Środa, 6 maja 2020 r.

Sześć klubów Ekstraklasy może wznowić treningi w grupach

Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy i po uzyskanych wynikach zezwoliła na zajęcia grupowe w sześciu klubach.

Od 6 maja treningi grupowe mogą rozpocząć się w:

- Śląsku Wrocław
- Piaście Gliwice
- Rakowie Częstochowa
- Górniku Zabrze
- Zagłębiu Lubin
- Pogoni Szczecin

W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, kluby te prowadzą treningi indywidualne.

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~jajo
Aha, czyli niektóre kluby będą przygotowane do sezonu
A inne nie, bo były przypadki zakarzeń. Mega nieuczciwe

29            -18
~~~z podgórza
Pandemia
Dziwne że czyste są zespoły które praktycznie grają o pietruszkę.

5            -14
hobiz
Idiotyzm
Takie decyzje to totalny idiotyzm . 30% tej śmiesznej ligi może się przygotowywać , reszta nie . Reszta ma czekać - pytanie jak długo . I później będziemy się dziwić i zastanawiać nad wynikami . Ktoś tu głowę i rozum pomylił z czymś zupełnie odwrotnym . Zakończyć ten sezon tak jak zrobili to koszykarze .

12            -7
~~~Guruli 76
Nie kontynuowac ligi
Dla Wisly najkorzystniej bylo by zakonczyc i nie wznawiac.

14            -14
~~~Jarek
Podsumowanie
Wszyscy zdrowi w Wiśle Kraków ! Komunikat na Łączy Nas Piłka . W sumie 10 ekip !

12            -2
~~~Johny Walker
Najkorzystniej nie wznawiać rozgrywek
Moim zdaniem to : 1. Zostawić rozgrywki na tym poziomie jak są. 2. Zagrożonych spadkiem pozostawić w lidze. 3. Awansować 2 pierwsze drużyny z 1 ligi. 4. Trzecia od końca Korona niech zagra baraż o miejsce w lidze z 3 druzyną 1 ligi. 5 Trudno, niech zostanie mistrzem Legia bo prowadzi. 6. W tej sytuacji w zasadzie nikt nie jest poszkodowany. 7.Nie trzeba będzie przedłużać kontraktów niektórym tylko na 1 miesiąc. 8. Nie trzeba będzie płacić zawodnikom, jakby grali. 9. O ile to możliwe rozpocząć treningi w połowie czerwca do następnego sezonu. 10. O ile to będzie możliwe rozpocząć sezon w połowie lipca jak było dotąd. To prawda, że kluby ucierpią finansowo, ale najwięcej te które najwięcej płacom swoim zawodnikom. W ten sposób definitywnie rozliczyć ligę i miejsca drużyn w lidze, bo przecież pandemii, nikt wcześniej nie przewidział. To tylko taka moja sugestia, z którą nie trzeba się zgadzać. Jestem ciekawy, jak to wszystko potoczy się dalej.

12            -4
~~~melin
treningi
Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku. W tej grupie znalazły się: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków.

5            -4
~~~Johny Walker
Oczywiście w moim wpisie i baražach,
to chodziło o mecz barażowy ŁKS z 3 druzyną 1 ligi. Sorrki.

10            -5
~~~OLD KIBIC WiSLY
~~~Johny Walker. Mam podobne zdanie.
Jak ktoś ma inne niech napisze, gdyż po to jest portal.

9            -2