Środa, 15 kwietnia 2020 r.

Decyzja o kontynuowaniu lub zakończeniu obecnego sezonu zapadnie do 11 maja

W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


31    Komentarze:

~~~goal
Wiedzą, że nic nie wiedzą.
Czyli, jak my wszyscy. Działacze niech finalizują przejęcie klubu, trenerzy niech realizują program treningowy, piłkarze niech utrzymują formę, a kibice niech kupują akcje klubu, a doczekamy się czasów, że jeszcze będzie pięknie.

63            -10
~~~*#####*
~~~goal. Mam podobne zdanie.
Napisałem o tym nawet wczoraj. Nie pozostaje nic innego niż czekanie, iż koronawirus osłabnie, nie będzie tyłu zachorowań i zgonów. To wszystko jest bardzo smutne i dziesiątkuje ludzi, lekarzy, sportowców i wielu innych. Piłkarze nie mogą doczekać się grania a kibice ich oglądania z trybun. Myślę, że nie tylko mnie brakuje ligi. Zawsze coś się działo, a szczególnie przed pandemią, gdzie Wisełka miała świetną serie.

39            -32
~~~abcabc
Czy ci ludzie z centrali są chorzy na łeb?
11 maja to zdecydowanie za późno na decyzję. Gadają o 22 maja jako o terminie dla Pucharu Polski i tydzień później o lidze. Jak oni to sobie wyobrażają, że piłkarze bez minimum 3 tygodni przygotowań wyjdą na boisko i będą grać kilkanaście meczów co 2-3 dni. Pozrywane mięśnie i ścięgna bez odpowiednio długiego przygotowania to będzie normalka.

34            -14
~~~Pp89
Kontrakty
11 gościa kończą się chyba z tego co pamietam teraz kontrakty. Wiem ze sytuacja jest jaka jest ale ktoś ma jakieś info kto ma podpisać a kto odchodzi za darmo???

18            -14
~~~radek1412
sezon
zacząć kończyć obecny sezon w lipcu czy sierpniu i zacząć nowy od razu

18            -6
~~~Kibic znad Morza
Kibic znad Morza
Moim zdaniem ( i paradoksalnie najlepiej dla naszej Wisełki - tak mi się wydaje), to zakończyć ten sezon już teraz zostawiając tabele takimi jakimi są. Niestety ale inaczej się nie da. Ewentualnie dograć do 30stej kolejki aby uczciwie każdy z każdym zagrał mecz i rewanż ale wówczas co z niższymi ligami? Dlatego ta opcja raczej odpada. A nowy sezon rozpocząć w połowie lipca, ew. na końcu lipca. Dla mnie jako kibica Wisły byłoby to najlepsze rozwiązanie, bo ten sezon i tak jest w sumie o pietruszkę, a można i jeszcze nie daj bóg spaść, co jednak z tymi piłkarzami i zarządem na szczęście wydaje się nie możliwe. Oby jak najszybciej zacząc nowy sezon i walczyc o pierwszą trójkę. Pozdrawiam "

23            -10
~~~bodzio
Wznowienie rozgrywek
Decyzja z pewnością będzie wcześniej niż 11 maja. Moim zdaniem liga ruszy pod koniec maja, przecież w innych krajach bardziej dotkniętych już zaczynają treningi (Niemcy, Włosi). Ja tam z utęsknieniem czekam na powrót sportu a zwłaszcza piłki nożnej. To będzie dla nas pozytywny impuls. Damy radę. Gdybyśmy przeciągali obecny stan to pewnie byśmy powariowali.

19            -10
~~~VVV
A czy jest możliwe, aby rozgrywki anulowano ?
Przyznam, że nie chce mi się w to wierzyć, o czym pisał @stary wiślak. To tak jakby anulowano koronawirusa i jego nie było ! Przecież według takiego myślenia można wszystko anulować w polityce, sporcie i nie tylko. Stary wiślaku masz pomysł jak anulować teściową, bo jest pandemia ?

24            -31
stary wiślak
~~~VVV!
Każda decyzja niekończenia rozgrywek będzie zła. Albo da się dokonczyć sezon,albo bedzie inne rozwiązanie. Skoro tak potępiasz anulowanie rozgrywek,to mi powiedz,czy utrzymanie dotychczasowej tabeli i uznanie ją za końcową jest lepsze? Przecież to odbiera szanse niektórym zespołom na pozostanie w lidze czy szanse na miejsce premiowane rozgrywkami europejskimi.To przyzna mistrza Polski bez rozegrania całego sezonu.jeśli by nie udało się dokończyć rozgrywek,to uważasz,że ktoś ma dostać tytuł mistrza czy wicemistrza na podstawie cześciowej tabeli,bez dogrania wszystkich meczów?Umawiano się na rozegranie 37 meczów. Co zw spadkiem z ekstraklasy i co z awansem z I ligi? Co na to mają powiedzieć 3 ostatnie w tabeli zespoły?

36            -25
~~~*#####*
~~~VVV. Według informacji medialnych i PZPN-u
przygotowano 20 rozwiązań zakończenia rozgrywek, ale szczegułów jednak nie podano. Pewnie podadzą je 11 maja. Jedno jest jednak pewne, że anulacji rozgrywek nie będzie. Z teściową więc będziesz musiał poczekać do następnej pandemii.

25            -28
~~~*#####*
Wisłę 2 razy pozbawiono tytułu mistrza polski
także w dziwnych okolicznościach. W jednym przypadku przyznano tytuł zdobywcy PP a w drugim nie będę pisał, bo w literaturze piłkarskiej można znaleźć. Tak więc trochę nas okradziono. Było minęło, szkoda. Gramy dalej.

24            -28
~~~VVV
stary wislaku ! ! ! Szanowny kolego !
Piszesz, że " każda decyzja niekończenia rozgrywek będzie zła " Tylko twoja o anulacji będzie dobra ? Podważasz i krytykujesz PZPN i wszystko ? Czy ty wiesz o czym piszesz i rozumiesz to ? Nie mam zamiaru nad tobą się pastwić. Nie obdarzono cię kompletnym rozumem i dlatego sam sobie stwarzasz problemy. Od jutra zacznij minusowac oponentów a sobie dodawać plusiki, bo to potrafisz najlepiej, bo z pisaniem masz problem i obsesję na punkcie ludzi mających lepsze zdanie lub wiedzę. Życzę powrotu do normalności !

20            -42
stary wiślak
Oj vvv!
Czemu przekręcasz sens tego,co napisałem? Nie napisałem,że moja opcja będzie dobra! Napisałem,że wszystkie opcje niedokończonych rozgrywek,bedą złe. Ale zawsze jest tak,że jest zło mniejsze i większe. Anulowanie rozgrywek jest złem mniejszym od uznania tabeli,niedokończonych rozgrywek za wiążącą do przyznania tytułu mistrza,czy spadku z ligi,bez dokończenia rozgrywek. Jeśli uda się dokończyć sezon,to nasza dyskusja jest bezprzedmiotowa,bo to będzie najlepsza wersja! Niemniej każda inna jest zła i moja również! Traktuję ją tylko ,jako zło mniejsze od zakończenia rozgrywek z uznaniem tabeli,niedokończonego sezonu za wiążącą.To moje indywidualne zdanie i nie rozumiem,po co z tego tytułu,niejaki ~~~*#####* czepia się mnie,obśmiewa i bawi się w wojenkę z moją osobą?Można przecież merytorycznie się nawet sprzeczać,ale nie wściekle kogoś obśmiewać,szydzić i zwalczać. W końcu jesteśmy kibicami tego samego klubu.Ja mam swoje zdanie i przy nim obstaje i tyle.

37            -21
~~~VVV
stary wislaku ! ! !
Piszesz o osobach, że atakują ciebie i potrafisz przez 20 dni dać im 20 minusów. Myślisz że oni nie wiedzą, kto nagminnie ich i innych minusuje ? Ponadto nigdy nie zauważyłem, aby cokolwiek złego pisali o klubie, co tobie prawie zawsze się zdarzało, nawet 11 razy usunięto twoje posty ! Nie odwracaj kota ogonem. Oni nie pisali o gołodupcach z klubu, lub o młodzieży z zarzadu, która jeszcze wiele musi się uczyć ! Twoje posty zawsze uderzały w klub i jawisz się porządnym wiślakiem. Zachowujesz się jak stary kanar, który do bólu nęka. Nie pierwszy i pewnie nie ostani raz to wsześniej przez wiele lat to pisali o tobie. Trzeba być wyjątkowo beszczelnym, aby tego się wypierać. Ja nie pisze bredni o klubie i nie podoba mi się jak ktoś to robić, ale takich poza tobą tutaj już nie ma ! Dlaczego nazywają ciebie manipulantem i hejterem ?

20            -35
stary wiślak
vvv!
Ja nie wiem czy wiedzą kto ich minusuje i pierwsze słyszę,że z jednego IP,można wielokrotnie dawać plusy czy minusy. Z informatyki wiem niewiele. Poucz mnie na czym to polega i skąd wiedzą?.Poglebię moją kiepską wiedzę komputerową.

37            -18
~~~VVV
stary wislaku ! ! !
Przez ponad 10 lat opluwaleś klub, bo to wszystko czytałem. Czy to są prawdziwi kibice Wisełki ? Wymiotuje jak czytam twoje posty i manipulacje. Nazywano cię, trollem, hejterem, manipulantem, V kolumną, i wieloma podobnymi nazwami. Mnie tak nikt jakoś nikt tak nie nazwał bo zawsze broniłem, a nie ośmieszalem klub. Jak bedzie mi się chciało to wkleje twoje obrzydliwe posty i może niektórzy zmądrzeją ! Tak wygląda manipulacja starego komucha i fałszowanie ocen. To zwyczajna podłość. Ciebie tutaj nie powinno być !

20            -34
~~~VVV
stary wislaku ! ! !
Jesteś kiepski nie tylko z kompa, ale i sportu, nadrabiasz manipulacja. Masz kompa i telefon w UPC. Minusujes na zmianę. Od wielu lat nikt nie chce zatrudnić 66 letniego komucha, bo tam gdzie byłeś rozwalales wszystko i były awantury jak tutaj. Na X sektorze uznany zostałeś za kapusia. Sam to tam słyszałem, więc wiem kim jest niby stary wiślak! Zwykłym judaszem, udającego wiernego!

21            -33
~~~Bebetto
@ stary wiślak
Jestem tutaj prawie od początku portalu, a więc b. długo i czytam wszystkie posty. Nie wszystkie mi się podobają, ale nigdy nikogo nie krytykowałem, ani nie minusowałem, gdyż każdy ma prawo do swojego zdania, nawet odmiennego. Od kiedy tutaj jestem Twoje posty utkwiły mi w pamięci, gdyż widać i czuć było, iż nie są przyjazdne klubowi, niektóre nawet chamskie, bo jak można nazywać ludzi gołodupcami, którzy swoje oszczędności przeznaczaja na klub, kupuja akcje klubu, udzielaja pożyczek itp. Inaczej mówiąc poświęcają swoje dobra dla klubu. To nie był jeden jedyny przypadek aby dowalić klubowi. Przez tyle lat wyczytałem ich wiele i trudno je wymienić. Z tego własnie powodu zapamietałem ciebie, że coś jest nie tak. Gdy dobrze poszukam, to także jestem w stanie dołaczyć twoje obrazliwe posty. Zawsze zastanawiałem się dlaczego to robisz, ale powoli nabierałem przekonania, że na porządnym portalu lubisz być skandalistą i robić zamieszanie oraz dyktować swoje warunki. Każdy inny to wróg i trzeba go niszczyć ! Mnie też będziesz niszczył i minusował za odmienne zdanie ? Portal nie jest twoja własnością i b. wiele osób ma wspaniałe i przemyślane posty, ale z taką zajadłością, mśiwościa, manipulacjami tutaj jeszcze się nie spotkałem. Jesteś chyba jedyna osobą, która nie potafi tolerować odmiennego zdania. Skąd u ciebie tyle złości i nienawiści ? Dodam także, że krytykowałeś osoby, które miały przyzwoite posty. Dlaczego ? Wiele osób pisze tutaj o swoich przemyśleniach i nawet propozycjach. I co w tym złego ? Reasumując, przyznam, że na twoje doświadczenie życiowe, posty powinny być wspierające kibiców i klub, który jest w trudnej sytuacji, co ja także robie, ale twojego zachowania nie rozumiem !

17            -32
stary wiślak
Bebetto!
Co to znaczy posty przyjazne klubowi? Przyjazne czyli bezkrytyczne? Ani złego słowa nie napisałem o zarządzaniu klubem po odejściu zarządu Sarapaty, Tak! byłem krtyczny wobec poprzedniej ekipy w klubie,byłem przeciwny panoszeniu się kibolstwa,byłem przeciwny bojkotowi Bednarza,bo było to zbyt kosztowne,bylem przeciwny wielu kwestiom! Ale gdzie masz konkretny dowód mojej nieprzychylności klubowi? Nie potrafię być bezkrytycznym fanatykiem,choć przecież jako kibic wewnętrznie takim jestem.Jeszcze nigdy nie byłem tak przychylny klubowi,jak teraz.Złego słowa nie napisałem o nowych zarządcach klubu,a jakbyśmy odkopali archiwum to wręcz zapędzilem się w chwaleniu Królewskiego. Ty sięgnij dobrze i zobaczysz do kogo była moja nieprzychylność skierowana. Do ludzi,którzy prowadzili Wisłe do upadku.

28            -22
~~~Bebetto
@ stary wiślak
Teraz wiem, że poprzednicy wyżej mieli racje. Czy potrafisz się z tego wybronić. Jeżeli nie napiszesz to jesteś tchórzem i facetem bez jaj. Minusy każdy potrafi stawiać, nawet przedszkolak. Ja też wiem kto mnie zawsze minusował, ale dla ciebie to zbyt trudne. Zapamietam, co mi zrobiłeś i poczekam na posty, bo ciebie nie gnoiłem a napisałem subiektywne spostrzeżenia. nie wiedziałem, że prawda tak ciebie zaboli, ale dajesz minusy, wiec czytasz i prawda boli !

19            -33
stary wiślak
vvv!
Nadal mi nie odpowiedziałeś,jak można z jednego komputera dawać dowolną ilość plusów czy minusów. O gołodupcach napisałem raz i bylo to niefortunne,ale pisalem to w sensie tego,że trzeba czegoś wiecej niż drobne od socios. Przemawia przez ciebie msciwa pamietliwość. Znajdż mi post z ostatniego okesu rocznego,czy który byłby przeciw zarzadzaniu klubem? Sięhasz do kwestii już dawnej,a nie do tego,co aktualnie pisze i oceniasz nie to,co piszę,tylko masz zakodowane w glowie epizody.

31            -20
stary wiślak
vvv!
Czego ty chcesz? Przecież na każdy twój post adresowany do mnie udzieliłem merytorycznej odpowiedzi. Napisałem,że każde niedodończenie rozgrywek będzie złym wariantem. O co ci chodzi i gdzie się doszukałeś we mnie jakiejś wrogości do klubu? Dlaczego mi wmawiasz nieznajomośc futbolu? Sam byłem czynnym zawodnikiem w młodosci i grałem dwa sezony na trzecim szczeblu rozgrywkowym,odpowiednik dzisiejszej drugiej ligi w jednym z klubów niedaleko Krakowa.Nie sądzę bym na piłce znal sie gorzej od ciebie i wielu tu piszących uczestników.

29            -16
~~~VVV
stary wislaku ! ! !
Wiem kim jesteś, kim byłeś, jakim kibicem byłeś, jakie podłe metody oceny stosujesz. Takim byłeś zawsze i z takimi ludźmi nie chcę mieć nic wspólnego. Nie pisz do mnie więcej i nie prowokuj !

15            -31
stary wiślak
vvv! Jakie znowu podłe metody?
Co we mnie jest podłego? Piszę szczerze co myślę i piszę to w dobrej wierze, Nie wymagam poklasku,ani zgadzania się ze mną. O co ci chodzi? Oceniasz mnie ad persona,a nie potrafisz merytorycznie wyjaśnić w czym taki podły jestem i co jest we mnie przeciw klubowi? pisze po prostu szczerze i nie musisz się ze mną zgadzać,tylko nie rzucaj oskarżeń,bez uzasadnienia.

28            -16
~~~VVV
W debacie w TVP Sport, działający w grupie roboczej PZPN
Artur Skowronek przedstawił okoliczności powrotu piłkarzy na boiska. Jeżeli nie pogorszą się okoliczności związane z pandemią, jest realny powrót na boiska piłkarzy na przełomie maja i czerwca br. Stwierdził iż ligę trzeba dograć i zawieszenie rozgrywek lub ich anulacja nie wchodzi w rachubę. A więc coś bliżej wiemy.

18            -26
~~~VVV
Wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi
kontynuacja rozgrywek ruszy 29 - 31 maja br. Wybitni fachowcy piłkarscy orzekli, iż na dzień dzisiejszy to jest optymalny termin, aby 37 kolejkę zakończyć pod koniec czerwca. Ci sami wybitni fachowcy orzekli, że tylko katastrofa może nie pozwolić na zakończenie ligi i pozostawienia jej jak jest, a o anulacji powiedzieli, że to jakiś absurd i nikt poważny nie bierze to pod uwagę.

14            -23
~~~OLD KIBIC WiSLY
@~~~VVV. Obiektywne masz teksty,
szkoda, że niektórzy ich nie rozumieją, negują i minusuja, ale to już ich problem. Śledzę wydarzenia sportowe i mam podobne zdanie. Przyznam, że start ligi jest dużym ryzykiem dla zdrowia zawodników bo zachorowań jest wiele. Szkoda, gdyby ktoś z naszych zachorował. Jestem także ciekawy, jak rozwinie się start ekstraklasy.

14            -22
~~~*#####*
~~~VVV. Przyznam,że nie bardzo rozumiem krytykę i minusy
twojego postu z 19.04. godz.17:41. Przecież to jest prawda. Minusujacy nie wiedzą kim jest Artur Skowronek i czym obok Wisły się zajmuje. Ci ludzie chyba mają coś z głową, bo wszyscy o tym wiedzą, tylko nie oni. Teraz widać jakich mamy wrednych niektórych o kibiców. Pozdro.

13            -24
~~~VVV
Zemsta i mściwość to są najniższe pobudki człowieka
Jak może jeden człowiek nieustająco minusowac codziennie te same osoby, a jednocześnie sobie dopisywać plusiki. Czy jest na portalu taka osoba, aby pilnowała w tym temacie ocen codziennie ? Sowieckie metody to delikatne słowo. To zwyczajna zemsta i manipulacja. O tej osobie już tak pisano. Tutaj jest akademicki przykład ! ! !

12            -23
~~~VVV
Teraz każdy grosz się przyda, nawet Socjos, który jest
blisko klubu i zna problemy, oraz mniejszych i większych sponsorów, bo zawodnikom, mimo że nie grają trzeba też płacić. Dla wszystkich darczyńców olbrzymi szacunek i niech ta liga ruszy, bo bez niej jest nudno.

12            -19
~~~VVV
Zaczynam się zastaniać, czy tutaj jest mądrość pisania,
czy kibolskie oceny pasiastych judaszy, których posty Wiślaków, irytują, zazdroszczą i przez nie spać nie mogą, bo craxa się sypie, więc trzeba dowalić kibicom Wisełki. Teraz ukrywane krytyki klubu, działaczy, zarządu i zawodników wychodzi ! Kto kim jest ! Czy ktoś sądzi, że sam sobie i innym daje minusy. Przecież to mój klub, a judasz i manipulatora robi swoje i tak to trwa od dawna!

9            -15