Wtorek, 12 maja 2020 r.

Trwają rozmowy Wisły Kraków SA z ZIS-em

We wtorek 12 maja odbyło się, zapowiadane w ubiegłym tygodniu, pierwsze ze spotkań roboczych Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i nowego Prezesa Wisły Kraków SA Dawida Błaszczykowskiego. Ze strony Klubu w rozmowach uczestniczyła również Florentyna Kulig - Dyrektor Organizacyjny.

Podczas spotkania w siedzibie ZIS kontynuowane były rozmowy o współpracy Miasta i Klubu. Strony są coraz bliżej ustalenia warunków najmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków po wznowieniu rozgrywek Ekstraklasy, które rozgrywane będą bez udziału publiczności. Poruszono także inne kwestie, m.in. udziału Wisły Kraków SA w procesie modernizacji obiektu.

W przyszłym tygodniu mają zostać określone szczegóły dotyczące użytkowania obiektu przez Wisłę Kraków.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

Maxi
Niech się dogadają ale na korzystnych dla nas warunkach .
Ale nie wyobrażam sobie by Wisła płaciła Miastu za wynajem stadionu grubą kasę a tym bardziej 123 tysiące za mecz . Nie będę się wymądrzał że wszystko wiem od czego się ma internet tutaj link link » ile płaciła Garbarnia za jeden mecz jak komu nie chce się czytać to powiem że jest to ok 16 , 17 tysięcy i uczciwe ze strony miasta by było zwolnienie z opłat Wisły na czas pandemii a jak już mamy płacić to góra 20 tys za mecz bo przecież z dnia meczowego dochodów nie będziemy mieli a jak już to koszta . My nie siedzimy na kasie uzbieraliśmy ponad 2 miliony coś sponsorzy dorzucą coś TV ( ale dla mnie to skandal że legła z ostatniej transzy ma dostać nawet 19 milionów a my ok 150 - 200 tys) tak że Miasto powinno spojrzeć w końcu przychylnym okiem bo na dzisiaj jesteśmy nie oszukujmy się wychodzącym z kłopotów ale biednym klubem .

51            -5
~~~KRKPL
Wynajem stadionu
W dobie wirusa powinniśmy grać za przysłowiową złotówkę i posprzątanie stadionu, obiekt tylko zyska bo jak się nic nie dzieje to niszczeje. Przecież gdyby chcieli nas obciążyć duża kwotą to na pustym stadionie możemy grać na Hutniku, a nawet na Wieczystej jakby technicznie to było możliwe, z pewnością będzie taniej niż na R22. Jak już wróci normalność i my na stadion to żeby obie strony skorzystały wydaje mi się, że korzystne dla obu stron byłoby gdyby klub stał się operatorem stadionu ale nie za kilka baniek ale maks za kilkaset tysięcy. Dlaczego? A no dlatego, że miastu zawsze coś wpadnie (dziś dopłaca ponad 2 mln za utrzymanie stadionu) a my będziemy mieli szanse coś dodatkowo zarobić na wynajmnie pod nawet imprezy. Oczywiście do tego stadion musi być doprowadzony do normalności. Oby też nie pchali się w pomysł budowy parkingu, bo zapraszanie kolejnych tysięcy samochodów i turystów do centrum to utrudnianie życia nam krakowianom. Budujmy kolej aglomeracyjną, parkingi na obrzeżach miasta i niech korzystają z tego turyści oraz dojeżdżający do pracy z gmin ościennych. Wisła Pany!

38            -5
~~~ts_maciek
A może reklama miasta na stadionie w zamian za wynajem?
Jeszcze raz przypomnę - Garbarnia płaciła 15 tys. PLN mając do dyspozycji jedną trybunę. Jeśli miasto zgodziłoby się np. za reklamę - nawet w formie wielkiego baneru reklamującego Kraków na dolnej / bocznej trybunie w zamian za duża obniżkę (rzędu nawet 90%), to byłoby to działanie rozsądne z obu stron. Krakow żyjący z turystyki jest w tym momencie na skraju zapaści. Jeśli do Krakowa nie będą ciągnąć turyści, biada temu miastu... Frekwencja jeśli chodzi o oglądanie meczów ekstraklasy w TV będzie pewnie dużo wyższa niż zwykle (A jeśli pójdzie tez na zagranicę to już w ogóle), więc miastu się opłaci...

27            -6
olszaI
O ile wierzę...
w chęci dobre intencje Dawida to zupełnie nie wierzę w te same ze strony ZiKiT-u a tym bardziej jaśniepana majchrowskiego. Ale mam nadzieję na jakieś pozytywy dla Wisły.

18            -4