Środa, 1 kwietnia 2020 r.

Porozumienie w sprawie nazwy i herbu Wisły Kraków

Wisła Kraków SA oraz Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków - doszły do porozumienia w sprawie wykorzystywania przez wiślacką spółkę nazwy klubu oraz logotypów.

Oto komunikat klubu w tej sprawie:

Podpisane umowy regulują prawo do korzystania przez spółkę akcyjną ze znaków towarowych klubu Wisła Kraków będących do tej pory w wyłącznym posiadaniu stowarzyszenia.

31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków SA pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe stowarzyszenia Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Jednocześnie strony podpisały porozumienie regulujące wieloletnią współpracę marketingową obydwu podmiotów składających się na klub Wisła Kraków.

Porozumienie obejmuje znaki słowne "Wisła Kraków" i "TS Wisła" oraz znak słowno-graficzny "TS Wisła 1906" (historyczny herb klubu). Wszystkie one będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych.

Po podpisaniu dokumentów regulujących prawa do znaków towarowych, na ręce przedstawicieli zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła złożone zostało oświadczenie panów Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego rozpoczynające proces przejęcia przez nich akcji Wisła Kraków SA. Obydwie strony dołożą wszelkich starań, aby do transakcji doszło na przestrzeni tygodnia.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


43    Komentarze:

~~~Darek211
W końcu!
Swoją drogą ta trójka "zbawicieli" to najlepsze co mogło nas spotkać, wierzę że razem z nami kibicami przywrócą Wisłe na szczyt!

166            -8
~~~Brawo
Brawo
Genialna informacja:-) a akcji jeszcze pełno, do dzieła:-)

129            -10
~~~Lest@n
Prima aprilis
Szkoda że to jest tylko żarcik🙂

26            -94
~~~Ryan
Wielka Wisła
sprawdziłem na stronie TS, S.A. oraz twitterze Jarka Królewskiego wszystko się potwierdza, oby to nie był tylko fake aprilis.

87            -4
~~~Guruli 76
Pewnie pryma aprilis!!
j/w

22            -65
~~~Ekonom
Nareszcie
Miejmy nadzieję że to nie prima aprilis

60            -7
~~~Matt
Żarcik czy nie żarcik ? :)
Oby to nie byl Prima Aprilis :D

48            -6
marcind75
...
Świetna wiadomość:), teraz tylko kupujmy akcje bo licznik stanął

60            -7
~~~eMeReS
porozumienie
cud! miód! ultramaryna!

55            -4
Nowicjusz
Prima Aprilis
Tylko żeby to się nie okazało kiepskim żartem

39            -8
~~~zostań w domu
1.04
Jeżeli to jest żart to bardzo kiepski. Jeśli nie to super wiadomość

61            -5
~~~zapewne
tia
Prima aprilis...

16            -48
~~~krisss
Jeśli to nie Prima Aprilis to pierwsza dobra wiadomość
od dawna. Brawo Panowie !

44            -6
stary wiślak
Oby to nie był żart primaaprilisowy.
Oby!

30            -12
~~~skórczy łysy twórczysyn
50%
miało być po 50% czy SA dążyła do 100%?

16            -17
ddd
WRESZCIE
Az nie wierzę,że się udało. Genialne wieści,teraz czekamy co dalej. Np Buksa miał zostać,gdy się wszystko wyjaśni,więc... :-D Wreszcie nadejdzie normalność na R22,a Kuba właścicielem Wisły-brzmi jak piękny sen. Trwaj pierwszy kwietnia,jesteś piękny. :-)

60            -4
Kosmaty
BRAWO!!
Po cichutku, ale sprawa została załatwiona. Mam nadzieję, że z korzyścią dla obu stron umowy (W końcu dla kibica to jedna i ta sama Wisła, chociaż z punktu widzenia kodeksów to są dwa odrębne byty). Ale to był najważniejszy i najtrudniejszy do ustalenia punkt. Rozwiązano kwestię znaków towarowych, rozwiązano kwestię akademii, pozostał jedynie punkt dotyczący kontroli nad "długiem historycznym", ale skoro dogadano się w kwestii znaków towarowych (co wydawało się największą trudnością), to i tu wierzę w pozytywne rozwiązanie.

45            -8
~~~kris7
Nie wierzę w prima aprilis....
Czy komuś w obecnej sytuacji teraz w głowie strojenie sobie żartów ? A jeśli już chciałby utrzymać tradycję 1 kwietnia to jeśli podając taką informację robi sobie żart, to chyba jest niespełna rozumu (najdelikatniej ujmując).

62            -10
Kosmaty
Informacja ważna z jeszcze jednego względu:
Buksa ma kontrakt tylko do końca roku, ale jego tata podkreślał, że chcą podpisać nową umowę z Wisłą, ale klub musi być stabilny i sytuacja musi być klarowna. Chodziło o to, że chcą być pewni, że Wisła nie rozpadnie się już po przedłużeniu kontraktu komplikując sytuację Olka w kwestii dalszego rozwoju transferu. Teraz ta przeszkoda znika i droga do przedłużenia umowy (a co za tym idzie znacznego umocnienia pozycji Wisły w negocjacjach z potencjalnymi kupcami i podbicia ceny za jego kartę) stoi otworem.

52            -5
~~~markos
Jeśli to Prima Aprilis
to, nabrały się prawie wszystkie profile na FB, które informują o Wiśle i nie tylko ? ;-)

31            -6
sk04
Wystarczył kryzys!
Koronawirus zrobił swoje. Trzeba było tak potężnego kryzysu, aby działacze z TS-u zrozumieli, że bez Ratowników nie pociągną tego wózka. Mam nadzieję, że niebawem dowiemy się czegoś więcej o współpracy marketingowej pomiędzy S.A. a TS-em. Dla mnie jedynym sklepem Wisełki jest link » (obecnie trwa licytacja zegarków z limitowanej serii, do której gorąco zachęcam). Chyba Nam wszystkim spadł kamień z serca :-) Najbardziej cieszę się z ostatniego akapitu o przejęciu akcji przez Kubę i pozostałych Ratowników :-) :-) :-) !

38            -9
TTT
Akcje
To teraz tylko patrzeć jak reszta akcji dziś zostanie wykupiona do zera.

42            -5
~~~tw Bolek
....
Z poważnych spraw nie powinno się robić żartów a tym bardziej w takim okresie! Jeśli ktoś to wymyślił dla żartu to nie ma słów żeby go określić. Żarty 1 kwietnia dotyczą zwykle jakiś pierdół w stylu że odkryto tajne przejście z kopalni Wieliczka do Bochni. Pamietam kiedyś zrobili taki żart.

32            -10
~~~ts_maciek
Akcje
Tylko nie piszcie, że to prima aprilis, bo uduszę! Ale Super ! Trzeba dokupić akcji.

32            -6
Engrandel
Mam nadzieje, że to nie żart z okazji 1 kwietnia
j/w

19            -7
Kosmaty
@~~~skórczy łysytwórczysyn + podejrzenia o prima aprilis
To nie może być żart na 1 kwietnia. Sprawa jest zbyt poważna i konsekwencje tego ogłoszenia zbyt mają tak dużą wagę, że tu nie mogą sobie pozwolić na żart. Po tym ogłoszeniu nagle klaruje przynależność właścicielska klubu, a to pociąga za sobą lawinę skutków. Sponsorzy dotychczas ostrożni w podejściu do klubu mają wyjaśnioną lwią część najważniejszych wątpliwości. Pozycja negocjacyjna samego klubu od ręki staje się bez porównania mocniejsza niż dotychczas i to na każdym polu (zarówno ze sponsorami, na długoletnie kontrakty z piłkarzami, jak i z miastem). Także furtka do zmiany akcjonariatu zostaje znacznie szerzej otworzona... i już nie chodzi tu o sprzedaż klubu w całości, ale nawet ewentualne dopuszczenie "czwartego do brydża", w końcu teraz sytuacja prawna staje się poprostu klarowna i oczywista. Poza tym kto normalny puszczałby to jako żart, kiedy reakcja po ogłoszeniu takiego kawału jest tak oczywista dla każdego? ------------------------ ------------- @~~~skórczy łysytwórczysyn Propozycje trio były takie, że: 1. Prawa do znaków towarowych mają być podzielone po połowie. 2. Każdy operuje pamiątkami swoich sekcji indywidualnie, nie wchodząc w paradę drugiej stronie. Czyli pamiątki dotyczące części piłkarskiej produkowane tylko pod egidą S.A i cały przychód z tych pamiątek jest tylko dla S.A, z drugiej strony pamiątki dotyczące stricte pozostałych sekcji produkowane tylko pod egidą TS i cały przychód dla TS. 3+4. Pamiątki "ogólnowiślackie&qu ot; są podzielone, czyli każda strona może je robić i sprzedawać na własną rękę bez partycypacji drugiej w kosztach i przychodach. Do tego S.A pomaga w dystrybucji wszystkich pamiątek, zarówno piłkarskich, jak i pozostałych sekcji, czyli o ile S.A nie dostanie grosza np. za koszulkę koszykarską, to będzie ona w ofercie oficjalnego sklepu Wisły S.A. Jeśli dobrze rozumiem powyższe oświadczenie, to pierwsze 2 punkty zostały spełnione, a co pozostałych punktów jakoś się dogadali (w oświadczeniu oczywiście nie podano szczegółów, ale zapewne nie odbiegają one zbytnio od początkowych propozycji ratowników).

25            -7
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Nowe Rozdanie
WIELKIEJ WISLY mam nadzieję . Jeśli będzie trzeba każdy Wislak niech pomaga chociaż symboliczna kwota.. PODKRESLAM idzie prawdziwa Wielka Wisła z Blaszczykowski i Królem jako właściciel . TO JEST MEGA RADOSNA WIESC

32            -3
Jazz
.
Jakby to miał być żart to byłby bardzo niestosowny w obecnym czasie. Z doświadczenia wiem jednak że redakcja w artykułach typu "prima aprillis" zwykle blokowała komentarze tych osób które się domyśliły, że to żart. Więc sugerując się powyższym zakładam, że to prawdziwa informacja.

21            -2
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Niech się nas obawiają w Ekstraklapie bardziej
Niż wirusa w koronie bo CZUJE ZE NADCIAGA #NOWA UCZCIWA Prawdziwa i ZWYCIESKA WISLA KRAKOW !

51            -4
hutniczek12
Wiślak..
No to moi drodzy bracia kibice WISEŁKI, koniec biadolenia kupujemy resztę akcji . Bo MOJA JEDYNA MIŁOŚĆ TO WISEŁKA ....

38            -5
~~~bingobang o1906
akcje
Widze jakies ruszenie w tym kierunku. moze jakies 2,2 bedzie bo wiadomo ze wirus nas dopiero zaczyna dotykac. Sam kupiłem jedna akcje. Kpiłbym druga ale zapewne zaraz strace prace bo brak zamowien...wiec te 2miliony to i tak piekna sprawa p=

41            -2
~~~goal
Wreszcie!
Czas kiepski, ale wielkie rzeczy rodzą się bardzo często w trudnych momentach.

26            -4
~~~GiGi
??
"Porozumienie obejmuje znaki słowne "Wisła Kraków" i "TS Wisła" oraz znak słowno-graficzny "TS Wisła 1906" (historyczny herb klubu). Wszystkie one będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych." niech mnie ktoś poprawi, jeśli źle zrozumiałem...Spółka S.A będzie mogła wykorzystywać historyczny herb klubu "TS Wisła", sekcja piłkarska wraca do tego herbu ?

16            -3
~~~Niewierny Tomasz DeLuxe
2 kwiecień - artykuł dalej wisi, więc...
to prawda.

28            -5
~~~bartek111 1
Super!!
Może wreszcie się odetną od TS-u i będą mogli spokojnie odbudowywać Wisłę.

13            -3
Kosmaty
@~~~GiGi
Nie wiadomo jeszcze. To znaczy jeśli dobrze rozumiem to teraz jeśli tylko S.A zachce, to może to zrobić. Na początku roku w wywiadach Jażdżyński stwierdził, że chciałby kiedyś zobaczyć piłkarzy z historycznym herbem, bo to w końcu od piłki zaczęła się Wisła. Jednak ta wypowiedź była na zasadzie "chciałbym jako kibic Wisły zobaczyć taki obrazek", a nie "jako właściciel zrobię tak, by to się stało". To różnica. Zatem o ile S.A ma teraz pełną swobodę w operowaniu znakami towarowymi i mogą wrócić do historycznego herbu, to równie dobrze mogą zdecydować by zmiany nie było i trzymać się obecnego herbu. Decyzja z pewnością w znacznej mierze zależeć będzie od kwestii marketingowych i opłacalności takiego ruchu. Czyli od tego, czy "powrót herbowych do korzeni" będzie w stanie generować dodatkowe przychody oraz od kosztów takiego posunięcia. Pozostaje jeszcze kwestia konstrukcji umów w zakresie "wieloletniej współpracy marketingowej" (nie znamy szczegółowych zapisów tych umów), a te także mogą decydować o opłacalności takiego ruchu. Zatem o ile pewnie wiele osób ucieszyłoby się powrotu do historycznego herbu, a nawet wymagałoby takiego ruchu ze strony klubu... to akurat ta wola z ich strony jest najmniej ważna, ponieważ Wisły obecnie wciąż nie stać na podejmowanie decyzji mających zadowolić jakąś grupę osób, ale jednocześnie niekorzystnych finansowo. Dla tego trzeba poprostu przyjąć każdą decyzję klubu w tej sprawie, bo jaka by ta decyzja nie była, to jej podstawą zawsze będzie dobro i korzyć klubu.

17            -4
~~~ts_maciek
Tylko Nowy Herb w sekcji piłkarskiej
Jedna kwestia, która nie daje mi spokoju. Otóż uważam, że Wisła Krakow SA nie powinna wracać do starego logotypu. Wykorzystanie możliwości to jedno, powrót według mnie jest niedopuszczalny... właśnie z uwagi na tradycję spółki i pamięć największych w historii sukcesów tego klubu. Stary herb jest pięknie wkomponowany w ten nowy.

13            -7
Kosmaty
@~~~ts_maciek
Osobiście się z Tobą zgadzam. W nowym herbie jest wkomponowana historyczna tarcza z Białą Gwiazdą, ale w świadomości bardzo dużej ilości kibiców to ten nowy herb jest wyryty w świadomości jako jedyny który znali w zestawieniu z piłką (mowa o młodszych kibicach mających między 20, a 30 lat), z kolei starsi kibice przez ponad 20 lat zdołali się pogodzić ze zmianą przyzwyczaić do "nowego" herbu. Z kolei na piłkarskiej arenie międzynarodowej starego herbu nie zna nikt, a nie jesteśmy Manchesterem City, który może zmienić herb, a i tak ludzie na całym świecie będą wiedzieć o co chodzi. Wisła musi dbać o każdą wartość, która daje jej rozpoznawalność i nie może lekką ręką porzucić czegoś, co jest kojarzone na większą skalę niż tylko krajowa.

12            -3
~~~goal
~~~ts_maciek Kosmaty
Ja jestem za starym historycznym herbem, choć nie mam nic przeciwko nowemu logo, które już też zrobiło się historyczne. Nie wiemy, co mówi w tym zakresie, nowa umowa, ale co do jednego wszyscy jesteśmy zgodni - BIAŁA GWIAZDA powinna pozostać na koszulkach, a nie herb czy logo, jak to miało miejsce kiedyś przez chwilę.

14            -5
~~~bartek111 1
Herb
Herb S.A. jest nowocześniejszy, atrakcyjniejszy, zapadł kibicom przez 20 lat w pamięć. Herb T.S. jest prostszy, łatwiejszy do narysowania i jest historyczny. W perspektywie paru lat będzie łatwiej się utożsamiać z herbem TS. Niestety szykuje się komercja na max i pewnie nawet papier toaletowy zrobią z logo. Bedą chcieli wydrzeć kasę z każdej strony. Mi się bardziej podoba herb S.A. Ale najważniejsze są wyniki. Wreszcie odcięli się od bandytów i mogą normalnie budować Wielką Wisłę.

15            -7
Kosmaty
@~~~goal
A to fakt. O ile różne rozterki w kwestii jednego czy drugiego herbu nigdy nie wygasną i każda opcja będzie miała bardzo dobre i rzeczowe argumenty na poparcie... o tyle Biała Gwiazda jest jedna i neutralna. To symbol uniwersalny i z którejkolwiek strony na to spojrzeć każdemu będzie odpowiadał. Symbol, który jednoczy wszystkie opcje i środowisk skupione wokół Wisły, symbol który nie wzbudza żadnych kontrowersji, idealny na koszulki i powinien tam zostać.

7            -5
hutniczek12
Wiślak..
Skoro wszyscy się cieszymy to pokażmy ,że jesteśmy jedną WIELKĄ WIŚLACKĄ RODZINĄ i ci z nas, którzy jeszcze nie kupili akcji niech to zrobią !!

9            -6
hutniczek12
Wiślak..
Miało nas już nie być .A tu dzięki kilku gościom i nas kibiców JESTEŚMY I BĘDZIEMY.Więc nie marudżmy i wykupmy akcje NASZEJ KOCHANEJ WISEŁKI. Mimo ciężkiej sytuacji w jakiej znależliśmy się wszyscy. WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE.

12            -5