Niedziela, 3 maja 2020 r.

Od poniedziałku piłkarze Ekstraklasy znów będą mogli wspólnie trenować

W maksymalnie czternastoosobowych grupach, z wyłączeniem obsługi boisk, trenować będą mogli od poniedziałku, 4 maja, piłkarze polskiej Ekstraklasy. Stan taki potrwa do 9 maja włącznie, bo już dzień później jednocześnie na boisku przebywać będzie mogło 25 trenujących osób. Tak zespoły Ekstraklasy ćwiczyć mają do 24 maja. Oczywiście jeśli sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie pogorszeniu.

Taki plan zajęć pozwolić ma w przygotowaniu piłkarzom i klubom do restartu rozgrywek Ekstraklasy. Ten zaplanowany jest na ostatni weekend maja.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 liga w naszym kraju została zawieszona po rozegraniu 26. kolejek, a ostatni mecz odbył się 9 marca.

Według planów Ekstraklasy - jeśli będzie możliwe wznowienie rywalizacji - sezon 2019/2020 zakończyłby się 19 lipca br.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

~~~Radekrrrr r
No i fajnie
Mają taką pracę więc niech ha wykonują. Pani w sklepie może pracować, pan na produkcji. Nie ma wyjątków, dzielenia społeczeństwa na gorszych i lepszych.

41            -26
~~~tabaluga
hmm
Tylko, że Pani w sklepie jak i Pan na produkcji jak i ja sam, noszę rękawiczki i maskę. Bo dbam o rodzinę, kij ze mną, ale nie chcę zarazić najbliższych tak naprawdę nie wiadomo czym. Ciężko piłkarzom nosić na boisku maski, rękawiczki, grać bez kontaktu z przeciwnikiem. Zawodnicy Wisły są inteligentni, podejrzewam, że przestrzegają zasad, dbają o siebie itd, ale taka Arka? Część piłkarzy to niekoniecznie intelektualiści, którym zależy na zdrowiu swoim, rodziny i potencjalnego przeciwnika. Skąd wiadomo jak te testy będą przebiegać, kiedy i czy międzyczasie coś czegoś nie złapie? I po co te mecze? Nie można zobaczyć ich na żywo, nie można się "rozkoszować" polskim futbolem na żywo. Nie ma emocji, niczego. Granie dla hajsu z PKO dla PZPNu.

35            -34
~~~Karol86
Do tabaluga
W czym mają pomóc rękawiczki czy maseczki pani w sklepie ? Jeśli ktoś przyjdzie i zacznie zarażać to te maseczki noszone przeważnie cały dzień raczej nie chronią. Niech piłkarze zaczną grać i brać pieniądze za to co mają w kontraktach a nie za siedzenie w domach. Jaką mamy gwarancję że wirus paniki się uspokoi przed następnym sezonem?

47            -29
~~~Guruli 76
Nie rozgrywac juz meczy
Dla Wisly oraz 11 innych klubow nie jest na reke zeby grac dalej ale wielka 4 zdecydowala zeby hrac dalej do tego ta sama czworka rozdysponowala kase w zaleznosci ktore miejsce zajmie sie miejsce i tak Legia dostanie 19 m8lionow a Wisla za 13 miejsce 200 tys Do tego mamy mecz bez kibicow z Legia a za kazdy mecz u siebie musimy placic 130 tys wiec zobaczcie ile bedziemy w plecy!! gdy bedziemy hrac.

34            -20
wilkrobert13 2
Irytacja..!!
Zawsze mnie denerwowało,że piłkarze charczą czy też plują na murawę.To takie niehigieniczne.

18            -9
~~~Johny Walker
Kazimierz Moskal nie jest już trenerem ŁKS-u
gdzie pracował od czerwca 2018 r. i wiele dla tego klubu zrobił z awansem do ekstraklasy włącznie. Szkoda. Natomiast Aleksandrem Buksą mocno interesuje się FC Barcelona. Pewnie wszyscy czekamy na wynik rozmów. Moim zdaniem powinien zostać jeszcze na rok w Wiśle, a Barca powinna mieć prawo pierwokupu, załatwiając tę sprawę finansowo z Wisłą, bo pieniądze i Buksa są dla klubu tlenem.

31            -5
SMOK
Szkoda ze bez publiki
dobrze, niech graja ale mam prośbę do canal+ aby choć włączyli doping z innych kolejek bo bez tego to jak sparing po cichutku. Ale się porobiło........

10            -25
~~~OLD KIBIC WiSLY
Jeżeli ekstraklasa ruszy bez publicznosci
i bez dopingu kibiców ( może być mocne nagłośnie), to oglądając fajne widowisko można poczuć się jak na stypie. Piłkarze muszą mieć doping, nawet ten sztuczny, ale ich mobilizujący, bo będą wiedzieli, że w tv będzie ich widać i doping słychać.

22            -8
~~~OLD KIBIC WiSLY
@SMOK. Nie wiem dlaczego masz minusy.
Dla mnie to jest dziwne. Zawody piłkarskie bez kibiców to ... jak teatr bez publiczności, wsparcia, oklasków i puste krzesełka... Wiem, że kiedyś wróci normalność, ale te problemy z pokorą trzeba przeżyć. Pozdr.

19            -7
~~~OLD KIBIC WiSLY
~~~Johny Walker.
Olek Buksa jest bardzo młody ( 17 lat ) i z całym szacunkiem do niego, gdyby trafił do Barcy, to nie zagra w 1 składzie. Dobrze napisałeś, że powinien jeszcze zostać, bo musi nabrać rutyny i wagi mięśniowej. Jak Barca go bardzo chce i podjęła decyzję, to powinna zabezpieczyć finansowo jego przejście. Dla Barcy to nie problem, ale przez rok przyda się u nas i Barcy kasa także. Pozdr.

24            -4
olszaI
Pomyślcie logicznie.....
w chwili obecnej pomimo pseudopandemii pracują miliony ludzi w tym wielu z Was i co..... Wy musicie by zadbać o utrzymanie własnych rodzin. Natomiast inni (uprzywilejowani) nie muszą a to niby dlaczego? Każdy z nich panów piłkarzy w PL uważa sie za coś lepszego od Was bo zarabiają kwoty conajmniej 5 cyfrowe miesięcznie a Wy tylko 4 cyfrowe więc oni są lepsi w jaki sposób i w czym sami sobie odpowiedzcie ! Taką dyskusją tworzycie nic innego ale kolejną grupę uprzywilejowaną jak sądziowie, politycy, dziennikarze itp. a teraz minusujcie do woli z Wiślackim pozdrowieniem.

29            -11
adrianrtf1
adrianrtf1
a tak z innej beczki, to ciekawe czy wobec ostatnich zmian i nastaniu normalności w klubie, można pomarzyć o powrocie P. Cupiała w mniejszej lub większej formie...

14            -10
~~~arex
Bilety
Mam taką propozycję dla Zarządu i dla Was Kibiców, aby na mecze naszej Wisełki zostały wygenerowane wirtualne bilety, do zakupu przez internet. Niech bilet kosztuje minimum 20 zł, a jeżeli kogoś stać to może za ten bilet zapłacić dowolną kwotę, nie mniejszą niż 20zł. Uważam, że w tej chwili powinniśmy wspomóc klub, bo zrobił fajne zakupy i dobrze by było, aby mógł je dalej podtrzymać. Ja ze swojej strony mam wykupiony karnet całoroczny, wykupiłem pakiet akcji na ile mnie było stać i chętnie zakupię wirtualny bilet na każdy mecz majowo-czerwcowo-lipcowy . Pozdrawiam wszystkich.

23            -4
~~~lolo
@arex
To ja proponuję od każdego WIŚLAKA 10 złotych na kolejkę u siebie i na wyjeździe 10 złotych. Panel - bilety Wisła kraków - szybkie płatności - BLIKIEM. WIRTUALNY STADION - KOLEJKA dostajesz e-mail że grają Wiślacy i wpłacasz ;-)

8            -4
SMOK
@~~~OLD KIBICWiSLY
Dlaczego dostaje minusy? Bo wielu nie podoba się taki pomysł. A ja w tym widzę dużo pozytywizmu. Na stadionie przez głośniki puścić (puszczać) odgłosy naszych kibiców. To na pewno pomogłoby piłkarzom. W tv za to można fajnie posklejać dźwięki kibicowania. I już nie chodzi mi o komentatorów bo tego się nie da ale chodzi o "imitacje" kibiców. Tak tez w tv by się lepiej oglądało.

13            -9