Środa, 4 marca 2020 r.

Michał Probierz: - Mogę tylko kibiców przeprosić, za to, że tak się zaprezentowaliśmy

- Jak to derby, zaczęły się bardzo nerwowo, bardzo duża liczba fauli, było bardzo dużo agresywności i w takim meczu derbowym, to trzeba otworzyć wynik. Tak jak mieliśmy sytuację Michała Helika i to na pewno wyglądałoby inaczej. Widać było, że była bardzo duża nerwowość w naszym zespole. Widać, że jednak tych kilku doświadczonych zawodników tam wniosło więcej spokoju, jeżeli chodzi o rozegranie piłki i w pewnych momentach potrafiła się Wisła dobrze przy niej utrzymywać, a nam tego zabrakło - mówił po porażce w derbach, trener "Pasów", Michał Probierz.

- Brakowało nam też takiej płynności w samym graniu. Po przerwie chcieliśmy jeszcze "Lucka" zostawić na chwilę, żeby zobaczyć czy on sobie poradzi, bo było widać, że on po tym meczu na Legii tutaj był trochę nerwowy i nie potrafił sobie poradzić, za prosto tracił piłki. Musieliśmy zrobić od razu dwie zmiany, może jakby to od razu poszło, to nie byłoby tego rzutu karnego, ale to nigdy w piłce nie wiadomo. Straciliśmy bramkę z rzutu karnego, później graliśmy zbyt nerwowo i nie potrafiliśmy później wyprowadzić tej piłki, bo robiliśmy to za szybko i właśnie za nerwowo. W dwóch-trzech sytuacjach mieliśmy możliwość dogrania, ale po uderzeniach Pellego piłka podskoczyła, ale nie ma co ukrywać, że oddaliśmy za mało strzałów, w tym 3-4 celne. Jeśli chce się wygrać spotkanie, to trudno w takim meczu. Mogę tylko kibiców przeprosić, za to, że tak się zaprezentowaliśmy i nie wygraliśmy, bo akurat jest to bolesne dla wszystkich naszych kibiców - dodał Probierz.

Pierwsze z pytań od dziennikarzy do trenera Cracovii dotyczyło nerwowości jego podopiecznych w derbach.

- Widocznie to też jest mój błąd, bo za dużo się mówiło o tym, że chcemy być mistrzem i była ta presja na zawodnikach. Często ludzie się śmieją, że ktoś tak powie, że presja jest, ale wejście Kamila Pestki, który wchodzi i pierwszy kontakt z piłką robi kontrę, to gdzieś tam nad tą sferą mentalną musimy popracować, bo gdzieś tam na mecz piątkowy musimy odbudować to morale i to jest na pewno bolesne. Piłka nożna bardzo szybko uczy pokory. Na po meczu z Lechem sprowadziła bardzo szybko na ziemię. Przegraliśmy trzy spotkania i jest to na pewno duży problem, bo nie ma co ukrywać - nie zdobywamy bramek. Strzeliliśmy z rzutów karnych i po rzucie wolnym, a za mało mamy płynności. Bierze się to z tej nerwowości. Wielu zawodników ciągle chce, a przewaga, która była i spokojnie możemy dojść, to teraz mamy z tym duży problem i nad tym elementem musimy popracować - powiedział.

Co ciekawe, trener Probierz zapytany o to, że choć stałe fragmenty gry miały być atutem Cracovii, to okazały się atutem, ale Wisły - wspomniał o... pracy zespołu sędziowskiego.

- Nie chcę komentować. Ja swoje uwagi przekazałem, jeżeli chodzi o sędziów - od samego początku meczu co robił zespół Wisły. Zwracałem uwagę i przeciwstawialiśmy się temu. Nie ma tego z innej kamery i nie widać w jaki sposób, jak się Helik wywrócił, ale też nie chcę szukać winowajcy i nie chciałbym być sędzią, bo miał trudne zawody i z przekroju całego meczu sędziował dobrze. Rzut karny był, później jak się popatrzyło - stwierdził Probierz.

Zapytany z kolei o to, że jego piłkarze widzą jak on sam zachowuje się przy linii i że jest "pobudzony", co może wpływać na zawodników, odpowiedział wyraźnie poirytowany... - Pobudzony jestem po szóstym faulu Bashy... Na sugestię jednak, że trener protestował od samego początku spotkaniach, w tym przy rzekomych zagraniach rękami w polu karnym Wisły, skwitował: - Nie ma to nic wspólnego z nerwowością, bo jak ktoś ma piłkę, to nie krzyczy. Jak posiadamy piłkę, to jesteśmy nerwowi, a że ktoś protestuje? Pan widział z góry, a ja widziałem z ławki, a siedmiu moich zawodników protestuje? Trudno mi oceniać, bo tego nie widziałem, ale z dalszej perspektywy wyglądało, że zawodnik odbił ręką i była to celowa pozycja obronna. Teraz można bardzo dużo, a jak wcześniej z boku krzyczałem, to nikomu nie przeszkadzało, ale były dobre wyniki. Zawsze punkt widzenia można znaleźć od punktu siedzenia. Nasze cele, które sobie przedstawiliśmy i które zrobiłem, to widocznie muszę wyciągnąć wnioski i to też dla mnie lekcja pokory, że nie można też tych celów tak szybko wyciągać. Jak pan popatrzy, to wszystkie zespoły, które chcą gonić Legię, to większość nagle przegrywa. Nerwowość jest taka, że był mecz z Legią i zawsze z boku ocena może być tak, jak pan sobie powie - mówił opiekun "Pasów".

- Jakby od nas wyjąć Michala Peškoviča i Janusza Gola, to mamy bardzo niską średnią wieku i to jest też kwestia patrzenia kto gdzieś tam grał o mistrza w jakimś momencie. Jeśli popatrzymy na zawodników, w porównaniu do ostatniego meczu derbowego, o czym mówiłem, to wtedy w Wiśle było dużo zawodników kontuzjowanych i dziś grało tylko dwóch nowych, a Basha i Savićević już byli. Zaskoczyło mnie to po meczu z Lechem, w którym graliśmy bardzo dobrze, gdzie te sytuacje były i na pewno jest to też dla nas do zastanowienia co dalej zrobić, bo też nie możemy teraz usiąść i płakać - zakończył Probierz.


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


35    Komentarze:

pierro1
hehe
Ten koles to hipokryta :)

108            -3
~~~fan 1968
P.Probierz...
...my legie pykniemy, i Ty się martw jak zdobyć slabej ligi mistrza .............:lol:

28            -13
~~~Damo
Probierz buc
Brutalność gry to znak rozpoznawczy Probierza. Obserwuje go od początku trenerki i zero postępów w jego warsztacie, wręcz powiedziałbym, że od kilku lat się cofa. Jedyne co potrafi to pajacować na konferencjach i narzekać na zagranicznych piłkarzy u innych i brak młodzieży. Ciekawe, że sam gra zwykle większością obcokrajowców, a nie raz się słyszało, że piłkarz na wieść o tym, iż chcę go drużyna prowadzona przez tego jegomościa odmawiał. Ciekawe dlaczego... :-) W meczu z Legią banda Probierza wyrzuciła z gry Antolicia na tydzień. Dziś w derbach było polowanie na Błaszczykowskiego, na szczęście nie udało się go skasować, a on za to pięknie się zrewanżował. Niestety w tym szczęściu, było i nieszczęście i tak Niepsuj prawdopodobnie skończył już sezon. TRZYMAJ SIĘ DAVID! Za to tobie trenerzyno mistrzostwa życzę... ósmej ligi mongolskiej :-)

128            -2
~~~Loża szyderców
Że co?
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

52            -3
~~~ts_maciek
Probierz
Może byś raczył złożyć serdecznie gratulacje?

93            -2
Teofil_Różyc
HAHAHA!!
"bo akurat jest to bolesne dla wszystkich naszych kibiców" - dodał Probierz. Oj masz pan rację, hahaha! Zapytany z kolei o to, że jego piłkarze widzą jak on sam zachowuje się przy linii i że jest "pobudzony", co może wpływać na zawodników, odpowiedział wyraźnie poirytowany... - "Nie ma to nic wspólnego z nerwowością, bo JAK KTOŚ MA PIŁKĘ, TO NIE KRZYCZY. JAK POSIADAMY piłkę, TO JESTEŚMY NERWOWI, a że ktoś protestuje? Pan widział z góry, a JA WIDZIAŁEM z ławki, a siedmiu moich zawodników protestuje? Trudno mi oceniać, bo tego NIE WIDZIAŁEM, ale z dalszej perspektywy wyglądało, że zawodnik odbił ręką i była to celowa pozycja obronna. Teraz można bardzo dużo, a jak wcześniej z boku krzyczałem, to nikomu nie przeszkadzało, ale były dobre wyniki" Hahaha, ale bełkot! Wijesz się pan jak piskorz panie Probierz, ale w każdym kolejnym zdaniu zaprzeczasz samemu sobie. Jak by się tu wytłumaczyć z klęski przed profesorkiem? Musisz się lepiej postarać panie Probierz, w końcu to profesur, hahaha!

84            -2
~~~fan 1968
Spokoo!
.....dalismy radę, nawet bez naszego dopingu! jakby co to ... jaka modlitwa z Filipiakiem za naszą wygraną z konkurentami do Ligi Mistrzów.

46            -4
~~~abd
płaczek i tyle
Mordę tylko wydziera przy każdym faulu przeciwnika, jakieś wyimaginowane ręki widzi. Powinien być nagradzany za tą wiochę którą odstawia przy linii kartkami, wyleciał bu z czerwoną na trybuny to by się uspokoił, a tak rozdziera się jak małpa.

79            -1
Teofil_Różyc
HAHAHA vol. 2
Aj waj panie Probierz, aj waj! :lol:

57            -2
Riven97PL
...
To jak panie trenerze? Polać w szklaneczkę za te wasze mistrzostwo? 🤣

61            -6
kazo73
Probierz
Ostatnio narzekałeś na stan boiska na Piaście,że gracie na kartoflisku !! A przyjrzałeś się swojej łące ? Piłka skakała jak pin pong ,takie macie boisko !!

91            -1
~~~tw Bolek
Pierro 1
Co Ty powiesz, przecież wielki mentor całej Polski ,czwarta osoba w państwie jaśnie pan fedorowicz rozpływał się w pochlebstwach.Kolega Probierz😆😆😆😆

28            -50
~~~Lepszy Janicki czy Herbert?
A możesz odniesiesz się do waszego gola samobójczego.
O tym cisza ??

76            -1
~~~klsk
młynek
jakich kibiców hehe

34            -2
~~~Daf
Czy Probierz był już po szklaneczce?
Chrzanił takie głupoty, że chyba już musiał być po kilku głębszych. I to raczej nie były toasty za mistrzostwo... No i dobrze, bo kto jak kto ale akurat on lekcji pokory najwyraźniej ciągle jeszcze za mało odebrał.

50            -2
~~~Korwin
Jaki trener taka drużyna
Banda meneli!

54            -1
~~~wislacki pitagorejczy k
Probiezowski belkot
Fragmentu wypowiedzi nie rozumiem. Zupelnie. On cos bierze, zapil, pali? Co do "problemu" z tym, ze maja rzekomo niska srednia wieku - to zaraz zaraz, to nie on przypadkiem wyrzuca z klubu wszystkich, ktorzy moga miec jakakolwiek charyzme i doswiadczenie? Wlacznie z tym, ze to on zakonczyl kariere w Wisle WIELKIEGO Sobola, bojac sie, ze to on bedzie dla zawodnikow punktem odniesnienia, a nie trenejro-wiceprezes Proboszcz?

40            -1
~~~Janko Buszewski
Pisałem niedawno
że mam takie ciche marzenie.Liczyłem na siódme kolejne zwycięstwo,trzecią z rzędu porażkę garbaczy i satysfakcję z porażki bufona trenującego zespół z niewłaściwej strony miasta.Spełniło się w 2/3.W doliczonym czasie starciliśmy punkty z drużyną z Płocka.Rekompensatę dostałem ja,jak i tysiące moich kolegów i koleżanek po szalu w "monecie bardzo cennej".Zobaczyć skwaszoną minę Probierza i pełen stadion zawiedzionych ,pewnych wcześniej siebie pejsików-bezcenne !Oczywiście antydoping,prowokacje" polskiego Guardioli" oraz protesty jego kopaczy miałem już wcześniej wkalkulowane.Tak jest zawsze.Tylko że nic z tego nie wyszło,bo koronę na głowę założyła Ta,do której ta korona od 70 lat w tym miescie należy.Wisła Kraków...moja pierwsza,moja jedyna !! Takie mecze dobitnie pokazuja ,ile znaczy mental w świadomości piłkarzy.Wczoraj była pełna koncentracja przez 90minut i walka na maksa w całym meczu.Nie dalismy garbatym żadnego argumentu i całe spotkanie mieliśmy pod bezpośrednia i własciwą kontrolą.Nie dało się tak z Płockiem..?Myślę że w ubiegłą sobotę przed 15, kazdy wiślacki fan wziąłby w ciemno 4 punkty w najbliższym dwumeczu.Nie udało się zdobyć 6,zdobyliśmy owe 4 punktaski,ale jakże pięknie smakujące i jak pieknie podane.Tym bardziej lepiej one pobudziły nasz apetyt,że podane zostały nie na dworze przy Reymonta ale w chłopskiej chacie przy Kałuży gdzie zmęczeni wojownicy Białej Gwiazdy,posilili się po trudach stoczonej walki.Piękne to chwile,ale zapominamy już o nich.....koncentrując się na kolejnym rywalu.Ten w moim prywatnym rankingu klubów,które darzę największą antypatią,zajmuje zaszczytne drugie miejsce,po wczorajszym przeciwniku.Zaostrzyliśmy sobie wczoraj apetyt,zjedzmy kolejne głowne danie w najbliższy weekend.Dobra ku temu okazja,bowiem ostatnio w Poznaniu żle nas ugoszczono,ale to głównie nasza wina,bo przyszliśmy na ucztę bez łaknienia i przegryzliśmy coś na szybko w 20 minut,zapominając że obiad miał trwać minut 90.Liczę,że tym razem nasza kuchnia przygotuje wykwintne danie którym posilimy sie w stopniu doskonałym a poznanska Amica,nie nawykła do takich przyjęć, szybko złapie zgagę i niestrawność po tak,zaserwowanym przez nas obiadku:-) Naprzód Wisełko !

41            -5
~~~DLU
Nerwowy
Nerwy nerwowego meczu udzieliły się nerwowym piłkarzom przez nerwowego trenera i te nerwy kibiców! Ogólnie nerwówka!

48            -2
~~~GGW
Język
Ja muszę po trzy razy czytać wypowiedzi Pana Probierza, żeby je zrozumieć... One nie są mówione w języku polskim...

62            0
~~~lolo
Panie Michale idzie wiosna...
Pora ruszyć na 🛍 zakupy do LIDLA po 🌱 😂

30            -2
~~~ZKS
~~~GGW
Ja kolego po przeczytaniu 6 razy tego tekstu nadal nie wiem o co temu Panu chodzi...

34            -2
~~~Rozpierdu cha2020
Marku koźminski
Dalej uwazasz ze probierzyna sie nadaje na trenera kadry? Buahahahahaha!! Nerwusku nervosolek zażyj.... powinno być bite 4.0 ale syndzia zd..cył i Tupta nie walnął. Brawo MY ! Pisalem przedwczoraj o samobóju ..kurde prawiem trafił ! Kuba orał az komentator pojechal o 4 literach 😅 sucho w pysku co nie wegrzynie kazku? Jak wejdziemy do 8 oby! To Was jeszcze zlejemy tej wiosny. Nie boj nic probierzyno!! 3 maj sie i nie odchodz absolutnie z craxy! Hahaha bilans 1:5 trza poprawiać... a w Krakowie non stop jazda...craxe leje Biała Gwiazda!

31            -1
Kosiarz
@~~~JankoBuszewski
z tym pełnym stadionem to bym nie przesadzał...;-)

21            -4
GrzegorzS
Najzabawniejsze to jest to zdanie, że on czuje
się winny, że nałożył na zawodników presję. Żałosne. "Presję" to może miec Liverpol. Mistorzostwa Polskiego ogródka to w ostatnich latach przykład jak kiepskim jest trenerem Probierz. Niby w Jagielloni tez robił wynik, ale tytułu nie zdobył, w Sraksach podobnie nie zrobi. jego sukcesy są jedynie obrazem poziomu zjazdu naszej ligi pod wzgędem sportowym. Jedynym poważnym klubem w jakim sobie nie poradził jest Wisła, bo w innych powaznych klubach nie pracował i pracował nie będzie. Stara prawda mówi że jesli największym najwspalnialszym piłkarzem danego zespołu jest jego trener, który uznaje się za jedyny wszechwładny autorytet to nic z tego nie będzie. Liderów to trzeba mieć na boisku a nie przy lini bocznej. Kolejna sprawa jak ktoś kupuje zawodników na wagony wedle wagi i wzrostu, to nie dziwota, że dominuje siermięzny futbol. Do jakiegoś czasu w każdej lidze założenie, że gramy na zasadzie kop rywala, broń i graj na stałe fragmenty korzystając z siły fizycznej piłkarskich ogórów może przynosi jakiś efekt, ale piłka to tez umiejętności piłkarskie i osobowości. Wczoraj fajnie było patrzec jak młody Wojtkowski brał przykład z Zukova i Błaszczykowskiego i wchodził w kiwki z tymi troglodytami. Duze to nie ruchawe i bez szybkości więc wystarczy troche sprytu inteligencji talentu i szybkości by to traktowac jak slalomowe tyczki. Tak Probież dobrałeś sobie zespół na swoje podobieństwo dużo machania na sędziów dużo kopania po nogach i wynik do zera dla nas. Zas ta mina z ostatnich minut hodowcy roślinki bezcenna.

29            -4
~~~goal
Jak zwykle się zbłaźnił swoimi komentarzami.
Oni łamią naszym nogi, a on mówi o faulach i prowokacjach.

42            -2
Romario78
Biedny
Dziwie sie ze nic nie wspomnial ze przegrali bo niema boisk baz sportowych a on o tym mowil 20 lat temu :-)

35            -1
~~~kibol_lud ojad
NA KOLANA
...

28            -1
Realista80
ha
Dalej wciskaj profesorkowi kit jak to profesjonalnie budujesz druzyne latami i robicie postepy Wisla zmontowana i przygotowana w zimie was ograla na waszym stadionie od zera, tyle w Polsce znacza przygotowania.a z Legia mogli dostac 0-5 juz do przerwy teraz zbliza sie final i zarty sie skonczyly.

30            -2
~~~Darek
Darek
Straszny hipokryta...ale jest to po prostu jego warsztat...który jak widać starcza na puchary w naszej lidze i to jest smutne...szkoda że mamy tak mało punktów bo obecnie dysponujemy najlepszą pomocą w lidze..."ale jakby babka wąsy miała...." Co do meczu statystyki tego nie oddają ale bylismy lepsi pod każdym względem ...wynik tak naprawde to 0-3...kazdy to widział Panie Frankowski a raczej nikt tego nie widział Statystyki i wynik to jedno ale mnie bardziej cieszy że byliśmy od nich po prostu klase lepsi piłkarsko!!Kraków jest Nasz!

26            -1
ja-n
życzenie ...
... mam takie, żebyś po nastepnym też przepraszał

29            -1
nales
Probierzu !
Gdyby to był inny arbiter to Twoja drużyka nie skończyłaby meczu w 11 - od wydawania werdyktów jest sędzia , a nie Ty czy Twoi kopacze ! Spójrz w lustro i dostąp prawdy - jesteś marnym trenerem , ale za to z wielkim ego .... występuje u Ciebie nadmiar ambicji własnych w stosunku do umiejętności i tyle w temacie !

28            -2
~~~tw Bolek
.....
Zatem ładnych macie kolegów co plują na wasz klub 😆

10            -2
~~~zagłoba sum
Gadaninę treneira z południowej strony Błoń
mogę podsumować cytatem z filmu "Rozmowy kontrolowane": "...trzeci raz tego słucham i dalej nie rozumiem!..To kto na nas napadł?..." :)

21            -4
~~~Janko Buszewski
Kosiarz
Sprawdż ilu widzów było wczoraj na meczu i ile miejsc liczy pejs-arena a potem....dywaguj.Do kompletu brakowało im chyba niespełna 10 %.

9            -1