Piątek, 27 marca 2020 r.

Rada nadzorcza Ekstraklasy uchwaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy

Rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia zawodników w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami w kraju spowodowanymi przez pandemię wirusa SARS-CoV-2.

Wskutek wprowadzonych w Polsce ograniczeń kluby nie mogą prowadzić zorganizowanych treningów i rozgrywać meczów. W rezultacie, świadczenie usług profesjonalnych przez zawodników na rzecz klubów w dotychczasowym kształcie zostało znacząco ograniczone, a kluby nie osiągają zaplanowanych przychodów. Przyjęta uchwała ma na celu minimalizowanie negatywnych wpływów pandemii na sytuację finansową klubów, a zwłaszcza uchronienie ich przed bankructwem, zachowanie miejsc pracy i ochronę wynagrodzeń, a także zapewnienie integralności rozgrywek.

Uchwała rady nadzorczej Ekstraklasy reguluje, że kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50%, jednak do kwot nie niższych niż 10 tys. zł brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tys. zł netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT. Obniżki wynagrodzeń piłkarzy mają obowiązywać od 14 marca br. do minimum pierwszego meczu ligowego w Ekstraklasie rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności, jednak nie krócej niż do zakończenia sezonu rozgrywkowego 2019/2020 lub do dnia 30 czerwca 2020 r. - zależnie od tego, które z tych zdarzeń nastąpi później.

Na bazie uchwały rady nadzorczej zarząd Ekstraklasy zwróci się do zarządu PZPN o przyjęcie stosownych regulacji w Federacji w tym zakresie, obejmujących także zasady wyłączające możliwości rozwiązania kontraktów przez zawodników wskutek obniżek wynagrodzeń dokonanych na bazie uchwalonych zasad. Ta pomoc ze strony Związku jest obecnie traktowana przez kluby jako priorytetowa, gdyż zapewnia wsparcie w bieżącym sezonie i daje szanse na przetrwanie tego trudnego okresu.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~kibol_lud ojad
Kuba...
będzie musiał dostać sporą podwyżkę

89            -10
~~~*#####*
Jestem ciekawy opinii @starego wiślaka.
Zawsze uważa, że wszystko wie lepiej. Może obok rozgrywek trzeba naszym piłkarzom i działaczom anulować pobory. To był Twój rewelacyjny pomysł ! PZPN i ESA do kosza ?

21            -61
~~~*#####*
Pryncypialnie, szrot kibicowski neguje wszystko.
Wiele się dzieje, aby pomóc Wiesłce i to jest też negowane. Myślę, że nie robią to prawdziwi kibice, tylko trolle i hejterzy, którzy mają w tym cel. Pozdrawiam wiernych Wisełce. Damy radę, nawet tym przeciwnikom !

28            -36
~~~☆ Guru^22 ☆
50%
Szokujaco duzo. W Wisle kokosow sie nie zarabia.

23            -9
~~~*#####*
stary wislaku ! !
Czy chciałbys zaprzeczyć ? Panicznie boisz się minusów i prawdy. Twoja prawda to zaprzeczenie rzeczywistości, którą zakłamujesz, podobnie jak szrot wiślacki. Wielki szacun dla wiernych i oddanych wiślaków, bo tylko na nich można polegać. Jak twoje ulubione Socjos ? Judasze zawsze manipulują i minusuja ! To nie nasi kibice ! Jeszcze trochę i wszystko będzie jasne!

16            -56
~~~*#####*
Kiedyś była straszna bieda w Wiśle, gdzie kopałem piłkę,
Trener Grabka, szukał talentów na Błoniach i wiele ich znalazł. Wszyscy pomagali, nosiłem w termosie herbate. Dzisiaj szrot ma komfort, aby negowac. Było gorzej niż jest. Komu zależy, aby było gorzej ? Kto ma w tym cel. Prawdziwemu z krwi, bólu i kości Wiślakowi ? Kanapa i hejt na bezrobociu. Jesteś kto kibicem Wisełki ?

20            -59
~~~*#####*
" stary wislaku "
Przez wiele lat byłem blisko Wisły. Wiem od kolegów co się dzieje. Takich herezji, teorii spiskowych, SF, nie czytałem. Skąd ty je bierzesz? Kto tak manipuluje. Klub trzyma się dobrze i pewnie tak zostanie, a co będzie z tobą? Kiepsko wychodzą manipulacje i hejt, pewnie na tym poziomie zostaniesz, ale to twój problem !

20            -52
~~~OLD KIBIC WiSLY
~~~*#####*
Wyluzuj. Niech każdy pisze co chce. Przez wiele lat starsi kibice poznali starego wiślaka. Zostaw im ocena dla dobra sprawy i zakończ spór. Mnie też minusował, ale to nie powód, abyś robił to samo. Nie wnikam, kto ma lepszą wiedzę, ale pisze to dlatego, bo wiem kim jesteś i szybciej to zrozumiesz. Pozdr

31            -20
~~~Nicholas
Kuba
Brawo kuba

17            -10
~~~Wiślak93
Zarobki Zhukova
Żeby Zhukovowi nie zeszli z pensji o połowę, bo jeszcze się okaże, że na wynajem mieszkania braknie, jeśli rzeczywiście ma 3k euro miesięcznie.

21            -14
~~~Zatroskan y kibic
Uchwała Ekstraklasy itd....
Według mnie cała ta śmieszna uchwała Ekstraklasy o legalnej obniżce poborów dla piłkarzy przez kluby to mówiąc grzecznie : „ bajki na dobranoc” a niegrzecznie to Ekstraklasa może sobie ta śmieszna uchwale wsadzić glebokooooo i popchnąć patykiem.. piłkarz ma kontrakt podpisany z klubem i z klubu pobiera pobory. Jedynie DOBRA WOLA PIŁKARZA może zmniejszyć Jego miesięczna wypłatę. Owszem, sytuacja w Polsce,Europie, na świecie jest bardzo zła, wręcz tragiczna, ale stawianie sprawy w ten sposób, ze : „ piłkarze, musicie. Wykonać nie dyskutować” jako żywo przypomina czasy komisarzy i ich słynne :” wpieriod, wpieriod, ni chu.. nazad”. Każdy z żyjących zdaje sobie sprawę, ze świat” nagle stanął na głowie” i trudno zawyrokować, kiedy to wszystko wróci do normy. Wiec nie ośmieszajmy się takimi głupimi uchwałami, ze” MUSICIE”. Wierze, ze ten armagedon niedługo się skończy i wrócimy do gry jeszcze silniejsi mentalnie. Życzę wszystkim by nie dali się „ coronce”

6            -24
~~~Marcin z BF
...
MSK Zilina w stanie upadłości, nasz stały sparingpartner. RIP

16            -6
hutniczek12
Wiślak..
Po efektach ich poznacie. Poczekajmy niech powiedzą o ile będą mniej zarabiać .Dopiero wtedy można będzie powiedzieć : PIŁKARZ WISŁY KRAKÓW albo ZWYKŁY KOPACZ

8            -6
~~~Zatroskan y kibic
Uchwała Ekstraklasy.....
Gdy tylko Ekstraklasa „ spłodziła” potworka tzw uchwale o obcięciu 50% poborów piłkarzom to odrazu wyśmiałem ten pomysł jako niedorzeczny i niezgodny z prawem. Jak widać powyżej: kilkunastu komentujących dało mi minusy - czyżby to byli członkowie „ Komisji ekstraklasy”? Ha ha ha. Polska prawem stoi- co podpisane: ma być wypłacane. Natomiast jeśli piłkarz sam zrozumie powagę sytuacji i zechce pomoc klubowi to obie strony mogą iść w tym temacie na kompromis. Wierze, ze nasi zawodnicy okażą się KIMŚ lepszym niż tylko kopaczami piłki .

7            -10
stary wiślak
~~~`*####*
Miałem napisać opinię. Ale skoro tym,człeczyno marna,masz być jej recenzentem. To ci powiem,nie dostaniesz satysfakcji. Wylecz się z obsesji na moim punkcie,a sadząc po minusowaniu twych wypocin poklasku w tej sprawie nie zdobyłeś. Czyli jednak nie masz sojuszników w niszczeniu mnie.

23            -11
~~~*#####*
" stary wislaku "
Twój post, to chyba tym razem spóźniony żart primaaprilisowy ! Nie masz wiedzy to nie pisz, farmazonów jak zwykle. Tyle i aż tyle !

10            -22
stary wiślak
~~~####~~
Przecież nic tu pierwszy nie napisałem . To ty moją osobę zaczepiłeś w tekście. Mimo,ze nie zabrałem głosu w temacie. Zatem o co się mnie czepiasz? Atakujesz mnie przy kazdej okazji,ale w tym przypadku nire wypowiedziałem sie,tylko pierwszy mnie zaczepiłeś. Masz obsesje by mnie zwalczac?

21            -10