Wtorek, 5 maja 2020 r.

Komunikat Wisły Kraków SA dotyczący badań pod kątem obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2

W poniedziałek 4 maja przedstawiciele Klubu, w tym sztab oraz zawodnicy, zostali przebadani pod kątem obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Po analizie wyników wyodrębniono osoby, które poddane zostaną dodatkowym badaniom w kierunku SARS-CoV-2 w celu uszczegółowienia diagnozy.

Testy Real Time PCR zostaną przeprowadzone we wtorek 5 maja, a wyniki będą znane w ciągu 24, najdalej 48 godzin.

Oznacza to, że do czasu zakończenia pogłębionych badań drużyna będzie trenować indywidualnie w oparciu o wytyczne otrzymane od sztabu szkoleniowego.

Powrót do zajęć grupowych nastąpi po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~COVID
COVID
Na to wygląda, że ktoś złapał wirusa. Pytanie jak wielu i czy uda się wrócić do grania...

28            -19
wilkrobert13 2
no właśnie...
i po c..j są wam potrzebne te rozgrywki jak zaraz się skończą po badaniach i tak dalej...No właśnie...

33            -45
~~~goal
Hmmm ...
Komunikat brzmi niepokojąco. Ale zobaczymy, co to będzie, zarówno u nas, jak i w innych klubach. To może być gorsze zło, niż kontuzje.

18            -6
~~~Kibol z Reymonta
Granie w takich warunkach to...
czysta farsa a nie futbol.Zastosować model francuski i po zawodach.

24            -15
Aglarion
Och, cóż za niespodzianka...
..."zły ja" który jakiś czas temu mówiłem o tym, że zarażonych jest kilkaset razy więcej i śmiertelność oraz zagrożenie jest żadne byłem nawet tutaj wrogiem publicznym. Teraz okazuje się, że nawet wśród piłkarzy znaczna próbka osób przeszła tego "morderczego wirusa" nawet o tym nie wiedząc. Z góry mówię: nie włączam się w dyskusję. Nie piszę tego po to, by kogoś rozdrażnić - wybaczcie mi ton, byłem dość ostro atakowany - ale po to, byście przebudzili się ze zbiorowej psychozy. Jeszcze Szwecja nie zginęła, żartobliwym słowem zakończenia. Pięknego Czasu.

28            -24
~~~Misioł
@Aglarion
dokładnie tak, ale co zrobisz skoro media mówią lemingom co mają myśleć a te na każdy głos rozsądku reagują alergicznie bo grozi im to próbą użycia mózgu.

22            -18
~~~Konkord88
Liczba zakażeń
Nie 2-3 razy większa, tylko KAŻDE badanie na losowej próbce w dowolnym kraju wykazuje 30-80 krotnie większą liczbę ukrytych zakażonych. Co też z automatu oznacza bardzo niską śmiertelność jak i grubo ponad 90% bezobjawowych przebiegów.

24            -6
~~~☆ Guru^22 ☆
Nie ma mowy o kontynuowaniu
na zasadzie, ze jeden zespol zagra bez polowy skladu, a drugi juniorami. Moga probowac to rozpoczac, ale to zostanie oprotestowane w ministerstwie sportu a potem wyzej. Inna sprawa, ze to, ze maja przeciwciala, a nie mieli objawow, pokazuje jaki jest realny obraz wirusa i ze % zgonow moze byc bliski grypie sezonowej jak to juz sugerowano.

15            -4
trogdor
@Aglarion
Pamiętam co pisałeś i wtedy były to bzdury - i teraz też są. Po 1. testy RT PCR to testy genetyczne badające czy w ciele znajduje się wirus a nie przeciwciała, które oznaczają ze ktoś już przeszedł chorobę - więc o czym ty piszesz? Na marginesie testy na przeciwciała mozna wykonać samemu i kosztują kilkukrotnie mniej. Są też mniej wiarygodne i obecnie nie są podstawą do dopuszczenia do czegokolwiek co wymaga potwierdzenia, że się nie zaraża (akurat jestem na etapie organizowania wyjazdu za granicę wiec temat mi jest bliski). Po 2. Pamiętam też jak napisałem, że jeśli środki zaradcze pomogą zniwelować śmiertelność epidemii: "to super ale równocześnie niestety będzie to woda na młyn postaw, jaką prezentujesz twierdzących, że była to jedynie wielka paranoia o kolejną `grypę` ". Co właśnie potwierdzasz swoim wpisem. I po 3. Może i "jeszcze Szwecja nie zginęła" jak piszesz - ale właśnie ginie jej część. Mają kilkukrotnie większą śmiertelność (na 1 mln mieszkańców) niż ich sąsiedzi ze skandynawskiego kręgu kulturowego. Póki co szwedzki eksperyment nie przynosi dobrych efektów bo śmiertelność jest wyższa a gospodarka i tak ucierpi - wg. obecnych prognoz w tym roku PKB i tak spadnie im o nawet 10 % - czyli tyle co w Hiszpanii, która musiał zamknąć kraj na dwa spusty. Tymczasem nawet w Szwecji z ich liberalnym podejściem do epidemii liga nie gra...

21            -5