Sobota, 14 marca 2020 r.

Piotr Obidziński: - Z każdym dniem siła społeczność wiślackiej mnie zaskakuje

- Nieprawdopodobna jest społeczność Wisły Kraków. Potrzebowaliśmy 72 godzin, by przygotować i rozpocząć emisje akcji, a w tym czasie odpieraliśmy ataki odnośnie tego, żeby natychmiast kupować wirtualny stadion, natychmiast pomagać klubowi. To jest już półtora roku, a z każdym dniem siła społeczność wiślackiej mnie zaskakuje - mówił w rozmowie telefonicznej z "Kanałem Sportowym" p.o. prezesa Wisły Kraków SA - Piotr Obidziński.

- W tym roku ta emisja jest trochę inna, bo pokazaliśmy sprawozdanie finansowe i pokazaliśmy, że mimo dużych kosztów stałych klub jest w stanie generować całkiem pokaźne zyski, przy jednoczesnym zachowaniu poziomu sportowego. Wiadomo, że było wahanie, ale jest to klub, który przy tej sile kibicowskiej i przy rozsądnej polityce transferowej jest w stanie generować zysk. Te akcje - i to jest jasny przekaz - mogą być realną inwestycją. W przeciągu trzech do pięciu lat będziemy planowali rozpocząć ich wykup - dodał Obidziński, a warto podkreślić, że akcje klubu za pierwszy milion złotych znalazły nabywców w niewiele ponad pięć i pół godziny!

Prezes "Białej Gwiazdy" odniósł się także do sytuacji w lidze, która została jak wiadomo zawieszona i w pełni z tą decyzją się zgodził. Wypowiedział się także o tym co czeka piłkarzy Wisły w najbliższych dniach.

- Na chwilę obecną piłkarze dostali rozpiski indywidualne do wtorku, mieli też spotkanie z lekarzem klubowym dotyczące zachowania związanego z zagrożeniem epidemicznym, czyli - mimo że trenujemy indywidualnie, to jesteśmy w domach. To nie polega na tym, aby pójść do galerii handlowej, co od teraz i tak nie będzie mieć sensu. Nie znając jeszcze decyzji rządu, taką odprawę zrobiliśmy. Teraz usiądziemy i będziemy wiedzieli jak rozprzestrzenia się i jak wygląda sytuacja epidemiczna, czy ktoś ma jakieś objawy, czy siedzi w domu i wtedy będziemy podejmować decyzje na temat dalszego reżimu treningowego. Jak wiemy drużyna ze sztabem nie podlega prawnie pod ustawę o zgromadzeniu 50 osób, więc możemy robić treningi, ale decyzje będziemy podejmować do wtorku - powiedział prezes.

Źródło: Kanał Sportowy


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~ts_wisla
...
Prezesie! Trochę to jednak spapraliście, bo nie chcemy tylko kupować akcji, ale ten wirtualny stadion tez chcemy zapełnić. Także ataki będą się jeszcze nasilać ;) „Nigdy nie Zginie”!

75            -9
osjan
Wisła
Wisła to my! Jak widać to nie jest tylko hasło, to się dzieje! Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jeśli Zarząd będzie działał tak jak do tej pory, jestem optymistą. My pomożemy!

64            -7
~~~Guru^22
Jesli znow sie sprzedadza 4.28 mln akcji...
...to bedzie kosmos. Lacznie daloby to 8mln PLN z akcji. Jestem ciekaw czy jestesmy w stanie tyle zainwestowac w klub jako kibice, acz na pewno druga transza bedzie trudniejsza do zrealizowania (choc jest juz 1.3mln)!

60            -5
osjan
Wisła
Wisła to my! Jak widać to nie jest tylko hasło, to się dzieje! Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jeśli Zarząd będzie działał tak jak do tej pory, jestem optymistą. My pomożemy!

30            -4
~~~Nh
Kryzys
Jaki wirtualny stadion chłopie ? Jak wszystko odwołane. Lepiej zostaw sobie pieniądze żebyś miał za co wyżywić rodzinę, bo aktualnie wiele polskich firm padnie przez to co się dzieje.

10            -36
~~~fan 1968
akcje 2020
..... tym razem kupiłem 2, szału moze nie ma, ale dajmy z siebie coś jeszcze, żeby mieć czyste sumienie i małą dumę! Za rok o tej porze może będziemy myślami gdzieś blisko podium:-)

28            -4