Środa, 13 maja 2020 r.

Znamy ramowy terminarz do końca bieżącego sezonu

Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa SA podały ramowy terminarz dokończenia sezonu 2019/2020 w PKO BP Ekstraklasie, a także w I i II lidze piłkarskiej, jak i w Pucharze Polski.

Oto terminarz nadchodzących meczów Ekstraklasy:

27. kolejka - 29 maja - 1 czerwca (piątek - poniedziałek)
28. kolejka - 5 - 7 czerwca (piątek - niedziela)
29. kolejka - 9 - 10 czerwca (wtorek - środa)
30. kolejka - 14 czerwca (niedziela)
31. kolejka - 19 - 21 czerwca (piątek - niedziela)
32. kolejka - 23 - 25 czerwca (wtorek - czwartek)
33. kolejka - 26 - 29 czerwca (piątek - poniedziałek)
34. kolejka - 3 - 6 lipca (piątek - poniedziałek)
35. kolejka - 10 - 12 lipca (piątek - niedziela)
36. kolejka - 14 lipca (wtorek, grupa B), 15 lipca (środa, grupa A)
37. kolejka - 18 lipca (sobota, grupa B), 19 lipca (niedziela, grupa A)

Źródło: PZPN


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

krec1
7 meczów w miesiąc
Drużyny bez długiej ławki będą miały ciężko. U nas nie jest najgorzej choć w napadzie ciężko to widzę.

13            -13
~~~Lando
TSW
Zawsze mnie śmieszyły te narzekania piłkarzy, że grają zbyt często... Przecież każdy walczy o mistrzostwo, a co za tym idzie ewentualną grę w lidze mistrzów, a tam nie ma przebacz, granie weekend - wtorek/środa - (analogicznie jest w Lidze Europy - z tym że weekend - czwartek). Piłkarze są zawodowcami, zarabiają wielkie pieniądze, ciężko trenują - więc do cholery, muszą być gotowi na takie maratony!!! Liga angielska gra praktycznie non stop, drużyna wygrywająca mistrzostwo świata, gra 7 meczy w niespełna miesiąc... Przecież tam nie grają roboty!!! Polscy piłkarze zawsze narzekali - czas z tym skończyć!!!!

30            -2
Kosmaty
@krec1
Zgadzam się, że długa ławka to podstawa. Problem w tym, że ciężko określić kto tak naprawdę ma długą ławkę. W czerwcu Wisła nie będzie miała z tym problemów, jednak problem może się pojawić w lipcu i to z dużą mocą. Problemem Wisły jest przede wszystkim skala zjawiska, ponieważ kontrakty w Wiśle kończą się kilkunastu zawodnikom. Z niektórymi Wisła powinna się z łatwością dogadać (bardzo wątpliwe by np. Brozio i Boguś wystawili Wisłę do wiatru), inni to teoretycznie prosta sprawa (Turgeman i Kuveljić mają klauzule wykupu, a fundusz transferowy Wisły jest niezależny od reszty budżetu). Jednak większość to sprawa całkowicie otwarta. Co więcej niektóre przypadki to sprawy z gatunku gimnastyki artystycznej, bo np. w sprawie Tupty "dużo do powiedzenia" (w zasadzie wszystko) ma Hellas, a ewentualne niepowodzenie w sprawie Wojtkowskiego może być dla Wisły bardzo problematyczne (w końcu Kamil spełnia w tym sezonie rolę młodzieżowca). Jednak kiedy mowa o kilkunastu piłkarzach, a każdy z nich to przypadek indywidualny i generujący wyzwanie w innym aspekcie sprawy zatrzymania go w klubie, to trudno zakładać, że wszystko pójdzie równie gładko. Równie dobrze możemy zakończyć sezon w pełnym składzie, bez ubytków kadrowych, a nawet do kolejnego sezonu przystąpić z najwyżej drobnymi korektami w kadrze (oczywiście mowa o ilości zmian), jak i w lipcu pozostać z kadrą szczuplejszą o połowę i koniecznością dobierania piłkarzy z CLJ by choćby uzupełnić ławkę lub nawet kombinować w podstawowej jedenastce. Znając obecne władze klubu ten drugi scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny, ale do momentu złożenia podpisów na odpowiednich dokumentach wszystko jest możliwe, a utrata niektórych zawodników przed końcem rozgrywek mogłaby być szczególnie bolesna i znacznie ograniczyć szerokość kadry i wartość ławki.

17            -3
~~~?
?
Co z zawodnikami, którym kończą się kontrakty 30 czerwca?

7            -3
wilkrobert13 2
Walić Lipiec!!
Wywalczmy co się do do tego czasu a "Ósemka" pewna!!!Moim zdaniem właśnie do Niej awansujemy.Grając nie tylko składem ale wszystkim co znaczy dla Nas wszystkich"WISŁA KRAKÓW".

1            -2