Środa, 15 kwietnia 2020 r.

Liga wróci pod koniec maja?

Według doniesień TVP Sport - w ostatni weekend maja wznowione zostać mogą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy bieżącego sezonu, choć oczywiście wiele zależeć będzie od dalszego rozwoju pandemii koronawirusa w naszym kraju. Mecze odbywać miałby się bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie ligowe, przed zawieszeniem rywalizacji w Ekstraklasie, odbyło się w poniedziałek 9 marca 2020 roku - w ramach 26. kolejki.

Aby dokończyć rozgrywki zgodnie z regulaminem kluby powinny rozegrać jeszcze aż jedenaście serii meczów - każdy po cztery w ramach sezonu zasadniczego, a potem po siedem po podziale na dwie grupy - mistrzowską i spadkową.

Źródło: TVP Sport


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

Kosmaty
Mam nadzieję, że się uda.
Po pierwsze będzie to oznaczało, że sytuacja z wirusem się poprawia. Po drugie jeśli uda się dograć sezon do samego końca to c+ będzie musiało wypłacić całą kasę, a wszyscy wiemy jak bardzo tych pieniędzy Wisła potrzebuje. Po trzecie jeśli uda się wznowić ligę na koniec maja, będzie to oznaczało 8 weekendów (data zakończenia rozgrywek wyznaczona przez UEFA dla ekstraklasy do 19 lipca) na rozegranie 11 spotkań, to oczywiście 3 kolejki w środku tygodnia, ale to też niewielka różnica w porównaniu do oryginalnego terminarza (tam też miały jeszcze być kolejki w środku tygodnia). Ciekaw tylko jestem jak zostanie rozwiązana sprawa kontraktów/wypożyczeń trwających tylko do końca czerwca. Czytałem, że piłkarze, którym kończą się kontrakty mają jeszcze zostać w "starych klubach", by "nie zakłócać integralności rozgrywek", ale nie było napisane czy to samo tyczyć się będzie zawodników wypożyczonych. Z naszego punktu widzenia to bardzo ważna kwestia. Choćby Hebert, Turgeman, Kuveljić, Tupta, każdy z nich zdążył pokazać się z dobrej strony na boisku, a wobec konieczności rozegrania kilku kolejek w środku tygodnia ich obecność to nie tylko jakość gry, ale też odpowiednia głębia składu pozwalająca na konieczne rotowanie składem.

16            -9
~~~Prawdziwa Wisła ☆
MAM NADZUEJE ZE z Kibicami na
Stadionie bo w meczu z 7eeeegla będzie 33k na R22! Kiedy 3ca przejmie Wisłe oficjalnie ..?

8            -20
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Jak bez udziału publiczności to NIE Grać!
Bo miasto kasuje za mecz od Wisły 120tys zł. Nie grać i kończyć ten sezon. Nikt nie spada 2 lub 3 awans z 1lig

10            -20
Kosiarz
@~~~PrawdziwaWisła ☆
o wejściu na stadion wg mnie w tym roku raczej nie ma mowy, a w tym sezonie to na 100%... Włosi przebąkują, że kibiców wpuszczą dopiero jak będzie szczepionka na to g.... a u nas ... cóż zostaje tylko czekać cierpliwie. Co do kontraktów to "góra" (FIFA lub UEFA) o ile się nie mylę dała wytyczne, że mają obowiązywać nie do 30.06 tylko do końca sezonu w danym kraju.

16            -3
~~~Misioł
@Kosmaty
Swoją drogą, c+ mogłoby się wymigać od wypłaty kasy za transmisję, tak? a to dobre, bo nie słyszałem, żeby mieli ochotę zrzekać się kasy z abonamentów, które masa ludzi wykupiła tylko po to żeby oglądać ligę, a nie jakieś żenujące dodatki typu kilkuletnie filmy albo polityczna propaganda jednej czy drugiej strony. a przecież to z tych pieniędzy idzie, skoro c+ je zbiera, to powinno wypłacić całość należnej kwoty.

24            -5
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Dobra ok .. to pytanie za 100pkt
Jeśli otworzą galerie to czemu stadionów nie ...? Gdzie jest różnica ?

12            -14
~~~AVE WISŁA
TYLKO KUBA
bez kibicow nie ma sensu grac zostawic 16 druzyn z ekstraklasy dołożyc 3 z 1 ligi i zacząc nowy sezon w lipcu.Ale pewnie tak się nie stanie bo sponsorzy i kasa.

8            -12
Kosmaty
@~~~Misioł
Zgadzam się, że nie byłoby to ok, gdyby nie wypłacili kasy klubom, ale wciąż zgarniali za abonament za ekstraklasę. Byłaby to skrajna hipokryzja A jednak jeśli śledzisz sytuację na bieżąco, to wiesz, że c+ ostatnią transzę wypłaci proporcjonalnie do stopnia zakończenia sezonu. Wypłaci wszystko jeśli liga zostanie dograna do końca, nie wypłaci nic jeśli sezon zakończy się tak jak stanął. To nie są moje wymysły, tylko komunikaty płynące z ekstraklasy i z poszczególnych klubów, zresztą argument o tym, że c+ tak chce to rozwiązać, jednocześnie pobierając kasę za abonament od kibiców ekstraklasy, był już podnoszony. Inna sprawa, że c+ za abonamenty zarabia tylko część tego, co liczą jako wpływy z okazji posiadania w ofercie ekstraklasy. Drugą częścią jest sprzedaż czasu reklamodawcom, a jest on bezwartościowy, skoro nie ma widzów mających je oglądać, a tych nie ma, bo nie ma meczów dla których włączają ten kanał. To też nie są moje wymysły, tylko niepodważalne fakty i argument jaki podaje c+ na obronę swojego stanowiska o niewypłacaniu całości kasy jeśli liga nie zakończy się w całości.

9            -4
~~~Misioł
@Kosmaty
jeśli tak to zgoda - nie śledziłem ostatnio informacji "okołopiłkowych". Po prostu przyszła mi taka myśl do głowy.

7            -3
Kosmaty
@~~~Misioł
Niestety to prawda. C+ przelewa kasę w 4 transzach i ostatnia nie została jeszcze wypłacona (to oficjalne informacje, nie podlegają wątpliwościom). Jeśli dobrze kojarzę, to ten ostatni przelew jest robiony na koniec sezonu, ale nie dam sobie za to głowy uciąć. Tak czy siak spór/dyskusja czy jak to jeszcze nazwać dotyczy właśnie tej ostatniej części (70 milionów złotych od C+, a jest jeszcze kasa od TVP, nie wiem ile dokładnie, ale to pewnie też kilka milionów, choć to tylko moje szacunki). Tu masz link do artykułu na ten temat: link » Co prawda jest sprzed miesiąca, ale z tego co wiem niewiele się w tej sprawie zmieniło. Tu z kolei masz link do artykułu w którym pisze, że C+ nie chce zwracać abonamentów: link » Nie są podane wszystkie argumenty jakie przewijały się w innych publikacjach rozmowach, które czytałem, ale sedno dobitnie pokazuje to zdanie: "Rozumiemy, że w aktualnej sytuacji pojawiają się komentarze - skoro ligi nie grają, to należy zwrócić koszty abonamentu. To jednak bardzo duże uproszczenie dla funkcjonującego od lat modelu, w którym klienci kupują dostęp do pakietu kanałów, a nie konkretnych wydarzeń, które są tam transmitowane. W przypadku abonentów Platformy CANAL+ to dostęp do kilku kanałów CANAL+ o różnej tematyce, nie tylko sportowej ". Czyli postawę C+ można streścić zdaniem: "nawet jak nie oglądasz, to masz też inne kanały w pakiecie, a te działają jak należy, skoro tak, to nie chcemy zwracać kasy". W innych miejscach czytałem o tym czasie reklamowym w przerwach meczów i w okolicach wszystkich magazynów traktujących o lidze, który to czas ze względu na spadek oglądalności (no bo jak oglądać magazyn omawiający spotkania, kiedy nie ma spotkań i nie ma czego omawiać?) jest teraz bez porównania mniej atrakcyjny, zatem wpływy z tego tytuły znacznie spadły i to kolejny argument stacji. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka innych, ale nie one są istotne, tylko postawa C+, które z jednej strony chce się zabezpieczyć na wypadek nie rozegrania wszystkich meczów (które suma sumarum są przedmiotem transakcji i to za nie stacja płaci, mają więc dobre podstawy by przyjąć takie stanowisko i trudno mieć do nich pretensje), z drugiej nie chcą zwracać kasy za abonamenty (tu sprawa jest dyskusyjna, bo nie sprawdzisz czy dany odbiorca ogląda tylko ligę, czy gdzieś tam przewijają się inne pozycje z ramówki, choć nawet jeśli, to kibice kupują pakiet tylko dla ekstraklasy, a reszta jest dodatkiem, z którego korzystają skoro już jest, ale jednocześnie z łatwością się bez niego odejdą i nie zauważyliby różnicy gdyby tego dodatku nie było).

6            -3
~~~lolo
@Misioł...
Skoro C+ nie chce zapłacić kasy za nie rozegrany mecz do końca z naszych abonentów, to jakim prawem my mamy nadal miesięcznie utrzymywać C+ bez produktu piłki w TV. Tłumaczą się tym, że nie mogą zmienić opłat mniejszych dla kibiców którzy mają pakiet CANAL+ ponieważ tenże pakiet obejmuje, nie tylko PIŁKĘ NOŻNĄ ale także SERIALE, FILMY, MUZYKĘ. I tutaj mają na nasz haczyk że musimy płacić zamiast za sport płacimy za FILMY.

4            -1