Piątek, 13 marca 2020 r.

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zawieszone!

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone - poinformowała Ekstraklasa SA.

Oto pełny komunikat Ekstraklasa SA:

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami - powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


18    Komentarze:

~~~Jarek
Zza bramki
Inwazja na Gliwice przełożona , bilety zachowane .

41            -2
~~~darioh
Mędrcy z PZPN i Ekstraklasy
..w końcu mądrze coś postanowili.... zdrowie najważniejsze....także zdrowie naszych kontuzjowanych ;)

61            -2
~~~GrażynaKo pcińska
Czas
Szkoda że tyle czasu im to zajęło bo wiele osób musiało się w to angażować. :-(

40            -4
~~~Zły
Do wszystkich
Jednak KUBA ma moc

86            -2
~~~#NaSporto wymSzlaku
BARDZO DOBRA DECYZJA!
bardzo dobra decyzja! piłka nożna dla kibiców!

59            -2
~~~tw Bolek
.....
Gwiazdeczki ugrały swoje a teraz będą się szlajać po imprezach i mieć wy.....Powinien się tym ktoś zająć i pilnować żeby z domu nie wychodzili jak tak się wcześniej bali.

13            -171
~~~Pjoter
Wisła
Plus chociaż taki że nie jesteśmy już w strefie spadkowej. Teraz jak nawet nie skończą ligi to nie spadniemy.

39            -1
~~~Pstw
Stop
Skoro nie graja a w innych firmach ludzie mogą dymac i to za tyle rocznie ile każdy z ekstraklasy ma w miesiąc rozumiem ze teraz wszyscy są na urlopie bezpłatnym? Pracuje w firmie gdzie na zmienę mam około 400 osób piłkarze by teraz mieli około 50 wszystkich. Niestety stratni by byli kibice bo to dla nich się gra ale życie.....

9            -73
cela3
@tw Bolek
Idź pilnuj śmiało! Jak masz taki genialny pomysł to go zrealizuj!:rotfl:

34            -2
szczebelek
Tak musiało być.
Te niecałe trzy tygodnie, to mrzonka... Dobra decyzja tylko szkoda, że w weekendy będę się nudzić do znajomych strach puść, a w telewizji tylko koronowirus xd

22            -4
kazo73
Do kibiców
Wiec wyjazd do Piasta wciąż aktualny !!!!

20            -2
Kosmaty
Ok, decyzja słuszna. Bezpieczeństwo jest ważne, a do tego
skoro nawet piłkarze nie mogą skupić się na grze, to poziom (i tak nie porywający) spotkań ligowych i taka by spadł. Ale tak z czysto piłkarskiego punktu widzenia kibica Wisły: szkoda. Drużyna była w gazie, naprawdę w dobrej formie i punktowała w każdej kolejce, a pojęcia nie mamy jak ta przerwa wpłynie na nasz zespół. Z drugiej strony to zawsze dodatkowy czas na wyleczenie się Turgemana, a jak bardzo brakuje nam z przodu takiego napastnika widać było w szczególnie w meczu z Lechem. Tydzień czy dwa przerwy w rozgrywkach to 1-2 spotkania bez Alona mniej. O ile rozgrywki zostaną wznowione i dokończone to jego powrót z pewnością nam pomoże. Zwłaszcza jeśli wykurowałby się przed wznowieniem rozgrywek i był gotów już na mecz z Piastem.

22            -4
~~~Jarbo
Gdyby
GDYBY Wisła była w strefie spadkowej pewnie inne by była komentarze a i Kuba by milczał

6            -57
~~~Janko Buszewski
A ja tam widzę
same pozytywy tej decyzji.Wyleczy się Turgeman i inni piłkarze z urazami,sytuacja epidemiologiczna być może się w jakimś stopniu unormuje,jest szansa że w Gliwicach zagramy z naszymi kibicami oraz ze z Legią zmierzymy przy pełnym stadionie a także piłkarze zagraja z "czystymi głowami" myśląc o walce i zdobywaniu punktów a nie o coronawirusie i skutkach zarażenia nim.Sytuacja jest napięta,społeczeństwo z lekka spanikowane i niepewne przyszłości,dodatkowo klub poszedłby w dodatkowe koszty.Organizacja meczu z Legią i kolejnych bez publiki,to spory wydatek.Poza tym w Gliwicach Armia Białej Gwiazdy nie wsparłaby piłkarzy.Tracą kibice,bo to fajny i i niedaleki wyjazd,traca piłkarze,bo graja bez dopingu,traci klub,bo przychód z dnia meczowego potyczki z Legią to będa duże pieniądze a nas nie bardzo stać na ich stratę.Tak jak w nagłówku...uważam że dobrze się stało ,że pauzuje liga bo nie jest to własciwy czas na myslenie o piłce.Włosi tez podeszli pierwotnie do sprawy w sposób mocno lightowy i obecnie maja już ponad tysiąc osób po drugiej stronie świadomości i w perspektywie kolejne ofiary.Dobrze się stało dla nas,że możęmy uczyć sie na błędach innych i zastosowac profilaktykę w takim a nie innym momencie.

24            -3
~~~tw Bolek
Szczebelek
Wiadomo że nikt nie upilnuje każdego przypadku ale wystarczyło by w zupełności wychwycić kilka takich przypadków żeby takim jak tutaj otworzyć oczy że te gwiazdeczki mają ich głęboko w d. Najpierw płacz że nie jedziemy że to że owo jak ci z Górnika a potem ciekawe czy tak będą się bać lansować w geriach 😆 Sądzę że nie.

3            -63
~~~Elwin
Do Pstw , Jarbo a przede wszystki do buraka numer 1 tw Bolek
Ale gleba musiał być żyzna ze wyszły z niej takie buraki jak wy . Ze nikt was nie spryskał jakimś kwasem zebyście sie nie wykluli zarazo jedna

13            -1
~~~R77
Ludzie,
Wy wciąż o kasie jakiej powinni się zrzec piłkarze, o tym dla kogo to jest korzystne a dla kogo nie - tutaj chodzi o nas wszystkich, kibiców i nasze rodziny, sztab, piłkarzy i ich bliskich - ta zaraza nie wybiera ale chyba do niewielu to nawet teraz dociera

9            -2
~~~Elwin
Do R77
Popieram cie w 100 % Ale takim burakom jak Bolek , Pstw , Jarbo tego nie wbijesz do glowy bo maja tam pusto

8            -1