Piątek, 15 maja 2020 r.

Wisła otrzymała dofinansowanie z programu Tarczy Finansowej

Jak na Twitterze poinformował prezes krakowskiej Wisły, Dawid Błaszczykowski, nasz klub otrzymał 2 655 758 złotych z rządowego programu "Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju". Pieniądze te wypłacane są dla polskich firm, jako wsparcie niezbędne do dalszego funkcjonowania w związku ze stratami spowodowanymi przez pandemię koronawirusa.

Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników jest programem wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Program skierowany jest do około 670 tys. polskich przedsiębiorców. Ma pomóc im powrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki w czasie walki z koronawirusem.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


55    Komentarze:

~~~MarianoIt aliano
Lubią rząd czy nie lubiąc..
trzeba powiedzieć szczerze.. "Brawo rząd, dzięki"

134            -88
~~~PRAWDZIWA WISLA
To podobno pożyczka
Do częściowego umozenia

37            -74
Maxi
Nie będę za bardzo politykował .
Napisze tylko jedno gdyby rządził Rudy i Vincent to by było ,, piniędzy nie ma i nie będzie ,, a tu proszę bardzo jaka miła niespodzianka ze strony rządu .

173            -171
Maxi
Mamy ok 5 milionów
Bo dochodzi jeszcze kasa z akcji i ok 150 , 200 tys z ostatniej transzy telewizyjnej nie wiem kiedy wpływa kasa od sponsorów np. LV Bet a może coś od Socios skapnie tak że jest dobrze jeszcze jak Miasto pójdzie nam na rękę i np zwolni nas z opłat za wynajem stadionu za mecz albo te opłaty będą takie jak płaciła Garbarnia ok 16 tys a nie jak my 123 tys to jest dobrze i nie musimy się martwić o kasę przez parę miesięcy nic tylko grać ( niestety bo byłem za zakończeniem rozgrywek ) i się utrzymac

59            -14
~~~tw Bolek
Maxi
Szkoda Twoich słów. Tutaj na tej stronie znajduje się wielu ludzi którzy na białe mówią czarne i odwtotnie😆 Jak tacy mądrzy to niech napiszą że dawniej nie mówiono "piniendzy" nie ma i się podpiszą zamiast dawać Ci minusy. Mam nadzieje że że zdrowiem w waszej miejscowości już wszystko ok.

83            -60
kongo
do marianoitaliano
nie badz smieszny powiedz to tym wszytskim co zamkykaja biznes badz zamkną a jak wspaniały jest to rzad to pokazuje to jak sobie nieradzimy z covidem al dlaczego odmrazamy ? Mimo ze ciagle mamy wieksza ilosc chorych a sytuacja na slasku pokazała ze bardzo duzo tylko nie przebadanych odmrazamy gospodarke bo nasz wspaniały rzad nie ma juz pieniedzy i ktos musi podatki płacic taka prawda.Fajnie z Klub dostał kase ale trzeba patrzec obiektywnie.Swoja droga smieszy mnie ze nie bedzie kibiców a przeciez mozna by tak zrobic jak w kosciołach co trzecie siedzenie zajete i byłby dystans zachowany a bez kibiców bedzie słabo.

80            -122
~~~TSW
@Maxi, tw Bolek:
Po 8 latach rudego starczyło na 5 lat rozdawnictwa. Po 5 latach kaczego okazuje się, że nie ma na miesiąc stanu wyjątkowego. Tyle w temacie.

136            -177
Maxi
~~~tw Bolek
Minusy mnie w...lą nie jestem chorągiewką trzeba mieć swoje zdanie a czy ono jest popularne czy nie to sprawa trzeciorzędna ważne żeby było swoje a nie jak chorągiewka jak wiatr zawieje . U mnie w miejscowości ok na Podkarpaciu się uspokoiło tylko piłki brak hehe lubiłem sobie iść na mecz u mnie napić się płynu 40 procentowego co to gębę wykręca i pośmiać atrakcje gwarantowane lepsze niż w ekstraklasie hehe bitki się zdarzają ale oczywiście delikatne sędzia się nasłucha a boczny szczególnie ma przewalone mamy też swoich kiboli tzn jednego mówimy na niego Agresor jak go podpuścisz to jest naprawdę ciekawie hehe oj brakuje mi tego ale oczywiście najbardziej brakuje mi meczów Wisły

45            -24
~~~tw Bolek
Tsw.
Wiesz co, jak taki mądry jesteś to płać odszkodowania obcym firmom ty.

91            -29
~~~tw Bolek
Tsw
Stan wyjątkowy potrzebny jest w tej sytuacji jak pani zawodu pokrewnego miłości majtki 😆

62            -25
~~~ts_maciek
„Wsparcie”
Wybaczcie, ale dla mnie zastanawiające jest, dlaczego klub piłkarski (pewnie zatrudniający ok 100 osób) otrzymuje dofinansowanie na takim poziomie. Wychodzi na to, ze jest to ok 26 tys. na osobę. Jakoś mi się to słabo składa porównując z poziomem wsparcia jednoosobowej działalności gospodarczej... Prawda jest taka, że pomoc jest oczywiście potrzebna wszędzie, zasadniczym jednak problemem jest to, że Państwo jest na takie okoliczności totalnie nieprzygotowane. Zamiast w czasach prosperity oszczędzać na gorszy okres (nawet myśląc o recesji a nie takich skrajnościach jak pandemia), Państwo spłukiwało się do totalnego golasa, kupując głosy grup społecznych, które są stosunkowo liczne... Teraz za te 2,7 mln probuje się kupić liczną grupę kibiców z Krakowa. Wybory blisko, a w podatkach zaczniemy te zaciągnięte długi wszyscy spłacać już w przyszłym roku. I tak się kręci politykierom...

51            -75
~~~robin100
kongo
Może nie słyszałeś, ale w języku polskim istnieje coś takiego jak znaki interpunkcyjne, sądząc jednak po treści twojego wpisu, to nie jest jedyna rzecz, o której nie masz zielonego pojęcia. Dawniej obowiązywała zasada, że jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się nie odzywaj, inaczej się skompromitujesz - ale tego zapewne nie usłyszysz w źródłach typu tvn, gazeta wybiórcza, czy radio zet.

55            -25
~~~KRKPL
Przyda się, ale oby na krótko, niech już wraca normalność
Kasa wpłynęła w naszej sytuacji, ale wiele firm w szczególności małych utrzymujących ten kraj z podatków dostanie grosze. Tarcze, które wprowadza rząd są słabe i wprowadzane dużo za późno (w innych krajach w 24h potrafili podjąć decyzję i w kolejne 48h pieniądze ludzie mieli na kontach lub zmiany były klepnięte, u nas procedury, administracja blablabla i dopiero po miesiącu niby coś zaczęli robić czyli już po 31. marca kiedy tysiące ludzi dostało wypowiedzenia z pracy. Nie słuchajcie tvp bo to tuba propagandowa, Duda występuje w hot16challenge żeby pomóc zbierającym pieniądze raperom na służbę zdrowia, a sam podpisuje ustawę dającą 2mld zł na media publiczne. Dla równowagi powiem, że tvn wpierające skompromitowane za swoich rządów peło też się ośmiesza więc wszyscy są siebie warci. Dziś jednak stoimy w obliczu dużego zagrożenia nie mając prezydenta, który patrzyłby rządzącym na ręce dlatego prezydent powinien być niepartyjny, niezależny i powinien być głosem ludzi, którzy potrafią stanąć ponad podziałami. Mam nadzieje, że po wyborach prezydenckich będziemy mieć prezydenta, który jest bezpiecznikiem dla nas, dziś takiego nie ma dlatego rządzący przepychają specustawami co chcą, a długopis Jarka podpisuje wszystko.

33            -58
~~~tw Bolek
Ts Maciek
Wybiera się mniejsze zło. Ja patrząc na zachodnie rowinięte demokracje nie widzę żeby były na wszystko przygotowani a wręcz przeciwnie w kilku wypadkach więc nie wyciągał bym tak daleko idących wniosków jak Ty.

49            -18
~~~robin100
Szkoda słów...
Jak czytam niektóre komentarze, to wpadam w osłupienie, jak bardzo nienawiść do wszystkiego, co nie jest lewicowe przysłania ludziom rozum! Nie liczą się żadne argumenty, rzeczywistość, liczy się tylko to, co powiedzą w tvn albo napiszą w GW...Wsparcie dla rodzin - rozdawnictwo, obrona wartości - faszyzm, obrona interesów Polski, czy próby likwidowania patologii w sądach - łamanie praworządności, obrona prawdy - mowa nienawiści, każdy wybór społeczny nie pomyśli lewicowców - brak demokracji... Jak powiedział kiedyś Jan Paweł II - kryzys wartości jest najpierw kryzysem pojęć.

89            -47
Szczypior
Bo Kaczyński wielkim kibicem piłki jest.
Ekspertem też, pieniądze ma to da. W piłkę grał i to z jakimi wynikami! Szczególnie na sercu Wisła Mu leży. Łubu dubu niech nam żyje...............

34            -27
~~~ts_maciek
Really Bolek?
Tu nie chodzi o politykę. To są fakty. Niemcy oszczędzali, Czesi (!!!) megaoszczedzali. A my 500 plus, 13 i 14te i 25te emerytury, telewizja za 2 duże bańki, kilkaset baniek na księżulka z Torunia. Przecież to wszystko służy jednemu - wygrywania kolejnych wyborów i przy okazji łupieniu spolek skarbu państwa. Jeśli ktoś tego nie widzi, to naiwnym jest i basta :)

84            -92
~~~Ryan
Wsparcie...
Wisełka nigdy nie zginie, to dzięki Nam, każde inne wsparcie się przyda [obecny rząd potrafi tylko rozdawać nasze podatki nic więcej]. Ave Wisła

33            -38
~~~Name
Robin, nie ma czegoś takiego jak pieniądze rządu
To są TWOJE, moje, innych Polaków pieniądze. Fajnie, że dali na Wisłę, ale wolałbym jakby mi ich nie zabrali tylko mógłbym sam decydować komu na co daję. Jak ktoś mi najpierw zabiera a potem rozdaje innym to jest po prostu złodziejem.

54            -59
~~~jazz
każdy rząd rozdaje pieniądze z podatków
różnica jest tylko taka - komu... Ten obecny wyciągnął rękę do rodzin i emerytów, a obecnie do firm, w tym do naszego klubu. Czy musiał to zrobić? Każdy może odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie sam.

68            -29
~~~robin100
ts_maciek
"To są fakty" - chyba te z TVN. Te prawdziwe są takie, że trafiłeś jak kulą w płot powołując się na przykład np. Niemiec. Akurat Polska, pod względem różnego rodzaju zasiłków i ogólnie socjalnej polityki społecznej jest daleko w tyle za Niemcami, tam to dopiero - jak to nazywacie - rozdają na potęgę! Zasiłki dla rodzin, dzieci, na mieszkania, lekarstwa, podręczniki, itd.!!! Zresztą, jeżeli pomoc dla rodzin, dzieci, młodych małżeństw, przedsiębiorców, pracowników, firm z polskim kapitałem, emerytów, jest rozdawnictwem, to należy uznać, że rozdawnictwo jest najbardziej pozytywną cechą, jaką może posiadać polityk, nieprawdaż????

68            -27
~~~Jelcz
Horror
Przyznam szczerze że ja jestem w szoku ile tutaj pisowców się ujawniło. Jeszcze bym zrozumiał starsze pokolenie które nie ma dostępu do internetu, którym media robią sieczkę z mózgu. Tutaj prawie sami ludzie w młodym lub średnim wieku i potrafią wypisywać takie bzdury że głowa mała a nieliczne głosy rozsądku minusują. Pozdro dla normalnych.

70            -90
Kosmaty
Kurde, czytam te wasze komentarza i załamuję ręce.
NA forum Wisły zrobiła się dyskusja polityczna, żenada. Jak chcę pogadać o polityce, to idę na forum dużej gazety, dzwonię do programu komentującego politykę, albo zapisuję się do psychiatry na leczenie. Ty jest forum klubu piłkarskiego Wisła i jeśli zajmujemy się tymi pieniędzmi, to róbmy to z punktu widzenia działania klubu. Prawda jest taka, że ta kasa jest dla Wisły BEZCENNA! Nie wiemy jaką dokładnie formę ta pomoc przyjęła (jest masa możliwości, od nisko oprocentowanych pożyczek poprzez dopłaty do pensji bezpośrednio i pośrednio (poprzez zmniejszenie klina podatkowego na miejscu pracy) aż do zwolnień i ulg podatkowych oraz kombinowania przy czynszu za najem/dzierżawę od jednostek samorządowych i rządowych (nie wiem na ile przy obecnych rozmowach o najmie stadionu jest dobrej woli miasta, a ile wiąże się z tym punktem tarczy antykryzysowej, ale w dobrą wolę urzędu miasta Krakowa wobec Wisły już dawno przestałem wierzyć)), jednak jaka by to forma nie była, to Wiśle znacznie ułatwia przetrwanie tego trudnego okresu. Ciekaw jestem jak zostanie wykorzystana.

57            -3
~~~Kibol z Reymonta
@~~~Jelcz
100% racji kolego.Każdy kraj ogarnięty pandemią ma swoją Tarczę Antykryzysową i pomaga ludziom i firmom i w wielu przypadkach jest to pomoc znacznie większa niż ta w Polsce.PiS więc łaski nie robi tym bardziej ,że to kasa podatników.Gdyby tego nie zrobił to ludzie by ich na taczkach wywieżli,a głownym ich motywem działania jest obawa przed utratą władzy.

55            -38
~~~ts_maciek
Robin 100
Żeby mieć kasę na rozdawnictwo, trzeba ja najpierw zarobić. Niemcy i Czesi po prostu ją mają i ich stać, u nas, żeby ją dać, trzeba zadłużyć Państwo na niespotykaną skale. Kiedyś Gierek coś przynajmniej za to wybudowal (co i tak przecież nie było dobre), teraz po prostu kupuje sie głosy - I to jest zasadnicza różnica. Najlepiej napisać głupio o TVN i wszystko zastąpić frazesem, zamiast stanąć i chwilę pomyśleć: „kurka, skąd ta kasa?”. Brak tego typu myślenia jest dosyć charakterystyczne dla osób bez odpowiedniego wykształcenia i wiedzy. Nie popieram wszelkiego rodzaju zasiłków, bo Państwo niczego nie posiada. Na zasiłki trzeba mieć kapitał, którego to Państwo nie posiada jakkolwiek byście nie próbowali tego zakrzyczeć. Wysokie podatki w przyszłym roku nas na 100% dopadną, ale kto to dzisiaj ma odwagę powiedzieć? Żeby nie było watwpliwości - będą zdzierać ze wszystkich. Przy całej wielkiej mojej miłości do footballu i Wisełki, uważam, że nie powinno się, w obecnej sytuacji finansować tego typu firm (duże obroty, mało pracowników). Pisze to zarówno jako Wislak, jak i inwestor. Pozwólcie, że ten głos wspak, jest jednak głosem w dyskusji... ps to, że się nie powinno „dawać”, nie oznacza, że jak już „dają” nie powinno się brać. Bo to już zakrawa o głupotę...

32            -46
~~~Komar
~~~Jelcz
To, żeby zwiększyć poziom twojego szoku przyznam się, że ja człowiek 43 letni, menadżerujacy obecnie na średnim szczeblu w krakowskim korpo też jestem jak to określają tacy jak ty pisowcem, choć nie zawsze tak było, bo dałem się złapać w 2005 roku na piękne gadki Donalda. Ale, żeby też poprawić ci nieco humor to dodam, że w krakowskich korpo dominujecie, więc spokojnie przynajmniej w takich dużych miastach jak Kraków status quo i rządy ludzi pokroju Majchrowskiego, czy Trzaskowskiego. A i w Polsce pewnie niebawem dojdzie do zmiany władzy. Także dla ciebie cierpliwości, a dla mnie nadzieja, że do tego czasu uzbieram na emeryturę ;).

51            -15
Szczypior
Kosmaty
Niszczenie piłki polskiej to nie tylko sprawka jednego ugrupowania. Zaczęło sie juz w 2005 r. polowaniem choćby na B. Cupiała sprawa tych 50 mln, ciągło się to kilka ładnych, lat kto to robił? sam sobie odpowiedz. Wisła nie potrzebuje socjalnego wsparcia tylko uczciwego traktowania przez uchwały prawa, konstytucji, urzędów skarbowych, miasta itd. Na razie ulgi i zmiany przepisów na rzecz urealnienia gospodarczego prowadzenia klubu nie widać. co można porównać z klubami finansowanymi przez państwowe spółki. To jest pożyczka. Nikt z tamtej strony jeszcze za darmo nikomu nic nie dał Faktycznie to najwygodniej rozdawać nie swoje, osiągać wysokie loty dzięki wsparciu obdarowanych upadek będzie tragiczny dla obu stron spłaca długi zawsze głupszy.

13            -25
~~~Kibol z Reymonta
A tak na marginesie....
to w NBP dodruk kolejnych mld.zł idzie pełną parą a to ,że inflacja coraz większa i ceny towarów idą systematycznie w górę to hooooooy.

42            -38
~~~Britney
Brawo
Kasa potrzebna. W tym całym bałaganie ważne będzie dogadać się z miastem, za wynajem tego bubla Szkoda że my kibice nie mamy na to wpływu... Swoją drogą to brawo dla rządu, ponieważ m.inn. dzięki zerowemu deficytowi w budżecie teraz mogą pomóc, co prawda kosztem jego zwiększenia. I tunie ma co trollować bo tak poprostu jest.

21            -11
~~~OLD KIBIC WiSLY
Pieniądze bardzo się przydadzą, ale nie tylko nam.
Inne kluby ekstraklasy już otrzymały takie dofinansowanie. Legia, Lech, Jaga i Pogoń, otrzymały po ponad 3,5 mln PLN. Inne kluby z ekstraklasy na takie dofinansowanie czekają i taką kasę dostaną wszyscy w lidze. Nie więc co się rozpalać, że to jakieś nadwyróżnienie, bo nie jest, ale spory zastrzyk kasy się przyda.

29            -2
~~~qwertyts
Lodu ludzie :)
Jaki wysyp miłośników rządu bo Wisła dostała kase (jak zapewne każdy klub ligi). Jak jutro by nam Majcher coś dał to chorągiewka zawieje w drugą stronę? :)

30            -32
szczebelek
Z takimi wyborcami to i Majcher rządzi w Krakowie....
A potem się dziwić, że Majchrowski w Krakowie rządzi i pomiata Wisłą i obywatelami jak ludzie zapominają o obietnicach w kampanii. PO przedwczoraj Kidawa będzie kandydatem na prezydenta wczoraj już Trzaskowski koleś nie potrafiący załatwić sprawy fekaliów do tego oszczędzał nie robiąc napraw w oczyszczalni pół roku przez zlaniem ścieków do Wisły przy tym zamiatając pod dywan usterkę, a ma się zająć kryzysem gospodarczym i epidemią blokując wszystkie ustawy? Upominają się o pieniądze dla rolników z poprzedniego roku zapominając o tym, że nie wypłacili odszkodowań za suszę w 2014 roku i powodzi tłumacząc się, że taki mamy klimat... Oczywiście nikt nie pamięta jak ich głównym punktem było nie podwyższanie wieku emerytalnego, a potem go podwyższyli, następnie ich Trybunał przyklepał zabranie pieniędzy OFE - prawa nabyte wypisane w konstytucji były złamane, bo jeśli od 7 lat wybierasz sobie co roku trzech zaprzyjaźnionych z tobą sędziów do trybunału w końcu ten przestaje być apolityczny co innego gdy władza się zmieniała się co dwa lata... Pomijam, że kryzys w tej instytucji rozpoczął sejm PO-PSL, którzy powołali trzech sędziów trzy miesiące przed wygaśnięciem mandatu poprzednich co wskazywało na wybór sędziów przez sejm kolejnej kadencji. Według nich system emerytalny rozwalił oczywiście PIS tylko szkoda, że znowu zapomnieli o tym, że to oni spowodowali zapaść zabierając miliardy z OFE... Tak sobie poradzili z kryzysem gospodarczym z lat wcześniejszych, który zataili tworząc kreatywną księgowość i żeby prawnie zatuszować branie pieniędzy z tego funduszu lata wcześniej po prostu uchwalono ustawę rok przed zmianą władzy. Wróci PO , skończy się rozdawanie, już nie będzie pracy do 60 i 65, ale do 70-tki, nigdy nie zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny, bo trzeba by płacić firmom z granicy, a polacy przez cztery lata rządu dostaną 200 złotych podwyżki do minimalnej. Tym co wtedy uchroniło Polskę od kryzysu były niskie koszty siły roboczej w stosunku do płac w Unii Europejskiej i wielkim gigantom to się opłacało. Z resztą farsa typu zabójcze koperty lub lokale wyborcze by potem ogłosić ustawę o hybrydowych wyborach przez PO dwa dni później przez PIS i ustawa stworzona przez rząd to zło... Jakim trzeba być warzywem by uwierzyć, że to jest w interesie wyborców i demokracji w innych państwach europejskich rząd podejmował decyzję, a opozycja siedziała cicho, a jak nie to "dostawali nagrodę" przy wyciszeniu mediów. Gdyby u nas ludzie wyszli z powodu podwyżek prądu i towarów, a potem zostali by spacyfikowani jak we Francji od razu by nas sprowadzono do poziomu Białorusi. Gdy rząd chciałby zamrozić ceny towarów i usług to by usłyszał, że to zamach na wolny rynek gdy drożeje prąd, woda i benzyna wszystko idzie w górę , a gdy cena za benzynę spada, to ceny nie spadają tak optymistycznie jak rosną, bo tak działa wolny rynek, a nie rząd rzeczpospolitej... Dlaczego kluby sportowe i wielkie firmy dostają więcej od pana Zbyszka z kawiarni czy Henia złotej rączki? Hmm zatrudniają mniej osób? Na pewno nie trzeba każdemu dać 2 mln ! Z resztą trzeba było zamknąć granice i każdego wracającego do kraju wojsko powinno przewozić do miejsc kwarantanny wyznaczonych przez rząd, a najbardziej mnie irytowało podejście ludzi, którzy robią dla obcych gospodarek zgodnie z papierami i mają zagwarantowaną opiekę, a wracali na urlop do Polski...Do tego niektórzy myślą, że wprowadzenie stanu wyjątkowego byłoby poparte przez opozycję... Dzień po byśmy usłyszeli, że PIS wprowadził stan wyjątkowy w sposób instrumentalny by tylko przesunąć wybory... Wybory z 10 maja i usługa poczty miała się skończyć na roznoszeniu pakietów natomiast urny i ich ochrona z przewozem do OKW miała już być patronatem PKW natomiast opozycja stworzyła mit, że listonosze będą liczyć głosy. Zapomnieli też, że 2008 roku z powodu pojawienia się zmutowanych wirusów grypy takich jak ptasia czy świńska stworzono ustawę o stanie epidemii, która zawiera czym jest w teorii, w jaki sposób rząd powinien reagować i co może zrobić wypełniając lukę prawną w Konstytucji.

48            -29
Kosmaty
@Szczypior
Tak jak mówiłem, o polityce możemy pogadać przy kawie, piwie, czy na forach do tego przeznaczonych. Tu rozpatruję sprawy z punktu widzenia Wisły jako organizacji działającej pod kątem ekonomicznym (klubu) i Wisły jako elementu sportu (drużyny). Zresztą jakby włączyć kwestię "od kiedy jest problem", to zaraz włączyłby się mój historyczny konik i z łatwością można dojść do Kazia Wielkiego i jego braku męskiego potomka, przez co korona Polski przeszła w ręce Andegawenów, a tam Ludwik musiał dać pierwsze przywileje by zapewnić tron Jadwidze, co poruszyło lawinę prowadzącą do Liberum Veto i upadku Polski, to z kolei oznaczało, że do II wojny światowej przystępowaliśmy z pozycji militarnej i politycznej mrówki, a wtopa w Kampanii Wrześniowej i słaba pozycja polityczna stworzyły autostradę dla Stalina do ogarnięcia Polski swoimi wpływami, co oznaczało komunę i w czasie gdy inne kluby już sprawnie działały w realiach kapitalizmu, to w Polsce za transfery odpowiadały powołania do Wojska i to który sektor był akurat ciut bardziej na fali, po czym po przemianach ustrojowych kiedy w piłce zaczęła krążyć większa kasa zachód z tego korzystał pełnymi garściami budując dystans, najważniejsi działacze piłkarscy w naszej lidze kombinowali nad tym, by za transfer tego, czy innego piłkarza zgarnąć do prywatnej kiesy jak najwięcej. Kiedy u nas szczytem klubowej organizacji było przeżeranie kasy potężnego sponsora na zachodzie kluby wyrastały z organizacji stricte sportowych i przekształcały się w konglomeraty finansowe kręcące się wokół piłki. Ale w ten sposób wyszłoby, że problemem polskiej piłki ligowej nie są partie i przepisy. Fakt, mogłyby być lepsze, ale w tych samych realiach są ludzie, którzy potrafią się wybić na regionalnych liderów branży, a nawet przebijają się ze swoją marką na świecie (najlepszy przykład mamy pod samym nosem, patrz Królewski). Wychodzi na to, że problemem polskiej piłki nie są polityka i przepisy skarbowe (niezależnie od opcji czy okresu), tylko problemem jest szeroko rozumiane zacofanie organizacyjne klubów, które dopiero dziś stają się niezależnymi organizacjami działającymi na zasadach rynkowych. Przyjrzyj się obrazowi przeciętnego klubu ekstraklasy: jest to firma mająca dziesiątki milionów przychodów rocznych, która jednocześnie nie potrafi PRZETRWAĆ bez dużego finansowego wsparcia lokalnego samorządu. I nie chodzi tu o pomoc w rozwoju, czy interesujące wykorzystanie możliwych dofinansowań uzyskane na zasadach rynkowych, ale o bezpośrednie wydatkowanie kasy na przetrwanie (patrz Arka, Lechia, Śląsk których długi wciąż rosną mimo łożenia na nie przez miasta po kilka milionów rocznie). Oczywiście są w tym wyjątki (w tym Wisła, choć to dopiero od niedawna, znaczy od stycznia zeszłego roku), ale jest ich stosunkowo niewiele.

11            -5
~~~Dziki
Niektórzy to mają straszne życie
Współczuję Wam

20            -1
~~~celej
celej
Cała zapomniana prawda o zamiarach link »

14            -8
~~~Greg25
Smród milicyjnych pałek
Czytając wiele komentarzy można dojść do wniosku, że część tu komentujących to dawne milicyjne onuce lub ich pomioty... Panowie, wasz czas w naszym klubie się skończył! Tylko dlatego, że mamy dzisiaj wreszcie niebolszewicki rząd, to pomoc finansowa się nie podoba?! To się skończyło i przyjmijcie do wiadomości, że wpływy milicji obywatelskiej n nasz klub to już przeszłość, przestańcie siać ferment, bo nikt normalny już was nie słucha!

34            -39
~~~n3ph
Covid
zabierają nam wolność, a wy się kłócicie i nad pierdołami dywagujecie....

18            -26
~~~->Optyk
?!
Dali Wiśle kasę która znacznie nam pomoże, a tutaj znowu co niektórzy narzekają ! TW Bolek i Maxi, całkowicie się z Wami zgadzam ! Obrońcy ryżego, powiedzcie mi "patrioci" czy kiedykolwiek opozycja aż tak bardzo szkalowała wybrany DEMOKRATYCZNIE Naród jak teraz to robi ? Szkalowanie przez sądzinę w Niemczech, pseudoerloparlamentarzyści którzy nawoływali w Brukseli aby Polsce zabrać dopłaty.. Powoływanie się na Konstytucję tylko wtedy kiedy to dla opozycji wygodne, a kiedy nie to wielkie pranie koszulek OTUA.. Jak TS Maciek chciałbyś ruszyć gospodarkę w Polsce ?! Ty to nazywasz rozdawnictwem, a ja wręcz przeciwnie ! Akcje prospołeczne mają też duży argument w postaci zwiększonego popytu, a dzięki temu i zwiększeniu podaży.. To chyba o to chodzi. Pod koniec rządów PO i PSL nie było na nic, a rządzący interesowli się tylko stołkami w Brukseli. Przykre to, ale obecnie dużo Polaków już to zapomniało i jedzie po Rządzie, jeszcze raz to napisze DEMOKRATYCZNIE wybranym ! Czy wolelibyście aby sędziów, rząd czy Prezydenta wybierała nam zagranica ??? Jak nie, to uszanujcie wybory Polaków ! Nie jestem jak to się mówi: Pisowcem, ale na pewno nie jestem też zwolennikiem nienawiści jaką charakteryzuje się obecnie masa zwolenników opozycji i ona sama zresztą też ! Szanuję obecny Rząd i uważam że dużo dobrego zrobiono i pewnie można by więcej, jakby nie szkalowanie i szczucie przeciw Polsce !

38            -21
~~~Kibol z Reymonta
~~~Greg25
Gamoniu,idąc twoim idiotycznym tokiem rozumowania, taki Kaziu Kmiecik powinien już dawno być z klubu usunięty,bo przecież w PRL-u grał w Wiśle na etacie milicjanta.

25            -11
~~~robin100
Im jest lepiej, tym jest gorzej ...
Tak bardzo was boli, że państwo może być wydolne, że może działać, a nie być tylko teoretycznym, że są politycy, którzy dotrzymują obietnic, że Polacy mają czelność być dumni, że są Polakami, że nasi politycy mają na uwadze przede wszystkim interes Polski, a nie Berlina, Paryża, czy Brukseli? Rzeczywiście, wszyscy utyskujący na rozdawnictwo rządu, w jednym macie rację: waszych lewicowych idoli można posądzić o wszystko, ale nie o rozdawnictwo - a na pewno rozdawnictwo w znaczeniu, w jakim go tutaj formułujecie. Wasi politycy z lewicy nie dawali nic społeczeństwu, za to bardzo chętnie zabierali: likwidacja ulg, dodatków, podwyższanie podatków, składek, podwyższanie wieku emerytalnego, zabranie 150 miliardów zł. z OFE i tłumaczenie ludziom, że to nie są ich pieniądze (!!!), wszechobecna prywata i słowa: "piniędzy nie ma i nie będzie" - to były standardy tamtych rządów. Ale przecież gdzieś te pieniądze wydawano, a raczej wyprowadzano z budżetu (mafie vatowskie, paliwowe, węglowe, "lokalni baronowie", szemrane interesy, obcy kapitał, rozprzedawanie majątku narodowego obcemu kapitałowi, wysokie emerytury działaczy komunistycznych). Po co to Polakom, przecież jak powiedział jeden z waszych ulubieńców: "polskość to nienormalność". Gdyby ci ludzie teraz byli u władzy, mielibyśmy Armagedon, w znaczeniu tak zdrowotnym, jak również gospodarczym i społecznym (dramaty ludzkie). Oczywiście, nie twierdzę, że wszystko jest różowe, ale robi się dużo, to co można, więcej niż w większości krajów UE, żeby złagodzić skutki obecnej sytuacji. Rzeczywiście, rację macie też w drugiej kwestii - trzeba faktycznie "myśleć", żeby głosować na takich "przedstawicieli" jak ci z totalnej opozycji.

39            -25
Maxi
~~~TSW
Nie chcę politykować ale gościu nie rozśmieszaj mnie i nie pisz bzdur , W 2015 roku całość dochodów budżetowych - 238,9 mld to ostatni rok rządów lewako - liberałów spod znaku tęczy . W 2019 roku całość dochodów budżetowych wyniosła 332,8 mld zł prawie 100 miliardów więcej niż za Platfusów . Tak że gościu teraz wiesz skąd na wszystko jest!!!! wystarczy nie kraść ścigać mafię paliwową uszczelnić podatki a kasa się znalazła na wszystko i dla wszystkich . 8 lat rządów tych ....u boku rudego to czas stracony dla Polski

45            -34
stary wiślak
Wszystkim politykujacym powiem!
Nigdy dotąd nie było takiej sytuacji i wszelkie politykowanie wsadżcie sobie w dupę! Amen!

36            -13
GrzegorzS
Władza jest od tego by pomagać wszystkim w tej
trudnej sytuacji więc pomaga 2 miliardy Kurskiemu, 800 milionów na działalność pierwszego narciarza IV Rzeczypospolitej, jak do tego dodać całe zastępy działaczy i ich rodzin, którym już dano kaskę. Do tego stawianie pomników, na finansowanie dziwacznych inwestycji zaprzyjaźnionych podwieszonych choinek układów i układzików. No i mieliśmy kraj w ruinie a teraz po prostu rozkwitają biało-czerwone pączki w maśle. To aż dziw, że starczyło na pięć lat i to wszystko z uszczelnienia VAT. Tak powtarzana mantra. Ta drodzy wyznawcy do klapek na oczach dodajcie jeszcze nauszniki:lol: :lol: :lol: :lol: Zaś w temacie Wisły nie dostała nic więcej niż inne kluby co więcej dostał mniej tego finansowego wsparcia niż Legia czy parę innych klubów. Ale trzeba się cieszyć, bo dzięki tej pożyczce innym dochodom i prowadzonej sprzedaży Akcji uda się spokojnie przejść klubowi przez czas gdy nie będzie dopływu kasy z dnia meczowego. Zamiast się kłócić idźcie po Akcje jest ich do wzięcia jeszcze ponad 45% tej emisji. Ja już przy swoich możliwościach zapracowałem na pamiątkową cegiełkę. Ciekawe, czy paru tutejszych wyznawców też może to o sobie powiedzieć.

35            -42
~~~WisłaNaZa wsze
PiS
nie jest idealny ale na pewno lepszy od platfusow, kto myśli inaczej ten idiota. Tyle.

61            -44
~~~drabson
Skąd te pieniążki?
ci co chwalą tutaj rząd, chyba nie wiedzą skąd te pieniądze, z drukarki nbp, wszyscy za to zapłacimy z czasem w inflacji ;)

34            -38
~~~ćma
Patrioci
Gdy nasi sąsiedzi narzekają w kraju nad Wisłą dzieje się dobrze!!! stare ale zawsze na czasie. Za rządów centro lewicowych mieliśmy socjal? hm... na poziomie? Różnica między prl a po ano za czasów prl kradli, oszukiwali od sprzątaczki po dyrektora za wiadomo, elity lub grupy powiedzmy z inf . Załóżmy powrót tęczowych do koryta i Covid jako sezonówka, mało kto dożyje 70

27            -25
~~~Ryan
Dysproporcja
każda złotówka na miarę sukcesu, jednak skąd biorą się te dysproporcje iż mniejsze kluby typu Pogoń Szczecin zyskują milion zł więcej od Nas, skoro my mamy 2 frekwencje w lidze, jesteśmy najb. utytułowanym zespołem ligowym w historii. Może ktoś coś wie i wyjaśni?

13            -4
~~~fan 1968
.... tu agitacja!!!
.... widzę że są już tacy co z agitacją nawet na strony sportowych klubów weszli. Ale trzeba mieć niski poziom!:-(

26            -7
Szczypior
Kosmaty
Wpychanie Wisły w politykę zawsze przynosiło kłopoty. Trwa to nadal, lecz nie w takim stopniu jak dawniej. Nie lubię historii, to dziedzina najbardziej fałszywa i nieobiektywna. Utrzymanie klubu powinno spadać w dużej części na fanów to najbezpieczniejsze. Bonusy rządu dla sportu to choćby wprowadzenie 8% vat czy obniżenie składek ZUS podatki też. Skoro można w innych gałęziach gospodarki to czemu nie w sporcie? Bardzo często się odzywasz, ja co raz mniej z wielu powodów. Poglądów nie zmienię choćbym sam je tu głosił.

14            -5
GrzegorzS
I jakby ktoś do tej pory nie zauważył
to obowiązkiem każdej władzy jest dbanie o piłkę kopana, bo to tak plus minus ze 100 000 miejsc pracy, a sport ogólnie generuje kolejne 100 000 jak nie więcej miejsc pracy w Polsce. Jak do tego doać odprowadzane podatki zusy i inne opłaty to obrót sportu jako dziedziny gospodarki to pewnie kilka miliardów od czego płacone sa podatki. Więc abstrahując od wartości niewymiernych jak zdrowie społeczneństwa tak fizyczne jak i psychiczne, watości moralne edukacyjne poczucie wspólnoty i parę jeszcze innych czynników to lepiej czy gorzej działające państwo niezależne od modelu jego zarządzania we współczesnym świecie nie może sobie pozwolić na upadek tej cześci życia społecznego. I jak by na to krytycznie nie patrzeć to piłka kopana jest motorem napędowym rozwoju sportu i to nie tylko w Polsce, ale na całym Świecie.

11            -5
~~~NICK
Dlaczego dostają 500 a sa przeciwn PIS?
Bo tylko debil nie rozumie że PIS ma już swoją prokuraturę, swoje sądy, instytucje dyscyplinujace sędziów , swój trybunał konstytucyjny, A teraz swój Sąd Najwyższy( który np może zdecydować o nie ważności wyborów). I teraz to już patologia nie jest im potrzebna do niczego. Mogą sami się wybrać i mianować nawet na cesarzy Polski, mogą ustalić podatek w wysokości 99%, mogą zabrać każdemu wszystko bo kto ich zaprowadzi przed sąd jak oni są prokuraturą, sądem pierwszej i drugiej i każdej instancji. A skoro już Ciebie nie potrzebują to po co mają dawać???? Nie prawo A kto zna lepiej prezesa teraz jest ważne!!!! Włącz Myślenie Narodzie

10            -29
~~~€
Rozliczenie
Żeby było dobrze w naszym kraju, to najpierw musimy rozliczyć się z PRL. Tyle i aż tyle. Pytanie tylko, komu na tym nie zależy? Towarzysze PZPR oraz Tajni Współpracownicy są na każdym kroku. Są wszędzie. A oni czerpali pełnymi garściami wówczas, jak i teraz.

17            -4
~~~ddddddkkk kkkk
dużo wypowiedzi LAIKÓW
To kasa nie od rządu tylko Tej wyimaginowanej (jak to mówił PAD) wspólnoty - czyli z Uni europejskiej. Polski Rzad dawał 5000 złotych ;)

4            -33
~~~lolo
To teraz wiecie na kogo kolej? Dofinansowanie :)
Podawać typy?

1            -4
~~~mc
@~~~ddddddkkkkkkk
Ciekawe dlaczego nie ma w takim razie podobnego dofinansowania w Hiszpanii? Hiszpania też jest w Unii..... PS. Powiem Ci w tajemnicy, że wróżka-zębuszka też nie istnieje. :rotfl:

8            0