Poniedziałek, 18 maja 2020 r.

Kadra Wisły Kraków na zgrupowanie w Arłamowie

Aż 30 piłkarzy zabrał ze sobą na zgrupowanie w Arłamowie trener Artur Skowronek. Na Podkarpaciu wiślacy przebywać będą od dzisiaj do soboty - 23 maja. Jest to ważny etap przygotowań drużyny do zaplanowanego za niespełna dwa tygodnie wznowienia rozgrywek Ekstraklasy, a warto przypomnieć, że zgrupowanie zostało sfinansowane przez nowego sponsora "Białej Gwiazdy", którym jest firma CASS Construction and Steel Structures.

Oto kadra Wisły na zgrupowanie w Arłamowie:

Bramkarze: Mateusz Lis, Michał Buchalik, Kamil Broda, Kais Al-Ani.

Obrońcy: Rafał Janicki, Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Łukasz Burliga, Mateusz Hołownia, David Niepsuj, Marcin Wasilewski, Dawid Szot, Daniel Hoyo-Kowalski, Hebert.

Pomocnicy: Michał Mak, Rafał Boguski, Vullnet Basha, Jakub Błaszczykowski, Chuca, Gieorgij Żukow, Nikola Kuveljić, Kamil Wojtkowski, Vukan Savićević, Damian Pawłowski.

Napastnicy: Krzysztof Drzazga, Jean Carlos Silva, Alon Turgeman, Paweł Brożek, Ľubomír Tupta, Aleksander Buksa.

Z zespołem na zgrupowanie pojechali ponadto członkowie sztabu: Artur Skowronek, Dawid Szulczek, Grzegorz Żmija, Mariusz Jop, Kazimierz Kmiecik, Leszek Dyja, Mariusz Urban, Paweł Sikora, Jarosław Krzoska, Dominik Dyduła, Marcin Bisztyga, Karol Biedrzycki, Damian Salwin, Marcin Dudzik oraz Jan Batko.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


15    Komentarze:

~~~Nei
Alon?
Alon już zdrowy?

25            -4
~~~OLD KIBIC WiSLY
Do meczu z Piastem pozostało 12 dni.
Czy wszyscy zawodnicy, którzy wyjeżdżają do Arłamowa są zdrowi ? Może ktoś ma najświeższe informacje dot. zdrowia zawodników ?

27            -2
GrzegorzS
Brawo trenerze
ten czas trzeba wykorzystać nie tylko na przygotowanie do meczy tej rundy, ale doprzygotowania młodych zawodników w perspektywie nowego sezonu. Zarazem 11 meczy w raptem 45/50 dni bedzie wymagało posiadania długiej ławki i silnego zaplecza pierwszej jedenastki. Praca wykonana w Arłamowie będzie tez procentowac w rundzie jesiennej.

23            -7
bombardier_k
Młodzieżowców warto...
... by było zaznaczyć - to teraz pozycja strategiczna, zwłaszcza wobec dużej ilości meczów w krótkim okresie czasu. Wyzwania są poważne, a w pierwszym składzie regularnie grywa tylko Wojtkowski. Czy to nie za mało?

15            -2
~~~Artur_190 6
Wojo
Czy wiecie coś co z Kamilem od lipca? Podobno jest dogadany z amiką... :( wie ktoś czy to prawda?

14            -11
~~~Piotr 66
Dla słabo poinformowanych
O ile się nie mylę to w tej kadrze jest siedmiu młodzieżowców jak by ktoś nie wiedział

15            -1
Kosmaty
Dobrze to wygląda.
1. Wszyscy zdrowi i gotowi do treningów z drużyną. To bardzo ważne, bo nagromadzenie meczów będzie duże, więc rotacja będzie wręcz koniecznością. 2. Bardzo pozytywnym wydarzeniem jest dla mnie obecność Daniela Hoyo-Kowalskiego. Wiążę z nim bardzo duże nadzieje na przyszłość. Teraz najwięcej nakręcania jest na Olka Buksę i przewidywania z nim związane mają mocne podstawy. Myślę jednak, że perspektywy przyszłej kariery Daniela są nie mniejsze niż daje się Buksie. Szkoda, że miał taką niefartowną jesień (kontuzja i długi powrót do formy), ale mam nadzieję, że teraz Daniel dostanie swoje minuty na boisku, warto w niego inwestować. 3. Ciekaw jestem jak teraz, po tak długiej przerwie trener zestawi skład. Niby wszystko jasne, bo drużyna bardzo dobrze sobie radziła na początku roku i nic prostszego niż poprostu to kontynuować, ale... No właśnie "ale". W ataku były ciągłe roszady (znowu kontuzje), no i Alon oraz Lubomir dołączyli późno (Turgeman wręcz w ostatniej chwili), Kuveljić mający być największą perełką zimowego okienka narazie grał niewiele (on także dołączył do drużyny dość późno), a Daniel miał tak rwaną przez urazy jesień, że nie mógł nawet naciskać na podstawowych stoperów. Teraz wszyscy są zdrowi i startują z tego samego miejsca, możemy zostać zaskoczeni tym, jak trener zestawi wyjściowy skład i jak będzie rozkładał akcenty przy zmianach, oby wszystko z pożytkiem dla wyników.

18            -6
szczebelek
Po weekendzie z Bundesligą chcę więcej piłki!
10 spotkań do rozegrania i kadra jest szeroka co do młodzieżowców to Wojtkowski, Buksa i Pawłowski będą grać odstąpiliśmy 4-3-3, więc w którymś meczu Wojtkowskiego zastąpi Buksa grając w ataku razem z Turgemanem ... Z Pawłowskim jest ciężko, bo wchodzi zazwyczaj za Savicevicia w trakcie meczu, a Kuveljić i Chuca też nie będą przyspawani do ławki. Gdybyśmy mieli kadrę taką jaka jest teraz, to pewnie spokojne utrzymanie w górnej ósemce by było.

12            -6
~~~Stah
@~~~Artur_1906@~~~Artur_ 1906
Mnie też ciekawi co z Wojo... Mam nadzieję że zostanie bo przy Skowroku się super rozwija:-)

13            -4
kibic z daleka
Kurłaaa...
Panowie, gdyby to była nasza kadra na następny sezon to można by sobie wiele obiecywać. Szkoda, że niektórzy tylko na krótkich wypożyczeniach...

21            -1
~~~Kk
Młodzieżowcy
Broda, Szot, Hoyo-Kowalski, Hołownia, Wojtkowski, Pawłowski i Buksa

9            -1
sk04
A ja się pytam ...
... co z wirtualnym stadionem?! Przecież to nie muszą być duże pieniądze, aby kupić e-bilet! Może wielu nie stać, aby wydać na jedną akcję 100 zł! Nie rozumiem, czy przetestowania na górze tak bardzo pochłonęły Włodarzy, że nie dostrzegają woli Kibiców. Przecież o wirtualnym stadionie już wielu z Nas pisało lub wspomniało. Jest oddolna inicjatywa, więc jaki jest problem, by ją zrealizować?! Przecież to jest dodatkowe źródło finansowania Naszego Klubu! Czy leci z Nami pilot?

12            -7
bombardier_k
Siedmiu młodzieżowców...
...ale tylko Wojtkowski grywa regularnie i bez obniżania potencjału drużyny. Olek Buksa świetnie się sprawdza w końcówkach meczów, ale wejście w podstawowym składzie to dla niego nadal przeciążenie. A pozostali? Fajne, zdolne chłopaki, ale sportowo odstają. Pawłowski, który niedawno też miał kilka poprawnych meczów, może dziś wejść za Bashę lub za Żukowa tylko w razie kontuzji któregoś z nich, a za Savicevicia - jako formalne wzmocnienie defensywy w środku pola i to przy niezbyt wymagającym przeciwniku. Hoyo-Kowalski, młody zdolniacha, ale trzeba by katastrofy kadrowej, żeby zastąpił Klemenza lub Heberta w podstawowym składzie. Ilościowo - zgadzam się, że jest co najmniej przyzwoicie. Niestety, jak Wojtkowski przekroczy wiek krytyczny, to będzie problem na pozycji młodzieżowca. Na razie jest to jednak kłopot na następny sezon - a ten trzeba jeszcze sobie wywalczyć...

8            -3
~~~Misioł
@bombardier_k
nie zgodzę się co do Pawłowskiego. Nie gra tylko dlatego że mamy najsilniejszy środek pola w lidze. To jest Pan Piłkarz jak na nasze warunki, konkretna ósema z potencjałem na reprezentanta.

12            -4
bombardier_k
@ Misioł
Nie neguję zalet Pawłowskiego, ale jednak potrafił zniknąć w czasie tych nielicznych meczów, kiedy grał. Uważasz, że można go wystawić do wyjściowego składu zamiast Bashy lub Żukowa? A już na pewno nie Savicevicia - chłopak ma zryw, wzrost i siłę, ale do finezyjnego rozgrywania to mu jeszcze daleko. Moim zdaniem, jeszcze długo nie "ósema", tylko "szóstka" z perspektywami. Chłopak jest niewątpliwie rozwojowy, aie nadaje się do wyjściowego składu, jeśli któryś z trzech wyżej wymienionych środkowych nie złapie kontuzji lub nadmiaru kartek.

4            -1