi tylko musi rzucac kupa w postronnych, to Trzeba na jej przykładzie pokazac światu czym różni sie Małpa od człowieka. Właśnie tym, że rzuca kupą.

35            -44
~~~WISŁA FCZ
ZAGRAJMY IM NA GARBATYM NOSIE
Jeśli jest taka możliwość, to proponuję zorganizować wyświetlenie derbów na telebimie na naszym stadionie (oczywiście jeśli istnieje taka możliwość prawna i organizacyjna) Kasa zostałaby w domu czyt. dla Wisełki :) a dodatkowo moglibyśmy ośmieszyć owe panienki z drugiej strony Błoń naszym miażdżącym dopingiem zza miedzy :lol: hahaha

52            -2
kibic z daleka
Ciekawe co zrobi PZPN
Jeżeli PZPN nie zareaguje to to będzie precedens do niewpuszczania kibiców gości na stadiony w ogóle. Uzasadnienie zawsze się znajdzie, nawet czasem mniej debilne niż to które wymyślił Probierz i ten mały gruby w okularach...

50            -1
~~~Rozpierdu cha2020
Kałuża się w grobie przewraca
a Reyman śmieje do rozpuku.... poki co to nie wy podpaski będziecie ustalać reguły na czele ze swoim hodowca jarzyn i profesorkiem !!! Wy sobie zapełnijcie swoje 15tys a my sobie zapełnimy wkrótce 33 tys i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie. Boicie się pejsy ze wasze karki znowu by cos wymyslily w naszym kierunku a jesteście wybitnie typowymi tchórzami !!!!!! wolicie żeby nie było nas abys nie musial comarchu kar kolejnych placic. to i tak zapłacisz... już ja w to wierzę. Stadion niezamknięty, opinii policji ani wojewody ani komisji legii nie ma zadnej negatywnej. POWODZENIA parchy... nikt was już nie traktuje poważnie w tym kraju. Jeszcze mam beke z Kozminskiego… probierzyna na trenera kadry !!!!!!!! Buahahahahahaha ten niewychowywany nerwus?? co to psioczy dookoła??? on ma posłuch u gwiazd !!!! trzymajcie mnie bo padne !!!

54            -1
kobylts
Pasiaste świnie
To jest czyste sku...stwo i tyle!!!

52            -2
~~~TYLKO WISŁA
TYLKO KUBA
Szkoda nawet dyskutowac na ten temat niech cwoki grają sobie sami.To tylko gooowniany klub z kauflandu .Poswięcanie im uwagi to tylko strata czasu.

44            -1
~~~Misioł
i fajnie :)
przecież oni sami się na strzał wystawili

41            -3
Riven97PL
...
Są żałosnym klubem i wszyscy o tym wiedzą. Grają o mistrzostwo a kibiców 2 razy mniej niż nas na meczu z koroną. Nigdy nam nie dorównacie. To Wisła jest symbolem i duma tego miasta, wy zawsze się na nas patrzyliście jak zazdrosny mniejszy gnojek.

52            -1
Engrandel
...
Przyjebać im -15pkt, a będą te bilety w zębach przynosić.

35            -1
lukaszqr
stadion do zamkniecia
jesli nie sa w stanie zapewnic bezpieczenstwa kibicom (naszym i ich) to stadion nie nadaje sie do uzytku i powinien byc zamkniety.

51            -1
~~~☆ Guru^22 ☆
Filipak mentalnie skorumpowany
Metody stalinowskie - mozesz zostac skazany za domniemana mozliwosc popelnienia przestepstwa. I to jest ta wiecznie bidna, pokrzywdzona cracovia. Licze na mocne stnowisko PZPN, Bonka i calego srodowiska.

45            -2
~~~☆ Guru^22 ☆
Cracovia rzadzi PZPNem
Rozhulali sie nam panowie Filipiak i Probierz, PZPN BEZRADNY. Smiech na sali jak maly klubik pomiata pilkarska centrala.

54            -1
~~~Robson1
Derby
Normalne podpaski

22            -1
~~~Wielka Wisła na zawsze
to nie tak
zmieniły się przepisy i nie muszą na nic udostępniać nie mamy możliwości zaskarżania ich decyzji do nikogo po prostu koś po cichu próbuje weliminować kibiców gości ze wszystkich stadionów p.s. pisze to jako kibic Wisły nie mamy na to wpływu JŻS --JJJBG

9            -5
~~~Ryan
Odmowa
ten kto sieje wiatr... ten kto ostrzeliwał kibiców gości nie powinien zagościć przy Kałuży wiec odwroćmy sytuacje ze naszych 450 kibiców bedzie oklaskiwać mecz bez kibiców gospodarzy, chcecie paradoksów no to proszę. Gdzie jest pzpn, powinien od razu się wypowiedzieć że jeśli nie będzie biletów będzie walkower przed meczem na rzecz Wisły oraz gruba kara finansowa!!! Nie można pobłażać chorym praktykom pseudointeligentów z drugiej strony Błoń.

22            -2
~~~TYLKO WISŁA
TYLKO KUBA
Mam nadzieje ze legła do wali parchatym w nastepnej kolejce.

43            -1
~~~stary zgred
Wolno to tak?
Na tej zasadzie to można nie wpuścić nikogo nigdzie. Jak PZPN czy tam Liga na to nie zareagują, to znaczy, że są to figuranci bojący się własnego cienia.

27            -1
~~~fan 1968
patologia......
.....to jest skandal na całą Europę! Punkty minusowe, a jeżeli nie to PZPN , czy Ekstraklasa ośmieszy się i pokażą bezradność!:lol:

28            -1
~~~Sektor x
sektor x
Spotkajmy sie Wszyscy pod stadionem i odprowadzmy pilkarzy na kaufland w kilka tysiecy, niech sie k....trzęsą jak za dawnych lat !!!!

46            -1
SMOK
Nie jest to FAIR
Mam nadzieje, ze zostaną ukarani. Poza tym jasno dają do zrozumienia całej Polsce futbolowej, ze boja się Wisełki.

19            -1
~~~znw
a jeb.. ich pies nieszczepiony
wiocha, prostactwo, buractwo. Przy okazji rewanżu pokazać im jak to się robi. Udostępnić bilety, bez żadnych depozytów. Chociaż wątpię żeby się czegoś nauczyli - banda tępych ch...ów.

14            -7
~~~Ryan
Strach na Kałuży
Boją się kibica, boja się Białej Gwiazdy... a gdyby tak uczynić fortel i zorganizować doping Młodej Armii Białej Gwiazdy by nasi piłkarze mieli doping od nastolatków[ oni przecież nie wyrządzą burd itp...

15            -2
~~~kazek
A miejmy to w rzyci
Czemu tak zależy nam na tych 450 biletach? W zamian nie wpuścić ich na derby na Reymonta, tłumacząc się casusem samej Cracovii. Wszystkie miejsca zaoszczędzone w ten sposób na nich i na przestrzeni buforowej przeznaczyć do normalnej sprzedaży. To przecież nawet lepiej dla nas. My mamy szanse zrobić ponad 30 tysięcy na derbach. Oni raczej komplet będą oglądać, jak świnia niebo

30            -4
Burczga28
Hahaha
Z nich to jednak są pizdy w szlafrokach rzecz jasna w pasiastych. Zachowanie w pełni żałosne i nie do zaakceptowania. Mam nadzieję że ktoś się tym zajmie bo w innym przypadku może to przejść do codziennych praktyk w naszej lidze.

21            -2
~~~Ryan
Uczynić doping pod stadionem C.
Uczynić kordon 10, 15 tys i dopingować naszych zawodników spod stadionu, to byłby kosmos gdyby się udało, a gdyby nasza liczba była porównywalna bądź też większa z ich "klakierami" wówczas jesteśmy the Best of the world!!!

29            -2
~~~Mm80
Jaka kara
Już miga napisał że dzwonił do PZPN i wszystko jest ok mają takie prawo wg nowych zmian niby kosmetycznych ale mają prosta sprawa teraz czekam co zrobi Wisła za rok bo ja bym dał od każdych 200 biletów 200 tysięcy kaucji zobaczymy czy Filipiak wyrzyga z milion po kazać skąpstwo zgarodowego profesora 😊

14            -1
~~~Mcql
Inny powód inne uzasadnienie.
Czyli powód to brak akceptacji wpłacenia Kaucjii, a uzasadnienie to zagrozenie bezpieczeństwa.. Całkiem logiczne wytłumaczenie jak na ten klub z gorszej strony...

4            -8
wilkrobert13 2
Wystarczy zasponsorowac młodziez...
Grupka dzieciaków w wislackich szalach i z piszczałkami ala Małysz zagłuszy lury w kurniku!I Wygrywamy!;-)

11            -1
~~~roman
licznik
gdzie jest licznik ?

14            -1
~~~Janko Buszewski
GrzegorzS
jak zauważyłeś,ostatnio dość często identyfikuję sie z Twoim zdaniem w różnych kwestiach i zajmuję w nich podobne stanowisko.Tym razem jednak veto.Nie uwazam,że masz rację apelując o wpuszczenie pasiastego zwierzyńca na mecz u nas,mimo ich stanowiska w sprawie naszych kibiców.Powołamy sie na ich casus w meczu jesiennym a to przysporzy nam tylko dodatkowych srodków.Nie będzie sektora buforowego,nie będzie zwierząt z Kałuzy na meczu,co da nam kolejne tysiąc pięćset miejsc,nie będzie zniszczen na stadionie i wreszcie nasi kibice będą mogli czuc się spokojnie na meczu np ci z małymi dziecmi.Atmosfera będzie super,33 tys ludzi będzie sie dobrze bawić i jeszcze do kasy wpadnie monetka z kilku tysiecy dodatkowo sprzedanych biletów.Same plusy.Bardzo dobrze,że olaliśmy te ich 450 biletów,bo jałmużnę, to oni sobie mogą ofiarować Amice z Poznania albo swoim przydupasom z Gdynii.Tym drugim juz prawdopodobjie wkrótce nie będą mieli okazji,bo ci zasilą szeregi zespołów grających w 1 lidze.Krótko mówiąc,jestem bardzo zadowolony że nie przyjęliśmy tej judaszowskiej puli wejściówek i liczę na podobny odwet ze strony naszego zarządu w jesieni.Stanowcze nie-dla małpiej bandy z drugiej strony Błoń !!!!

24            -3
GrzegorzS
Derby derbami, ale
coś marnie schodza wejściówki na sobotni mecz z Wisłą Płock. Na dwa dni przed meczem albo zapowiadają się monstrualne kolejki po bilety w dniu meczu, albo frekwencja zjedzie do 15 tysięcy widzów. Ciekawe jaki jest tego powód. Czy ludzie wystraszyli się wirusa, czy sobota 15.00 nie pasuje ?

18            -3
~~~lolo
Wiecie z jakim problemem boryka się Cracovia?
Nie mogą uwierzyć że mamy "Licznik" , który nie stoi w miejscu 🙈😂🏟️

19            -1
~~~Krakowski słoik
Propozycja
Mam propozycję do, że tak powiem, ważnych figur u sąsiadki. Otóż proponuję zmianę nazwy klubu na compleKSovia hahaha

22            -1
~~~Kibic1234 56
Śmieszny klubik
Śmieszny klubik z drugiej strony błoń, który ma kompleks Wisły na każdym kroku tak jak PO ma kompleks PIS-u. Zagłuszyli ich doping nasze Wiślackie dzieci, wszystkiego się już boją bo mają kompleks Wisły.

21            -15
~~~Janko Buszewski
Tak teraz na chłodno to przemyslałem
i wychodzi mi.....ze oni zwyczajnie nas sie boją.Nie myślę tu o strachu takim werbalnym,o strachu przed zagrozeniem fizycznym,ale o strachu o podłożu psychologicznym.Przeciez oni od poczatku wiedzieli,że Wisła zadnej kaucji nie zapłaci i nie będzie nas na pejs-garb arenie.Wolą pogonic półtora tysiąca biletów wiecej,bez buforów i innych takich oraz mieć całą publike po swojej stronie.Czysty zysk a i dopingu dla rywala nie będzie.Może uda sie większym wrzaskiem i donosniejszymi wyzwiskami wyprowadzic z równowagi możniejszego,rozpędzonego i o niebo bardziej utytułowanego rywala...!???Ludzie,przecież oni dopiero od jednej rundy cos tam zaczęli w tej lidze znaczyć.Wiecie jaki to dla nich mega-sukces.Po 70 latach wstydu i upokorzeń.Dlatego nie dziwia mnie ich metody,bo to był zawsze zawistny,mały i słaby klubik patrzacy na nas,jak napisał Riven jako żałosny,mały i zazdrosny gnojek.mam nadzieję,że Legia zleje ich mocno w sobotę a my we wtorek dokonamy reszty zniszczenia !??Chocby człek chciał,to nie może zywic do nich sympatii.Jak ja tych ćwoków nie znoszę !!!

34            -1
olszaI
Wiecie co....
jako rodowity Krakus nigdy nie sądziłem że powiem "że zaczyna mi byc bliżej do wa-wki jak na salwator.

26            -2
agrabek
Oko za oko
Przepis o 5% miejsc dla kibiców gości już nie istnieje, dlatego Cracovia nie zostanie za to ukarana przez PZPN, ale proszę nasze Władze aby zachowały się podobnie w przyszłości i odmówiły wejścia kibicom Cracovii na kolejne derby na naszym stadionie

26            -2
~~~lolo
agrabek...
"Niech tradycji stanie się zadość i niech DERBY wygra CRACOVIA" jak to mówi Leszek Mazan. Panie Leszku karmisz swoich kibiców pustymi SLOGANAMI przed każdymi derbami i oto mamy efekty, udzieliło się hodowcy jarzyn i małemu profesorkowi :rotfl: na R22 nie macie już wstępu, wam pozostaje patrzenie w ekran telewizora i życzymy wam zakłóceń w czasie transmisji w PASKI na ekranie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

18            -2
~~~-Optyk
do Grzegorza
Niestety, posłuchaj ulicy.. Ludzie boja się koronawirusa bardziej niż myślisz..;-( Jeszcze nie ma ogłoszonego przypadku w Polsce ale może to nastąpić lada moment, a wtedy Wojewodowie w ramach presji społecznej będą zakazywać publicznych zgromadzeń. Taka będzie przyszłość i nie damy rady jej zaklinać. Musi to świństwo zaniknąć i wtedy dopiero wróci normalność. Ludzie boją się tej grypy !

5            -15
~~~zagłoba sum
Aż mi głupioto powiedziec ale
w ten weekend znowu bedę za Legią...Taaak...Koniec świata zbliża się wielkimi krokami...

5            -1