Sobota, 25 kwietnia 2020 r.

Ekstraklasa SA przedstawiła plan powrotu do gry

W związku z planem zniesienia ograniczeń odnośnie uprawiania sportu zawodowego w Polsce, które spowodowała pandemia koronawirusa, Ekstraklasa SA przedstawiła plan restartu rozgrywek ligowych. To pozwolić miałoby dokończyć sezon 2019/2020.

Kolejne etapy restartu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy wg zatwierdzonego przez rząd planu:

03-04.05 - testy zawodników i członków sztabów;
04.05 - treningi w grupach kilkuosobowych;
10.05 - treningi drużynowe;
27-28.05 - testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów;
29.05 - 31.05 - 27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki;
18.07-19.07 - zakończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, termin umożliwia udział polskich drużyn w eliminacjach do europejskich pucharów.

Każdy punkt czasowy planu uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju oraz zaleceń nadrzędnych Ministerstwa Sportu oraz Ministerstwa Zdrowia i GIS.

Spotkania będę rozgrywane bez udziału publiczności do odwołania ograniczeń wprowadzonych przez administrację państwową. Do obsługi meczowej zostanie wskazana niezbędna minimalna grupa osób. Ekstraklasa już rozpoczęła prace nad procedurą określającą szczegóły organizacyjne, które będą wytycznymi dla klubów i partnerów mediowych rozgrywek.

Źródło: Ekstraklasa SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


45    Komentarze:

Kosiarz
czyli jednak e-klapa zagra o "koronę"...
ciekawe jakie będą decyzje jeżeli w jakimś zespole w testach 27-28 okaże się, że są przypadki wirusa, czy w trakcie rozgrywek będzie dalej testowanie i co w przypadku pozytywnym...? Sam nie wiem co o tym sądzić... a bez kibiców (z kibicami rzecz jasna jest niemożliwe) to sparigi a nie mecze o stawkę... (choć kilka drużyn nie odczuje różnicy). Zdrowia wszystkim !

50            -15
~~~arex
Rozgrywki
A co z meczami wyjazdowymi, hotele, przejazdy itp. ?- o tym nikt nie wspomina. Przecież hotele są zamknięte. W żadnej z audycji, czy to w internecie i TV nasi komentatorzy i znawcy nie poruszali tego tematu !

43            -26
~~~VVV
Co się mówiło w kuluarach,
potwierdziło się w rzeczywistości. Jednak trzeba brać też pod uwagę, że liczba zachorowań może wzrosnąć i plany mogą runąć. Z takim wirusem nie ma żartów, bo epidemiolodzy przestrzegają iż z tym wirusem mogą być problemy nawet do dwóch lat.

36            -45
ddd
Jeden przypadek
i wszystko runie. W Holandii przerwa do września,z innych lig chyba Bundesliga jedyna planuje. No i Ekstraklapa-to jest coś! Nie moge się doczekać tych strzałów na aut. A co jak zawodnik złapie-cały zespół kwarantanna? A nie,zapomniałem,wirus zobaczy,że grają ligę i nie przeniesie się na kogoś z zespołu. Dobry plan! :-/ Pominę brak VARu,bo tego się nie da kulturalnie skomentować..

40            -30
Riven97PL
...
Przecież to jest jakiś żart. To się kupy dupy nie trzyma. Brak Varu, brak umiejętności piłkarzy, brak jednych z najlepszych kibiców w Europie na trybunach. Ot to ten wspaniały plan. Zakończyć ten sezon, bo to i tak nie ma już sensu. Legii dać mistrza nikt nie spada (sorry Legia i tak ma dużą przewagę). Jeden piłkarz złapie koronawirusa i cała drużyna trafi na kwarantannę. I co wtedy? Walkower? Znowu przerwa? Przecież z takimi przerwami to my ten sezon do 2030 będziemy dogrywać. Zakończyć sezon a europejskie puchary to i tak nie jest problem naszych drużyn. I czekać jak sytuacja będzie się rozwijać, żeby obmyślec jak następny sezon ma wystartować

29            -30
~~~palec 1906
palec 1906
VVV, nie ma żadnego zagrożenia ze strony pseudowirusa, gdyż jest on sztucznie "wyjęty" z całej gamy wirusków w organizmie człowieka przesiadujacych. Reszta to ściema w konkretnym celu, pandemia strachu serwowana przez masonerie... A w jakim celu to poczytaj na niezależnych portalach. Pozdrawiam.

36            -133
~~~goal
Czy to wszystko jest przemyślane?
Kto będzie grał po 30 czerwca, jeśli UEFA nie uchwaliła odpowiednich przepisów? Może się zrobić niezły bajzel.

23            -12
GrzegorzS
Mam pytanie czy wyobrażacie sobie
wstrzymanie rozgrywek w powodu którejś z odmian raka, szkarlatyny, epidemi zwykłej grypy, tyfusu, czy setki innych chorób z którymi ludzkość współżyje od ....... lat. To owszem wstrząsające, że na świecie umarło już 200 tysięcy ludzi, ale w przeszłości historycznej wymierały całe miasta upadały imperia z Rzymskim włącznie (choroba Antonianów). Ludzkość od wieków współżyje ze śmiercią. Owszem od czasu wynalezienia penicyliny potem całej masy antybiotyków, poprawy higieny, postępu medycyny rozwoju cywilizacji w ostatnim 100 leciu po ostatniej wojnie gloalnej po prostu odzwyczailiśmy się od współistnienia z zarazami. Ludzkość gospodarki globalnej musi się po prostu znowu nauczyć żyć z zarazami lub wrócić do życia jak sprzed 30 lat, gdy Świat nie był tak otwarty i globalny. Za jakiś czas zostaną wypracowane metody higieny i obrony przed rozprzestrzenianiem się zarazy, komunikacji itd. Ale tak czy inaczej gospodarka w tym sport musi wrócić do życia i to w wymiarze sprzed stycznia 2020 roku. Za jakiś czas będzie szczepionka leki, zasady leczenia dostępność do respiratorów. A ludzie i tak będą umierać na tę i inną choroby. Liga nie może nie grać parę lat i to bez kibiców na stadionach. o taka jest kolej rzeczy.

31            -103
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Jaro Król ma rację co do podziału kasy z ostatniej transzy
Wynik głosowania 12 do 4 na bardziej zróżnicowany podział kasy do podziału na 16druzyn ok 100mil z czego ponad 50% biorą pierwsze 4 drużyny ligi za ów sezon.. powinni dawać w następnych sezonach wiadomo lepszą kasę pierwszej top4 niż reszcie Ale nie przepaść jak Jaro twierdzi .. każdy może powiedzieć że szansę są równe na starcie ligi ..Ok zgoda .. Ale czy nie było by lepiej jakby ukrycia trochę tej kasy i rozłożyć ja na mecz w każdej kolejce.. np na każdy mecz w kolejce 200tys pula meczu .. zwycięzca spotkania zgarnia 200 000 zł remis po 100tys dla obu drużyn.. było by o co grać i kości by trzestrzaly bardziej .. podpowiem że radzili podział kasy po sezonie ludzie z warszawski w większości.. 7eglaaa.....

35            -6
~~~Prawdziwa Wisła ☆
Spokojnie .. dobraja Max do 30 kolejki
Tak to widzę . .! Ale cieszmy się Bo Nasza Wisły jest Błaszczykowskiego chyba lepiej nie mogliśmy trafic

30            -7
~~~erwin
Dlaczego bez kibiców??
Może wprowadzić jak w komunikacji połowa miejsc siedzących. :)

32            -34
~~~krzysiekk k...
Grzegorzu S.
Rzadko się z tobą zgadzam ale dziś tak jest,nie rozumiem tylu minusów!zatrzymalismy zycie na 2 miesiące bo słuzba zdrowia nie byla przygotowana na napływ chorych ale teraz trzeba pomału wracac do życia!wirusy krążą po swiecie i nic się tu nie zmiena ,ważna jest swiadomosc ludzi i odpowiwedzialnosc ,a ile razy widzialo sie zasmarkaną kasjerke w sklepie która przychodzila do pracy bo braki kadrowe i mozliwosc gorszej premii?dzis i jutro takie zjawiska będą piętnowane!!wracamy do grania a na jesien na stadion ,nie moze byc inaczej!!

29            -29
~~~LBJ
Z innej beczki...
Nie wiecie czy nasz reprezentant w c+ w fifie Michał B. jest w stanie tam coś pokazać czy gra tylko dla zabawy a raczej sprawiać fun przeciwnikom z worka bramek? Bo z tego co widziałem co pokazali młodzi z grupy A to może być wesoło z występem Michała, jeśli przed konsolą każdego dnia nie spędza nie tylko w czasie pandemii :-)

8            -20
GrzegorzS
Minusy mnie nie wzruszają nie one są problemem
problemem jest to, że wielu nie zadaje sobie sprawy, że przez dwa trzy lata ten wirus będzie wywierał wpływ na nasze życie zawodowe społeczne polityczne. To się nie skończy z dnia na dzień będziemy musieli z tym żyć i on będzie stałym zagrożeniem. Nie będę tu oceniał władzy, która .... ją prędzej czy później rozliczy społeczeństwo i historia i będzie to rozliczenie brutalne. Ale my będziemy musieli się dostosować do nowego świata i sport też będzie się musiał przystosować realnie do nowych wyzwań a miecz Demoklesa będzie wisiał świadomie lub podświadomie. Na razie naszą piłką rządzi grupa interesu która patrzy tylko na najbliższy miesiąc dwa i popełnia błędy wymuszone pazernością na kaskę. Kilka zespołów gra o wielkie pieniądze i je szybko roztrwoni. Moim zdaniem liga nie powinna być na siłę wznawiana. Sezon powinien być skończony bez spadków z awansami. Powinno się siły i środki skoncentrować na przetrwaniu klubów powiększyć czasowo ligę o zespoły awansujące. Z założeniem że w nowym sezonie walka sportowa wyrówna ligę do założeń regulaminowych. Ekstraklas i PZPN powinno się skupić na wypracowaniu reguł i założeń jakie pozwolą kibicom oglądać mecze w nowym sezonie nie tylko w TV ale na stadionie. Bo sport bez kibiców to sport pusty. Powinno się określić założenia wchodzenia na obiekt bezpiecznego zdrowego pobytu na nim i opuszczenia obiektu w maksymalnie bezpiecznych warunkach. Powinno się wypracować zasady treningu działania klubów itp. Wszyscy będziemy za chwilę żyć w świece w którym ten wirus po prostu będzie z nami na co dzień i trzeba się z tym będzie zmierzyć na każdym polu żyć z nim pracować chodzic do restauracji, kina, teatru na stadion. Wszyscy myślą o tym co teraz i załatwiają swoje małe i więkesze interesy a nikt nie skupia się na tym jak to po ukadają na kolejny rok dwa trzy. Oby o tym myśleli nasi nowi włodarze. Zamiast reaktywować ten ułomny sezon powinno się myślec jak rozegrać nowy w obecności tego i innych wirusów, ale obecności bezpiecznej dla kibiców, zawodników, działaczy i to nie tylko piłkarskich. Z rzeczywistością muszą zmierzyć się wszyscy. Naiwność tych co dumają, że okopanie się na starych pozycjach i umocnienie coś da jest z punktu widzenia historii żałosne. Zostaną po prostu zmieceni mimo tego, że teraz sobie coś w ułudzie chcą ugrać. Oby nasi nowi właściciele potrafili popatrzeć nie na Świat w ogniu i walce ale na Świat po tym co się obecnie dzieje. Potęga Wisły to kibice na stadionie i Wisłą musi ich godnie i bezpiecznie przyjąć już za chwilę w nowym post epidemiologicznym Świecie.

37            -38
~~~palec1906
Grzegorzu
Nie ma żadnej epidemii! Jej definicja została zmieniona kilka lat temu, aby teraz wciskać nam brednie o jej groźnej postaci. Ze sportowego punktu widzenia powinniśmy wrócić do stanu z przed "zarazy" i nie przejmując się niczym przeprowadzać rozgrywki. Jedyne co nas dotknęło to pandemia strachu i kaganiec na twarz założony przez rządy. Pozdrawiam sportowo!

21            -94
~~~WisłaNaZa wsze
Z innej beczki
skoro do sklepów może wchodzić określona liczba osób, do Kościołów też, to czemu na stadion piłkarski przy zachowaniu jak największych środków ochronnych nie miałoby wejść np 25% pojemności. Np jeśli u nas zmieści się 30 tys, myślę że około 5 tysięcy mogłoby wejść na stadion, nawet w maseczkach, nawet w rękawiczkach, nawet nie musiałoby być dopingu, można byłoby odgrodzić boisko 3 metrową barierą z szkła czy plastyku przezroczystego, można byłoby podjąć jeszcze wiele innych środków ochronnych. Uważam, że jest to do zdobienia.

35            -10
~~~Misioł
@~~~palec1906
gość ma rację, myślałem że w grupie kibicowskiej nie kupuje się telewizyjnej propagandy, a tu taki zonk. Ludzie, otwórzcie oczy. W zeszłym roku we Włoszech na powikłania pogrypowe umarło 80tys ludzi. W tym roku ZERO! Wyciągnijcie wnioski i nie dajcie się zastrzaszyć i trzymać za mordę!

24            -73
Kosmaty
To może być zarówno bardzo zła jak i bardzo dobra informacja
dla Wisły. Wszystko zależy od miejsca jakie zajmie na koniec sezonu po rozegraniu ostatnich kolejek. Nie rozpatruję możliwości spadku z ligi, ponieważ choć to najgorsza możliwa opcja, to moim zdaniem jest to możliwość już tylko teoretycznie możliwa. Ale o co chodzi, dla czego takie dwie rozbieżne możliwości? Po pierwsze zwróćmy uwagę na fakty: 1. Przy zajęciu obecnego miejsca na koniec sezonu wpływy z ostatniej transzy dla Wisły to niecałe 200 tysięcy złotych. 2. Mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności, brak przychodów choćby za bilety czy katering. 3. bez względu na to ilu kibiców przyjdzie (jak wiadomo w tym wypadku będzie to 0) Wisła będzie ponosiła koszty organizacji spotkań. Opłata za stadion do miasta jest tego najbardziej istotną częścią, a będzie na tym samym poziomie, to 123 tysiące za każde spotkanie. Do tego dochodzą jeszcze pozostałe koszty organizacji, a choć w kilku punktach będą niższe niż zwykle, to w wielu pozostaną na tym samym poziomie. Te 3 punkty są ogólnie znane i nie ma co nad nimi się rozwodzić. Znając te fakty można stwierdzić, że za brakującą kasę z ekstraklasy Wisła będzie w stanie opłacić najwyżej 1 spotkanie domowe, tymczasem musi ich rozegrać 5 lub 6. Kiepską informacją byłoby zajęcie na koniec rundy zasadniczej miejsca skazanego na rozegranie 4 spotkań u siebie w rundzie finałowej i ogólne zakończenie sezonu na obecnym miejscu, bo to oznaczałoby że Wisła za tą kasę jedynie opłaciłaby ten czwarty domowy mecz rundy finałowej, jednocześnie zmuszona byłaby ponieść koszty, bez przychodów na 5 pozostałych spotkaniach... to w optymistycznej wersji ponad milion złotych. A jaka byłaby dobra opcja? Życzeniowo w 4 meczach nadrobić stratę 6 punktów do górnej ósemki i granie 3 spotkań u siebie w rundzie finałowej w górnej ósemce i zajęcie jak najwyższego miejsca na koniec ligi. Wtedy może jeszcze udałoby się wyjść na plus... ale to życzeniowa opcja i mało realna (choć wyniki po tej przerwie będą mniej przewidywalne niż numery na loterii, więc technicznie jest to możliwe). Jaka więc realna opcja jest najkorzystniejsza finansowo dla Wisły? Nie stracić dystansu do 9 miejsca po rundzie zasadniczej, samemu plasując się na 13 miejscu, po rozegraniu w rundzie finałowej 3 spotkań u siebie zająć 9 miejsce na koniec sezonu. Odpadają nam wtedy koszty dodatkowego domowego spotkania (te są znacznie wyższe niż wyjazd), jednocześnie zgarniamy znacznie więcej pieniędzy z telewizji niż za obecnie zajmowane miejsce. To zminimalizuje straty. Oczywiście to tylko okrojony aspekt finansowy, gdzie na jednej szali jest reszta kasy z c+, a na drugiej bilans budżetu Wisły... jednak poza tymi dwoma czynnikami na stole leży znacznie więcej spraw, jaka zaufanie kibiców, psychika piłkarzy i charakter szatni, reklamodawcy, ranking historyczny w podziale środków od tv w kolejnych sezonach i tak dalej. Te pozostałe rzeczy karzą wygrywać każdy kolejny mecz, bez względu na to jak to wpływa na krótkoterminowe kalkulacje księgowych. Zatem o ile boję się wpływu takiej decyzji na budżet Wisły (grę wznawiamy, ale przy pustych trybunach do końca rozgrywek), o tyle nie mogę się już doczekać, kiedy znowu będę mógł oglądać mecze Wisły (choćby i w telewizji) i mam nadzieję, że drużyna będzie wygrywała bez względu na różne scenariusze wpływu tych zwycięstw na budżet, nawet jeśli paradoks wszechświata sprawi, że te zwycięstwa dodatkowo obciążą budżet zamiast mu ulżyć.

18            -7
kongo
pewnie jak wiekszosć
stęskniłem sie za piłką ale ta decyzja jest idiotyczna!Na taki ruch mogły sobie pozwolić takie kraje jak Austria, Czechy czyli tam gdzie prawie zwalczono koronawirusa a u na nawet szczytu zachorowan nie osiągnieto.Mało tego u nas jest kilka razy wicej zachorowan i zgonów niz podaja wie boję sie ze zaraz zanim zaczniemy grac znowu trzeba bedzie przerwac a po drugie ze zamiast całkowicie zwalczyc wirusa to ze wzgledu na głupie decyzje bedzie sie to u nas ciagnęło miesiacami jak nie latami.

21            -18
GrzegorzS
Drogi palcu nie masz racji przeczysz
rzeczywistym faktom a Świat nie działa w ramach powszechnego spisku. Pandemia jest faktem realnym. To że u nas statystyki tej choroby są zakłamywane to inna inność. Faktem jest, że w określonych warunkach ten wirus zabija jest oczywisty. Oczywiste jest też postrzeganie tego przez społeczeństwo jako zagrożenia bynajmniej nie jest pomyłką. Pewni grypa też zabija jak i zapalenie płuc, ale normalna grypa zabija przez powikłania i można ją skutecznie leczyć nawet prostymi sposobami tego wirusa tak się łatwo nie da oswoić i on zabija. Przeczenie temu to pisanie bzdetów. Musioł pisze o kagańcu drogi kolego społeczeństwo samo się ograniczyło obecni władcy nie są w stanie wiele narzucić jeśli nie będzie woli. Co więcej uważam zresztą, że po prostu co by nie robili na teraz to zostaną brutalnie przez społeczeństwo rozliczeni. Wiele się po prostu zmieni w naszej polityce w tym lub w następnym roku i żaden kaganiec tego nie zatrzyma. Ale to mój subiektywny osąd. Ważne by Wisła jako klub już teraz zaczęła przygotowywać się na to co będzie się działo w nowym sezonie. Jak i czy dogramy ten obecny pewnie tak. Jak to będzie wyglądało. Zobaczymy, ale kilka pierwszych stwierdzonych przypadków po prostu wywróci wszystkie plany. Bo co zrobią zarządzający ligi gdy np. w jednym klubie wypadną na kwarantannę wszyscy zawodnicy co będą walkowery. To co chce się teraz zrobić to szaleństwo pogoni za kasą. W organizację rozgrywek będzie zamieszanych kilka tysięcy ludzi plus ich rodziny po prostu nie wierzę w to, że to się uda dokończyć. Dla nas ważne jest to by gdy to się stanie być nad kreską. Zresztą i bez tej zarazy kluby miały problemy. Próba ucieczki przed nimi w grani się nie uda. Lepiej byłoby pomyśleć o nowym rozdaniu niż na siłę starać się rozbić o mur. Ale możliwe, że takie przywalenie jest niezbędne by zacząć myśleć logicznie. Co ktoś zrobi jak się okaże, że w Legii na przykład wypadną wszyscy bramkarze z powodu kwarantanny przed meczem z Wisłą. To będzie interesujące spotkanie. Co ukryją fakt i zarażą oba zespoły. Bez sensu.

18            -37
~~~Konkord88
Epidemia, epidemią, ale nie przesadzajmy
Widzę, że większość jeszcze żyje w przekonaniu, że zbrodniczy koronawirus sobie grzecznie pójdzie jak będziemy siedzieli w domach i nosili maseczki. Otóż w Sztokholmie 11% populacji ma wirusa, we Włoszech 22%-49%, Nowy Jork - 21%, Los Angeles około 6%. U nas zapewne to nie jest aż tyle, chociaż 500 zgonów wskazywałoby na jakieś minimum 200 tys przypadków w populacji (śmiertelność jest stosunkowo niewielka - według badań od 0.1% do 0.4%) Tak czy inaczej nie ma już żadnej realnej szansy, że ten wirus zniknie. Podobnie opracowanie szczepionki, może nigdy nie mieć miejsca - jak w przypadku HIV. Przy takim rozpowszechnieniu na świecie, jedyną możliwą opcją jest po prostu przechorowanie go i wykształcenie stadnej odporności - zatem im wcześniej zaczniemy się przyzwyczajać i wracać do względnie normalnego funkcjonowania tym dla nas lepiej, bo podnoszenie się przy okazji z kompletnej gospodarczej zapaści będzie znacznie większym problemem. Dodatkowo ten wirus ma bardzo specyficzną śmiertelność w poszczególnych grupach wiekowych, dla osób poniżej 40 roku życia (np piłkarze) wynosi ona mniej niż 1 na 10 tys przypadków, a zatem u wyczynowych sportowców tym bardziej będzie śladowa, jeżeli w ogóle do czegoś takiego dojdzie. Podobnie co roku mamy przypadki zgonów na boisku z powodu np niewykrytej wady serca i nikt przez to nie wstrzymuje rozgrywek. Jeżeli któryś zawodnik zachoruje, zwyczajnie będzie w kwarantannie jak przy każdej innej chorobie wirusowej. Zatem - grajmy tą cholerną ligę bo szału można dostać ;]

23            -43
~~~Guruli 76
Zskonczyc lige jak w Holandii
Po co ryzykowac zdrowie ludzi zskonczyc lige jak w Holandii i nowy sezon rozpoczac w takim samym skladzie.Brak VARU to kpiny beda walki sedziow no i Legla bez varu ma mistrza!! Zenada.

25            -18
~~~Misioł
@GrzegorzS
pandemia jest faktem realnym? a nie przeoczyłeś czasem faktu, że who musiało zmienić definicję pandemii, żeby móc ją ogłosić? Krąży sobie wirus po świecie, dokładnie tak jak grypa rokrocznie, i zaraża ludzi. ten, kto ma silny organizm, nawet nie wie że został zakażony. dokładnie takm jak grypa rokrocznie. ludzie starsi, schorowani po zakażeniu poważnie go przechorowują, dokładnie tak jak z grypą rokrocznie. dziesiątki tysięcy ludzi starszych, schorowanych umiera na powikłania, dokładnie tak jak z grypą rokrocznie. rząd w związku z powyższym chwycił nas za mordy, pozbawił wolności i pracy - zupełnie odwrotnie niż przy corocznej epidemii grypy. otwórz oczy i zacznij myśleć.

30            -54
~~~Zatroskan y kibic
Odp dla ~~~ Musiol
~~~Musiol: kolego, nie wymagaj tak skomplikowanej czynności jak myślenie od „ GrzegorzS”, . Napewno, tak jak i inni forumowicze, często trafiasz na stronach Wislaportal , na „ radosna twórczość”tego , prostego Stworzenia. Nie ma najmniejszego sensu z nim polemizować. Po prostu udawaj, ze nie widzisz akurat tego posta i czytaj następny. Pozdrawiam

12            -16
~~~DoctorWho
Do przemyślenia...
1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz. 2. Maski wcale nie pomagają (wg wypowiedzi Ministra Zdrowia z 26.02), ale należy zasłaniać twarz od 16.04. 3. Sklepy są zamknięte, ale w razie potrzeby supermarkety są otwarte przez 24h/dobę. 4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie prawie nikt nie umiera. 5. Rękawiczki nie pomagają, ale są potrzebne. 6. Eksperci mówią: 80 proc. zachorowań przebiega w sposób łagodny lub bezobjawowy, ale warto zrujnować gospodarkę, by starsi mniej odporni ludzie się od razu nie zarazili (ok. 70% populacji i tak się w końcu zarazi). 7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie i nie mogą iść do szkoły. 8. Nie ma żadnego leku na wirusa, ale możesz być przymusowo leczony na niego w szpitalu. 9. Istnieje wiele objawów, ale możesz chorować bezobjawowo.

17            -24
olszaI
@~~~palec 1906 ~~~Misioł
Chłopaki macie rację wystarczy cofnąć się do wypowiedzi Geatsa o depopulacji poprzez szczepionki, spojrzeć kto jest największym orendownikiem działań WHO i czyje to "dziecko".Nawi asem mówiąc pewnie nie wiecie ale do zaszczepienia możecie zostać przymuszeni co gwarantuje ustawa z dn. 05.12 2008r. A swoją drogą powiem Wam że gdyby nasze społeczeństwo było tak zindoktrynowane w latach 80-tych to nie byłoby strajków, stanu wojennego a I sekretarz dalej stałby na straży narodu i tak naprawdę to ta indoktrynacja jest przerażająca.

16            -25
GrzegorzS
Jak widać teorie spiskowe w rozwoju a cykliści masoni i ....
sprawujący rząd nad Światem znów tryumfują i zrobili wam epidemie, której nie ma. Jesteście żałośni jak i te teorie. Obecny wirus to jednak coś innego niż sezonowa grypa bo ona swoje żniwo zbiera jak zbierała. Zaś chaos w zarządzaniu tą sytuacją to po prostu suma nieuctwa, ignorancji, kolesiostwa partyjnactwa, arogancji, nieprzygotowania, zapatrzenia w siebie swoje problemy i zagarniania do siebie czego się da obecnej klasy rządzącej a nie dowód na ogólnoświatowy spisek przeciwko wam. Jakąś tam cząstka w tym całym oderwaniu władzy od realnych problemów i za garnianu pod siebie mamy w naszej piłce. Kilka klubów wbrew wszystkim władających Ekstraklasą ułożyło finansowanie pod siebie i teraz za wszelką cenę chcą sięgnąć po te pieniądze nie zważając na interes wszystkich poniesiemy tego skutki wszyscy. Bo to co chcą zrobić się nie uda.

24            -23
~~~Misioł
@GrzegorzS
Grzesiu, gdzie ja napisałem o jakichkolwiek teoriach spiskowych? Spoglądam na fakty i wyciągam wnioski. No, ale może w telewizji powiedzieli inaczej? Oj dziecko komuny, wytresowane w peereowskim zamordyźmie. Wykreowane w mediach widmo zagrożenia wywtarczy, żebyś oddał wolność w imię wyimaginowanego bezpieczeństwa.

20            -37
GrzegorzS
Musioł głupoty piszesz się idz do
pierwszego lepszego szpitala to przestaniesz opowiadać o kreacji w mediach. Społeczeństwo dzięki swoistej samodyscyplinie i samo organizacji radzi sobie z tym chaosem, który uczynili władcy z tego kraju. Gdyby nie to mielibyśmy Bergamo do kwadratu. Można wypierać fakty i coś bredzić o oddawaniu wolności nikt nic nie oddał na razie mamy samoograniczenie, jak ono się skończy to ten obecny korek w butelce, który rządzący chcą zaczopować na amen i na lata zostanie wywalony.

16            -8
stary wiślak
~~~Misioł!
Możesz sprecyzować ,co rozumiesz pod pojęciem wolności? Bo chyba na tym polega całe twoje nieporozumienie z Grzegorzem.Dajesz wtręt natury politycznej,zarzucając Grzegorzowi,komusze myślenie. A skąd wiesz o jego poglądach,skoro tylko wyraził się,że nie wierzy w jakieś globalne spiski.Na twoich oczach i na inne sposoby wolność jest ograniczana,bez związku z epidemią i co? Zauważyłeś czy nie?Ja nie jestem fanem wypowiedzi Grzegorza S,ale w tym przypadku nie widzę powodu by aż tak go atakować i robić z niego "dziecko komuny". Ja widzę wręcz u niego w paru kwestiach rozsądek i umiar.Są inne wątki ograniczania szerzej pojętej wolności,niż te związane z pandemią i nimi się radzę też zainteresować,bo one dzieją się równolegle. Ale nie ciągnę tematu,bo byśmy wkroczyli na dobre w politykę,a tego nie chcę. To wiślackie forum i raczej wypada ograniczać się tu politycznie,co i tobie polecam

25            -16
~~~stary zgred
stary zgred
Masz rację Grzegorzu, jakiekolwiek próby "dogrywania" ligo to parodia. to tylko , słabo ukrywana przez niektórych, chęć dorwania dla siebie kasy z Ligi, telewizji, PZPN i UEFA. Ja bym poszedł nawet dalej i cały sezon anulował, "wymazał" wyniki z oficjalnych tabel i to do samego dołu ("C" klasy) i, jak tylko sytuacja pozwoli, rozpoczął rozgrywki od nowa. Oczywiście należy zapewnić jakieś sprawiedliwy podział pieniędzy. "Sprawiedliwy" czyli dający wszystkim klubom możliwość przeżycia. Wszystkim, do ostatniego.

21            -10
stary wiślak
~~stary zgred!
Jak ja pisałem o ewentualnym anulowaniu rozgrywek,to posypały się na mnie gromy od paru moich wrogów.A ja przecież tylko przedstawiłem to ,jako wariant awaryjny,a nie jako moją mocną propozycję! Ostatnio czytam,że w niższych ligach jest rozważany taki "reset" niedokończonego sezonu.Cieszę się,że ty też rozważasz takie rozwiązanie,bo wylano tu na mnie niejedno wiadro pomyj. Pozdrawiam serdecznie starą gwardię kibiców.

24            -11
~~~OLD KIBIC WiSLY
@stary wiślak.
Dlaczego od ciebie otrzymałem kilkanaście minusów w innym miejscu, dlatego, że nie poparłem ciebie i zająłem stanowisko neutralne ? Znowu coś kombinujesz i pewnie będziesz zaprzeczał, że to nie robiłeś. Zaptzeczales oczywistym faktom, a teraz słodzisz ? Skąd wiem o twoich minusach - bo wiem !

14            -21
stary wiślak
~~Óld KIBIC WISŁY.
Może ode mnie dostałeś i kilkadziesiąt minusów,ale w kilkudziesięciu miejscach! Nie wiem. Nie notuję gdzie stawiam minus. Akurat nie widzę powodu,by akurat ciebie minusować,ale skoro tak liczysz minusy,to ja statystyce nie zaprzeczę.

24            -11
~~~OLD KIBIC WiSLY
@stary wiślak. Kończąc definitywnie temat minusów.
W kwietniu zatelefonował do mnie przyjaciel, którego znam od dziecka, tj. ponad 60 lat. W czasie rozmowy poinformował mnie, że rozmawiałeś z nim telefonicznie ( nie wiedziałem, że się znacie ), aby minusował nagminnie osoby o nickach....- zachowam dla siebie. Tobie to odmówił, gdyż aktywnie tutaj się nie udziela i nie chce być posadzony o manipulacje, czy oszustwa. Podał mi także nr telefonu z którego dzwoniłeś. I niech ten fakt będzie dowodem twojej działalności tutaj. Nie mam zamiaru wnikać czemu to robisz, może niech to ocenią inni. Ja w to też nie wchodzę.

13            -23
~~~€
OLD KIBIC WiSLY
Ostro. Ale robi się ciekawie. Czekam na dalszy rozwój wypadków. Jeżeli to prawda, to oznacza jedno. "stary wiślak" jest ubeckim trollem i beneficjentem poprzedniej epoki. W przeciwnym razie albo jest to pomówienie, albo też prowokacja.

13            -21
stary wiślak
~~Óld KIBIC WISŁY.
Albo kłamiesz,albo coś sie komuś poje...! Nie mam żadnego kolegi,który by uczestniczył w dyskusji na tym portalu. Powiem więcej,że nawet chyba nikt z moich kolegów nie czyta nawet tego forum. Przynajmniej ja o tym nie wiem! Zatem jeśli ktoś ci coś takiego mówił,to niech się przedstawi,bo ja nie mam na tym forum żadnych kolegów. Absolutnie,albo świadomie kłamiesz,albo ktoś cię w błąd wprowadza.Ty się mną nie zajmuj,tylko pisz merytorycznie na temat.

23            -12
~~~OLD KIBIC WiSLY
@stary wiślak.
Napisałem, że definitywnie kończę temat. Rozumiesz to zdanie ? Napisalem o tym co mi zrobiłeś. Bo wiem. Nie mam potrzeby kłamać, bo ja nie nadużywalem minusów. W sumie mogłem napisać więcej, ale ciebie oszczędziłem, chociaż nie musiałem. Nie znasz rozmowy z moim kolegą a już zakładasz, że kłamie. To nie ja tutaj spiskuje i manipuluje i proszę to sobie na zawsze zapamiętać. Nie mam też potrzeby się tłumaczyć, bo nikomu krzywdy nie robiłem. Więcej nie mam potrzeby pisania, bo pewnie i tak przeinaczsz.

12            -22
~~~*#####*
" stary wislaku "
Na tym portalu zawsze będziesz miał problem, bo sam sobie go stwarzasz od lat. Ktoś pisze prawde, a ty nazywasz go kłamcą. To jak to się ma do twoich manipulacji, których nikt tak nie robi! Twoja choroba to plusy (dla siebie) i minusy (dla innych). Zawsze tak było i jest. Co jest wolność ? Za twojej komuny i falszowania statystyk była ? Teraz takich manipulacji nikt nie stosuje, poza dinozaurem poprzedniej epoki ! Nie stosuj takich metod, to będzie spokój, a info sportowych nie widać !

11            -25
stary wiślak
~~~~#####*! Nie bredż!
Jakiej qrwa mojej komuny? Ja jestem większym wrogiem komuny od ciebie,bo pewnie jesteś dużo młodszy,a ja w niej żyłem i czynnie się jej przeciwstawiałem. Nie znasz mnie więc nie pie...! Nie ja tu ruszyłem politykę,a o wolności wiem więcej od ciebie i wiem jakie są zasady demokracji. Ty raczej nie. Wiem czym było PRL,wiec mam punkt odniesienia. Zatem zakończ pieprzenie polityczne i obrażanie mnie. Nie jestem żadnym dinozaurem,bo tacy jak ty niewiele wiedzą czym jest wolność i jak trudno o nią walczono. Spadaj chłopie,bo atakujesz ad persona,nie mając wiedzy żadnej o czlowieku. Nie pouczaj mnie mlokosie,bo o wolnosci wiem wiele więcej od ciebie i nie tacy jak ty będą mnie tu rugać.

23            -12
~~~*#####*
stary hejterze i trollu !
Gdzie ty się wychowałeś i skąd tyle nienawiści i zniewag ? Zawsze przegrywaleś z prawdą, więc agresją reagujesz. Przeprosiłeś Socjos za " gołodupców " jak to kulturalnie napisałeś. Nawet dzieci mają lepsze posty od judasza i manipulatora !

12            -24
~~~€
"stary wiślak"
Napisać, to każdy może, że się czynnie przeciwstawiał komunie. Może napiszesz coś więcej o swoich czynnych poczynaniach wobec PRL-u? Być może jesteś jakąś nieodkrytą legendą?

12            -20
~~~OLD KIBIC WiSLY
Kolego €.
Dzisiaj każdy wstydzi się komuny i chce być " białym lub czarnym ", ale wymazanie z życiorysu wspierającego dyktaturę proletariatu, nie jest łatwo bo jeszcze żyją ludzie i to pamiętają. Pewnie niektórzy tego bardzo się wstydzą piastując wysokie stanowiska np. prezydenta miasta lub prezesa klubu ( profesorowie). Oni nie znoszą sprzeciwu lub podważania decyzji ( tutaj z tym się spotkałem) bardzo ich to boli, bo myślą, że są nieomylni. Stąd nagonka na ludzi piszących prawdę, która ich boli i wyniszczanie ich minusami, nawet przy zaangażowaniu innych ludzi. Takie stare metody. Czy się pomyliłem ?

12            -19
stary wiślak
~~~OOld Kibic Wisly!
Po co kontynuujesz temat nie związany z futbolem i tematami tego forum? W dodatku piszesz swoją teorię o rzekomej prawdzie i tylko prawdzie. A prawda jest taka,ze powolutku jest zastępowany system monopartyjnej dyktatury PZPR nowa odmianą monopartyjnej dominacji. I na tym proponuje zakończyć odbieganie od futbolowo-wislackich tematów. Polityka leje się już strumieniami z mediów,więc darujmy ja sobie na tym forum. Jak się nie umie argumentami dyskutować,to się atakuje ad persona,a najlepiej zrobić z kogoś komucha. Koniec z polityką. Bez odbioru!

20            -13
~~~€
"stary wiślak"
Jeżeli masz odrobinę honoru, to napisz, jak walczyłeś z komuną. Być może będę mógł to zweryfikować i uznać ciebie za bohatera. W przeciwnym razie................... ....

10            -16