Wtorek, 19 maja 2020 r.

Kolejne rozmowy Wisły Kraków z ZIS-em. 27 maja podpisanie dokumentów!

We wtorek, 19 maja 2020 roku, odbyło się kolejne spotkanie robocze Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Prezesa Wisły Kraków SA Dawida Błaszczykowskiego, podczas którego wypracowano szczegóły współpracy Miasta i Klubu. Na środę 27 maja br. zaplanowane zostało podpisanie dokumentów.

Zawarte zostanie porozumienie w sprawie obowiązującej do 30 czerwca 2020 roku umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków SA w Ekstraklasie.

W związku z przedłużeniem sezonu 2019/2020 do lipca, na spotkania rozgrywane w tym miesiącu Miasto i Klub podpiszą nową umowę krótkotrwałego udostępnienia. Biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa i konieczność organizacji meczów bez kibiców, wysokość czynszu będzie znacznie obniżona.

Podczas spotkań w siedzibie ZIS strony rozmawiają również o dalszym użytkowaniu obiektu przez Wisłę Kraków. Od sezonu 2020/2021 planowane jest zawarcie umowy na czas nieoznaczony.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~Prawdziwa Wisła ☆
Pewnie rozwiązanie do końca sezonu jeśli uda się to dograc
. Powinno byc 4 - 5zl od biletu sprzedanego na mecz przy R22 i tyle .. WYNAJEM I KOSZT NAJMU UZALEZNIONY OD FREKWENCJI .

27            -6
Maxi
Powinno być 0 zł za wynajem na mecz ...
...ale wiem że to nie realne tak że zamiast 123 tys jak będzie 16 tys jak płaciła Garbarnia to też nie będzie źle

19            -7
Kosmaty
@Maxi
0 nierealne. Mimo wszystko Wisła będzie używała stadionu w trakcie spotkań. Choć owo używanie ograniczy się tak naprawdę do szatni, strefy mieszanej (choć ograniczona obecność mediów, to jakieś szybkie wywiady pomeczowe dla c+ z pewnością będą) itp. Czyli choć w absolutnym minimum do przeprowadzania spotkania, to jednak są części stadionu bez których nie da się przeprowadzić spotkania. Natomiast 15 tysięcy to z kolei za dużo. Garbarnia płaciła tyle za to co będzie potrzebne nam, ale także trybunę za bramką + sektor gości. Choć ciekawe jak będzie potraktowane wywieszanie band reklamowych na trybunach. Taki ruch został już przez klub zapowiedziany i ciekawe czy miasto będzie to chciało traktować jako wykorzystanie stadionu od którego należy się czynsz, czy też z korzyścią dla Wisły potraktują to jako "nie ma kibiców, nie ma najmu trybun, a żeby nie były puste krzesełka w tv, to niech już sobie wywieszą jakieś reklamy". W to drugie wątpię, natomiast kwota wciąż będzie znacznie niższa niż dotychczasowe 123 tysiące brutto/mecz, ale z pewnością nie sięgnie zera, ani nawet kwoty zbliżonej. Będzie to pewnie tyle ile płaciła Garbarnia lub tylko nieznacznie mniej.

9            -6
GrzegorzS
Narazie sa to tylko rozmowy dotyczące
wynajmu stadionu na okres czerwca i połowy lipca. Zobaczymy jak potocza sie rokowania w temacie remontu stadionu, dostosowania go d potrzeb Wisły, otwarcia na park Jordana a przede wszystkim określenia zasad na jakich obiekt będzie wynajmowany przez następne lata. Najlepszym dla wszystkich rozwiązaniem było by uzależnienie wpłacanego czynsu od określonej stadionowej frekwencji. Pytanie jak długo bedą sie te rozmowy ciągły i jakie będa wypracowane warunki. Inna sprawa jest to, że stadion (jak to szybko zleciało) w obecnym kształcie funkcjonuje juz prawie 10 lat i przez te 10 lat miasto nie potrafiło wypracować uczciwych zasad wynajmowania obiektu nie mówiac o jego prawidłowym wykorzystaniu i utrzymaniu.

12            -2
~~~Rozpierdu cha2020
OBY !!!
Mam nadzieję, że nie będzie żadnych nadziemnych parkingów, a jeśli to podziemne, że dzięki odkupieniu praw do projektu dogadają się z Miastem- ZIS i wspólnie zrobią poprawę funkcjonalności, powstanie Muzeum Wisły i Reymana, powstaną pizzerie knajpy wokół, sklep wiślacki z prawdziwego zdarzenia w trybunie a nie jakieś chore biura sklepiki jak w kauflandzie za łąką. Mam też nadzieję, że za rok 2 Wisła Będzie Operatorem... bo to miasto ma ten stadion serdecznie w du..pie !!!!!! Nie ma pomysłu i chęci dbania, brak jest logiki a przede wszystkim żyłki do interesu jaki Ma Jażdzynski Kuba z Bratem Jaro czy nawet wierzę że nadal nasz doradca Piotrek Obidziński !!! Czy jest jakiś problem aby tych pomysłów nie zrealizować?? Czy miasto na tym straci?? Przypominam , że nasi kidnaperzy a dzięki nim murawa to chyba najlepsza płyta w POLSCE !!!!! Narodowy Piast craxa i inne klubiki niech się schowają pod ziemie ze swoimi trawnikami... pożal się Boże

4            -4
~~~goal
Małymi krokami do przodu.
Najbardziej cieszy wspólny front Wisły i miasta. Tego nie było przecież od lat (także za czasów Obidzińskiego).

9            -3
~~~zbyszek93
wislaportal
Co wyście zrobili z tym miejscem? Żądam powrotu do starego wyglądu!

36            -6
~~~Nick
wygląd
Błagam, przywróćcie poprzedni wygląd strony!

40            -9