Środa, 15 kwietnia 2020 r.

Oficjalny komunikat Ekstraklasy: Nie ma daty wznowienia rozgrywek

Ekstraklasa nie wyznaczyła jeszcze daty wznowienia rozgrywek po epidemii. Zostanie ona ustalona dopiero po uzyskaniu informacji od UEFA dotyczących terminarza międzynarodowego oraz po decyzjach o zakończeniu obowiązywania zakazów wprowadzonych przez rząd - poinformowała Ekstraklasa SA.

- Priorytetem całej Europy jest dokończenie rozgrywek ligowych. Dlatego przygotowujemy się do tego kroku i rozważamy różne scenariusze powrotu na boiska, by dokończyć sezon w Ekstraklasie. Przełom maja i czerwca to tylko jeden z wielu wariantów, które bierzemy pod uwagę. Chciałbym jednak zdecydowanie podkreślić, że na tym etapie nie ma żadnych wiążących ustaleń w zakresie daty wznowienia rozgrywek. Musimy poczekać na formalne decyzje UEFA dotyczące nowych terminów zakończenia bieżącego sezonu oraz harmonogramu rozgrywek międzynarodowych. Nie zapadną też żadne decyzje o wznowieniu ligi bez cofnięcia przez rząd zakazów związanych z epidemią w kraju. Zdrowie uczestników rozgrywek jest bowiem najważniejsze - komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Obecnie Ekstraklasa oczekuje na informacje z UEFA dotyczące kalendarza międzynarodowego na ten i przyszły sezon. Mają one zostać przekazane klubom w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ligowa spółka współpracuje również z organami administracji rządowej, by uzgodnić możliwy sposób i termin przywrócenia rozgrywek w Ekstraklasie. Żadne ustalenia w tym zakresie jeszcze nie zapadły.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~*#####*
Na dzień dzisiejszy nie mam mądrych, aby podjąć decyzję,
bo nikt do końca nie wie jak długo pandemia potrwa i kiedy zaczną zachorowania i zgony spadać. UEFA też ma świadomość, że teraz grać nie można i nie chce być odpowiedzialną za zwiększenie zachorowań i zgonów. Lekarze też nie wiedzą. Pozostaje, więc uzbroić się w cierpliwość i czekać, bo zdrowie jest najważniejsze. I tego wszystkim życzę.

35            -9
~~~Janko Buszewski
beznadziejne bedzie
to wszystko.bo nawet jesli rozgrywki zostaną wznowione,to i tak zapewne bez publiki.Mecz bez kibiców to nie mecz.Sa oczywiscie kluby (nie trzeba daleko siegać...ot kilkaset metrów w bok od Reymonta) które przyzwyczajone sa do grania bez publicznościa,ale na R22,na Legii,Amice,Lechii czy w Zabrzu doping to sedno sportowego widowiska.Cóż,zakonczyć sezon,zaksięgowac i....w nowym sezonie ruszac do boju.Pod warunkiem że ta niewdzięczna zaraza dobiegnie końca!?W obecnym sezonie emocji typowo piłkarskich juz sie nie spodziewajmy.Odporności !!!!

24            -7
~~~TS77
Miga
Miga- TVP Sport- i wszystko jasne :lol: :rotfl: hahaha

7            -15
~~~Elwin
Do Janko Buszewski
Popieram . Mecze bez publiki sa jak całowanie przez szybe albo sex przez telefon ;) Zdrowie najwazniejsze ale mecze przy pustych trybunach to koszmar . Patowa sytuacja ale jak maja grac bez serca stadionu to lepiej niech zakoncza ten sezon .

9            -5