Środa, 27 maja 2020 r.

Kolejny etap znoszenia obostrzeń. Mecze z kibicami coraz bliżej?

Na zorganizowanej dziś konferencji prasowej premiera rady ministrów, Mateusza Morawieckiego, poinformowano o kolejnym etapie znoszenia obostrzeń w Polsce, które wprowadzono w związku z sytuacją epidemiczną.

M.in. od 30 maja nie będzie już obowiązkowe noszenie maseczek, choć tylko w przypadku zachowania dwumetrowego dystansu społecznego. Od 30 maja możliwe też będą zgromadzenia publiczne do 150 osób oraz zniesiony zostanie limit osób w kościołach, czy sklepach. Z kolei od 6 czerwca uruchomione zostaną siłownie, baseny, sale zabaw, parki rozgrywki i kluby fitness. Premier poinformował ponadto o pracach nad protokołem, który umożliwi powrót na stadiony kibiców.

- Jesteśmy od wielu tygodni w odpowiednich rozmowach odnośnie procedur i protokołów dopuszczenia do rozgrywek sportowych i bardzo się cieszę, że one ruszają - powiedział premier, Mateusz Morawiecki. - Co do obecności kibiców, bo to też jest bardzo ważne, to pracujemy nad protokołem, który umożliwiłby jakąś ich obecność. Oczywiście jeszcze nie w pełni, bo pamiętamy, że to właśnie na meczach jedna zakażona osoba potrafiła w bardzo szybki sposób przetransmitować tę chorobę na wiele innych i potem z powrotem liczba zakażonych wzrasta. Natomiast z zachowaniem pewnych protokołów gęstości myślę, że będziemy mieli tutaj też dobre wiadomości dla kibiców. Pracujemy nad tym z Polskim Związkiem Piłki Nożnej - poinformował premier.

Przypomnijmy, że liga piłkarska w Polsce wraca do gry w najbliższy weekend, a więc po dwunastu tygodniach przerwy.

Źródło: TVP Info


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

~~~z podhala
na co czekają?
Przeciez na stadionie mamy numerację. Jaki to problem sprzedać 1 bilet na 5 miejsc? po 2 miejsca na boki wolne. To w kościele większy problem bo już widzę jak jedna osoba bedzie w ławie siedzieć a reszta stac. :-)

31            -3
GrzegorzS
Może by te prace przyspieszyli
bo jak można do teatru na basen do kina, kościoła czy do sklepu juz stadnie to dlaczego nie mozna na mecz. Dezyfekcja rączek brak cateringu połowa stadionu czy sektora i mozna mecz zobaczyć. Może by sie udało przyjąc widzów choćby tych z karnetami juz na mecz z Legia. Oby.

25            -9
~~~n3ph
do "z podhala"
bo ludzie mają wierzyć ze jest epidemia. Po to to wszystko jest.....

25            -16
kitsun
@GrzegorzS
Problem jest w tym, że w przypadku kina/teatru/basenu są większe szanse na nieignorowanie ograniczeń. Naprawdę wierzysz, że np. na C ludzie będą stali 2m od siebie? Że przy strzelonym golu nie rzucą się sobie w ramiona? Że nawet jeśli będą zaklejone taśmami siedzenia, to ktoś ich nie zerwie, by mieć lepsze miejsce? Szczególnie, że na mecze często przychodzi się po %?

10            -5
~~~wislawek
Wejście
Przede wszystkim dla tych co mają akcje. A i sprzedaż akcji ruszy z kopyta.

3            -7
~~~tsss
ciekawe
Przecież na meczach nie wolno zagrywać twarzy :)

5            -5
~~~Oikoumene
A mecz z Legią??
Nawet 50 tysięcy wirtualnych biletów to nie to samo, co ponad 30 tysięcy wiślackich gardeł!

2            -3