Wtorek, 5 maja 2020 r.

TVP Sport: Ekstraklasa wstrzymała treningi drużyn ligowych!

Jak podał serwis internetowy TVP Sport - Ekstraklasa wstrzymała wszystkie zaplanowane na dzisiejsze przedpołudnie treningi drużyn ligowych, a kolejne informacje przekazane do klubów mają pojawić się w tej sprawie około godziny 14:00.

Przypomnijmy, że wczoraj wszyscy piłkarze oraz członkowie sztabów drużyn Ekstraklasy przeszli badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

TVP Sport sugeruje, że taka decyzja Ekstraklasy spowodowana może być albo wciąż oczekiwaniem na wyniki, bo te nie są jeszcze we wszystkich przypadkach znane, albo już otrzymanymi wynikami, czy też koniecznością przeprowadzenia dokładniejszych testów.

Aktualizacja: jak poinformował portal interia.pl - cytując prezesa PZPN-u, Zbigniewa Bońka - wstrzymanie zajęć spowodowane jest brakiem wszystkich wyników badań.

Źródło: TVP Sport, Interia.pl


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

Mario
Ehhh
No i się zaczęło

16            -4
~~~TS77
Normalna
Pewnie połowa z koronawirusem 😱

10            -17
GrzegorzS
Mam nadzieję, że to tylko czekanie na wyniki
i pomimo paru trafionych strzałów a 99% populacji jnie ma wirusa. Wle to tylko nadzieja. Bowiem a chłopski rozum i w oparciu o realia sprawa wygląda tak. W Niemczech w ciągu ostatnich dwu miesięcy wykonano ok. 3 milionów różnych testów na ponad 83 miliony mieszkańców, co daje jakieś ponad 31 tysięcy na milion i wyszło że ok. 5/10% ma lub miało tego wirusa. W Polsce mamy 1/3 tego i wykonano coś ok. 400 tysięcy testów praktycznie nie badając żadnej zbiorowości zawodowej nawet grupy medycznej i nam wychodzi 1% to coś jest nie tak. Piłkarze i sztaby ekstraklasy w ten sposób stają się jedyną w całości zdiagnozowana populacją zawodową. Wyniki więc będą interesujące choć dotyczyć będą sportowców organizmów młodych przygotowanych na wysiłek o wyższym poziomie odporności, ale nie wyłączonych z życia to na te ok. 800 osób można się spodziewać co najmniej od 8 do 40 strzałów pozytywnych w dniu badania i to stawia projekt pod znakiem zapytania, bo nawet jeśli nie będzie wyłączona jedna czy druga drużyna to jakie tu będą równe warunki ligowego starty. Tym bardziej, że może być jak w Niemczech wyłączonych kilku zawodników z jednego zespołu na co najmniej 14 dni i co wówczas?

10            -9
~~~Dziadyga z Olsztyna
RE
Podali, że w Rakowie wykryto 1 osobę z pozytywnym wynikiem. Dziękuję, dobranoc!

25            -3
~~~mc
ale że akurat w Rakowie...
... no kto by pomyślał...

25            -1