Czwartek, 14 maja 2020 r.

Potrzebna krew!

Zaalarmowany informacją z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie o niepokojąco niskim stanie zapasów krwi, Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Wisła Kraków postanowił zorganizować wspólnie z Fundacją "Kibicujemy Życiu" akcję honorowego krwiodawstwa. Odbędzie się ona w niedzielę, 17 maja, w godzinach od 11:00 do 15:00 na parkingu przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana od strony Błoń, obok pizzerii.

Wiślaccy krwiodawcy wielokrotnie udowodnili swoją solidarność z potrzebującymi i wierzymy, że i tym razem nie będzie inaczej. Pamiętajmy, krwi nie można wyprodukować, a ratuje ona zdrowie, często życie. Dzisiaj osobom dla nas anonimowym, zaś jutro być może komuś nam bliskiemu, a może nam samym. W tym ciężkim dla wszystkich czasie taki odruch solidarności nabiera szczególnej wagi.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że przedsięwzięcie odbędzie się z zachowaniem wszystkich procedur obowiązujących w trakcie trwającej epidemii. Regionalne Centrum Krwiodawstwa posiada stosowne zezwolenie na akcje mobilne, które od niedawna wznowiono. Wszystko odbywa się rzecz jasna pod nadzorem ekipy medycznej, czuwającej nad bezpiecznym przebiegiem akcji.

Oczywiście dawcy powinni stosować cały czas obowiązujące środki ochrony indywidualnej (maseczki itp.), a także dbać o to, aby nie tłoczyć się i zachowywać należytą, wynoszącą minimum 2 metry odległość od znajdującej się obok nas osoby. Apelujemy równocześnie, aby w trakcie trwania akcji stosować się do innych, ogólnych zasad bezpieczeństwa wdrożonych na czas epidemii, a także do zaleceń organizatorów oraz służb medycznych.

I tylko tak na marginesie pragniemy dodać, że każdy z krwiodawców otrzyma voucher na zakupy w sklepie "Wiślacki Świat", który będzie upoważniał do zakupów ze zniżką 19,06%.

Czekamy na Was w niedzielę!

Zarząd KHDK PCK Wisła Kraków


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~€
No to do boju
Wisełko Kraków.

22            -1