Poniedziałek, 16 marca 2020 r.

Rozgrywki sportowe w Polsce zostaną zakończone?

Aktualna sytuacja epidemiczna, panująca aktualnie na świecie sprawia, że według doniesień "Dziennika Łódzkiego" związki sportowe w Polsce mają zostać zobligowane do zakończenia rozgrywek ligowych w naszym kraju. Jeszcze dziś miałoby się bowiem odbyć nadzwyczajne spotkanie z minister sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk, na którym ta informacja ma zostać przekazana.

Jednocześnie trwać będą prace prawników, którzy przygotowują dokumenty, na mocy których takie działania związków miałyby być zgodne z prawem.

Ministerstwo ma zająć ponadto stanowisko odnośnie premii w postaci awansów do europejskich pucharów, a także tego, czy kluby będą mogły być ukarane spadkami.

Aktualnie w Polsce część rozgrywek została już zakończona, jak choćby liga hokejowa, czy też Energa Basket Liga Kobiet. Większość sportowej rywalizacji jest jednak zawieszona, tak dzieje się m.in. w Ekstraklasie i pozostałych rozgrywkach piłkarskich, a także tych pod egidą Polskiego Związku Koszykówki, Polskiego Związku Siatkówki, czy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Źródło: Dziennik Łódzki, TVP Info


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


30    Komentarze:

~~~Bukmacher
STS a zakład długo terminowy
Kurka obstawiłem kilka tysięcy na Wiśle że się utrzyma jeszcze po kursie 1,55. Musiałem chyba z 30 zakładów po mniejszej kwocie jako stawka bo blokowali czasem powyżej 500. No i zamiast zysku z wygranego zakładu pewnie będzie zwrot :/

24            -12
~~~Kristof/
Zbyt pochopna decyzja
Wedlug mnie żeby wszystko zlikwidiwac czas bedzie zawsze,poczekajmy jeszcze 2,3 tygidnie

35            -41
~~~mix
Krostof. Poczekać 2-3 tygodnie?
To małe badziestwo tak się rozprzestrzenia ze i u nas bedzidą tysiące zachorowań. Coraz więcej jest prognoz że kryzys potrwa rok. Utrzymanie w lidze to najmniejszy problem. Tu grozi w takim scenariuszu wszystkim klubom bankructwo.

38            -28
~~~Guru^22
Pytanie o tabele ekstraklasy
Czy bedzie sie liczyc sytuacja z chwili obecnej?

30            -5
~~~krakus z dziada pradziada
Panika nie jest wskazana
Jeżeli wszyscy użyjemy mózgów to gospodarka światowa może stanąć na dłużej i wyniesiemy z tego ogromną lekcję. Dziś powinniśmy zminimalizować swoją aktywność poza domem, jak to się wiąże z brakiem pensji to bank powinien odroczyć na spłatę kredytu, Tauron skasować rachunki, administracja czynsze. To co piszę to wielki skrót myślowy, ale generalnie chodzi o to żeby mieć środki na jedzenie. Lepiej wyjść na zero przez labo lekko pod kreską ale unormować sytuację niż żyć w strachu i panice, która ma miejsce przez wiele dłużej tylko pod to żeby gospodarka hulała, bo i tak na normalnym poziomie nie będzie przez chwilę hulać. Ludzie już dziś pokazują jak bardzo "grabią pod siebie", wykupili sklepy i sprzedają on-line kaszę, ryż, makarony z zyskiem. Czarny rynek zaczyna rosnąć jak za czasów komuny czy wojny. Podsumowując nie kończyłbym rozgrywek póki co, należy dać sobie kilka tygodni i zobaczyć w którą stronę to wszystko zmierza, decyzje będzie można podjąć później, póki co należy się skupić na zatrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

36            -8
~~~JanuszFut bolu
@Guru^22
Obecna sytuacja jest bez precedensu, ale moim zdaniem można tu zastosować analogię do wycofania drużyny w trakcie rozgrywek. Zasady były takie: jeśli dany zespół rozegrał więcej niż 50% spotkań, wyniki z boiska były utrzymane, a następne mecze były rozliczone jako walkowery; jeśli tych meczów było mniej niż 50%, wyniki były anulowane.

7            -24
stary wiślak
Nie powinny być zakończone,tylko anulowane.
Nie wolno komuś przyznawać mistrzostwa,ani relegować do pierwszej ligi,bez rozegrania pełnego sezonu. Jest tylko problem kto ma grać w rozgrywkach europejskich i których,oraz problem awansu dwóch zespołów z 1 ligi.Nie widzę lepszego rozwiązania i mniej kontrowersyjnego.

46            -33
~~~Ryan
Zakończenie sezonu...
To dopiero początek, prawdopodobnie nowy w ogóle nie wystartuje! Walka z COVID-19 ma potrwać do następnego roku!! Będzie to sytuacja bezprecedensowa, wszyscy pozostaną w blokach startowych, jeśli UEFA nie udzieli pożyczek klubom z mniejszych lig grozi szereg bankructw, upadek dzisiejszej piłki to realne widmo. Bez kibiców, wpływów nawet najwięksi nie utrzymają się na powierzchni, jeśli nie będziemy solidarni nie przetrwamy. Nadchodzą ciężkie czasy tak dla nas jak i sportu ogółem.

32            -20
~~~mm80
Miasto
Widzę jedyny plus Wisła nie będzie płacić za wynajem stadionu i jego utrzymanie zobaczymy jak na to mjcher i spółka 😉

62            -10
Jazz
.
Rozgrywki będzie można uznać za niedokończone, to się już zdarzało w zamierzchłej historii. Oczywiście kibice Legii sami sobie przyznają tytuł tak jak w 1993. Kwalifikacje do rozgrywek europejskich to może być najmniejszy problem, bo może ich wcale nie być. Przystapienie do kolejnych rozgrywek na owych warunkach powiedzmy do marca 2021 to też nie musi być wielki problem - może być ograniczona liczba chętnych spełniających w tym czasie narzucone warunki licencyjne (bankructwa, zerwane umowy, odejścia piłkarzy itp). Dlatego na razie nie ma się co martwić o rozgrywki w przyszłym roku. martwić się można co najwyżej o samą Wisłę.

41            -8
~~~lolo
mm80
Proponuję przeprowadzkę na Myślenice, bo Jacek Majchrowski powie że nie graliście na stadionie ale za to przebywaliście w moich obiektach. Poznacie Prezydenta Miasta Krakowa jak do tego podchodzi. Kiedy epidemia rosła, nasz Prezydent Miasta był zajęty w salonie Lexusa, wybierał kolor deski rozdzielczej. Zamiast wdrożyć plan dla dwóch klubów piłkarskich w Krakowie i udostępnić obiekty pod trybunami jako centrum dowodzenia dla lekarzy, wojska, policjantów, ;-)

40            -4
~~~OLD KIBIC WiSLY
stary wiślak.
Nie rozumiem, dlaczego anulować rozgrywki, a więc coś co się odbyło. Jeżeli rozgrywek nie można dokończyć, to można je zakończyć teraz i po problemie, bez wikłania się w dalsze problemy. Ale anulować ? Dlaczego ? Możesz ten temat rozwinąć ? Z drugiej strony jestem ciekawy, jak ten sam problem rozwiążą w innych krajach. I czy rozgrywki anulują ?

40            -16
~~~Peperoni
stary wislaku
Czy idąc tokiem twojego rozumowania o anulowaniu rozgrywek, anulować trzeba wygrane Derby, strzelców bramek, zimowe transfery i wszystko po tej czarnej dziórze zaczynać od nowa ? Proszę o odpowiedź. Będę wdzięczny.

34            -12
~~~mm80
lolo
tylko przyklasnąć ! do odwołania Myślenice !

19            -3
stary wiślak
Peperoni!
Wygrane derby są zarejestrowane dla historii i strzelcy bramek tez są zapisani, Transfery są aktualnie obowiazujacymi umowami i one z anulowaniem rozgrywek nie maja nic wspólnego to są umowy cywilno prawne czy innego typu. Anulowanie dotyczyło by tylko rozegranych meczów w sensie ustalenia kolejności miejsc. Od nowa zacznie się kiedyś nowy sezon, Cała reszta pozostaje bez zmian. A co jest problemem już napisałem.

22            -26
~~~#*****#
" stary wislaku "odpowiedź na poziomie chłopca z piaskownicy
Im dłużej czytam twoje posty, tym bardziej nabieram przekonania, że na sporcie znasz się słabo, a na prawie którego dotykasz to katastrofa. Tak sobie to wymyśliłeś i tak ma być? Manipulujesz i wyrywkowo wstawiasz dziwne rzeczy, które nijak się mają do rzeczywistości. Ktoś kiedyś napisał, że nieźle manipulujesz, a przy okazji, aby ukryć swoją niewiedzę. Jesteś tutaj chyba jedyny, który wysuwa kosmiczne teorie wzięte z SF lub piaskownicy. Czy ktoś ci doradza pisać takie bzdury? Czy masz świadomość, że anulowanie rozgrywek to miliardy? Wtedy nie było wirusa ! Chyba nie wiesz o czym piszesz, albo niczego nie kumasz ! Zresztą po co to pisze. I tak nie zrozumiesz.

24            -15
~~~#*****#
" stary wislaku "
Myślisz, że Legia będzie pierwszą do poparcia anulowania rozgrywek z taką zdobyczą punktową i wydaniem olbrzymiej kasy na transfery ? Jeżeli tak uważasz, to podtrzymuje to co napisałem wyżej. Pewnie z Legii twojego subtelnego głosu posłuchają ! PZPN z prezesem ZB także.

25            -12
Tomek01
Czas pokaże...
Panowie czas pokaże oby nie wszystko było stracone. Najważniejsze aby Wisła utrzymała się w ekstraklasie.

21            -3
Niewierny Tomasz
W 1939...
też nie dokończono rozgrywek. Rozegrano 69% meczów a mimo to nie przyznano Mistrza Polski i nikt nie spadł. Rozgrywki zostały potraktowane jakby ich nie było. Tak samo powinno być i w aktualnym sezonie.

18            -13
Niewierny Tomasz
Zresztą...
następne granie będzie w kwietniu 2021, będzie można rozgrywki dokończyć. Tylko trzeba zamrozić stan klubów z dnia dzisiejszego(stan zawodniczy, trenerski i właścicielski) FIFA, UEFA i PZPN muszą klubom pomóc aby ten rok przetrwały.

8            -12
stary wiślak
~~~#*****#!
Ja nie wysuwam kosmicznych teorii z piaskownicy i zapewniam cię,że wiem jakie są skutki finansowe tego wszystkiego. To co napisałem jest realnym scenariuszem i zapewniam cię,ze już pewnie rozważanym w PZPN.Bo jaka jest alternatywa? Uznać tabele ligowe za końcowy wynik sezonu ,bez dogrania reszty?Kiedy dogrywać zaległe mecze,jak nie znamy terminu zakończenia wymogów związanych z epidemią? Martwmy się kiedy da się grac mecze nowego sezonu.Kompletnie nie rozumiesz sytuacji epidemiologicznej i ile to potrwa. Owszem można powiedzmy od września dogrywać ten sezon. Tylko kiedy zacząć i zakonczyć nowy?

17            -20
~~~#
" stary wislaku "
W dniu 16.03. g. 8:40 piszesz : "Nie powinny być zakończone, tylko anulowane". Dzisiaj już piszesz co innego, czyli sam nie wiesz co chcesz ! Dalej uważam, że że sportu jesteś słaby, a chcesz przez wpisy udawać fachowca. Nie od dziś kiepsko to ci wychodzi o czym pisze dziś i pisałem wcześniej. Wiele ludzi tutaj pisze, starszych i młodych, ale takiego bajtloka to łatwo poznać.

20            -13
~~~€
"stary wiślak"
Chciałeś zaistnieć, to zaistniałeś. Co to znaczy anulować? Nie było, nie odbyły się? A co z finansami kibiców? Zwrot za karnety i bilety? A sponsorzy? Też zwrot? Kto PZPN? Lotto, PKO, .....czy może "stary wiślak" coś zwróci?

24            -16
stary wiślak
Anulacja jest też zakończeniem!
Lepszym niż zakończenie sezonu bez odbycia wszystkich meczów. Niedograne rozgrywki i przyznawanie tytułu czy spadku przy stoliku jest nie do przyjęcia. To tak,jakby mecz przerwać w 50 minucie i wynik do tej minuty zaliczyć jako wynik końcowy,bo np. z powodów atmosferycznych,nie dało się dokończyć meczu. Ja to nazwałem anulowaniem,które przecież jest zakończeniem,bez zaliczania cząstkowych wyników rozgrywek Zatem,albo dogrywamy sezon(kiedy?) ,albo go kończymy,bez przyznawania mistrza i spadkowiczów.

19            -21
~~~Guru^22
Zakonczyc sezon na stanie obecnym
Nie wiem co mowia regulaminy, ponoc w Serie A wyniki liczyc sie maja dla polmetka sezonu (dla nas bylby to spadek). U nas wiekszosc sezonu rozegrana, mozna pokombinowac rozne warianty w zwiazku z bezprecedensowa sytuacja. EURO 2020 bedzie w 2021, wiec teoretycznie bedzie troche czasu na dokonczenie sezonu, ale wkazniki wzrostu zachorowan nie wroza nazyt dobrze takim mozliwosciom.

5            -11
~~~belfer z podstawówki
stary wiślaku. Jestes niezłym manipulantem i oszustem ! tuta
Anulować i zakończyć to jest to samo ? To proponuje, abyś zaraz zakończył pisanie i anulowano twoj dostęp do portalu tutaj, albo uznano podstawówkę, a anulowano średnie wykształcenie ! Masz poważny problem i podstawówka to minimum wykształcenia, bo reszte nic nie rozumiesz ! Prościej wytłumaczyć się nie da.

15            -14
stary wiślak
~~~belfer z podstawówki! Jaka manipulacja?
Napisałem o przypadku zakończenia rozgrywek poprzez ich anulowanie. Nie napisałem o zakończeniu, z zaliczeniem cząstkowych wyników,niedogranego sezonu i uznaniu aktualnej tabeli za końcową,bo jestem temu przeciwny. Anulowanie kończy rozgrywki,więc jest ich zakończeniem nie ukończeniem ,tylko zakończeniem wyjątkowym.Efektem jest koniec sezonu i uznanie go,jakby się nie odbył. Masz rozwiązanie,twoim zdaniem lepsze,panie profesorze,to go podaj. Chętnie się zapoznam.

13            -19
~~~belfer z podstawówki
stary hejter !
Gdybyś sobie łapek nie dodawał każdego dnia, byłbyś na poważnym minusie, bo twoich postów nikt nie popiera, a ty nieustannie się ośmieszasz, gdyż twoja wiedza jest na poziomie " zerówki ". Każdy kto ma inne zdanie, nawet lepsze, jest też przez ciebie gnębiony minusami ! Masz fatalny i mściwy charakter, a może jesteś już chory mścicieli !

10            -5
~~~*#####*
~~~belfer z podstawówki. Z kim Ty piszesz?
Hejter jest niereformowalny. Zawsze krytykował klub, trenerów ( poza Wdowczykiem, który wyrwał kasę), zawodników, ( poza RB9), humanitarne, Socjos, oraz wpisami krytykował niesłusznie oddanych klubowi kibiców ! Jego teorie to utopia, albo brak wiedzy i szacunku do klubu, działaczy i kibiców. Myślisz, że ten mściwy komuch zasługuje na szacunek i odpis ? To twardogłowy komuch, który nie czyta literatury sportowej i nawet nie nie wie co sądzą dzialacze, piłkarze, PZPN o anulowaniu rozgrywek ! W chorej głowie, chore pomysły!

10            -3
stary wiślak
belferku szanowny!
To łapek można sobie tak dodawać bez ograniczeń? Oświeć mnie,bo kiepski jestem w informatyce. Może zacznę sobie dodawać. Tylko po co?

5            -11