Środa, 27 maja 2020 r.

Dokończenie sezonu Ekstraklasy na Reymonta! Dokumenty z Gminą Miejską Kraków podpisane

W środę 27 maja 2020 roku w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisane zostały dwa dokumenty dotyczące udostępnienia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na mecze Wisły Kraków SA w Ekstraklasie do końca sezonu 2019/2020.

Pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala, a Wisłą Kraków SA, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Dawida Błaszczykowskiego, podpisane zostało porozumienie w sprawie wykonywania umowy dzierżawy z dnia 1 lipca 2019 roku w warunkach zmienionych siłą wyższą. Porozumienie dotyczy udostępnienia części przedmiotu umowy za część przewidzianego w umowie czynszu dzierżawnego, tj. 33 000 zł netto, w okresie do 30 czerwca bieżącego roku, a więc do czasu wygaśnięcia niniejszej umowy. Ograniczenie przedmiotu umowy nastąpiło na wniosek Klubu i ma związek z koniecznością rozgrywania spotkań bez udziału kibiców. Możliwość porozumienia się Stron, co do nowych warunków umowy w przypadku zaistnienia siły wyższej, została przewidziana w aktualnie obowiązującej umowie.

Ponadto, w związku z przedłużeniem przez PKO BP Ekstraklasę rundy wiosennej sezonu 2019/2020, Strony podpisały również umowę na krótkotrwałe udostępnienie Spółce Wisła Kraków części Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Umowa, podobnie jak wyżej wymienione porozumienie, dotyczy udostępnienia ograniczonej części obiektu za kwotę 33 000 zł netto za każde spotkanie rozgrywane przy Reymonta w ramach Ekstraklasy w lipcu bieżącego roku.

Na mocy podpisanych dokumentów Wiśle Kraków SA wydawane będą: Pawilon Medialny wraz z częścią parkingu medialnego, parking zachodni oraz parking podziemny zlokalizowany na poziomie -1 Trybuny Zachodniej z wjazdem od Al. 3 Maja, punkt pomocy medycznej, pomieszczenia dla zawodników, trenerów, sędziów, obserwatorów, lekarza zlokalizowane na Trybunie Zachodniej, pomieszczenia i przestrzenie dla mediów na Trybunie Zachodniej oraz instalacje niezbędne do obsługi obiektu w dniu meczowym.

Z uwagi na to, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna, poszczególne zapisy dotyczące przedmiotu umów będą na bieżąco dostosowywane do wytycznych oraz regulacji PKO BP Ekstraklasy i władz państwowych.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Jarek
Opłata
99 groszy za krzesełko VAT

13            -2
GrzegorzS
Mam mieszane uczucia
Wisła za wynajem stadionu zapłaci miastu w sumie 165.000,00 lub 198 000,00 zł za 5 lub 6 spotkań. Niby super, bo to w sumie raptem mniej niz opłata za dwa spotkania przed zawieszeniem rozgrywek. Ale z tego co pamientam Garbarnia grała na tym obiekcie wynajmując poza szatniami, pawilonem medialnym i boiskiem także cały dół trybuny E oraz trybunę dla gości i płaciła z tego tytułu 17 000 zł za mecz czyli dwa razy mniej za większa pojemność. Czyli dla nas sa inne stawki niz dla innych klubów, z jakiego tytułu. Jak ide do sklepu to płace tyle samo za telewizor czy inny towar jak pierwszy z brzegu Kulczyk, a jemu kto wie czy nie dzadza przedmiotu kupna w formie darowizny by sobie zaskarbic wzgledy nabywcy. To sprawa pierwsza i kwestia druga, czy gdy pojawi sie możliwośc grania z kibicami na trybunach to umowa będzie taka sama, czy nagle się okarze, że klub musi za to zapłacić miastu kolejny haracz. Niby mamy ocieplenie na lini klub miasto ale ja jakoś tego nie widze, co najwyżej media o tym pisza. A Gmina dalej nas traktuje jako petenta, którego należy doić i traktowac z buta a on musi się uśmiechać do złej gry.

24            -5
~~~roman_c
Kasa misu kasa
Myślałem, że w dobie kryzysu miasto pomoże klubowi wynajmując stadion za przysłowiową złotówkę , no może za 10% poprzedniej umowy. No cóż pomyliłem się....

25            -3