Wtorek, 12 maja 2020 r.

PZPN zakończył rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów

Jak poinformował portal Interia.pl - PZPN postanowił zakończyć rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Sezon 2019/2020 zostanie uznany za nierozegrany, a tym samym nie dojdzie do żadnych roszad jeśli chodzi o ewentualne awanse i spadki. W kolejnym sezonie kluby przystąpić mają do rywalizacji na nowo, w tym samym zestawieniu.

Przypomnijmy, że w Centralnej Lidze Juniorów U-18 rozegrano 17 kolejek, na 30 zaplanowanych.

Zespół krakowskiej Wisły zajmował po nich zaledwie 14. miejsce, a więc bezpośrednio zagrożone degradacją.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

~~~Jarek
Podsumowanie
To dobre rozwiązanie bo utrzymanie jest ważne sprawie wzmocnień do gry w CLJ , lepsze horyzonty rozwoju dla młodego piłkarza czyli Ekstraklasa .

21            -3
~~~goal
Da się? Da się!
To samo powinno być z rozgrywkami seniorów, a nie narażać się na degradację za 150 tys zł. Niech Mioduski gra dalej, bo 15 mln już na niego czeka. Z taką polityką, to Elstraklasa daleko nie zajedzie.

21            -13
stary wiślak
Czyli anulowanie sezonu!
Zakończenie sezonu,poprzez uznanie go za nierozegrany,jest jego anulowaniem Pisałem o możliwości takiego rozwiązania,to się na mnie posypały gromy. Jasne,ze tam gdzie chodzi o wielki pieniądz,czyli w ekstraklasie ,możliwość takiego wariantu była bliska zeru. Ale to będzie prawdopodobnie w niższych klasach zastosowane przez OZPN-y.Na pewno jest to mniejsze zło niż uznanie cząstkowej tabeli,bez rozegrania wszystkich meczów,za tabelę końcową. To tylko liga juniorska i kwestie finansowe są tu marginalne.

16            -6
GrzegorzS
Taki drobiazg regulaminowy, w CLJ sezon mógł byc anulowany
bo rozegrano jedynie pierwsza runde. W Ekstraklasie ze względów regulaminu tego zrobić nie można bo rozegrano już 26 kolejek czyli co prawda nie wiele ale jednak ponad 2/3 meczy. To co mozna zrobić w zgodzie z regulaminem rozgrywek to dokończyc sezon lub zakończyć go w każdym momencie po rozegraniu pełnej kolejki spotkań. O tym jak to będzie może zdecydować przypadek (oby nie spryt) który wyłaczy w fazie dogrywania sezonu jedna z drużyn. Bowiem ciężko będzie wówczas przekładac jej mecze, chyba, że ktos się zgodzi by ten zespoł grał np. zaległe spotkana co dwa dni. PZPN musi bowiem pamiętac o tym by jak najszybcie zacząc grać nowy sezon. Moim zdaniem taka zabawa obecnie nie ma sensu. Wiadomo, że rozgrywek pucharowych w europie raczej nie będzie lub będa w bardzo uproszczonej formie. Wiadomo, że ograniczone zostana mecze międzynarodowe. Pozostanie Liga i puchary krajowe. Wiadomo tez, ze najbezpiecznej będzie prowadzić rozgrywki w okresie końca wiosny (czerwiec) całego lata (czeriwec- wrzesień) i początku jesieni (wrzesień-październik). To daje 5 w miarę bezpiecznych miesięcy grania. To powinno zapewnić możność rozegrania 21 kolejek plus puchar krajowy. I na tym powinni się skupić. A nie szukać gruszek na wierzbie. W ciagu tych pięciu miesięcy nawet jak jakiś zespół zostanie na jakis czas wyłączony z grania to jest możliwośc przekładania meczy nawet całych kolejek. Takimi a nie innymi decyzjami władze ekstralkasy i PZPN moga doprowadzic nie tylko do zdestabilizowania obecne juz sezonu ale moga uniemożliwić sobie rozegranie kolejnego w dobrych warunkach i korzystnym okresie. Co ich do tego pcha. Pieniądze dla Legii i paru zespołów z góry tabeli oraz wizja zarabiania na transmitowaniu meczy naszej ligi na cały Swiat, który po prostu nie gra a telewizje czymś muszą zapełniać program, bo jak długo mozna pokazywać powtórki. Gdyby ekstraklasa spokojnie podeszła do tematu PZPN przyjąz rozwiazanie zakończenia ligi przyspieszył okienko transferowe przygotował rozgrywki to moim zdaniem spokojnie rozegrano by pierwszą runde nowego sezonu nawet większej ligi (przyspieszyć reformę o rok) i wszyscy by dobrz zarobili na sprzedawaniu ligi bez ryzyka szybkiego jej zakończenia np. po rozegraniu dwóch trzech kolejek obecnego sezonu z powodu wyłaczenia z gry jednej czy nawet kilku drużyn.

7            -8
GrzegorzS
Powyżej było spojżenie ogólne
zaś w punktu widzenia Wisły bardzo istotne da naszej przyszłości jest skupienie sie na zdobyciu w ostatnich czterech meczach sezonu zasadniczego 7/8 punktów co przy układzie meczy zapewni nam conajmniej grę o utrzymanie w lidze z czterema meczami na własnym obiekcie, niby bez kibiców, ale to zawsze własny stadion i mniejsze jeżdzenie po Polsce a wydaje się, że ciut pojeździć będzie trzeba a grac się będzie co trzy dni.. Gdyb zaś udało się utrzymać poziom wyników z przed zawieszenia rozgrywek to jest realna szansa dostania się do pierwszej ósemki, ale trzaba wygrac wszystko góra przy dużym szczęściu podeprzeć się remisem. Trzeba tez patrzec za siebie, ale 7/8 zdobytych punktów dało by nam prawdopodobnie nie tylko utrzymanie przewagi punktowej ale wręcz jej powiekszenie nad zespołami z miejsc 14-16. Bowiem owszem zmniany zmianami, ale nawet nowe miotły w Łodzi, Kielcach czy Gdyni nie zmienia potencjału tych zespołów i przy układzie meczy raczej nie będa one gromić rywali co najwyżej beda ciułac punkty remisami lub przegrywac spotkania z walczącymi o swoje cele zespołami. Najgorszym dla nas wariantem był a by strata przewagi punktowej nad dołem tabeli, w krótkiej perspektywie. Jeśli bowiem będzie nam i lidze dane rozegrac pełne 11 kolejek to Wisła jakoscia zaespołu spokojnie się utrzyma i poprawi lokatę, ale zawsze jest taki wariant, że stracimy ligową przewage spadniemy o jedno miejsce i ktos zakończy granie w tym sezonie. By temu zapobiec trzeba powtórzyc start jaki miała Wisła w tej rundzie. Trzy/cztery wygrane spotkania jeszcze w rundzie zasadniczej rozgrywek praktycznie zamkna temat walki o utrzymanie się w lidze a moga otworzyć perspektywę na grę o pozycje powyżej 8 miejsca w tabeli.

10            -5
~~~OLD KIBIC WiSLY
Dobrze, że rusza liga, bo było już strasznie nudno
A w innych zawodach już dawno funkcjonują. Wraz startem ligi chociaż dowiemy się o końcowych wynikach w tabeli i naszego miejsca, oraz kto zagra w pucharach i kto spadnie, więc pewnie będzie się sporo działo i dobrze, bo sport nie lubi próżni i kibic chyba także.

10            -4
~~~Peperoni
@GrzegorzS, godz. 12:36. Trafiłeś w sedno.
Z uwagą przeczytałem regulaminy PZPN, dot. ekstraklasy, PP, niższych lig i juniorów. Pełna zgoda. Nie pisałem o tym wcześniej, aby mnie nie opluwano, lub bezmyślnie minusowano. Ale to już było. Wracamy do grania i dobrze, bo też nie mogłem doczekać się grania.

10            -3