Czwartek, 12 marca 2020 r.

Decyzja PZPN-u odnośnie rozgrywek piłkarskich w Polsce

Zarząd PZPN na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu podjął decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce. PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień.

Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli.

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (tj. III ligi i niższych) i młodzieżowych.

To ostatnie oznacza, że nie odbędą się najbliższe mecze Centralnej Ligi Juniorów.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~jazz
Polską piłką rządzą bukmacherzy, a nie zdrowy rozsądek!
Skandaliczna decyzja! Szafujecie zdrowiem piłkarzy, trenerów i całego środowiska piłkarskiego!

52            -21
~~~GrażynaKo pcińska
Ostatnia kolejka
Coś mi się wydaje że to będzie maksymalnie ostatnia kolejka

34            -6
~~~mk
d e b i l e
tyle w temacie

31            -9
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Dobrze że Jesteśmy 5pkt nad
Kreska bo rozgrywki mogą się zakończyć po każdej następnej kolejce.. Każdy mecz jest ważny bo może być ostatnim przed zamknięciem rozgrywek A wtedy lecą i tak 3 ostatnie zespoly

30            -2
~~~Rumcajs
To pokazuje dobitnie dla kogo wg. PZPNu sa te rozgrywki
Na pewno nie dla kibicow :(

29            -6
Hadal
Utrzymanie 100%
W tej chwili do wyboru mieli 2 opcje, tą którą podjęli i drugą czyli anulowanie całego sezonu. Oczywiście druga nie wchodziła tak naprawdę w grę bo wtedy w el Ligi Mistrzów grałby Piast a nie Legia

16            -5
Maxi
Tutaj trzeba spiąć pośladki i zdobywać punkty
Za wszelką cenę bo luj wie kiedy się zakończą rozgrywki a 5 punktów przewagi nad strefą spadkową to nie tak dużo .

28            -1
ddd
PZPN
Od wczoraj ruszyłą lawina a oni ślepi! Rugani złapał,więc koniec Serie A,La Liga też zawieszona,wczoraj 3000 d**li z Madrytu pojechało na Anfield-aż mnie ciekawi,co tam się odwali. Ekstraklasa też sie zaraz zwinie,jeśli PZPN przejrzy na oczy. Życie ludzkie jest ważniejsze,ten sezon jest spisany na straty. Albo skończą po 30 kolejce(jeśli się uda do niej dograć),Boniek mówi o wzięciu wyników do ostatniej rozegranej kolejki(czyli mega nieuczciwe dla wielu zespołów). A wg mnie po prostu anulują sezon i nikt nie spadnie i nie awansuje. Albo zostawić 16 drużyn i doczepić 2 z 1 ligi i grać w 18 drużyn w 2020/2021-po prostu przyspieszyć reformę. Jedno jest pewne-życie ludzkie jest najważniejsze i trzeba zadbać o bezpieczeństwo wszystkich związanych z futbolem. Lepiej zapobiegać niz obudzić się z ręką w nocniku.

19            -6
Maxi
Najuczciwsze było by .....
Zakończenie rozgrywek nikt nie spada a z 1 ligi awansują trzy pierwsze drużyny Liga w następnym sezonie liczyła by 19 zespołów spadało by 4 a na ich miejsce awansowało by 3 zespoły z 1 ligi i za 2 lata mamy ligę 18 zespołową taką jak zatwierdził PZPN czy też klubu z Ekstraklasy

8            -12
~~~WisłaNaZa wsze
I tak źle
i tak niedobrze. Myślałem, że w razie nagłego zakończenia sezonu będzie coś w stylu "przyspieszamy reformę ekstraklasy, nikt nie spada a 16 zespół gra w barażach z drużyną, która zostanie wyłoniona z drużyn zajmujących miejsca 3-6 w I lidze, które rozegrają między sobą baraże". Być może to byłoby zbyt przekombinowane. Jeszcze dorzuciłbym, że Korona i Arka zamiast sprowadzać szrot niech te pieniądze przeznaczą na domy dziecka, w zamian za utrzymanie.

9            -1
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Ludzie może powinni wstrzymać rozgrywki
Ale to jest kasa na canal PLUS na pewno też o to chodzi .. myślę że i tak wstrzymana po tej kolejce . Trzeba zapunktowac żeby dół nie doskoczyl

5            -2
~~~mun
Decyzja
Jakakolwiek decyzja będzie mieć zwolenników i przeciwników. Niestety.

8            0
gamber
jest posprzątane
Wątpię aby dokończono sezon choćby do 30 kolejki. Nie wiem jak mówi regulamin, ale najsprawiedliwszym rozwiązaniem jest unieważni ćcały sezon i to już, dokoptować 17ą i 18ą drużynę i do wakacji....wakcje. Życie ludzkie jest najważniejsze. Wczoraj w Liverpool była masakra na trybunach, kasa tylko się liczy dla nich.

8            -5
Kosmaty
No, to teraz Wisła ma dość niejednoznaczną sytuację.
Z jednej strony jest teraz bezpieczna przed spadkiem. Mając 5 punktów przewagi nad strefą spadkową mamy najmniej jedną kolejkę całkowitego spokoju, a każda trata punktów przez Koronę i Arkę wydłuża "bezpieczną strefę" o minimum jedno spotkanie. Jeśli do tego jeszcze Wisła zapunktuje (obecna forma drużyny pozwala na spory optymizm w tym względzie), to bufor się powiększa. Z drugiej strony nie możemy pozwolić sobie na karygodne wpadki, bo przy bardzo kiepskim układzie 2 kolejki mogą nas zrzucić do strefy spadkowej i przy pechu i zakończeniu sezonu w tym momencie... cóż, wszyscy wiedzą o co chodzi. Jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ale niezwykle niebezpieczny. Co więcej dodatkowa presja bierze się też z tabeli nad nami. Przy dobrym układzie najbliższy mecz może nas wywindować 2 miejsca w górę, a dystans do kolejnych miejsc może zostać zniwelowany. W następnej kolejce znowu możemy mieć w zasięgu wyższe miejsce i tak dalej. Różnice w punktach są tak małe, że każda jedna rozegrana kolejka może oznaczać spore przetasowania w tabeli także dla Wisły. A miejsca w tabeli to setki tysięcy złotych... Czyli każde odpuszczenie, choćby na chwilę to zmarnowana szansa na podskoczenie wyżej i zgarnięcie niezwykle ważnych dla nas pieniędzy. Jest to o tyle ważniejsze, że tak naprawdę nie wiemy ile tak naprawdę zostało kolejek, a potężne źródło środków do klubowego budżetu zostało zablokowane na czas nieokreślony.

6            -2
~~~lolo
Prawdziwa Wisła...
Pełna zgoda - Wstrzymać rozgrywki, nie wyjawiać mistrza POLSKI i spadkowiczów. Wypłacić prawa za miejsce w tabeli od Canal+ i innych podmiotów klubom. Wstrzymać pobieranie opłat na czas kwarantanny za obiekty sportowe. Środki, które kluby dostaną uregulować zaległości wobec innych podmiotów, piłkarzom wypłacić środki pomniejszone o ilość odwołanych spotkań do końca sezonu. To będzie Panowie ostatnia kolejka - piłkarze nie będą się narażać ;-) Miasto Kraków umorzyć opłaty za bezczynność stadionu.

4            -5
~~~WisłaNaZa wsze
Ok
Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że po przyszłej kolejce zostaną zawieszone rozgrywki na 2/3 tygodnie. Liga planowo miała się skończyć 23 mają. PZPN wydłużył o tydzień czyli do 30 maja. Grając kolejki w systemie weekend-środek tygodnia w samym maju można zagrać 9 kolejek. Jeszcze trzeba gdzieś upchnąć PP. Wszystko zależy jak będzie rozwijać się sytuacja, być może za miesiąc będzie już można wznowić rozgrywki.

4            -2
~~~Ekonom
kasa kasa kasa
Można było dograć te 4 kolejki przy pustych trybunach i zakończyć sezon po 30 kolejce.Ale wiadomo co jest dla PZPN najważniejsze.I nie jest to zdrowie piłkarzy i kibiców

5            -1
~~~lolo
Nie minusujcie TAK
Na ten moment możemy się pożegnać z piłką do końca 2020 roku ;-)

4            -5